در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

79

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 اردیبهشت 1391 02:36

آرشيو سپاس: 557 مرتبه در 73 پست

Re: طوفانی که مصری ها مقابل ایرانی ها درست کردند

توسط farzande-iran » پنج شنبه 19 بهمن 1391 03:08

M.Abooali نوشته است:astara,  

...
چند نفر از دوستان یادش هست در کجا و چه زمان جهت مسلمان شدن به یکتا بودن خدا و رسول بودن محمد و جهان آخرت گواهی داده است؟
...مثل اینمه شما نماز نمیخونی ، اول یه کم فکر کن بعد به یه جماعتی توهین کن

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

82

تشکر کرده: 43 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 25 خرداد 1389 12:17

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 592 مرتبه در 79 پست

Re: طوفانی که مصری ها مقابل ایرانی ها درست کردند

توسط نجف47 » پنج شنبه 19 بهمن 1391 06:06

بسمه تعالی

سلام علی آل یاسین

اولا شروع این تاپیک بدون منبع!!!! به سبک خبرخوانی و پراکنی شبکه های ماهواره ای معاند خودش گویای صحت و سقم و بیان  اصل موضوع هست که لزومی نمیبینم و ارزش ندارد  که حتی در مورد این نحو خبر رسانی صحبت شود فقط این قسمت از متن عرایضم بخاطر نادیده انگاشتن منبع خبر بود.

اما جناب M.Abooali بخش سخنان منسوب به تاریخی شما رو بنده حقیر ناشی از برداشت شخصی! و نیز استناد به منابع جهت دار میدونم که اتفاقا از دید مورخان شیعه به چالش کشیده شده اون هم با اسناد تاریخی و منقول از منابع اهل سنت.
در عرایضتون متاسفانه از تعبیرات و اخبار غیر واقع استفاده کردید که به حساب عدم آگاهی و دسترسی تون به منابع متقن و عدم تحقیق و بررسی جامع و کامل میگذارم....ولی اینکه این ادعاهای شما که مبنی بر تحریف برخی متون تاریخی است و در برخی منابع تاریخی اهل سنت هست و بارها توسط مورخین و علمای ما با ذکر سند ، مخدوش شده رو بعنوان مطلب قابل تکیه استفاده و اصرار دارید برای بنده جای سوال دارد!!! بنده فقط بخاطر اینکه تاپیک به انحراف نرود به اجمال توضیحی عرض میکنم.و مقدمتا تاکید میکنم که اعتقاد ما به وحدت که اهم اهداف جامعه اسلامی و انقلاب عزیز اسلامی ماست ولیکن نباید به انکار واقعیات مستند و مستدل و اعتقادات ما آنجایی که به اساس آن خدشه و ضربه وارد کند بیانجامد  همانطور که در صدر اسلام اینگونه بوده است زیرا که دور شدن از حق و حقایق تاریخی و انکار و استحاله به معنی وحدت نیست. نمیخواهم زیاد وارد این بحث بسیط شوم ولی بدانید وحدت مد نظر اسلام همانطور که در ذات دین اسلام نهفته است که بر مدار حق بینی و حق شناسی و حق پذیری و تبعیت از حق است میباشد و نه کتمان حق یا بخشی از آن و اینگونه وانمود کنیم که این وحدت است، خیر.

لذا لازم نیست که مطالبی که برداشت شخصیست و بیانگر عدم اطلاع و اشراف به متون جامع در حوادث تاریخی اسلام است رو چنان مطرح کنید که مع الاسف جز اشاعه و بیان شبهه چیز دیگری نیست....
به نظر این برداشت شما( اگر بنده اشتباه نکرده باشم) ، درست نیست، که در این باره مستندات و ادله روایی و .... زیادی موجود است که در این وجیزه نمیگنجد.

بنده چند سوال مطرح میکنم که نیازی هم نیست که به بنده پاسخ دهید فقط برای روشنتر شدن ذهن خود و رسیدن به حقیقت (البته اگر که مایل باشید که حقیقت را بدانید)از خود بپرسید و تحقیق بیطرفانه جهت روشن شدن ذهنتان کنید :

اول اینکه میشود برما معلوم کنید که این یار وفادار  وجود مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) در همه جا ! یعنی کجا؟؟؟ و معنی این " همه جا " رو هم تصریح بفرمایید که یعنی چه و چقدر؟! ممنون میشوم.
آیا در غزوات خندق و خیبر و حنین و بنی نظیر و ....ایضا  در فتح مکه و قضیه گرفتن منشور وحی شده به وجود مقدس رسول خدا(ص) از خلیفه بعدها اول! و سپردن آن به وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع)  و همچنین در حجة الوداع و واقعه تاریخی بلا انکار غدیر خم و حوادث مرتبط به آن را نیز  شامل است؟؟؟!!!! آیا وقایع تلخ بعد از چشم فروبستن رسول خدا(ص) و استنکاف از وصایا و سفارشات غدیر و حنین و ......وجود مقدس پیامبر اسلام (ص) و تهدید شهاد و گواهان اثنی عشره طی سه روز جریان خطبه و...... و نیز وقایع جانسوز عالم خلقت نسبت به  درب و کوچه و تیشه ها و کلنگ ها و ..... را شامل است؟؟؟!!!!! ::sa  :x

میتوانید بفرمایید که وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) چند دختر داشتند و چه نام داشتند؟و زوج آن مخدرات چه کسانی بودند؟دوم اینکه منبعتان در اینکه وجود مقدس مولی الموحدین(ع) دختر دادند رو هم برای بنده بگویید ممنون میشوم!

سوم  منبع این تحریف تاریخی سرداری!! را به بنده لطف میفرمایید؟! که چگونه همراهی وجود مقدس امام حسن مجتبی(ع) و سپاه همراهشان آن هم فقط به امر وجود مقدس حضرت امیر(ع) را سرداری ایشان خوانده اید؟؟!!! لابد واقعه مسلمان شدن ایران و چگونه شیعه شدن مان  را هم از همان منابع معلوم الحال متحرّف استنتاج و استناد میفرمایید؟؟؟!!!!


چهارم برای بنده قیاس مع الفارق و مغالطه شما که در مورد چاه های بدر و تعمیم آن به  حوادث مصیبت عظمای کربلا که اتفاقا مبنای یکی از توجیهات مضحک غاصبان و جنایتکاران اموی(لع) بر آن جنایت عظمای عالم خلقت شد بسی شگفت انگیز است!!! لذا باعث امتنان است که بفرمایید قصه چه بود و چگونه ضبط و ربط داده و میدهید؟؟؟؟!!!!

علی الحساب و عجالتا این چند سوال را لطف نمایید پاسخ فرمایید تا بعد که برسیم به تحریفاتی که در ادامه  به وجود مقدس ابی عبدالله(ع)نسبت داده اید!!! و متلکی که به علمای شیعه انداختید!!! و اظهارات و تفضلات جهت دار در خصوص تاریخ و داستان و... قص علی هذا....تا ما هم متوجه شویم که متحرّف کیست و در کجا تحریف واقع شده ؟؟؟!!!!!.....

در مورد صحبت بر دکترین سیاسی نظام مقدس ما هم ، تخلیط موارد فوق الذکر و مطالبی که بخش پایانی پستتون گفتید باز درش نوعی تعبیر شخصی دیده میشود که  پرداختن به آن در این مواردی که ذکر کردم به شاخه شاخه شدن بحث میانجامد ولیکن در جای خود و فضایی دیگر باید به آن بپردازیم که چگونه اساسی ترین و مهمترین اصل دکترین سیاسی ما رو که مبتنی بر" عزت و استقلال و مصلحت و ....." هست رونادیده و یا به تعبیر شخصی مون برداشت میکنیم!!!!

یا علی مدد
عشق و معرفت حسین(ع) و مهدی فاطمه(عج) ضامن پیروزی و قوام و بقای ماست.

به کاوش مژه از گور تا نجف بروم...........اگر به هند خاکم کنی یا به تتار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب نجف47 تشکر کرده اند:
نادر70, Ghost Rider, امام قلي خان, KH.I.A.2500, SORENA, Present, pckho0r, ARafiee, Solver

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

45

تشکر کرده: 9 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 مهر 1387 13:56

آرشيو سپاس: 99 مرتبه در 21 پست

Re: طوفانی که مصری ها مقابل ایرانی ها درست کردند

توسط astara » پنج شنبه 19 بهمن 1391 08:40

جناب M.Abooali
با سلام از خواندن پاسخ های شما متاسف تر شدم.بر اساس کدام منبع متقن تاریخی حضرت علی سردار خلیفه دوم بوده است؟بله ایشان از مشورت های این امام معصوم استفاده می کرده واز خود خلیفه دوم نقل شده که اگر علی نبود من هلاک می شدم.(منظور از هلاک لغزیدن در خطاست سوءتفاهم نشود).در مورد دروغ ازدواج دختر حضرت علی با عمر صرف نظر از تاریخ که شما آن را قبول ندارید به عقل رجوع کنیم کدام مرد با شرفی طفل 6 ساله اش (نه 9ساله که مشکل شرعی نداشته باشد) را به پیرمرد 70 80 ساله می دهد توجه داشته باشید که ما از علی مرتضی صحبت می کنیم که می گوید پر کاهی را به ظلم از دهن مورچه ای نمی گیرم .یامی فرماید اگر بشنوید به ظلم خلخال از پای زن یهودیه در آورده اند همه از غصه بمیریم باز هم کم است(قریب به مظمون نقل کردم)این شخص به طفل معصوم خود آن هم یادگار فاطمه(س) چنین ظلمی می کند ؟.یا اگر برفرض یزید با امام حسین همخانه بوده که اولین بار می شنوم آیا فجایع صورت گرفته در زمان او توجیه می شود؟.راجع به بقیه صحبت هایتان نظیر نقش صحابه در اسلام حرف زیاد هست اما امروز وحدت امت اسلام واجبتر از واجب است لذا من این تایپیک رو ادامه نمی دهم .دیدار به قیامت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب astara تشکر کرده اند:
Solver, Ghost Rider, Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: طوفانی که مصری ها مقابل ایرانی ها درست کردند

توسط Solver » پنج شنبه 19 بهمن 1391 10:44

نجف47,   astara,  

همانطور که عرض شد، گفتگو بیشتر در این باب به موجب همون مشکلات که عرض شد، تنها در پیام خصوصی که اگر لازم شد چکیده اش در مطلبی برای عموم طرح گردد.

انشاالله نه بنده و نه شما روز قضا شرمگین نباشیم.  :razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

47

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 تیر 1389 09:50

آرشيو سپاس: 126 مرتبه در 34 پست

Re: طوفانی که مصری ها مقابل ایرانی ها درست کردند

توسط h_nemesis » پنج شنبه 19 بهمن 1391 11:23

دوستان بعضاً موارد رو یا سیاه میبینند و یا سفید . در خصوص رابطه با مصر و اتفاقاتی که افتاده باید به این نکته توجه کرد که در وضع فعلی اقتصاد مصر از هم پاشیده است و محتاج کمکهای خارجی از سوی کشورهایی که با ما دشمنی علنی دارند . نظیر عربستان و آمریکا . پس کاملاً معلومه که نمیخواد تو این اوضاع بهم ریخته اقتصادی خودش رو درگیر مشسکلات قطع کمکهای مالی بکنه . ضمناً عربستان در درون مصر دارای جایگاه و نفوذه وهمین امر باعث میشه که محتاطتر عمل بکنند . در غیر اینصورت در جلسات خصوصیشون مطالب دیگه ای عنوان میشه .
عشق را در نقاشی کودکی دیدم که خورشید را سیاه کشیده بود تا صورت پدر کارگرش درآفتاب نسوزد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب h_nemesis تشکر کرده اند:
امام قلي خان, KH.I.A.2500, Present

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان