در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

آیا چیزی مثل فنر الکتریکی داریم؟

توسط ze_ca » پنج شنبه 26 بهمن 1391 18:30

سلام

میخواستم ببینم کسی در این باره اطلاعاتی داره؟

آیا چیزی مثل یک فنر داریم که طولش حداکثر 10 سانتیمتر باشه و با باطری کار کنه(ولتاژ پایین)

و با اعمال ولتاژ جمع بشه و با قطع ولتاژ باز بشه ( یا یه چیزی مثل این ) فقط میخوام که خودکار عمل کنه.
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ze_ca تشکر کرده اند:
John rider

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

Re: آیا چیزی مثل فنر الکتریکی داریم؟

توسط ze_ca » پنج شنبه 26 بهمن 1391 22:10

نبووووووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

John rider

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 26 بهمن 1391 22:27

ze_ca,  

خودکار - در حقیقت از چشم کاربر است. شما به عنوان یک فرد فنی باید بدونید هیچ چیز خودکار و خود به خود نیست بلکه فقط یک برنامه از قبل تنظیم شده است و سازنده باید تنظیمات را اعمال کند. در حقیقت خودکار یعنی کاربر مجبور نیست کاری بکند.

بله، مغناطیس پس چیست؟

شما امکان رانش و جذب را توسط مغناطیس دارید و به سادگی با تغییر جهت جریان میتونید رانش یا جذب را ایجاد کنید میزان قدرت نیز بسته به جریان عبوری از سلف  مگنت شما دارد.

ضمن این که غیر از این، ساده ترش استفاده از موتورهای خطی است. موتورهای خطی یک چیزی در مایه های قطار و ریل قطار هستند که جای چرخش عقب و جلو میروند. کاربردهای صنعتی و آزمایشگاهی مختلفی هم دارند.

در مدل هایی که قدرت زیادی مورد نیاز نباشد و دفعات مصرف کم باشد، از مگنت استفاده میشود مثل درب بازکن ها، قفل های الکتریکی و برخی اسباب بازی ها.

اما در مدل هایی که قدرت زیاد لازم باشد (چون در مدل مگنت به خاطر جریان زیاد مشکل ایجاد میشود) و یا دفعات عملکرد زیاد باشد (باز به خاطر عدم بقای و صرفه اقتصادی مگنت) از موتور های خطی استفاده می شود مثلا: موتور اپتیک در اکثر درایو های اپتیک، کنترلر های خط تولید کارخانجات، مترو ها (دقیقا کار متروها بر همین اساس است).

شما بسته به بودجه و نیاز، حتی میتونید انتخاب های دیگری داشته باشید، مثلا جای یک موتور خطی که گران شاد باشد، از یک موتور با محوری مارپیج شکل استفاده کنید و در انتها روی یک شاسی یک مهره را کوپل کنید، موتور با روشن شدن به جلو خواهد رفت و با تغییر دورش به سمت عقب. در ته موتور شما نیروی رانش و جذب دارید.

همینطور میتونید از دو موتور کمک بگیرید. یکی در این سو و دیگری در ان سو و کلا طرح های خلاقانه عجیب و غریب و دیگر  :-)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
net_writer, Present, ze_ca, KH.I.A.2500, Ali$amir, nima-rad, John rider

Major II

Major II

no avatar
121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 تیر 1389 22:27

آرشيو سپاس: 219 مرتبه در 87 پست

توسط John rider » پنج شنبه 26 بهمن 1391 23:08

یادمه سالهای سال پیش شبیه چنین چیزی راساخته بودم... .

اما...
دوست عزیز...
من گناهکارباخودعهدبسته ام که حتی موعظه ی رایگان نخوانم....
.
.
.
آنهم دراین وضعیت که مقصودشما ازاین وسیله رانمیدانم؟!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب John rider تشکر کرده اند:
ze_ca

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » پنج شنبه 26 بهمن 1391 23:24

نگاه کنید

با تشکر از توضیحات آقای M.Abooali  

راستشو بخوای خودم اینارو میدونم چون خودتم گفتی من رشتم برق و فنی هم خوندم

ولی من یک چیز کوچک میخوام چون میخوام باهاش مخزن زیردریایی مدل درست کنم

اگه بخوام از موتور استفاده کنم به باطری و این جور چیزها احتیاج دارم که هم حجم کار رو بالا میبره و هم فکر نکنم زیاد جواب بده

ار مغناطیس هم نمیتونم استفاده کنم چون جریان بالایی احتباج داره و یا حتی امکان داره که در کار موتور اختلال ایجاد کنه.

حالا میخوام بدونم شما آقایان چه نظر و ایده ای برای این کار دارید.

ممنون

John rider, KH.I.A.2500

Major II

Major II

no avatar
121

تاريخ عضويت

توسط John rider » جمعه 27 بهمن 1391 00:23

البته که متوجه ی محدودیت های نیروی مغناطیس هستم،ازجمله وزن سیم پیچی وهسته ی آهنی.

ودرمدل من،این محدودیت هاتااندازه ی قابل قبولی(البته ازدیدخودم) کاسته شده است... .

ودرموتورهای خطی مورداشاره ی کاربرM.Abooaliوزن سیم پیچ وهسته ی آهنی حذف نمیگرددبلکه تنهاازروی قطاربرداشته میشود.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 27 بهمن 1391 02:39

John rider,  

در بحث موتورهای خطی مقالات زیادی داشتم که متاسفانه در وبلاگم بود و دیگر در دسترس نیست / چون موضوع پروژه خودم در دوره دانشگاه نیز بود.

در مورد قطارها و متروها وجود دارد، معکوس بودن جای روتور و استاتور است. یک موتور که استاتورش در حال چرخش است  :-)

اما در مورد راهکار های مقدور برای  ze_ca,    من خودم اهل زیردریایی هستم و در همین سنترال هم روزهای اول عضویت یک طرح هایی دادم به دوستان.

اگر دقیق تر  و با شکل توضیحات خودتون را بدید بهتر میشود کمک کرد. وزن درب، مسیر حرکتی خلاصه مقدورات و محدودیت هاش را بگید تا بشود در موردش راه کار یافت.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir, nima-rad, John rider, net_writer

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » جمعه 27 بهمن 1391 10:33

وزن در حداکثر 50 گرم

البته زیردریایی من به این صورت ساخته نشده و هدف از گذاشتن این شکل فقط نشان دادن طریقه باز شدن درها هست.

John rider, KH.I.A.2500

Major II

Major II

no avatar
121

تاريخ عضويت

توسط John rider » جمعه 27 بهمن 1391 11:21

راهکاررامیدانم و ازلحاظ تئوری بدونه شک جواب میدهد.وبسته به میزان دقت درساخت وسیله پاسخی متناسب خواهیدیافت.که البته درهروسیله ای اینچنین است.

درقسمتcompressed air شماچگونه میگویید وزن این دریچه 50 گرم خواهد؟!

بلکه بسته به میزان فشارپشت این دریچه وزن دریچه بیش از50 خواهدبود.یعنی شرایط این دریچه باباقی دریچه هامتفاوت است.
.
.
.
امامن اهل شراکتم ودرصورت وجودمنفعت مادی مناسب حاضربه همکاری هستم.

M.Abooali نوشته است:در مورد قطارها و متروها وجود دارد، معکوس بودن جای روتور و استاتور است. یک موتور که استاتورش در حال چرخش است

مقصودمن قطارهای سریع السیراست. ازاونایی که ژاپنی هادارند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب John rider تشکر کرده اند:
ze_ca

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » جمعه 27 بهمن 1391 12:33

John rider نوشته است:راهکاررامیدانم و ازلحاظ تئوری بدونه شک جواب میدهد.وبسته به میزان دقت درساخت وسیله پاسخی متناسب خواهیدیافت.که البته درهروسیله ای اینچنین است.

درقسمتcompressed air شماچگونه میگویید وزن این دریچه 50 گرم خواهد؟!

بلکه بسته به میزان فشارپشت این دریچه وزن دریچه بیش از50 خواهدبود.یعنی شرایط این دریچه باباقی دریچه هامتفاوت است.
.
.
.
امامن اهل شراکتم ودرصورت وجودمنفعت مادی مناسب حاضربه همکاری هستم.

M.Abooali نوشته است:در مورد قطارها و متروها وجود دارد، معکوس بودن جای روتور و استاتور است. یک موتور که استاتورش در حال چرخش است

مقصودمن قطارهای سریع السیراست. ازاونایی که ژاپنی هادارند.

منظورم از وزن 50 گرم (فقط وزن درش بود)

در مورد مبلغ هم باید یه چیزی تعیین کنی ببینم میصرفه یانه؟

در مورد ایدتونم باید بگم نباید هیچ گونه آرمیچری در طرحتون به کا رفته باشه و اندازشم حداکثر 10 سانتیمتر

John rider

Major II

Major II

no avatar
121

تاريخ عضويت

توسط John rider » جمعه 27 بهمن 1391 12:54

ze_ca نوشته است:در مورد مبلغ هم باید یه چیزی تعیین کنی ببینم میصرفه یانه؟
در مورد ایدتونم باید بگم نباید هیچ گونه آرمیچری در طرحتون به کا رفته باشه و اندازشم حداکثر 10 سانتیمتر

البته ساخت زیردریایی بسیارمشکلترازتئوری آنست،زیراممکن است درعمل لازم شودبرای هرقطعه مشابه تغییراتی درشکل داده شود.

که شمابسته به توانایی تان درقطعه سازی میتوانید حتی اندازه هایی کوچکتراز10سانتی مترهم بسازید.
که این کاربی شک ازعهده ی یک فردویاحتی شاید یک دانشگاه صنعتی خارج باشد.

امامن درقبال 100،000،000 تومان ،تنهاتئوری کلی قطعه رابه شماخواهم گفت.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » جمعه 27 بهمن 1391 14:15

از شیر برقی dc صنعتی شاید بشه استفاده کرد . من یه نمونه خیلی کوچیکشو دارم . اندازه یه قوطی کبریته . شاید بزرگترش هم باشه .اگه توی بازار خوب بگردی شاید یه قطعه پیدا کنی که بتونی توی زیر دریاییت جای اون دریچه بخورونیش .
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
ze_ca, Solver, KH.I.A.2500, John rider

بعدي