در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

قرداد موشکی هند و فرانسه به ارزش 6 میلیارد دلار

توسط marshal1987 » يکشنبه 29 بهمن 1391 12:24

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
February 15th


لینک مطلب :  http://www.defencetalk.com/india-france ... deal-46800روز سه شنبه مذاکرات هند و فرانسه در مورد قرداد موشکهای زمین به هوای کوتاه برد به ارزش 6 میلیارد دلار به به نتیجه رسید. این مذاکرات در خلال گفتگوهای رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر هند انجام گرفته و گفته می شود مذاکراتی نیز در مورد قرارداد فروش جنگنده های رافائل به ارزش 10 میلیارد دلار ،انجام گرفته است.

پس از گفتگوهای کلی، سران دو کشور به تبادل نطر در مورد برخی از مسائل دوجانبه،منطقه ای و جهانی نظیر روابط دفاعی،انرژی هسته ای صلح آمیز،تروریسم و وضعیت کشور مالی ،پرداختند.

نخست وزیر هند در مورد سفر اولاند گفت :"مشاهده اینکه نخستین مقصد سفر دوجانبه اولاند کشور هند می باشد نشان دهنده اهمیت این رابطه بین دو کشور است"

وی همچنین افزود : " من و ریس جمهور فرانسه در مورد مسادل مورد علاقه دوطرفه،منطقه ای و جهانی تبادل نظر کردیم.ما برسی کاملی را در مورد پیشرفت پروژه نیروگاه هسته ای جیپور و مذاکرات فنی و تجاری و تعهدات مبنی بر اجرای سریع آن ،به انجام رساندیم"

در حالی که روابط این دو کشور در حال رسیدن به سطح کیفی جدیدی است ، نخست وزیر هند از روند همکاری های دفاعی دو کشور ابراز رضایت کرد و گفت :"مذاکرات در مورد قرارداد MMRCA به خوبی پیش می رود و ما همچنین در مورد موشکهای برد کوتاه زمین به هوا به توافق رسیدیم که بر این اساس به صورت مشترک در هند ساخته و تولید خواهند شد"


پروژه تولید مشترک موشکهای SR-SAM به ارزش 30000 کرور روپیه بین هند و فرانسه توسط شرکتهای MBDA از فرانسه و DRDO از هندوستان به اجرا در خواهد آمد. این سیستمهای موشکی زمین به هوا در IAF  و نیروی دریایی هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در این سفر جمعی از تجار فرانسه نیز اولاند را همراهی می کردند که از آنجمله اریک تراپیر رئیس شرکت Dassault بود که امیدوار است مذاکراتی که اخیراً بین دوکشوردر مورد یکی از بزرگترین قراردادهای دفاعی جهان برای فروش 126 جنگنده رافائل ،صورت گرفته را به نتیجه برساند.


دو طرف همچنین در مورد امنیت و تروریسم تصمیم گرفتند که از یکدیگر در برابر مخاطرات پیش رو در این زمینه حمایت کنند.


سینگ همچنین افزود : " فرانسه شریک دیرینه ما در برنامه فضایی هند است و چند ماه بعد آزانس فضایی فرانسه ماهواره های ما را به فضا پرتاب خواهد کرد"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
A3eman, zoornachi, CAPTAIN PILOT, ne13, Mehrab373, sam1992, Ghost Rider, Solver, Qaher1406, Mahdi1944, Shahbaz, Java, Lord_Jason, coops, reza4087, shola, alborz987

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان