بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه آبادان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه آبادان

پست توسط Sami 1993 » پنج شنبه 12 بهمن 1391, 1:31 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

با بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه آبادان صورت می‌گیرد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خبرگزاری فارس: با بهره‌برداری نهایی از فاز سوم توسعه و نوسازی پالایشگاه آبادان توسط رئیس جمهور، حدود 2 میلیون لیتر دیگر به ظرفیت تولید بنزین کشور افزوده خواهد شد و ایران به جمع تولید کنندگان سوخت جت و هواپیما می‌پیوندد.


تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، خردادماه سال 1390 واحد FCCU پالایشگاه آبادان به افتتاح رسمی رسید که با راه‌اندازی این طرح حدود 4 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار به ظرفیت تولید کشور افزوده شد.

با بهره‌برداری نهایی از فاز سوم توسعه و نوسازی پالایشگاه آبادان حدود 2 میلیون لیتر دیگر به ظرفیت تولید بنزین یورو کشور افزوده خواهد شد.

مرحله دوم فاز سوم طرح توسعه و نوسازی پالایشگاه آبادان به عنوان قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه امروز با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود که در این صورت ایران رسما در تولید بنزین انواع هواپیما و بالگرد به خودکفایی می‌رسد.

*تولید بنزین قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه با استاندارد یورو 4 و 5

از سوی دیگر با راه‌اندازی رسمی برخی از واحدهای فرآیندی همچون ایزومریزاسیون، آلکیلاسیون، بازیافت اسیدسولفوریک، کت‌کراکر و شیرین سازی بنزین در مجموع کل ظرفیت 14.1 میلیون لیتری تولید بنزین قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه با استاندارد یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا تولید و به بازار عرضه می‌شود.

با بهره برداری رسمی از مرحله دوم فاز سوم طرح توسعه و نوسازی پالایشگاه نفت آبادان، پس از حضور ایران در جمع کشورهای صادرکننده سوخت جت و هواپیماهای مسافربری، امکان خودکفایی در تامین بنزین هلیکوپتر و انواع هواپیماهای آموزشی و کشاورزی هم فراهم می‌شود.

در شرایط فعلی ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بنزین انواع هواپیماهای مسافربری، باربری و سوخت جت است که با بهره برداری از فاز سوم طرح توسعه پالایشگاه نفت آبادان امکان تولید بنزین انواع هلیکوپتر و برخی از هواپیماهای کوچک آموزشی و کشاورزی فراهم شده به طوری‌که تولید بنزین "هلیکوپتر" جز محصولات فرعی این پروژه نفتی است.

در مجموع با راه‌اندازی واحد آلکیلاسیون مرحله دوم فاز سوم توسعه پالایشگاه آبادان، ظرفیتی برای تولید روزانه 2 میلیون لیتر سوخت هلیکوپتر فراهم شود.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”