در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1391 00:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سوال: ربکاوري هارد ديسک

توسط morijoooon » يکشنبه 29 بهمن 1391 01:05

سلام
توروخداکمکم کنید بابام وین8 نصب کردوقتی تموم شد دیدیم1 ترابایت کامل پاکشده اما پارتیشن ها سر جاشه هرچی ریکاوری میکنم هیچی برنمیگرده لازم به ذکر هنوز جای فایلهای پاک شده چیزی ریخته نشده و تا الان از نزدیک 20 نوع ریکاوری استفاده کردم و همه شون بی اثر بوده
کممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممک

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: سوال: ربکاوري هارد ديسک

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 بهمن 1391 02:07

morijoooon,  
سلام دوست گرامي
ضمن عرض خوش‌آمد به شما دوست گرامي

آيا اينکه نوشتيد حذف شده يعني اينکه حجم اشغالي در ديسک هم صفر شده؟ احتمالي که وجود داره اينه که پوشه‌ها توسط ويروسي قبلا مخفي سيستمي شده باشند و در ويندوز قبلي تيک نمايش تمام فايلهاي مخفي سيستمي رو زده باشيد و در ويندوز جديد چون به صورت پيشفرض اين گزينه فعال نيست، چيزي براتون نمايش داده نشه، چون بسيار بعيد به نظر ميرسه که بدون حذف درايوها، اطلاعات اون پاک شده باشه

چک کنيد ببينيد حجم اشغال شده چقدر هست؟ بعد از طريق Folder Options در تب View تيکShow Hidden Files ... زو برنيد و تيک‌ Hide Protected Operating System files روز بزنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Amin.B, CAPTAIN PILOT, morijoooon, behrad90, ne13, ASHKAN95, Ali$amir, nima-rad, Solver, ARafiee, Shahbaz, CentralWeb, apple2009

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1391 00:54

توسط morijoooon » يکشنبه 29 بهمن 1391 21:06

سلام عزیز
مرسی از جوابت
حجم اشغالي در ديسک هم 150 مگ شده
و این راهتون جواب نمیده
من سیستمم 32 بیتی هست مثه اینکه وین 64 بیتی نصب کردن که این شکلی شده
و یه چیز جالب که نصب 7 ساعت طول کشیده
کمممممممممکمممم کنید :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 21 اسفند 1391 21:27

morijoooon,  
در اين صورت فقط با با ابزارهاي ريکاوري ميتونيد اون رو برگردونيد، بهترين اونها O&O Disk Recovery هست
البته اگر پردازنده شما 32 بيتي هست، اصلا امکان نصب سيستم عامل 64 بيتي روي اون وجود نداره
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Ali$amir, Solver, apple2009, ASHKAN95, CentralWeb, CAPTAIN PILOT, behrad90, Mohammad 1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 21 اسفند 1391 23:48

احتمال هم داره ویندوزتون آلوده به ویروس خاصی بوده که در اون 7 ساعت مشغول حذف کامل اطلاعاتتون بوده ! در این صورت و اگر فایلها چندبار بازنویسی شده باشن باید شرکتهایی که کارشون بازیابی اطلاعات هست در صورت امکان براتون بازیابی کنن که هزینه بالایی داره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
behrad90, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Solver, Mahdi1944, apple2009

Major

Major

نماد کاربر
276

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1391 22:02

آرشيو سپاس: 1280 مرتبه در 228 پست

توسط 144 » سه شنبه 22 اسفند 1391 22:22

من سر این وییییییییییییییییییییییییندوز نصب کردن کل هارددیسکمون رفت پیک نیک ،اینقدر زورداشت ،اینقدر پروژه ی دانشجویی و علمی توش بود ،هنوزم دارم حسرت می خورم
در تمام رنج هایی که میکشی "صبر" اوج احترام به حکمت خداوند است

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 9 بهمن 1390 16:54

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط saghan » چهارشنبه 23 اسفند 1391 00:52

با سلام لطفا  لينوكس را هم امتحان كنيد . سي دي زنده لينوكس نيازي به نصب و تنظيم ندارد و چون سيستم عامل كاملا متفاوتي است ميتواند چشم اندازي فراتر از ويندوز ارايه دهد . از لينوكس نترسيد انقدر هم پيچيده نيست. من puppy linux را پيشنهاد مي كنم. به ادرس هاي زير مراجعه كنيد
http://distrowatch.com/
http://livecdlist.com/
نكته ديگر كه ساير دوستان هم اشاره كردند: اگر تعداد زيادي برنامه ريكاوري نتوانسته اند چيزي پيدا كنند شايد اصلا چيزي حذف نشده باشد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saghan تشکر کرده اند:
Solver

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 9 بهمن 1390 16:54

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط saghan » چهارشنبه 23 اسفند 1391 04:16

چون اولين باري بود كه از زمان عضويتم چيزي پست ميكردم تصورم بر اين بود كه پستها تقريبا فوري هستند ولي ميبينم كه اين طور نيست.بنابراين

از فرصت استفاده كرده واين نكات را هم اضافه ميكنم:
اول انكه وقتي ويندوز جديد را روي ويندوز موجود نصب مي كنيد ويا به اصطلاح ارتقا ميدهيد ويدوز جديد سعي ميكند تمام برنامه ها و تنظيمات قبلي را منتقل كند. اگر درايو انتخاب شده متعلق به همان ويندوز قبلي باشد اين زمان به شكل تصاعدي افزايش ميابد .

اگر هارد شلوغي داريد و ويدوز جديد را درست در جاي قبلي نصب كرده ايد مدت 7 ساعت قابل قبول است.
ديگر انكه ويدوز داراي فايلهاي مخفي وفوق مخفي است كه نوع دوم با هيچ يك از روشهاي ذكر شده قابل ديدين نخواهد بود.وحتي برنامه هاي ديگر هم نمي توانند انرا با استفاده از امكانات ويندوز نمايش دهند. شايد برنامه هاي بازيافت هم با اين مشكل مواجه شده اند. از اين ويژگي در دو گروه از نرم افزارها استفاده ميشود اول برنامه هاي مخفي كننده داده ها وديگري در بخش قرنطينه ويروس ياب ها يعني ويروس ياب فايل الوده را براستي پاك نمي كند بلكه ان را از ديد همه برنامه ها ي تحت ويندوز مخفي ميكند.
برنامه زير را پيشنهاد ميكنم
windows 8 manager
به ادرس www.yamicsoft.com/windows8manager/index.htm
بخش repair center
زبانه اخر از سمت راست
نتوانستم تصوير انرا هم بگذارم. يادتان باشد اين بخش از برنامه ريكاوري نيست بلكه فايلهاي پنهان شده را بازميگرداند. اينكه تعداد زيادي از برنامه هاي ريكاوري نتوانسته اند چيزي پيدا كنند شايد به اين دليل باشد كه اصلا چيزي پاك نشده است. انچنان كه در پست پيشين اشاره كردم استفاده از يك سيستم عامل غير ويندوزي راه اصولي تري است.

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 15:54

توسط mersi boys » چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 16:03

سلام به همه ی دوستان
خواهش میکنم به من کمک کنید
من هارد اکسترنالم ( سیگیت 500 گیگ ) ؛ تمام اطلاعات مهم خودمو توی هاردم ذخیره میکردم . چند روز پیش وصلش کردم به لب تاپم و دیدم که نمیشناسش و میگه باید فرمت بشه . منم که قبلا بطور اتفاقی پارتیشن فرمت کرده بودم و راحت ریکاوری کرده بودم و اطلاعاتم برگشته بود ؛ هاردم رو فرمت کردم . بعد از فرمت خواستم ریکاوری کنم و اطلاعاتم رو برگردونم . حالا ریکاوری میکنم ؛ مثلا با نرم افزار MultiStage Recovery ریکاوری کردم ؛ فایلهایی که با ریکاوری برگشتند مثلا فایل های تصویری و یا عکسا ؛ با هیچ نرم افزاری باز نمیشن و اشکال میگیره . 7 ؛ 8 تا برنامه رو امتحان کردم ؛ ولی فایلهایی که برمیگردند اجرا نمیشن . اطلاعاتم خیلی مهم هستند و به دلایل مهمی نمیتونم بدم که بیرون اطلاعاتم رو برگردونند . به نظر شما چکار کنم ؟ ایا نرم افزاری هست که اورجینالش رو بخرم یا چکار کنم .؟ خواهشا کمک کنید
ممنون

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 خرداد 1392 09:56

توسط س س س س » پنج شنبه 16 خرداد 1392 10:22

سلام دوستان
برای ریکاوری از نرم افزار active@file recovery 7.3  استفاده کنید.
فقط حواستون باشه اگه میخواید یه درایو رو ریکاوری کنید  اونو رو درایو دیگه ای که میخواید اونم ریکاوری کنید نریزید.
از یه هارد دیگه استفاده کنید تا اطلاعات همه درایواتونو برگردونید.
مفق باشید

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

جمعه 23 تیر 1391 15:36

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 12 پست

توسط bitsboy » پنج شنبه 16 خرداد 1392 15:20

بهترین نرم افزاری که من استفاده کردم Handy Recovery 5.5 هستش که واقعا خوب بوده مخصوصا قسمت Extended analysis اون خیلی مفیده،اما دوست عزیز معمولا فایلی رو که ریکاوری می کنید و هیچ نرم افزاری نمیتونه اجرا کنه دو حالت داره یا فایل خراب شده حالا به هر علتی و یا فایل توسط فایل دیگه ای over write شده،به هر حال این نرم افزاری رو که گفتم استفاده کنید 5 یا 6 مگ بیشتر نیست.