در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1391 13:33

آرشيو سپاس: 870 مرتبه در 117 پست

مراسم رسمی آغاز ساخت اولین ناو "میسترال" برای روسیه

توسط sam1992 » دوشنبه 16 بهمن 1391 21:38

خبرگزاری «ریا نووستی»/ مراسم رسمی آغاز ساخت اولین ناو بالگرد بر "میسترال" برای نیروی دریایی روسیه روز جمعه در کارخانه کشتی سازی "سن نازر" فرانسه برگزار می شود. این مطلب را یک سخنگوی عالی رتبه کورپرسیون متحده کشتی سازی روسیه به خبرگزاری «ریا نووستی» اعلام کرد.وی گفت: "روز اول فوریه مراسم رسمی آغازساخت ناو در سن نازر برگزار می شود. اولین بخش نوک ناو روی سکویی قرارداده می شود که کشتی روی آن ساخته می شود" و توضیح داد که ساخت کشتی عملا پس از پرداخت بیعانه در اواخر سال 2011 آغاز شده است. دریاسالار "ویکتور چیرکوف" فرمانده کل نیروی دریایی روسیه در مراسم رسمی آغازساخت ناو بالگرد گرد شرکت می کند.

روسیه در ژوئن سال 2011 قرارداد ساخت دو فروند ناو بالگرد بر "میسترال" برای نیروی دریایی خود را امضا کرد  انتظار می رود اولین ناو بالگرد بر بنام "ولادی واستوک" در سال 2014 و دومین ناو بالگرد بر بنام "سواستوپول" در سال 2015  میلادی به نیروی دریایی روسیه تحویل داده شود.

ناو بالگردبر "میسترال" که حداکثر طول بدنه آن 210 متر است می تواند با سرعت بیش از 18 گره دریایی حرکت کند. این بالگردبر می تواند 16 بالگرد و 450 نفر نیرو را حمل کند وتعداد خدمه آن 160 نفر است. عرشه پرواز می تواند بطور همزمان شش بالگرد را در خود جا دهد.

برگزاری عملیات هوابرد یکی از امکانات ناو بالگردبر "میسترال" می باشد. میسترال می تواند در ماموریت صلحبانی نیز شرکت کند. بالگردهای عرشه ای می توانند هم بعنوان ابزار مبارزه با زیردریایی ها، هم برای عملیات امداد و هم برای جابجایی افراد و بار مورد استفاده قراربگیرند..................................................................................................................................................................منابع عکس ها:

(acus.org) (grieboski.wordpress.com) (naval-technology.com)


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان