در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

اعزام ناوگروه نیروی دریایی ارتش ایران به سواحل چین

توسط hani1459 » دوشنبه 30 بهمن 1391 15:46

فرمانده نيروي دريايي ارتش از اعزام ناوگروه جديد نيروي دريايي ارتش به چين خبر داد .

به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، «امير دريادار حبيب الله سياري» فرمانده نيروي دريايي ارتش از محل برگزاري همايش «توسعه سواحل مكران و اقتدار دريايي ايران» درخصوص وضعيت حضور ايران در آب هاي آزاد گفت: در اجراي فرامين مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا، نيروي دريايي درآب هاي آزاد و مناطق راهبردي جهان حضور پيدا كرد تا اقتدار دريايي جمهوري اسلامي ايران را تأمين كند .

وي با تأكيد بر اين كه حضور ايران در آب هاي آزاد به هيچ عنوان به معناي تعرض به ديگر كشورها نيست، اظهار داشت: از آن جا كه آب هاي آزاد متعلق به همه ملت هاست، جمهوري اسلامي ايران برابر قوانين و مقررات بين المللي، اين اختيار را دارد كه در آب هاي آزاد حضور پيدا كند.

دريادار سياري در گفت وگوي مستقيم با برنامه تلويزيوني صبح بخير ايران با بيان اين كه اين حضور، اقتدار ما را نشان مي دهد، افزود: در چند سال گذشته، بحث تأمين امنيت كشتي هاي نفت كش و تجاري ايران درخليج عدن و باب المندب كه مورد تهاجم دزدان دريايي قرار گرفته بود با حضور نيروي دريايي ارتش رفع شد و ما از آن پس تاكنون 24 ناوگروه را به آب هاي آزاد اعزام كرديم .

فرمانده نيروي دريايي ارتش ادامه داد: احتمالاً در آينده نزديك، نيروي دريايي در تنگه مالاگا حضور خواهد داشت كه اين امر نشان دهنده توانمندي هاي دريايي جمهوري اسلامي ايران در آب هاي آزاد است.

وي با بيان اين كه در سه سال گذشته يك روز هم نشده كه در عرصه درياهاي آزاد به ويژه شمال اقيانوس هند كه براي جمهوري اسلامي ايران مهم است، ايران حضور نداشته باشد، خاطرنشان كرد: در اين مدت، به خاطر تحكيم روابط و پيام صلح و دوستي به كشورهاي همسايه ايران به بنادر جده، سودان، جيبوتي سفر كرده ايم و در آينده نزديك در سواحل چين پهلو خواهيم گرفت .

دريادار سياري با اشاره به برگزاري همايش سه روزه توسعه مكران و حضور رئيس جمهور در مراسم افتتاحيه اين همايش اظهار داشت: توسعه همه جانبه مكران براي توسعه درياپايه كشور بسيار حائز اهميت است و از اين نظر ارتش جمهوري اسلامي ايران اقدام به برگزاري اين همايش كرد .

فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به اين كه يك سوم از مرزهاي كشور، دريايي است و نزديك به دو هزار كيلومتر مرز دريايي داريم ، تصريح كرد: سواحل جنوب از مهم ترين سواحل كشور است و ما در اين منطقه منافع و منابع زيادي داريم و مقام معظم رهبري هم تأكيد كردند درياي عمان براي كشور يك ذخيره و گنج است و ما بر اين باوريم كه بايد بتوانيم از اين منابع براي توسعه كشوراستفاده كنيم .

دريادار سياري در خصوص اين كه خروجي هاي اين همايش چه زماني كاربردي مي شود، گفت: تأكيد بر عمران و آباداني اين منطقه از سوي فرماندهي معظم كل قوا، موجب شده نيروي دريايي دراين منطقه مستقر شود و به لطف خدا در بحث توسعه سواحل مكران تلاش هاي انجام شده موجب پيشرفت و توسعه اين منطقه شده است.

لازم به ذكر است، »ناوگروه« مجموعه دو تا سه فروند شناور سطحي و زير دريايي را شامل مي شود كه به يك ماموريت دريانوردي اعزام مي شوند . همچنين »مكران« از نظر جغرافيايي از بندرعباس تا انتهاي مرزهاي جمهوري اسلامي ايران با كشور پاكستان را شامل مي شود.

مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Shahbaz, Ghost Rider, sam1992, Cloor Master, كيارش, reza4087, anga2009, Shahryar, zoornachi, babak1985, nima-rad, A3eman, nasir irani, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان