در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
70

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 18:22

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 18 پست

سوال درباره مدرک های کامپیوتر

توسط ted mosby » دوشنبه 16 بهمن 1391 11:22

سلام دوستان.من یه سوال دارم.برای کسی که می خواد در زمینه کامپیوتر وارد بازار کار بشه مدرک فنی حرفه ایه داشته باشه بهتره یا یه مدرک بین المللی؟یعنی بیشتر کدوم مدرکو قبول دارن؟

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: سوال درباره مدرک های کامپیوتر

توسط Present » دوشنبه 16 بهمن 1391 12:50

کار بلد باش مدرکو بذار دم کوزه آبشو بخور ( البته تو ایران )
ببخشید که اینهمه رک و راست  رفتم سر اصل قضیه :grin:
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
jhan2010, ted mosby

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

دوشنبه 31 مرداد 1390 13:50

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 14 پست

توسط Reznov » دوشنبه 16 بهمن 1391 12:52

با درود ...

اگر شما قصد فعالیت در بازار کار داخل کشور رو دارید مدرک فنی و حرفه ای کفایت می کنه .
اما اگر هدفتون بازار کار خارج هست قطعا به مدارک بین المللی نیاز پیدا خواهید کرد . منتها این نکته رو عرض کنم که سطح آموزش در آموزشگاه های فنی حرفه ای نسبتا پایین هست .
من برای فعالیت در بازار کار داخلی مدرک بین المللی شبکه داشتم که هنگام مراجعه برای کار گفتند باید مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای هم داشته باشی !!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reznov تشکر کرده اند:
Solver

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » دوشنبه 16 بهمن 1391 13:16

گرفتن مدرک های کامپیوتری تو ایران فقط به درد یه کار میخوره اونم اموزش دادن به اونایی که میخوان این مدارکو بگیرن و اونها هم به همین منوال الی اخر... :::P
از هم دوره ای های خودم تو دانشگاه حداقل نصفشون این دوره ها رو رفتن و هرکدوم کم کم 5-6 تومن خرج کردن ولی الان به جز یکیشون که تو کار شبکه است بقیه به شغل های شریف دیگه ای مشغولند! اون یه نفر هم از اول کارش درست بود و خیلی بارش بود.

پولتو بزار تو جیبت چهارتا کتابو سی دی اموزشی بگیر خودت بخون ماشالله اینترنت هم که همه چی ریخته گول این موسسه ها رو هم نخور که تبلیغاتشون یه مشت چرند و دروغه!
کسی رو میشناسم که برای تدریس تو موسسه ای که اونجا دوره دیده بود ثبت نام کرد ولی صلاحیتشو تایید نکردن و رد شد!!! خوب اگه ایشون صلاحیتشو نداشته پس چرا بهش مدرک دادین و تاییدش کردین یعنی خودشون هم خوب میدونن که خروجی اموزشگاه هاشون چطوریه!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
ted mosby

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 16 بهمن 1391 16:40

دوستان حق دارند و این روزها در ایران مدرک ها آنطور که باید نیستند، اما نمیتوان هم گفت هیچ تفاوتی بین کسی که مدرک دارد و کسی که ندارد نیست.

بنده در کل عمر خودم هرگز کلاس کامپیوتر نرفته و هیچ مدرک کامپیوتری ندارم، اما تجربه کاری خوبی داشتم اما همیشه عقب تر از دیگران بودم و ناچار با حجم زیادی مطالعه لنگان لنگان پیش رفتم.

مطمئناً اگر من کلاس هایی در حوزه کامپیوتر رفته بودم (نه مدرک داشتن) وضع بهتری داشتم. اما همانطور که دوستان گفتند داشتن مدرک یک عنصر قابل اتکا نیست. بیشتر بحث سواد است.

در مورد استخدامی نیز سواد به شرط مدرک این روزها باب شده علتش هم روشن است، این همه استانداردها و قوانین مانع از این میشود که یک فرد متخصص اما بدون مدرک را استخدام کنند. بنابراین شاید داشتن مدرک رفته رفته به ضرورت تبدیل بشود.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir, MISSILE, KH.I.A.2500

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
70

تاريخ عضويت

توسط ted mosby » دوشنبه 16 بهمن 1391 18:18

pckho0r نوشته است:گرفتن مدرک های کامپیوتری تو ایران فقط به درد یه کار میخوره اونم اموزش دادن به اونایی که میخوان این مدارکو بگیرن و اونها هم به همین منوال الی اخر... :::P
از هم دوره ای های خودم تو دانشگاه حداقل نصفشون این دوره ها رو رفتن و هرکدوم کم کم 5-6 تومن خرج کردن ولی الان به جز یکیشون که تو کار شبکه است بقیه به شغل های شریف دیگه ای مشغولند! اون یه نفر هم از اول کارش درست بود و خیلی بارش بود.

پولتو بزار تو جیبت چهارتا کتابو سی دی اموزشی بگیر خودت بخون ماشالله اینترنت هم که همه چی ریخته گول این موسسه ها رو هم نخور که تبلیغاتشون یه مشت چرند و دروغه!
کسی رو میشناسم که برای تدریس تو موسسه ای که اونجا دوره دیده بود ثبت نام کرد ولی صلاحیتشو تایید نکردن و رد شد!!! خوب اگه ایشون صلاحیتشو نداشته پس چرا بهش مدرک دادین و تاییدش کردین یعنی خودشون هم خوب میدونن که خروجی اموزشگاه هاشون چطوریه!

یعنی شما میگین کلا رشته کامپیوتر تو ایران یعنی کشک؟؟؟؟
به غیر از تدریس کاربرد دیگه نداره؟

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

توسط pckho0r » دوشنبه 16 بهمن 1391 18:50

ted mosby نوشته است:
pckho0r نوشته است:گرفتن مدرک های کامپیوتری تو ایران فقط به درد یه کار میخوره اونم اموزش دادن به اونایی که میخوان این مدارکو بگیرن و اونها هم به همین منوال الی اخر... :::P

نه دوست گرامی
منظور من این دوره های شبکه و امنیت و ... است که چندوقتیه مد شده و تبلیغاتشون تمام صفحات تبلیغاتی مجلات رو پر کرده.

یه نمونه اش به عنوان مثال :

موسسه ...
دوره اموزش CCNA
جمع ساعات اموزش : 54 ساعت
شهریه : یک میلیون و هشتصد هزار تومان!

یعنی شما تو 54 ساعت نقاشی با ابرنگ رو هم نمیتونی یاد بگیری بعد طرف با سوادی در حد نصب ویندوز و کار کردن با افیس و ... میره و سر این کلاسها میشینه و دو ماه بعد یه برگه A4 تایپ شده با امضای مدیر موسسه رو میدن دستش و میگن اینم مدرک شما به جمع متخصصین سیسکو خوش اومدین!!!!

ted mosby

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
70

تاريخ عضويت

توسط ted mosby » دوشنبه 16 بهمن 1391 20:42

pckho0r نوشته است:
ted mosby نوشته است:

نه دوست گرامی
منظور من این دوره های شبکه و امنیت و ... است که چندوقتیه مد شده و تبلیغاتشون تمام صفحات تبلیغاتی مجلات رو پر کرده.

یه نمونه اش به عنوان مثال :

موسسه ...
دوره اموزش CCNA
جمع ساعات اموزش : 54 ساعت
شهریه : یک میلیون و هشتصد هزار تومان!

یعنی شما تو 54 ساعت نقاشی با ابرنگ رو هم نمیتونی یاد بگیری بعد طرف با سوادی در حد نصب ویندوز و کار کردن با افیس و ... میره و سر این کلاسها میشینه و دو ماه بعد یه برگه A4 تایپ شده با امضای مدیر موسسه رو میدن دستش و میگن اینم مدرک شما به جمع متخصصین سیسکو خوش اومدین!!!!

دوره های طراحی وب سایت چی؟اون هم همینجوریه؟؟مثلا asp.net?

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

توسط pckho0r » دوشنبه 16 بهمن 1391 21:08

ببین دوست عزیز نمیخوام زیراب اموزشگاه ها رو بزنم ولی بنده به شخصه اموزشگاه واقعی که استادش با حوصله با دانشجوهاش کار کنه ندیدم!
همه اون مطالبی که سر جلسه به شما میگن با توصیف مفصل تر تو کتاب ها و مالتی مدیاهای مختلف اومده شما بی نهایت بار میتونید یک کتاب رو ورق بزنی و مطالبشو دوباره بخونی یا فایل ویدئویی رو جلو عقب کنی ولی از شما می پرسم ایا میتونید فرضآ سر جلسه هشتم درس ASP.net به استادتون بگین لطفآ مطالب هفته پیش رو دوباره توضیح بدین من خوب نفهمیدمش؟! جواب شما احیانآ یکی از موارد زیره :

1_ مگه شما یادداشت برداری نمی کنید؟ (خوب اگه قراره جزوه بنویسی بری خونه بخونی که چرا اینقدر هزینه میکنی برو یه کتاب بخر! در ثانی شما نخواستین که استاد مطالبشو تکرار کنه بلکه میخواین مطالب رو به زبان ساده تری توضیح بده)
2_ متاسفانه وقت کلاس محدوده شما هم میتونید به فلان pdf یا سایت مراجعه کنید!
3_ استاد به گرمی درخواست شمارو میپذیره و ده نفر باقی کلاسو ول میکنه و مطالب رو براتون دوباره توضیح میده!

یه زمانی شهریه کلاسها اینقدر بالا نبود و اگه بار علمی نداشت حداقل یه نظمی به دوره اموزشتون میداد و کلآ رفتنش بهتر از نرفتنش بود. ولی الان با این شهریه های نجومی و دوره های فشرده و متقاضیان انبوه که بازار رو اشباه کردند فقط اتلاف وقت و هزینه است قول میدم یکی دو سال دیگه تب این دوره ها هم میفته و دیگه کسی سراغشون نمیره

ted mosby

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
70

تاريخ عضويت

توسط ted mosby » دوشنبه 16 بهمن 1391 21:47

pckho0r نوشته است:ببین دوست عزیز نمیخوام زیراب اموزشگاه ها رو بزنم ولی بنده به شخصه اموزشگاه واقعی که استادش با حوصله با دانشجوهاش کار کنه ندیدم!
همه اون مطالبی که سر جلسه به شما میگن با توصیف مفصل تر تو کتاب ها و مالتی مدیاهای مختلف اومده شما بی نهایت بار میتونید یک کتاب رو ورق بزنی و مطالبشو دوباره بخونی یا فایل ویدئویی رو جلو عقب کنی ولی از شما می پرسم ایا میتونید فرضآ سر جلسه هشتم درس ASP.net به استادتون بگین لطفآ مطالب هفته پیش رو دوباره توضیح بدین من خوب نفهمیدمش؟! جواب شما احیانآ یکی از موارد زیره :

1_ مگه شما یادداشت برداری نمی کنید؟ (خوب اگه قراره جزوه بنویسی بری خونه بخونی که چرا اینقدر هزینه میکنی برو یه کتاب بخر! در ثانی شما نخواستین که استاد مطالبشو تکرار کنه بلکه میخواین مطالب رو به زبان ساده تری توضیح بده)
3_ استاد به گرمی درخواست شمارو میپذیره و ده نفر باقی کلاسو ول میکنه و مطالب رو براتون دوباره توضیح میده!

یه زمانی شهریه کلاسها اینقدر بالا نبود و اگه بار علمی نداشت حداقل یه نظمی به دوره اموزشتون میداد و کلآ رفتنش بهتر از نرفتنش بود. ولی الان با این شهریه های نجومی و دوره های فشرده و متقاضیان انبوه که بازار رو اشباه کردند فقط اتلاف وقت و هزینه است قول میدم یکی دو سال دیگه تب این دوره ها هم میفته و دیگه کسی سراغشون نمیره

واقعا ممنون از راهنماییه مفصل و کاملتون.من  رشته ام کامپیوتره ولی تو دانشگاه به غیر از یه مقدار c++ هیچ چیز دیگه ای از برنامه نویسی یادمون ندادن و فقط چیزای تیوری یاد دارم.واقعا موندم فردا چجوری می تونم وارد بازار کار بشم.هیچی بلد نیستم.این دوره ها هم هزینه اش واقعا سرسام آوره.خیلی دو دلم اگه بخوام همچین هزینه ای رو صرف کنم و آخرشم هیچی!والا خودمم موندم چیکار کنم. میترسم اینه هم مث قضیه شهریه دانشگاهم بشه که این همه پول میدی و آخر سرم هیچی.کلا به وجودی خودم شک کردم.موندم چیکار کنم.به هر حال ممنون.

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » دوشنبه 16 بهمن 1391 22:00

داداش مدرک کامپیوتر که از دانشگاه بگیری فقط بدرد استخدام نیروی انتظامی میخوره :grin:  :grin:

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

توسط pckho0r » دوشنبه 16 بهمن 1391 22:45

ted mosby نوشته است:
pckho0r نوشته است:ببین دوست عزیز نمیخوام زیراب اموزشگاه ها رو بزنم ولی بنده به شخصه اموزشگاه واقعی که استادش با حوصله با دانشجوهاش کار کنه ندیدم!

واقعا ممنون از راهنماییه مفصل و کاملتون.من  رشته ام کامپیوتره ولی تو دانشگاه به غیر از یه مقدار c++ هیچ چیز دیگه ای از برنامه نویسی یادمون ندادن و فقط چیزای تیوری یاد دارم.واقعا موندم فردا چجوری می تونم وارد بازار کار بشم.هیچی بلد نیستم.این دوره ها هم هزینه اش واقعا سرسام آوره.خیلی دو دلم اگه بخوام همچین هزینه ای رو صرف کنم و آخرشم هیچی!والا خودمم موندم چیکار کنم. میترسم اینه هم مث قضیه شهریه دانشگاهم بشه که این همه پول میدی و آخر سرم هیچی.کلا به وجودی خودم شک کردم.موندم چیکار کنم.به هر حال ممنون.

توکلت به خدا باشه علاقه و استعدادتو پیدا کن عجله ام نکن قطعآ به چیزی که میخوای میرسی. این بحثای بازار چی خوبه پول تو چه تخصصیه بریز دور.
من خودم دلفی کار می کنم و همینطور دنبال اپلیکیشن نویسی برای سیستم های اندروید و ios هستم تا به حالم بعد چند سال هنوز یه ریالم نتونستم از تخصصم پول دربیارم ولی خوب ناامید نیستم بالاخره موفق میشم.

ted mosby

بعدي