در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط typhoon » يکشنبه 6 اسفند 1391 11:44

گفت و گوی مستقیم تلویزیونی محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور ، در شنبه شب حاوی اتفاقی بی نظیر و البته نه چندان عجیب بود.

پیش از این ، گفت و گوهای تلویزیونی احمدی نژاد ، عمدتاً تک مجری بود و در اغلب موارد نیز مرتضی حیدری اجرای برنامه را بر عهده می گرفت.
به گزارش عصرایران ، اما دیشب ، برای نخستین بار در چنین برنامه هایی ، از تعدادی از خبرنگاران نیز دعوت شد تا در این برنامه زنده حاضر شوند و سوالات خود را از رئیس جمهور بپرسند.

بخش اول این برنامه ، همانند گفت و گوهای قبلی ، به سوال و جواب دو نفره حیدری-احمدی نژاد گذشت و نوبت به خبرنگاران رسید.

در اینجا ، احمدی نژاد رو به خبرنگاران کرد و به آنها گفت که فقط درباره عیدانه و هدفمندی بپرسند و وارد مقولات دیگر نشوند.

سپس به طور ناگهانی ، برنامه قطع و آگهی بازرگانی پخش شد و بعد از آن هم ، سریال صدراعظم بر روی آنتن رفت و ساعتی بعد ، دوباره جلسه پرسش و پاسخ احمدی نژاد و خبرنگاران پخش شد.

اما این بخش از برنامه ، با بخش قبل از سریال ، یک تفاوت عمده داشت: بخش اول ، که حیدری می پرسید و احمدی نژاد جواب می داد ، "پخش مستقیم" بود ولی بخش دوم ، یعنی سوال و جواب خبرنگاران ، نه تنها پخش مستقیم نبود ، بلکه سانسور هم شده بود.

در واقع ، صدا و سیما و ریاست جمهوری ، در فاصله ای که سریال پخش می شد ، بخش سوال و جواب خبرنگاران را ضبط کرده و بعد از سانسور ، آن را بر روی آنتن فرستادند تا مردم گمان ببرند که شاهد پخش زنده هستند!

گفت و گوی احمدی نژاد با رسانه ها در این فاصله ، پرسش های کلیشه ای ، بی اثر و هماهنگ شده پرسیده شد و تنها پرسش چالشی نیز که از سوی خبرنگار خبرگزاری مهر مطرح شد ، به طور کامل حذف و سانسور شد!

خبرنگار مهر ، برخلاف خبرنگارانی که سوالاتی مانند راه حل گرانی چیست؟ بودجه فرهنگ چه می شود؟ با روسای قوا چه توافقاتی برای حل مشکلات تورم کردید و ...مطرح کردند ، از رئیس جمهور درباره فساد مالی در دولت او ، خط قرمز شمردن کابینه و اطرافیان ، همه چیز را به گردن تحریم ها انداختن در حالی که قبلا همین ها "کاغذپاره" خوانده می شدند ، عدم تحقق وعده اشتغالزایی 3 میلیون نفری و ... پرسید و خواستار پاسخ شفاف احمدی نژاد شد.

احمدی نژاد در پاسخ ، او را متهم به بیانیه خوانی علیه دولت کرده و گفت:ماجرای سه هزار میلیارد هم چه ربطی به دولت دارد؟ در زمان دولت ما پنج جنگ هم اتفاق افتاد چه ربطی به ما دارد؟! و سپس به توضیحاتی در خصوص عملکرد موفقیت آمیز دولتش و تکرار این که دولتش پاک ترین بوده است ، پرداخت.

با این حال ، صدا و سیما ، که این بار با ژست آزاداندیشانه گفت و گوی زنده همه خبرنگاران به میدان آمده بود ، در شرایطی که سریال صدراعظم(امیرکبیر) در حال پخش بود ، این خبرنگار ، سوال او و جواب غیرمکفی رئیس جمهور را کلاً سانسور کرد تا احمدی نژاد با لبخند همیشگی اش از روی آنتن برود و مرتضی حیدری هم بتواند ، شبی بسیار آرام برای همه بینندگان آرزو کند!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
دموکراسی, masieh, Ghost Rider

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 6 اسفند 1391 11:45

,   hany,   saeid 7,   pasha85[/b

هرکدام از دوستام مدعی که تبریک گفته اند اگر توانستند یک نمونه از این نوع شجاعت ها در برابر :

رئیس قوه قضاییه،رئیس مجلس،فرمانده سپاه،نماینده ولی فقیه سپاه،رئیس شورای نگهبان،سخنگوی شورای نگهبان،رئیس صدا و سیما،نمایندگاه مجلس،شهردار تهران،رئیس بازرسی کل کشور و حتی یک سرباز سپاه بیاورند بنده بسیار خوشحال خواهم شد...

در مورد قبل از سال 84 هم که اصلا جای گفتش نیست،یک جمله معروف بگویم : " شخصی وقتی میبیند جمعیت حاضر در سالن عکسش را اتش زده اند : میتمرگید سرجاتون با بدم از سالن پرتتون کنن بیرون..." :P
دوستان به ازادی بیان از نوع خط بالایی علاقه بسیاری دارند...
آخرين ويرايش توسط Mr.Amirhessam on يکشنبه 6 اسفند 1391 12:05, ويرايش شده در 2.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Peyman-Phantom-1351, Present, !MOS

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 6 اسفند 1391 11:50

دوستان که مطالعه نمیکند بنده قرار میدهم تا بدانید که عصر ایران و سایر رسانه های هم قطار ان؛ وابسته اند،وابسته اند،وابسته اند...

فوری/ اقدام عجیب صدا و سیما در قطع مصاحبه خبری رئیس جمهور

گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور که به طور مستقیم در حال پخش از شبکه اول سیما بود، به صورت ناگهانی قطع شد.

در مصاحبه امشب رئیس جمهور، علاوه بر مرتضی حیدری، برای اولین بار خبرنگاران سایر رسانه ها نیز حضور داشتند اما بعد از پایان سوالات مرتضی حیدری، هنگامی که نوبت به سایر خبرنگاران رسید، صدا و سیما اقدام به قطع برنامه کرد. شبکه اول سیما بعد از این اتفاق به صورت زیر نویس اعلام کرد بخش دوم مصاحبه رئیس جمهور بعد از پخش سریال، بخش خواهد شد!

این اقدام شائبه برانگیز صدا و سیما در حالی اتفاق افتاد که قبل و در حین برنامه هیچ توضیحی درباره پخش قسمت دوم مصاحبه رئیس جمهور بعد از نمایش سریال داده نشد.

رئیس جمهور در جریان مصاحبه چند بار به حالت مطایبه از مرتضی حیدری خواست تا با صرف نظر از سوالات خود، فرصت بیشتری را به خبرنگاران سایر رسانه ها اختصاص دهد.

با توجه به رویکرد یک طرفه رسانه ملی طی روزها گذشته در برخورد با دولت، مشخص نیست این اقدام صدا و سیما شیطنتی است رسانه ای یا ناشی از یک بد سلیقگی در برنامه ریزی است. رفتار غیر حرفه ای و عجیب صدا و سیما شائبه فرصت سازی با هدف ایجاد حاشیه توسط مخالفان رئیس جمهور را تقویت می کند.

گفتنی است پس از قطع مصاحبه رئیس جمهور، سریال صدر اعظم که تدوین مجددی از سریال سالهای مشروطه است، پخش شد.
-------------------------------------------------------------------------------------------
صداوسیما پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور را قطع کرد

صداوسیما در میان پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور، آنتن را از این برنامه زنده گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امشب از ساعت 21:45 رئیس جمهور حدود 1 ساعت به سوالات متعدد مجری صداوسیما پاسخ داد.

اما هنگامی که نوبت به پرسیدن سوال توسط خبرنگاران سایر رسانه‌های داخلی که در استودیوی پخش زنده این برنامه در نهاد ریاست جمهوری حضور پیدا کرده بودند، رسید، صداو سیما پخش زنده را متوقف و ادامه آن را به بعد از پخش سریال از شبکه اول سیما موکول کرد.

صداوسیما هنوز توضیح نداده که به چه علت این اقدام را انجام داده است و پاسخ رئیس جمهور به سوالات خبرنگاران سایر رسانه ها به صورت زنده پخش می شود، یا ضبط شده.
----------------------------------------------------------------------------------------------
فیلم/ رسانه ملی چطور گفت‌وگوی زنده احمدی‌نژاد را قطع کرد

http://media.farsnews.com/media/uploade ... 000592.flv
-----------------------------------------------------------------------------------------
سامانه پیامکی اطلاع رسانی دولت (پاد) با ارسال پیامی کوتاه اعلام کرد: «صداوسیما در اقدامی غیرمنتظره پخش زنده گفت‌وگوی رادیو تلویزیونی رئیس‌جمهور را به بهانه پخش آگهی، سریال و موسیقی قطع کرد.»
-----------------------------------------------------------------------------------------
وحید شاکری مدیرکل امور رسانه های دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگار شبکه ایران ضمن انتقاد شدید از عملکرد صدا و سیما در قطع ناگهانی پخش زنده گفت و گوی رئیس جمهور اظهار داشت: قطع پخش گفت و گوی رئیس جمهور با رسانه ها، نقض غرض فلسفه شکل گیری این جلسه بود.

وی ادامه داد: درخواست رئیس جمهور این بود که رسانه ها بتوانند آزادانه سؤالات خود را در زمینه اقتصادی مطرح کنند و پاسخ های ایشان را بشنوند. قطع مصاحبه رئیس جمهور به دلایل واهی همچون پخش یک سریال تکراری، خدشه ای بزرگ به مسئله آزادی بیان آن هم در برابر دیدگان افکار عمومی وارد آورد.

شاکری افزود: رویه صدا و سیما این است که در زمان پخش مسابقات فوتبال حتی از پخش اذان هم جلوگیری می کند؛ در این صورت قطع سخنان رئیس جمهور در شرایطی که میلیون ها نفر پای گیرنده های تلویزیون نشسته اند، چه معنایی دارد؟

وی در پایان تاکید کرد: این اتفاق زشت و غیر حرفه ای به اعتبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی آسیب جدی وارد کرد.
------------------------------------------------------------------------------
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Peyman-Phantom-1351, Present, hesperus

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 6 اسفند 1391 11:52

وحید شاکری مدیرکل امور رسانه‌های دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگار «شبکه ایران» ضمن انتقاد شدید از عملکرد صداوسیما در قطع ناگهانی پخش زنده گفت‌و گوی رئیس جمهور اظهار داشت:قطع پخش گفت‌وگوی رئیس جمهور با رسانه‌ها، نقض غرض فلسفه شکل‌گیری این جلسه بود.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد:درخواست رئیس جمهور این بود که رسانه‌ها بتوانند آزادانه سؤالات خود را در زمینه اقتصادی مطرح کنند و پاسخ‌های ایشان را بشنوند. قطع مصاحبه رئیس جمهور به دلایل واهی همچون پخش یک سریال تکراری، خدشه‌ای بزرگ به مسئله آزادی بیان آن هم در برابر دیدگان افکار عمومی وارد آورد.

شاکری افزود:رویه صداوسیما این است که در زمان پخش مسابقات فوتبال حتی از پخش اذان هم جلوگیری می‌کند؛ در این صورت قطع سخنان رئیس جمهور در شرایطی که میلیون‌ها نفر پای گیرنده‌های تلویزیون نشسته‌اند، چه معنایی دارد؟

وی در پایان تاکید کرد:این اتفاق زشت و غیر حرفه ای به اعتبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی آسیب جدی وارد کرد.


«ایران» همچنین ضمن اعلام «فوری» خبر قطع ناگهانی گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور که به طور مستقیم در حال پخش از شبکه اول سیما بود، نوشت:

« در مصاحبه امشب رئیس جمهور، علاوه بر مرتضی حیدری، برای اولین بار خبرنگاران سایر رسانه‌ها نیز حضور داشتند، اما بعد از پایان سوالات مرتضی حیدری، هنگامی که نوبت به سایر خبرنگاران رسید، صدا و سیما اقدام به قطع برنامه کرد. شبکه اول سیما بعد از این اتفاق به صورت زیر نویس اعلام کرد بخش دوم مصاحبه رئیس جمهور بعد از پخش سریال، بخش خواهد شد! این اقدام شائبه برانگیز صداوسیما درحالی اتفاق افتاد که قبل و درحین برنامه هیچ توضیحی درباره پخش قسمت دوم مصاحبه رئیس جمهور بعد از نمایش سریال داده نشد.رئیس جمهور در جریان مصاحبه چند بار به حالت مطایبه از مرتضی حیدری خواست تا با صرف نظر از سوالات خود، فرصت بیشتری را به خبرنگاران سایر رسانه‌ها اختصاص دهد.

با توجه به رویکرد یک طرفه رسانه ملی طی روزها گذشته در برخورد با دولت، مشخص نیست این اقدام صدا و سیما شیطنتی است رسانه‌ای یا ناشی از یک بد سلیقگی در برنامه‌ریزی؟ رفتار غیر حرفه‌ای و عجیب صدا و سیما شائبه فرصت سازی با هدف ایجاد حاشیه توسط مخالفان رئیس جمهور را تقویت می‌کند.

گفتنی است پس از قطع مصاحبه رئیس جمهور، سریال صدر اعظم که تدوین مجددی از سریال سالهای مشروطه است، پخش شد.»

سایت شبکه ایران همچنین از بی‌اطلاعی رئیس جمهور از این تصمیم صدا و سیما خبر داده است.


به گزارش ایسنا، شنبه شب پخش زنده گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور با مردم از شبکه اول سیما، در اقدامی عجیب متوقف و ادامه آن به بعد از پخش سریال موکول شد.

در ابتدای این برنامه، مجری تلویزیونی سوالاتی را درباره بودجه سال 92 و برخی مسائل اقتصادی کشور مطرح کرد و رییس‌جمهور به آنها پاسخ داد.

در ادامه قرار شد تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های دیگر که برای اولین بار در محل ضبط برنامه حضور داشتند پرسش‌های خود را مطرح کنند اما در تلویزیون به صورت زیرنویس اعلام شد که بخش دوم گفت‌وگوی تلویزیونی احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالات خبرنگاران، پس از پخش سریال نمایش داده خواهد شد.

بدین ترتیب بخش دوم گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور از شبکه یک سیما به صورت غیرمستقیم پخش می‌شود.

این اقدام در حالی از سوی صداوسیما انجام شده است که گفت‌وگوی زنده رییس‌جمهور برای تشریح بودجه و مسایل مهم اقتصادی ترتیب داده شده بود و می‌باید به پرسش‌های مردم درباره این مسایل پاسخ داده شود.

برنامه گفت‌وگوی زنده رییس‌جمهور با مردم همواره از سوی تلویزیون بطور کامل و زنده پخش شده است اما این‌بار که برای اولین بار علاوه بر مجری صداوسیما تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های دیگر نیز برای این برنامه به ریاست جمهوری دعوت شده بودند، صداوسیما بخش پرسش این خبرنگاران و پاسخ‌های رییس‌جمهور را به بعد از پخش سریال شبکه یک موکول کرد.

در همین حال، سامانه پیامکی اطلاع رسانی دولت (پاد) با ارسال پیامی کوتاه اعلام کرد: «صداوسیما در اقدامی غیرمنتظره پخش زنده گفت‌وگوی رادیو تلویزیونی رئیس‌جمهور را به بهانه پخش آگهی، سریال و موسیقی قطع کرد.»


به گزارش ایسنا، صداوسیما همچنین از پخش پرسش انتقادی خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها و پاسخ رییس‌جمهور به این پرسش خودداری کرد.

خبرنگار خبرگزاری مهر آخرین فردی بود که سوال خود را در قالب انتقاداتی از عملکرد اقتصادی دولت در حوزه‌هایی نظیر اشتغال، هدفمندی یارانه‌ها، وضعیت درآمدها و مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح کرد که در این میان رییس‌جمهور خطاب به این خبرنگار گفت: گویا جای من و شما با یکدیگر عوض شده است.

خبرنگار مذکور گفت که این موارد از دغدغه‌های مردم است که احمدی‌نژاد نیز پاسخ داد: گویا اینها دغدغه‌های ذهنی شماست.

احمدی‌نژاد در پاسخ گفت: خبرگزاری مهر، خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات است که با پول دولت اداره می‌شود. البته شما در این‌جا بیانیه‌ای را خواندید و اشکالی هم ندارد اما مطمئنا شما پیش هیچ مسئول دیگری نمی‌توانید چنین بیانیه‌ای را بخوانید و فقط پیش احمدی‌نژاد می‌توانید بخوانید. شما بیانیه‌ای را خواندید که یک سری اتهامات به دولت است.

وی یادآور شد: یک فردی مطرح کرده که بزرگ‌ترین فساد اقتصادی در دوره ما اتفاق افتاده، در دوره ما پنج تا جنگ نیز اتفاق افتاده، ارتباط آن به دولت چیست؟ خیلی‌ها کارهای بسیاری می‌کنند اما چه ربطی به دولت دارد؟ آیا دولت نقشی داشته؟ من همچنان می‌گویم که پاک‌ترین دولت هستیم. بله، کسانی که حقوق ثابت می‌گیرند در این یک سال آسیب دیده‌اند. قبل از یک سال چگونه بود؟ آیا آسیب دیدند؟

--------------------------------------------------------------------------------------------
اگر دوستان عزیزم پای تلوزیون بودند شاهد اصرار زیاد رئیس جمهور برای قطع سخنان حیدری و وقت دادن به باقی خبرنگاران بودند،رئیس جمهور چندین بار اصرار کردند که بگذارید دیگران هم سوال بپرسند ،اگر فیلم فارس را ببنید کاملا مشخص است،وسط صحبت های رئیس جمهور صدا و سیما تصویر دریا را نشان میدهد...

حال از کجا معلوم است صدا و سیما قصد و مرض! دارد،وقتی که پخش رادیویی را هم متوقف کرده همزمان... حالا رسانه های رفقا توپ را در زمین دولت می اندازند،بسیار مسرور شدیم
آخرين ويرايش توسط Mr.Amirhessam در يکشنبه 6 اسفند 1391 12:00, ويرايش شده 1 در کل.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Cloor Master, hesperus, abbas.m.k, aaa10, Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط typhoon » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:00

سید تقی سهرابی در گفت‌وگو با ایسنا، توقف پخش زنده‌ی گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور که شامگاه شنبه، پنجم اسفند ماه اتفاق افتاد، گفت: پخش برنامه‌هایی در سطح سران قوا، با توجه به حساسیت‌هایی که دارد، حتما با هماهنگی با حوزه‌های اطلاع‌رسانی آنها انجام می‌شود.

این مقام مسؤول در سازمان صداوسیما ادامه داد: بخش اول گفت‌وگوی رییس جمهور با آقای حیدری کاملا زنده و طبق روال عادی پخش شد و تنها بخش دوم که به سوالات خبرنگاران از رییس جمهور اختصاص داشت، به پس از پخش برنامه‌ای دیگر، موکول شد که حتما این اتفاق هم با هماهنگی خود معاونت اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری اتفاق می‌افتد. اینها برنامه‌هایی است که از قبل هماهنگ و برنامه‌ریزی می‌شود و صدا و سیما در آن دخیل نبوده است.

سهرابی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی واکنش برخی رسانه‌ها به قطع گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور، گفت: طبیعی است که برخی رسانه‌ها که از وضعیت پخش چنین برنامه‌هایی مطلع نیستند، با چنین پرسش‌هایی مواجه شوند اما از رسانه‌هایی که در جریان این هماهنگی‌ها هستند، چنین فضاسازی‌ها و ارسال پیامک‌هایی بعید است. ضمن اینکه اگر سوالی دارند می‌توانند با معاونت اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری در میان بگذارند.

شامگاه شنبه پخش زنده گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور با مردم از شبکه اول سیما، متوقف و ادامه آن به بعد از پخش سریال موکول شد.

گفت‌وگوی زنده تلویزیونی محمود احمدی‌نژاد از ساعت 21:40 شامگاه شنبه در شبکه یک سیما آغاز شد. در ابتدای این برنامه، مجری تلویزیونی سوالاتی را درباره بودجه سال 92 و برخی مسائل اقتصادی کشور مطرح کرد و رییس‌جمهور به آنها پاسخ داد.

در ادامه قرار شد تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های دیگر که برای اولین بار در محل ضبط برنامه حضور داشتند، پرسش‌های خود را مطرح کنند اما در تلویزیون به صورت زیرنویس اعلام شد که بخش دوم گفت‌وگوی تلویزیونی احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالات خبرنگاران، پس از پخش سریال نمایش داده خواهد شد.
Old soldiers never die.They just fade away

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:04

typhoon نوشته است:سید تقی سهرابی در گفت‌وگو با ایسنا، توقف پخش زنده‌ی گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور که شامگاه شنبه، پنجم اسفند ماه اتفاق افتاد، گفت: پخش برنامه‌هایی در سطح سران قوا، با توجه به حساسیت‌هایی که دارد، حتما با هماهنگی با حوزه‌های اطلاع‌رسانی آنها انجام می‌شود.

این مقام مسؤول در سازمان صداوسیما ادامه داد: بخش اول گفت‌وگوی رییس جمهور با آقای حیدری کاملا زنده و طبق روال عادی پخش شد و تنها بخش دوم که به سوالات خبرنگاران از رییس جمهور اختصاص داشت، به پس از پخش برنامه‌ای دیگر، موکول شد که حتما این اتفاق هم با هماهنگی خود معاونت اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری اتفاق می‌افتد. اینها برنامه‌هایی است که از قبل هماهنگ و برنامه‌ریزی می‌شود و صدا و سیما در آن دخیل نبوده است.

سهرابی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی واکنش برخی رسانه‌ها به قطع گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور، گفت: طبیعی است که برخی رسانه‌ها که از وضعیت پخش چنین برنامه‌هایی مطلع نیستند، با چنین پرسش‌هایی مواجه شوند اما از رسانه‌هایی که در جریان این هماهنگی‌ها هستند، چنین فضاسازی‌ها و ارسال پیامک‌هایی بعید است. ضمن اینکه اگر سوالی دارند می‌توانند با معاونت اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری در میان بگذارند.

شامگاه شنبه پخش زنده گفت‌وگوی تلویزیونی رییس‌جمهور با مردم از شبکه اول سیما، متوقف و ادامه آن به بعد از پخش سریال موکول شد.

گفت‌وگوی زنده تلویزیونی محمود احمدی‌نژاد از ساعت 21:40 شامگاه شنبه در شبکه یک سیما آغاز شد. در ابتدای این برنامه، مجری تلویزیونی سوالاتی را درباره بودجه سال 92 و برخی مسائل اقتصادی کشور مطرح کرد و رییس‌جمهور به آنها پاسخ داد.

در ادامه قرار شد تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های دیگر که برای اولین بار در محل ضبط برنامه حضور داشتند، پرسش‌های خود را مطرح کنند اما در تلویزیون به صورت زیرنویس اعلام شد که بخش دوم گفت‌وگوی تلویزیونی احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالات خبرنگاران، پس از پخش سریال نمایش داده خواهد شد.
انتقاد شدید مدیرکل امور رسانه های دفتر رئیس جمهور از اقدام صدا و سیما( چه جالب! به کی  صحبت کردن خدا عالم و اگاه است!!!)

البته احتمالا رئیس جمهور از طریق اجنبه و ارتباط  با ارواج یا اطرافیانشون که تو کار سحر و جادو هستن،پی به سوالات خفن خبرنگار خبرگزاری مهر برده بودن و از 2 ساعت قبل برای این کار نقشه کشیدن...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
aaa10, Present

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط hani1459 » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:10

قطع مصاحبه تلویزیونی احمدی‌نژاد و سانسور سوال یک خبرنگار با هماهنگی دفتر رئیس‌جمهور بود
مدیر روابط عمومی رسانه ملی تاکید کرد قطع گفتگو با رئیس‌جمهوری در میانه برنامه و پخش نشدن سوال خبرگزاری مهر با هماهنگی معاونت ارتباطات و اطلاع‌رساني دفتر رييس جمهوری بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، گفتگوهای محمود احمدی‌نژاد با رسانه‌های مختلف چه از نوع داخلی و چه خارجی‌اش غالبا خالی از حاشیه نبوده است ولی شب گذشته 5 اسفندماه در حالی گفتگوی مرتضی حیدری مجری صدا و سیما با رئیس‌جمهوری از شبکه یک سیما پخش شد که برخلاف تجربه‌های قبلی اینبار نماینده‌های دیگر رسانه‌های داخلی نیز حضور داشتند.

در بخش نخست این گفتگو، حیدری سوالات خود را با محورهای مختلف مطرح کرد که احمدی‌نژاد نیز پاسخ‌های مفصلی را ارائه کرد ولی در بخش دوم که قرار بود سوالات رسانه‌های دیگر پخش شود به یکباره با ارائه زیرنویسی ارائه شد ادامه گفتگو را پس از پخش سریال خواهید دید.

این اتفاق تنها رخداد غیرمنتظره برنامه دیشب نبود و پس از شروع بخش دوم و پخش سوالات نمایندگان رسانه‌ها وقتی نوبت به خبرنگار مهر و سوال وی که به گفته وی موضوع اقتصادی داشت، پخش برنامه به یکباره قطع و در کل برنامه به پایان رسید.

در همین رابطه از سید تقی سهرابی مدیر کل روابط عمومی سازمان صداوسیما دلیل قطع برنامه در میانه راه و همچنین پخش نشدن سوال خبرنگار مهر و پاسخ احمدی‌نژاد بدان را جویا شدیم. وی گفت: همه جزئیات برنامه و اتفاقات آن با هماهنگی معاونت ارتباطات و اطلاع‌رساني دفتر رييس جمهوری بوده است و درباره دلایل آن باید از همان دوستان بپرسید.

وی ادامه داد: اینگونه نبوده است که سازمان صدا و سیما راسا دخل و تصرفی در برنامه کرده باشد و هر اتفاقی که افتاد با هماهنگی دوستان در ریاست‌جمهوری بوده است.

سهرابی در پاسخ به اینکه آیا این رویه را شیوه‌ای مناسب در پخش برنامه‌ای با این اهمیت و حساسیت می‌دانید؟ گفت: اینکه این بهترین شیوه بود یا خیر، مساله‌ای است که باید مورد کارشناسی قرار گیرد و من نمی‌توانم بدان پاسخ دهم.

مدیر روابط عمومی رسانه ملی همچنین تاکید کرد: در چنین برنامه‌هایی نمی‌شود فی‌البداهه تصمیم گرفت و همه اتفاقات با هماهنگی معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری بود. زمان و مکان و چگونگی برگزاری این برنامه‌ها کاملا با هماهنگی صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا پیش از برنامه هماهنگ شده بود که سوال خبرگزاری مهر پخش نشود؟ عنوان کرد: من در آن جلسه هماهنگی حضور نداشته و از جزئیات آن کاملا بی‌خبرم.

متن کامل سوال خبرنگار این خبرگزاری از رئیس جمهور در گفتگوی تلویزیونی وی با رسانه ها را در زیر می خوانید:

تشکر می کنم از اینکه به حضور رسانه های مکتوب هم حسن توجه داشتید و تلاش کردید تا گفتگوهای تلویزیونی از حالت غیرمنعطف و یکطرفه خود خارج شود.

بحثی که خدمت شما دارم ناظر به مباحث اقتصادی و البته انتقادی است. مباحثی است که دغدغه ذهن مردم است.

در ابتدای دولت فرمودید پول نفت را سر سفره مردم می آورید در حالیکه امروز شاهد این هستیم که ارزش پول و دارایی مردم  به یک سوم کاهش پیدا کرده است. وعده دادید 3 میلیون شغل ایجاد می کنید، اما امروز نمایندگان در مجلس شاهد مراجعات مکرر مردم هستند که بیشترین دغدغه شان افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات است.

شما در ماجرای هدفمندی یارانه ها مدعی شدید که با اجرای این طرح می‌خواهید پول در جیب مردم بگذارید اما نظرسنجی که از طریق تلویزیون هم پخش شد نشان داد که بیش از 80 درصد مردم می گویند پول یارانه ها را نمی خواهند و خوستار بازگشت قیمت ها به گذشته هستند.

این در حالی است که دیوان محاسبات نیز در گزارشی تاکید کرده است که نیمی از پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است از منابع غیرقانونی بوده است. با این حال اصرار دارید مرحله دوم را هم اجرا کنید و تصمیم داشتید در یک قلم بنزین را به 2500 تومان برسانید که البته مجلس جلوی آن را گرفت.

مهمترین شعاری که شما دادید مبارزه با مفاسد اقتصادی بود و گفتید که می‌خواهید با فساد اکبر مبارزه کنید، حال آنکه  بزرگترین پرونده فساد اقتصادی یعنی همان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دوران شما اتفاق افتاد. قوه قضائیه را تهدید کردید که کابینه و اطرافیان شما خط قرمز هستند و حتی اجازه رسیدگی به اتهامات آنها را نمی دهید. گفتید پاک ترین دولت بعد از انقلاب هستید در حالیکه بودجه که از مهمترین اسناد انضباطی و مالی کشور است با بالاترین تاخیر در طول تاریخ انقلاب هنوز به مجلس ارائه نشده است .در مورد تحریم ها به درستی گفتید که کاغذ پاره هستند اما امروز همه مشکلات اقتصادی را گردن تحریم ها می اندازید.

همه این وعده ها و عملکردها در شرایطی است که امروز رفتارها و گفتارهایی دارید که وحدت شکن است. رفتارهایی که آخرین آنها از سوی رهبر انقلاب غیراخلاقی، غیرقانونی و غیر شرعی اعلام شد. مردم معتقدند که در این وضعیت این نوع رفتارها یک نوع طفره رفتن از پاسخ به مشکلات و مسائلی است که مردم با آن درگیر هستند. مردم می گویند مشکل ما الان معیشت و گرانی است اما از طرفی می بینند که شما مراسم چند میلیاردی همچون جشن اخیر را در بندرعباس برگزار می کنید. خواهش می کنم به این انتقادات افکار عمومی پاسخ روشن دهید.

به گزارش خبرنگار مهر، این سوال انتقادی از رئیس جمهور و پاسخ احمدی نژاد به آن از سوی رسانه ملی پخش نشد.
مهر
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط gigi64 » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:13

aaa10 نوشته است:احمدی نژاد با بیان اینکه دولت بیش از 6 میلیون شغل در این 7 سال ایجاد کرده است و این بیش از متوسط همه سال ها و همه دولت ها در کشور است گفت: معتقدم شرایط اقتصادی کشور شرایط بسیار خوبی است.


من راجب کل این ماجرا اصلآ نظری نمیدم فقط یک سوال داشتم
بر چه اساس و منطقی رئیس جمهور عزیز هنوز معتقد هست شرایط اقتصادی کشور بسیار خوب هست ؟!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب gigi64 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, pasha85, ne13, دموکراسی, Ghost Rider

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط typhoon » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:15

روز گذشته برای سران قوا روز پرکاری بود چرا که صبح دیروز با تشیع پیکر حضرت آیت الله خوشوقت آغاز شد و بسیاری از شخصیت های لشکری و کشوری نماز را به امامت ولی امر مسلمین جهان بر پیکر این معلم اخلاق اقامه کردند و در جمع باشکوه مردم به عزاداری پرداختند.حوالی ظهر جلسه سران سه قوه به میزبانی دکترعلی لاریجانی برگزار شد و روسای قوای قضائیه و مجریه به همراه سکان دار قوه مقننه دور یک میز نشستند تا با لبخندهایشان به مردم بگویند دست از لجاجت برداشته اند و تنها دغدغه آنها حل مشکلات مردم و پیشرفت انقلاب است.
رئیس مجلس بعد از پایان جلسه با چهره ای بشاش بین خبرنگاران حاضر شد و در تشریح جزئیات جلسه عنوان داشت: "اینگونه جلسات هر از چند گاهی تشکیل می شود وعمدتا درباره مسائل مختلف داخلی و بین المللی و منطقه ای در آن بحث می شود که در این جلسه نیز حوادث مهم منطقه مانند سوریه، فعالیت های هسته ای کشور، بودجه و کیفیتی که در تنظیم آن رعایت شده و برخی مسائل گرانی ها صحبت شد."در ادامه این روز پر کار برای روسای قوا، دیشب بنا بود رئیس جمهور بصورت زنده با مردم سخن بگوید و رسانه های گونان هم در این باره اخبار متفوتی را نقل کردند . ابتدا اینگونه نقل شد که گفتوی زنده احمدی نژاد با مردم و پس از دقایقی دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی رئیس جمهور به طور ناگهانی خبرنگاران حوزه دولت رسانه ها را به ریاست جمهوری دعوت کرد تا پس از نطق رئیس جمهور، جلسه پرسش و پاسخ زنده ای ترتیب دهد .
عقربه های ساعت زمان را به اخبار 21 رساند و بعد از آن محمود احمدی نژاد در کنار حیدری مجری محبوبش در مقابل دوربین قرار گرفت و گویا قرار بر این شد نیمی از وقت را رئیس جمهور با این خبرنگار رسانه ملی به گفتگو بنشیند و بعد از آن روی آنتن زنده به سوالات رسانه های دیگر پاسخ بدهد.
اما دقایقی قبل از پایان صحبت های رئیس جمهور با حیدری، مسئولان شبکه اول سیما در زیرنویس اعلام کردند: ادامه گفتگوی احمدی نژاد با خبرنگاران بعد از یک سریال تلویزیونی پخش خواهد شد و با این حربه سخنرانی رئیس قوه مجریه از روی آنتن زنده خارج شد.بعد از پخش سریال مورد اشاره، نشست مطبوعاتی احمدی نژاد ضمن سانسور قسمتهایی از آن بصورت ضبطی روی آنتن رفت . اولین واکنش به این اقدام با ارسال یک پیامک از سوی پایگاه اطلاع رسانی دولت بود که نوشت: "صداوسیما در اقدامی غیرمنتظره پخش زنده گفت‌وگوی رادیو تلویزیونی رئیس‌جمهور را به بهانه پخش آگهی، سریال و موسیقی قطع کرد" که البته شوق این اتفاق در رسانه های ضدانقلاب بسیار مشهود بود.در این میان سوالتی مطرح است که پاسخ به آنها خالی از لطف نخواهد بود .

ابتدا باید مشخص شود توافقی که بین دولت و صدا سیما بوده است. مبنی بر گفتگوی تلویزیونی بوده یا کنفرانس مطبوعاتی زنده؟
- اگر قرار بر کنفرانس مطبوعاتی زنده بوده چرا صدا و سیما به توافقش عمل نکرد؟
- اگر بنای کنفرانس مطبوعاتی زنده نبوده است چرا پایگاه رسمی دولت اقدام به جنجال سازی پیامکی کرده است؟
- در نهایت رسانه ملی اگر توافقی برای پخش سوالات خبرنگاران نداشته؛ چرا بخشی از سوالات را پخش و قسمتی را سانسور کرد؟
در هر صورت هر کدام از فرض های بالا را در نظر داشته باشیم مسائلی مطرح می شود که هم رسانه ملی و هم رئیس جمهور در آن سهیم هستند و باید بدان پاسخ دهند.


به نظر می رسد اگر رئیس جمهور در ایام اخیر منشی خلاف اخلاق را از خود نشان نمی داد ، رسانه ملی به هر نحو شرایط پخش کامل نشست رئیس جمهور را فراهم می ساخت اما ظاهرا دست اندرکاران رسانه ملی با وجود اعلام رئیس جمهور مبنی بر اینکه کاری را خلاف مصالح کشور صورت نخواهد داد باز هم بیم سر زدن اقدامی خلاف اخلاق، شرع و قانون از وی را داشته اند .

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان خطاب به مسئولین فرمودند: "تقوا، تقوا، تقوا!، ‌از مسئولان توقع داريم با صبر، ميدان ندادن به احساسات سركش و ملاحظه مسائل كشور، همه توان و نيروها را براي حل مشكلات مردم متمركز كنند و حالا كه دشمني هاي دشمن شدت يافته، آنها هم رفاقتهايشان را شدت دهند."

صراط نیوز
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ne13

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:17

gigi64 نوشته است:
aaa10 نوشته است:احمدی نژاد با بیان اینکه دولت بیش از 6 میلیون شغل در این 7 سال ایجاد کرده است و این بیش از متوسط همه سال ها و همه دولت ها در کشور است گفت: معتقدم شرایط اقتصادی کشور شرایط بسیار خوبی است.


من راجب کل این ماجرا اصلآ نظری نمیدم فقط یک سوال داشتم
بر چه اساس و منطقی رئیس جمهور عزیز هنوز معتقد هست شرایط اقتصادی کشور بسیار خوب هست ؟!


من میخواهم ادامه ندهم،اما دلم نمی اید،بگذارید به من هر چه میخواهند بگویند!

یک سوال میکنم، هر کشور بغیر از ایران با این سیستم حکومتی،ساختار زندگی مردم و فرهنگ مردم و ... اگر بانک مرکزی اش تحریم شود! فروش نفتش برای 4 ماه به صفر برسد(الان روی 40% است)! در داخل عده ای فرصت طلب تلاطم سیاسی درست کنند ،دلالی دلار،سکه،طلا و ارز در کشور راه بیوفتند،ان کشور چه وضعیتی پیدا میکند؟!!

با این شرایط بالا وضع ما الان خوب است،هرجای دیگر دنیا بود،الان درگیریهای گسترده خیابانی،قتل،تجاور و شورش زندگی مردم را نابود کرده بود...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
bravo, Qaher1406, aaa10, Present, pckho0r

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط saeid 7 » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:22

یکم عجیب بود چندتا سوال رو با هم پرسید.احتمالا میترسیده اگه بخواد جداجدا بپرسه فقط به سوال اول برسه و نزارن ادامه بده.
هر روز در جهان چنین سوالاتی از رهبر کشورها میپرسند وبدترش رو هم میپرسند.ولی در ایران این یک حادثه بزرگ هست فوری ننگ ارتباط با بیگانه و جاسوس bbc بهش میخوره.
میخوام بدونم ایشون چکار اشتباهی انجام دادند.ایا این ها سوالاتی نیستن که همه مردم دربارش صحبت میکنند.هنوز هیچی نشده تو همین سایت انواع توهین شروع شده.
اقا یکی به این جماعت حالی کنه یارانها چه بود وچرا هیچکس نمیخواست اجراش کنه.وگرنه به ذهن شاه قاجار هم میرسید پول  رو بده به مردم.
به جز اقتصاد دانهای تلویزیون هر چی اقتصاد دان میشناسم میگفتند این طرح نباید اجرا میشد.این همه گرونی 40 درصدش بخاطر تحریم هست . 60 درصد بخاطر طرح یارانه ها
اگه مرحله دوم اجرا بشه یکم پول میاد دست مردم کوچه بازار و اونها هم  :-D .و بعد از 6 ماه  میتونند یه پفک نمکی چینی بخرند. :lol:
اجرای طرح دوم هدفمند کردن یارانه ها یعنی فروپاشی اقتصادی ایران  :-D
کاش یک روز برسه مردم بتونن هم دیگه رو تحمل کنند ویه خبرنگار بتونه از رییس جمهور سوال بپرسه و بهش نگند شجاع.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
gigi64, ne13, Ghost Rider

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 28 دی 1387 12:18

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 24 پست

Re: خانم خبرنگاری که احمدی نژاد را به چالش کشید و سانسور شد

توسط ostovar akbar » يکشنبه 6 اسفند 1391 12:33

دروغگويان دشمنان خدا هستند(قرآن)
اي پيامبر اگر در رساندن پيام ما به مردم كوتاهي كني شاهرگ گردنت را مي زنيم(قرآن)
اگر مردمي در يك جامعه اصول را رها كنند و به فروع بچسبند عاقبت آن جامعه نابودي است(نهج البلاغه حضرت علي (ع))
خواهشا اصول مهم زندگي و دين را رها نكنيد و به فروع نچسبيد و حتي با توجه به اين اصول، فتنه و حق باطل را مي توان از هم تمييز داد
چه كساني به راحتي آب خوردن دروغ ميگويند و چه كساني از دروغگويان حمايت مي كردند و ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ostovar akbar تشکر کرده اند:
gigi64, saeid 7

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان