در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

آیا میتوان کاردانی به کارشناسی را در 3 ترم تمام کرد؟

توسط ze_ca » سه شنبه 17 بهمن 1391 23:31

سلام یچه ها

یه سوال برام پیش اومده که خیلی مهمه

من رشتم برق قدرت هست و کاردانی رو تمام کردم و میخواستم بدونم کارشناسی رو میتونم در 3 ترم تموم کنم؟

خیلی خیلی مهمه

خواهشا زودتر ججواب بدید.
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: آیا میتوان کاردانی به کارشناسی را در 3 ترم تمام کرد؟

توسط RAHVAR » چهارشنبه 18 بهمن 1391 00:05

کارشناسی رشتتون چند واحده؟ آزاد یا دولتی؟
فک نکنم چون ترم اول 18 یا 19 یا کمتر واحد میدن بهتون اگه معدل الف بشین ترم بد 24 واحد واگه ترم 2 هم معدل الف بشین بازم 24 واحد بردارین  و ترم تابستون روهم بردارید بازم نمیشه چون واحدا رو طوری ارائه نمیدن که دانشجو سه ترمه تموم کنه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, ze_ca

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15460

تشکر کرده: 10156 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 بهمن 1391 00:35

ze_ca,  
بايد ببينيد چند واحد هست، در بهترين شرايط ترم دوم و سوم اجازه‌ي گرفتن 24 واحد رو (با شرط معدل و رتبه ممتازي) ميتونيد بگيريد، ترم اول هم معمولا 16 واحد ارائه ميکنند، 6 واحد هم ميتونيد اگر ارائه بشه تابستون بگيريد. پس اگر 70 واحد باشه، در بهترين شرايط ميتونيد سه ترمه تموم کنيد، اما فکر نميکنم اين مقطع 70 واحد باشه، تا جايي که خبر دارم، در برخي دانشگاهها 72 واحد و در برخي ديگه حتي تا 92 واحد هم هست که در اين صورت بعيد به نظر ميرسه بتونيد تموم کنيد، البته اينکه توانايي گرفتن 24 واحد و پاس کردن اون رو هم داشته باشيد باز جاي بررسي بيشتر خودتون داره
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ARafiee, Solver, ze_ca

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
45

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 فروردین 1390 14:03

آرشيو سپاس: 47 مرتبه در 27 پست

توسط faraz7126979 » چهارشنبه 18 بهمن 1391 00:44

ممنون از توضیحات اقا مهدی
برق قدرتی بالای 80 تاست و شرایط معمولش تو 5 ترمه دانشجویان تمام می کنند ، خوب بگذرونی 4 ترمه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب faraz7126979 تشکر کرده اند:
Solver, ze_ca

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3450

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 18 بهمن 1391 16:43

من با فشرده ترین حالت ممکن / 3 ترم 24 واحد - ترم اول 18 واحد / بدون ترم تابستان ظرف مدت 4 ترم رشته برق کاردانی (90 واحد) را پشت سر گذاشتم. تو دانشگاه ما فقط من موفق شدم و اکثرا یا 2 تا تابستان هم واحد گرفتند یا 5 ترم شدند.

اما کاردانی به کارشناسی اگر 80 واحد باشد، بدون ترم تابستان محال است.

خصوصا که جدیدا ترم اول خود دانشجو انتخاب واحد نمی کند و بیش از 16 واحد بهش نمیدهند. بنابراین با فرض اینکه ترم دوم 24  واحد (به شرط معدل +18 در ترم قبل - شرایط زمان ما) داشته باشید،  تابستان اول هم 6 واحد (اگر سقف مجاز عوض نشده باشد).

روی هم می شود  56 واحد پس از 2 ترم و یک تابستان. ترم سوم هم 24 واحد پشت سر بزارید، جمع واحد پاس کرده شما می شود 80 واحد ...  و در پایان ترم سوم فارغ التحصیل خواهید بود به آن شرط که این بین اصلا درسی را نیوفتید و معدل ترم اول و دوم شما بالای 18 باشد (با 24 واحد کار سختی است) و مدیر گروه هم بابت پیش نیاز و همنیاز سر بلامانع دادن با شما کنار بیاد.

اما اگر ورودی بهمن باشید یک شانس دارید. با توجه به اینکه به این ترتیب شما 2 ترم تابستان را می توانید در بازه تحصیلی خودتان داشته باشید. خصوصاً که اگر شما امکان فارغ التحصیلی در ترم تابستان را داشته باشید، سقف مجاز واحدها از 6 واحد به 9 افزایش خواهد یافت که به این ترتیب شما میتونید کمی از فشردگی اون 3 ترم کم کنید و مثلا با 21 واحد اونها را پشت سر بزارید و ترم تابستان آخر 9 واحد باقی مانده را پاس کنید.

البته این محاسبات بر مبنای قوانین و ضوابط زمان خودم بود و الان اطلاع ندارم ازش، ضمناً به شرط 80 واحد بود. اگر بیش از 80 و حداکثر تا 89 واحد باشد باز هم  می شود 3 ترم و 2 ترم تابستانه  به شرط ورودی بهمن بودن شما.

اما من توصیه نمیکنم درس را با عجله بخوانید، خود مباحث دانشگاهی ما به حد کافی خلاصه شده هستند   :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ze_ca, Mahdi1944

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

توسط ze_ca » چهارشنبه 18 بهمن 1391 16:53

ممنون از همه دوستانی که جواب دادن

فکر کنم عین بچه آدم 4 ترمه تموم کنم بهتره. :::P

فکر کنم 82 واحد باشه کلش.

رسما دهنم سرویسه. :lol:
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 مهر 1395 00:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط soheil.norozy » شنبه 24 مهر 1395 00:44

لینک زیر عکسی هست که تعداد واحدها و دروس را نشان میدهد و بنده ورودی بهمن امسال هستم . آیا میتوانم 3 ترمه تمام کنم؟

Sent from my SM-N900 using Tapatalk