در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
368

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 15:53

آرشيو سپاس: 187 مرتبه در 59 پست

Re: بیانات مهم رهبری درباره بداخلاقی‌های روز استیضاح

توسط iran4946 » يکشنبه 29 بهمن 1391 22:42

باید با جدیت با هر نوع  فسادی جنگید و بزرگترین اشتباه این است که چشمان خودمان را بر واقعیات ببندیم اگر امروز جلوی فساد را نگیریم فردا دیگر امکان مقابله
با آن را نخواهیم داشت .
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب iran4946 تشکر کرده اند:
Present

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2262 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 30 بهمن 1391 04:16

با سلام؛
همین مصلحت اندیشی ها بود که باعث شد هیچ گاه به پرونده های مهم فساد رسیدگی نشود و همیشه این پرونده ها راکد بمانند.
به قول یک بنده خدایی:
زمان رژیم سابق اگر یک روحانی معمولی می گفت که امروز کسی در مغازه اش را باز نکند، تمام بازار به حرفش گوش می کردند ولی الان کار به جایی رسیده که اگر فلان آیت الله هم بگوید فلان کار را نکنید، بسیاری از مردم تره هم برای حرفش خرد نمی کنند. این نشان می دهد عده زیادی از مردم دیگر به کسی اعتماد ندارند.
این ها نتیجه سازش و مدارا با افراد فاسد است. این نمی شود که آفتابه دزد را بگیرند و زندان کنند ولی شاه دزد را به بهانه مصلحت اندیشی رها کنند.
اگر عدالت به بهانه مصلحت اندیشی اجرا نشود، نه تنها نتیجه اش مثبت نخواهد بود بلکه در دراز مدت خواهید دید نتیجه آن مصلحت اندیشی و مدارای بیجا، اوضاع را به شدت وخیم خواهد کرد.

مفسدانی که رئیس جمهور به قوه قضائیه معرفی کرد، چه بلایی سرشان آمد؟ قوه قضائیه اگر عرضه داشت به آن پرونده ها رسیدگی می کرد. وقتی عرضه ندارد، احمدی نژاد هم می آید و این طوری مدرک رو می کند تا مردم بدانند سایر قوا هم آنچنان کارنامه درستی ندارند. قوه قضائیه اگر عرضه داشت، همان نزدیکان احمدی نژاد را مورد بازجویی قرار می داد و از خط قرمز نمی ترسید.
مشکل این است که از روز اول باید محکم برخورد می شد ولی چون از ابتدا محکم برخورد نکردند، الان دیگر نمی توانند این ماجرا را جمع کنند و هر پرونده و فرد صاحب نفوذی مشمول مصلحت اندیشی می شود.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, pedmehr, Present, jhan2010

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3461

تشکر کرده: 283 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 30 بهمن 1391 04:23

زمان رژیم سابق اگر یک روحانی معمولی می گفت که امروز کسی در مغازه اش را باز نکند، تمام بازار به حرفش گوش می کردند ولی الان کار به جایی رسیده که اگر فلان آیت الله هم بگوید فلان کار را نکنید، بسیاری از مردم تره هم برای حرفش خرد نمی کنند. این نشان می دهد عده زیادی از مردم دیگر به کسی اعتماد ندارند.

این قسمت صحبت شما،

تا روحانی که باشد!   :-)

مگر زمان قاجار و پهلوی کم روحانی این مدلی نداشتیم؟  مرجع تقلیدش هم داشتیم - ش...

مردم همان زمان هم به حرف خیلی از روحانیون گوش نمیداند ... الان هم نمی دهند.

حرف شنوی مردم به روحانی بودن نیست، به ربانی بودن است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mehdighorbani, Mr.Amirhessam, Qaher1406, anga2009, Sami 1993, Present

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » دوشنبه 30 بهمن 1391 13:56

M.Abooali,  

آیا روحانی و ربّانی بودن با سیاسی بودن ( خصوصا از مصدر قدرت ) همخوانی داره ؟
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Present

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 فروردین 1390 18:47

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 94 پست

توسط masoud-35 » دوشنبه 30 بهمن 1391 14:28

iran4946 نوشته است:باید با جدیت با هر نوع  فسادی جنگید و بزرگترین اشتباه این است که چشمان خودمان را بر واقعیات ببندیم اگر امروز جلوی فساد را نگیریم فردا دیگر امکان مقابله
با آن را نخواهیم داشت .

اشتباه میکنید دوست عزیز قبلا جلوی فساد را مثلا بخاطر مصلحت اندیشی نگرفته اند وحالا اینطور شده که خیلی راحت ازکنار رشوه خواریها وباند بازیها وراند خواریها رد میشن اصلا مثل اینکه یک مسئله عادیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!وجزو فرهنگمون شده!!!!!!!!!!!!!!!سالها پیش از قضیه 123 ملیارد شروع شد وهیچ برخوردی نشد ونهادینه شد .میترسم چند سال دیگه بگن اگر کسی دزدی یکی را افشا کرد مجرمه!!!!!!!!!!!!!!!!ایکاش یکی می آمد وقضیه مصلحت را برای مردم میگفت چیه!!!!!!!!!!!!ولی افسوس از یک نفر آدم دلسوز برای کشور ومردم
مصلحت کشور ایجاب میکنه جلوی هرگونه فساد گرفته بشه وبرخورد قاطع بشه وبه اطلاع مردم برسونن تا یک جوان مجبور نشه زورگیری کنه وبرای چند هزارتومان اعدام بشه ولی بعضیها هم دزدی وراند خواری کنن وسرشون را بالا بگیرن وطلب کار ملت بشن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masoud-35 تشکر کرده اند:
Present

Captain

Captain

no avatar
2751

تشکر کرده: 1541 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 30 بهمن 1391 14:31

saeid 7,  اتفاقا منم مثل شما نمی دونم چرا فکر می کردم تو این تاپیک پست دادم
نظر من هم همینه که مرگ یکبار ، شیون یکبار .
یکبار مملکت به جنگ قدرت آتش بگیرد بهتر است از اینکه هر روز به این تهدید شود و از ترس کاری نکنیم . اگر این جنگ راه بیفتد و از ان سربلند بیرون اییم در آینده هیچ دزد کله گنده ای جرات در افتادن با ملت رو در سر نمی پروراند.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
saeid 7

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3461

تشکر کرده: 283 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 30 بهمن 1391 14:58

آیا روحانی و ربّانی بودن با سیاسی بودن ( خصوصا از مصدر قدرت ) همخوانی داره ؟

پنهان نمی کنم، من میگم آیت الله خامنه ای و در خودمانی ترش گاهاً رهبر  :-)  . به قول پدرم شبیه BBC در موردش حرف میزنم مثل یک دشمن مودب ...

اما سو تفاهم نشود داداش، من سکولار نیستم. موافق ولایت فقیه اتفاقا به همین شکل سازمانی هستم. اما مخالف دولت یا مجلس سایه ای هستم. اتفاقا از همین حرکت اخیر رهبر خوشم آمد که بر خلاف دفعه قبل ... در مورد استیضاح دخالت نکردند، و گذاشتند روند عادی طی شود، بعدش اعلام کردند صحیح نبود (از نظر ایشان البته) و این یعنی اجازه میدهند آن چه خلاف نظرشان است به موجب قانون اجرا شود و این نیازمند شخصیت خود ساخته ای است.

در مورد ربانیت و سیاست، بحث زیاد هست. ملاصدرا نظرش این است که اتفاقا نه تنها دین جدا از سیاست نیست، که عرفان نیز در امور مملکت داری باید داخل شود. سعدی نیز به عنوان یک فیلسوف همین نظر را دارد.  البته سیاست تعاریف متفاون میشود ازش.

چمران اهل سیاست نبود@ عارف بود، اما خوب دانشگاه آمریکا را رها کرد، به پیشنهادات بی توجه رفت لبنان!   - بی ربط است اما همین چند روز پیش در فیسبوک اسم فردی را دیدم و ملت داشتن به ایرانی بودنش افتخار می کردند که ایشان دقیقا همدوره چمران و از دوستان (همراهان ) وی در اون زمان بود. البته خرده بر ایشان نیست که مسیر چمران را نرفتند، اما من احساس تاسف کردم از این موضوع که مردم فراموش میکنند بین دو تن، آن که در خارج ماند میهن دوست بوده یا آن که بازگشته و جنگینده ...

به هر حال در صحبت های بسیاری از اندیشمندان از جمله دکتر شریعتی هم شاهد این نظر هستیم که معتقدند به حضور عرفان در حکومت. البته دکتر شریعتی نسخه قبل از 88 را میگم نه این دکتر شریعتی جدید - شما کلیپ صوتیش در مورد امام خمینی را گوش کنید، چطور ابتدا در مورد نداشتن اعتماد بهش حرف میزند و بعد ناگهان چطور با دیدن وارستگی (از صفت های یک فرد ربانی) در این فرد، نظرش عوض می شود و تصمیم میگیرد حمایت کند که مخالفت با وی را در بیان مستقیم جهل بیان می کند! (البته اگر انتخابات امسال، کلیپ های صوتی جدید از این بنده خدا در نیاد ...)

بالاخره این بار من از سعدی و ملاصدرا جلوتر آمدم که جای خرده گیری نباشد، شریعتی و چمران هنوز 50 ساله نشده اند ... بالاخره شاید خلاف نظر من یا شما باشد، اما نمی توان منکر این بود که اندیشمندانی هستند که این دیدگاه را دارند. خصوصا اندیشمندانی که مورد تائید افراد با دیدگاه های مختلف نیز است. نه اندیشمندانی که حزبشان نام روشنفکر بهش زده و حزب دیگری اون را بیسواد خطاب می کند! این است که آدم باید از خودش بپرسد و تحقیق کند که آقا جریان چیست اینها اینطور گفتند!  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Present, pedmehr, jhan2010, anga2009

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

توسط SHAHABESAGEB » پنج شنبه 3 اسفند 1391 02:21

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
شاید تا به حال این سوال به فکر شما خطور کرده باشه که چرا رهبری با برخی تخلفات ( نه همه آنها) برخورد نمی کنند؟  آیا ایشان اطلاعی ندارن؟چطور ممکن هست که عالی ترین مقام یک کشور از تخلفات مسئولین مطلع نباشد؟
برای گرفتن پاسخ این سوالات حتما فایل زیر رو دانلود کنید!

این سخنرانی متعلق به استاد پناهیان هست و غیر از حکومت فعلی به زمان پیامبر و امیرالمومنین امام علی علیه السلام هم پرداخته و مثال هایی رو از زمان حاکمیت ایشان ذکر کرده.

حجم: حدود 17 مگابایت
زمان : 37:29
لینک دانلود:
http://www.rasekhoon.net/media/download ... %86%D8%AF/

با تشکر از مدیریت محترم جناب Mahdi1944

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
Mahdi1944, victory67, KH.I.A.2500, CentralWeb

قبلي