برنامه شبیه ساز

در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2025 بار
سپاس‌های دریافتی: 1292 بار

برنامه شبیه ساز

پست توسط ramin11 » دو شنبه 9 بهمن 1391, 8:43 pm

سلام
وقت بخیر
دانشجوی ارشد محیط زیست، گرایش الودگی هستم...برای موضوع پایان نامه نرم افزار های شبیه ساز در حوزه آلودگی هوا رو انتخاب کردم
سوالی داشتم....اینکه طراحی و ساخت چنین نرم افزار هایی در ایران ممکن هست یا نه؟

هزینه حدودی طراحی این نرم افزار ها چقدر میشه؟

آیا با داشتن نرم افزار اصلی میشه تغییراتی در نرم افزار ایجاد کرد؟

نمونه ای ار نرم افزارهای مورد بررسی

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2886 بار

Re: برنامه شبیه ساز

پست توسط SHAHRAM » سه شنبه 10 بهمن 1391, 5:22 pm

ramin11,
سوال شما خیلی کلی پرسیده شده.نوشتن شبیه ساز امکان پذیر هست اما در چه سطح از امکانات؟

به طور کلی اگر هدفتون فقط استفاده از شبیه ساز هست ،با توجه به هزینه به طبع بالا برای برنامه نویسی و... یک شبیه ساز و زمان بر بودن نوشتن شبیه ساز ،بهتر هست از نسخه های موجود استفاده کنید.اگر نسخه تجاری کرک شده یا رایگان وجود نداره،دقت کنید ممکنه شبیه ساز open -source رایگان در حوزه رشته تون پیدا کنید(معمولا توسط محقیقین و دانشگاه های بزرگ در بلاد کفر طراحی و ساخته میشه).

به طور کلی به نظر من نوشتن شبیه ساز ،زمانی منطقی به نظر میرسه که شبیه ساز های موجود توانایی پردازش نیاز ها و الگوریتتم های شما رو نداشته باشه.
به عنوان مثال در رشته کامپیوتر شبیه ساز های محیط شبکه(چه تحقیقاتی یا تجاری ) فراوان هستند اما خود من برای یک مقاله نیاز به یک سری امکانات ویژه داشتم که هیج کدون از شبیه ساز های موجود نیاز من رو رفع نمیکردند (درحوزه WIRELESS SENSOR NETWORK) و مجبور شدم شبیه ساز بسیار ابتدایی و با کمترین امکانات برای استفاده مجدد توسط یوزر غیر از خودم!!، اما مختص نیاز خودم طراحی و بنویسم که حدود 8 ماه زمان برد!

:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2025 بار
سپاس‌های دریافتی: 1292 بار

پست توسط ramin11 » سه شنبه 10 بهمن 1391, 6:02 pm

امکاناتی که من از این شبیه ساز اتظار دارم:

تطبیق با نرم افزار Arc view برای بررسی الگوی پخش در حوزه جغرافیایی مورد نظرم

امکان نمایش نحوه انتشار آلاینده ها به صورت انیمیشن (تصاویر پویا)

توانایی بررسی نحوه انتشار آلاینده ها با استفاده از اطلاعات هواشناسی و نقشه عوارض زمین

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2886 بار

پست توسط SHAHRAM » سه شنبه 10 بهمن 1391, 11:25 pm

ramin11, عزیز متاسفانه من اطلاعاتی در ضمینه رشته شما ندارم و به طبع در مورد شبیه ساز های مختص رشته شما هم کمکی ازم ساخته نیست.
من بیشتر سعی کردم در مورد کلیات simulator ها توضیح بدم تا به جواب سوالتون راحت تر دست پیدا کنید.

به طور کلی برای انتخاب simulator در هر رشته یک روال عمومی هست که باید تمامی موارد رو پیدا کنید و امکانات هر کدوم رو در بایرید و با هم مقایسه کنید تا ببینید بهترین انتخاب کدوم هست.
در صورتی که مباحثی که مطرح کردید ،سابقه تحقیقاتی از قبل دارند،یکی از راه حل ها جستجو در رفرنس های مقالات و بررسی simulator ها مورد استفادشون هست.

:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

ارسال پست

بازگشت به “برنامه نويسي”