کانادا در روسیه هواپیمای توربوپراپ خواهد ساخت؟

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: شنبه 10 تیر 1391, 2:33 pm
سپاس‌های ارسالی: 367 بار
سپاس‌های دریافتی: 819 بار

کانادا در روسیه هواپیمای توربوپراپ خواهد ساخت؟

پست توسط sam1992 » جمعه 6 بهمن 1391, 5:18 pm

مقامات شركت بمباردير در حال مذاكره با وزارت دفاع و وزارت صنعت و تجارت روسيه براي توليد و مونتاژ هواپيماي توربوپراپ Q-400 كارخانه شركت آوياكور واقع در منطقه ساماراي روسيه هستند.

 تصویر 

هيتنا: معاون وزير صنعت و تجارت روسيه از علاقه‌مندي اين كشور در توليد و مونتاژ هواپيماي توربوپراپ Q-400 بمباردير خبر داد و اعلام كرد اين پروژه صرفآ به منظور مونتاژ اين هواپيما در روسيه نمي‌باشد، بلكه شركت آوياكور قصد دارد در ساخت برخي قطعات اين هواپيما نيز با شركت بمباردير همكاري كند.

طي ساليان گذشته، صنعت هواپيماسازي روسيه روندي نزولي داشته و اين كشور در توليد هواپيماهاي مسافري توان گذشته خود را از دست داده است. به همين دليل دولت روسيه در حال حاضر بطور خاص بر روي پروژه‌هاي ساخت هواپيماهاي بومي و هواپيماهاي مشترك سرمايه‌گذاري مي‌كند و هدف از اين سرمايه‌گذاري‌ها بازسازي و توسعه بازار هواپيماهاي ساخت اين كشور و هم‌چنين احياي صنعت هواپيماسازي و هوانوردي روسيه مي‌باشد. طبق امكان سنجي‌هاي انجام شده شركت آوياكور توان توليد سالانه 20 فروند از هواپيماي Q-400 را در كارخانه آوياكور واقع در سامارا خواهد داشت.

هواپيماي بمباردير Q-400 يك هواپيماي توربوپراپ منطقه‌اي با ظرفيت حمل 68 تا 80 مسافر مي‌باشد كه از سال 2000 وارد ناوگان هوايي شده و تا كنون 416 فروند از آن به خطوط هوايي تحويل داده شده است. اين هواپيما به 2 موتور توربوپراپ PW150A ساخت شركت پرت اند ويتني به قدرت هريك 5071 اسب بخار مجهز است. حداكثر سرعت كروز اين هواپيما 667 كيلومتر بر ساعت و حداكثر برد آن 2522 كيلومتر مي باشد. شركت بمباردير هم‌چنين در حال ارائه نسل جديد اين هواپيما مي‌باشد كه با وزن كمتر، مصرف سوخت كمتري نيز خواهد داشت.

به گزارش گروه هوافضاي هيتنا، شركت بمباردير با هدف تقويت بازار خود و هم‌چنين كاهش هزينه‌هاي توليد اقدام به همكاري‌هاي بين المللي در زمينه توليد و مونتاژ محصولات خود كرده است و پيش از اين نيز قراردادهايي با ساير كشورها مانند چين و مكزيك در زمينه توليد و مونتاژ هواپيما منعقد كرده است. اين شركت از طريق راه‌اندازي خطوط توليد هواپيما در برخي كشورها، هزينه‌هاي توليد و مونتاژ را كاهش داده و عملآ اين كشورها و كشورهاي اطراف آنها به بازار هواپيماهاي خود تبديل مي‌كند. هرچند ممكن است نحوه همكاري بمباردير با روسيه متفاوت از همكاري با ساير كشورها باشد. شركت بمباردير تاسيساتي در روسيه احداث كرده و از اين كشور به عنوان حلي براي ارائه خدمات به كشورهاي مشترك المنافع استفاده مي‌كند.

اخيرآ شركت آوياكور هم‌چنين قراردادهايي را براي توليد هواپيماهاي آنتونف در كارخانه سامارا منعقد كرده است و قصد دارد مدل‌هاي آنتونف An-70، An-140، An-148 را توليد كند. توليد هواپيماي Q-400 بمباردير در كنار ساير هواپيماهاي توربوپراپ ساخت اين كشور علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزايي براي روسيه از اين بابت اهميت دارد كه اين هواپيما تا کنون فروش خوبی داشته است و در صورت افزايش ظرفيت توليد، محصولات Q-400 روسيه مي‌توانند بازار منطقه را پوشش دهد. چراكه هواپيماهاي آنتونف تا كنون در بازاريابي موفقیتی نداشته‌اند.ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”