در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

چطور میتونم کنترل از راه دور بسازم؟

توسط ze_ca » دوشنبه 16 بهمن 1391 00:26

سلام دوستان

یه سوال : چطور میتونم یه کنترل از راه دور بسازم؟؟؟؟

و چقدر برام قیمتش در میاد؟

اگه راه داره مدار کیتیش رو برام بزارید به همراه وسایلی که داخلش استفاده میشه و اندازشو (مقاومت و خازنو ...)

پیشاپیش از تمامی دوستان که جواب دادن ممنونم.
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ze_ca تشکر کرده اند:
thunder blitz

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

Re: چطور میتونم کنترل از راه دور بسازم؟

توسط pckho0r » دوشنبه 16 بهمن 1391 00:45

مثل تاپیک قبلی به صرفه است که کیت امادشو بخری چون تنظیم دقیق مدارات بی سیم و کنترل از راه دور اغلب نیاز به اسیلوسکوپ داره که یه کار فنی است و مطمعنن از عهده شما خارجه!

ze_ca از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
thunder blitz

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » دوشنبه 16 بهمن 1391 00:59

pckho0r نوشته است:مثل تاپیک قبلی به صرفه است که کیت امادشو بخری چون تنظیم دقیق مدارات بی سیم و کنترل از راه دور اغلب نیاز به اسیلوسکوپ داره که یه کار فنی است و مطمعنن از عهده شما خارجه!

راستش من رشتم برق قدرت هستش (فنی و حرفه ای)

در مورد امکاناتاش : تو دانشگاه میتونم از وسایل آزمایشگاش استفاده کنم

کارهای الکترونیکیش هم کمو بیش میتونم راه بندازم اگه هم نتونستم از بچه های الکترونیک کمک میگیرم.

ولی باید نقشه شو از یه جا گیر بیارم.

واسه همین اینجا تاپیک گذاشتم که شاید یه نفر تجربه یا نقشه ساختشو داشته باشه.

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

thunder blitz, Present

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 16 بهمن 1391 01:15

کنترل از راه دور چه چیزی؟
ما تو مبحث شبکه های کامپیوتری بحثی داریم به عنوان شبکه های حسگر که می تونید حسگرهای مختلف رو نصب کنید و به صورت وایرلس به کامپیوتر نصبش کنید و برای ان برنامه نویسی کنید و ...
ببین این مبحث بدردت می خوره؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Solver, thunder blitz, Ghost Rider, ze_ca

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » دوشنبه 16 بهمن 1391 01:34

راستش من برای یه چیز مثل قایق کنتری یا یه چیزی شبیه به این میخوام که وایرلس فکر نکنم در این چنین نمونه های ساده ای کاربرد داشته باشه

thunder blitz

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 16 بهمن 1391 12:40

تعجب میکنم، من دیروز در این تاپیک پست زده بودم اما الان نگاه کردم پستم نبود ...   :-(  امان از این حافظه

ze_ca,  

کنترل از راه دور قابل دسترس برای شما:

نوری ها :

مثل مادون قرمز، لیزری و ...

خصوصیت: برد کمتر، قیمت متوسط، طراحی و ساخت ساده تر اما دامنه عملکرد محدود (از نظر زاویه تابش نور) - کیت های آماده زیادی براش وجود داره یا میتونید نقشه و مدارش را به سادگی پیدا کنید. حداقل با 10 هزار تومان میتونید یک مدل ساده اش را داشته باشید. کاربرد عملیش در ریموت صوتی تصویری ها، اینفرارد، چشم های الکترونیکی و ...

مغناطیسی ها:

خصوصیت: برد وسیع، قیمت بالاتر، طراحی و ساخت کمی دشوار تر (ایجاد رزونانس در بین گیرنده و فرستنده )،  تقریبا دامنه عملکرد بسیار گسترده (عبر از بسیاری از موانع، بدون نیاز به زاویه تابش خاص، فقط کمی با آلمینیوم و اینها مشکل دارد) - کیت های آماده زیادی برای این مدل هم وجود دارد و باز مدارهای زیادی که قابل ساخت هستند هزینه ساختش هم از 15 هزار تومان به با لا می باشد.

کاربردش: ریموت درب های برقی، ایجاد شبکه ها مثل وایفای و وایمکس / همین بلوتوث، ریموت اعلام سرقت خودرو ها  و ...

اگر شما فاصله ای کمتر از 5 متر با دستگاه خود دارید زمان دادن فرمان گزینه های نوری ارزان تر و مناسب تر هستند. دقت کنید شما میتوانید گیرنده نوری را در جایی ثابت نصب کنید و با سیم فرامین دریافتی را به مدارات اصلی خود که مثلا روی موتور یا ... هستند منتق کنید. اما اگر امکان نصب گیرنده ثابت نباشد یا ناچارید برای دادن فرمان تابش مستقیم به گیرنده را با جابه جایی ریموت خودتان انجام دهید یا اینکه کلا سراغ مدل مغناطیسی بروید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, thunder blitz, Ghost Rider, R.A.F, Present, ze_ca

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » دوشنبه 16 بهمن 1391 13:08

M.Abooali

ممنون از راهنماییت

فکر کنم همون مغناطیسیش بکارم بیاد.

thunder blitz

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 16 بهمن 1391 18:40

ze_ca,  

نصیحت از یک دوست، این روزها اکثرا کالاها به علت سری سازی با قیمت های پایین در دسترس هستند مگر اونها که به صورت عمده مصرف ندارند.

من فکر کنم شما نیازتون را یک کیت ساده هم بتوانید رفع کنید که از الکترونیکی ها قابل خرید است. اما اگر خودتان گام در مسیر طراحی و ساختش بزارید قدری سخت است.

البته من شخصا تجربه ساخت رادیو هم داشتم آن هم بدون اسکوپ. کافیست حوصله و دقت به خرج بدهید، حالا این که ساده تر است، شما اگر ظرفیت خازن ها را برابر  کنید، رزونانس را پدید آوردید اگر عجول نباشید خودتان هم از پسش بر خواهید آمد.

اما کلا مدارهای آماده صنعتی اون هم موجود است که ما در کار سیستم های امنیتی و حفاظتی ازش استفاده می کردیم. اما قیمتش بالاتر. مثلا خاطرم هست 4 سال پیش ما ریموت آماده 25 می خریدیم با گیرنده اش. ریموت 4 کلید روش بود و اون سمت گیرنده هم 4 سوئیچ باز و بسته تحویل شما میداد که با زدن هر کلید، 2 تا سوئچ اونور تغییر وضعیت میداد. و خوب میشد این سه تا کلید را ترکیبی هم مصرف کرد و گاه تا 5 تا فرمان را از طریق این سیستم به شکل عملی در دسترس داشت/ بردش هم 10 متری میشد.  البته چینی بودند.

جالا شما از بین گزینه ها انتخاب خودت را بکن، من فکر کنم مدل کیت های آزمایشگاهی (کافیست قطعات را اسمبل کنید رو کیت) هم ارزانتر و کاربردی تر است (قابل توسعه هستند) هم اینکه شما از نقشه مدار و عملکردش سر در خواهید آورد.  :D
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ze_ca, Present, Mahdi1944

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » دوشنبه 16 بهمن 1391 21:23

M.Abooali

راستش میخوام نقشه رو بگیرم و خودم کیت رو درست کنم

ولی فکر کنم کار سختی باشه

بازم از این که جواب دادی ممنون