در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

پرینتر چی بخرم؟!؟

توسط ze_ca » سه شنبه 8 اسفند 1391 00:33

سلام

یه سوال از افراد وارد در این زمینه دارم

راستش من ممیخوام یه دستگاه پرینتر خونگی سه کاره (سیاه و سفید )

قیمت ترجیحا زیر 300 بخرم

کسی جنسی سراغ نداره؟ , و از همه مهمتر اینکه قیمت رنگش ارزون باشه (کیفیتش زیاد برام مهم نیست , فقط در حدی که 4 تا تحقیق باهاش پرینت کنم یا یه فوتو معمولی بتونم بکنم.)

(البته با ویندوز 7 و 8 هم سازگار باشه.)

من خودم یه hp c4100  دارم ,  نمیدونم چند میتونم بفروشم؟؟ یا اگه بخوام تعویض کنم چه قدر باید روش بزارم؟؟؟

ممنون میشم اگه زودتر جواب بدید (بدجور عجله ایه)
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ze_ca تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, nasir irani, mahdi2elve

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

Re: پرینتر چی بخرم؟!؟

توسط ze_ca » سه شنبه 8 اسفند 1391 11:13

کسی نمیدونه؟

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 8 اسفند 1391 12:01

ze_ca,  عزیز سلام.
طبق انتظارات شما باید یک پرینتر تک رنگ لیزری خریداری کنید.
کارتریج های این نوع پرینتر کمی گرونه اما کاملا می ارزه.چون هم مصرف تونر یا جوهر بسیار پایینی داره و هم کیفیت چاپ نسبت به انواع جوهر افشان و سوزنی و ... بهتره.و دیگه نگرانی بابت خشک شدن جوهر در اثر استفاده نکردن که در انواع جوهر افشان مشاهده میشه وجود نداره
مارک و برند هم HP و Cannon در این زمینه خیلی خوب عمل کردند.
حدود قیمت هم همونی هست که مد نظرتونه.
سوالی بود در خدمتیم.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Solver, CAPTAIN PILOT, ze_ca, Mahdi1944, Erratic, ASHKAN95, behrad90

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط ze_ca » سه شنبه 8 اسفند 1391 12:39

Mahdi Mahdavi نوشته است:ze_ca,  عزیز سلام.
طبق انتظارات شما باید یک پرینتر تک رنگ لیزری خریداری کنید.
کارتریج های این نوع پرینتر کمی گرونه اما کاملا می ارزه.چون هم مصرف تونر یا جوهر بسیار پایینی داره و هم کیفیت چاپ نسبت به انواع جوهر افشان و سوزنی و ... بهتره.و دیگه نگرانی بابت خشک شدن جوهر در اثر استفاده نکردن که در انواع جوهر افشان مشاهده میشه وجود نداره
مارک و برند هم HP و Cannon در این زمینه خیلی خوب عمل کردند.
حدود قیمت هم همونی هست که مد نظرتونه.
سوالی بود در خدمتیم.

ممنون بابت توضیحات

فقط یه چیزی نمیدونی که پرینتری که الان دارم چند می ارزه؟  یعنی چقدر میتونم بفروشمش؟؟

راستی اگه مدل خاصی هم مد نظر داری بگو چون باید خیلی زود بخرم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ze_ca تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » چهارشنبه 9 اسفند 1391 00:11

ze_ca,  عزیز.
در مورد پرینتر خودتون گویا رنگی جوهر افشانه.خیلی وارد نیستم به دست دوم پرینتر که چقدر ازش کم میشه. انشاالله دوستان دیگه در انجمن کمک کنند.
در مورد خرید پرینتر:
قیمتی که داشتم مربوط به حدود یک ماه و نیم پیش بود ولی الان دارم میبینم مدلی که اونوقت حدود 290 قیمت داشت الان بالای 400 تومانه !!  :shock:
در هر صورت این دو مدل پیشنهاد میشه.
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

سوالی بود در خدمتیم

Erratic, Mahdi1944, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, ze_ca, behrad90, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 9 اسفند 1391 03:41

پرینتر های جوهر افشان - غیر از اونها که دائما در کار بدوه و سرویس شده اند، اساسا خرید و فروشش عمدتا منتفی است. خصوصاً مدل های جدیدترش که هد همراه کارتریج تعویض نمیشود و به عبارتی شما گاه با گذاشتن کارتریج جدید روی دستگاه هم باز بدون یک سرویس (حدود 30 تومن دستمزد) بعید است دوباره بتونید راه بندازید دستگاه را.

اما خوب هنوز برخی سری ها هستند که حتی بسیار با نرخ بالا معامله می شوند مثل پیکسما چند مدلش هست که هنوز رونق خودش را دارد. (رنگش لیتری و بسیار مناسبت است).

در مورد کار شما، نرخ بالاتر است و من فکر کنم شما با کمتر از 500 تومان یک 3 کاره مناسب نتوانید تهیه کنید. البته من ارزانترین موجود در بازار را نگفتم، چون قیمت اون احتمالا همان حدود 380 تا 400 باشد.

اما برای خرید 3 کاره:

سرعت پرینت برگ نخست - سرعت پرینت هر برگ
سرعت اسکن
سرعت کپی برگ نخست - سرعت کپی های بعدی
قابلیت دریافت و ارسال فاکس (4 کاره اصطلاحاً)
ظرفیت سینی (تعداد کاغذ قابل انبار در دستگاه)

نکات عمومی و مهم تر از موارد بالا:

تعداد برگ مجاز چاپ پیوسته (بیشتر تجربیش را باید سنجید - نامیش را در کاتالوگ میشود دید)

مصرف جوهر - ظرفیت چاپ دستگاه با هر بار شارژ کارتریج / خود این که کارتریچ چه مدلی است هم بسیار متفاوت است خصوصا در بین جوهر افشان ها این موضوع بیشتر اهمیت دارد.

یک ضریب مهمه صرفه اقتصادی پرینتر - هزینه چاپ هر برگ است که از بالا به بدست میاد. یک زمان بود HP  - 4 کاره هاش را در خیلی از کشورها با قیمت 24$ عرضه کرد ... اما قیمت کارتریج هاش از خود دستگاه گران تر بودند ... شعارش هم این بود که ما پرینتر را به شما هدیه می دهیم ! درآمد ما از خدماتش است. البته در برخی موارد برای مشتری نیز مقرون به صرفه است.

HP، Canon و اپسون - سابقه زیادی در این دستگاه ها دارند هر چند یادتان باشد در هر کالای دیجیتال این روزها حتماً سامسونگ هم حرفی برای گفتن دارد !

به هر حال اگر مدل خاصی مد نظرتون بود، بگید تا تحلیل کنیم با دوستان / خصوصا که من در شارژ کارتریج و تعمیرات پرینتر و حتی دستگاه کپی آنالوگ ید طولایی دارم
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ze_ca, CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, Erratic

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » شنبه 21 اردیبهشت 1392 21:42

سلام بر دوستان :razz:

دوستان لطفا منو راهنمایی کنید پرینتر چی بخرم؟
انتظاراتی که از یک پرینتر دارم دارم به ترتیب اولویت اینا هستن:
0- رنگی باشه
1- کم مصرف باشه
2- کارتریجش ارزون باشه به نسبت بقیه
3- کیفیت پرینتش عالی عالی
4- در کل به دنبال به پرینتر خوب میگردم
درباره پرینتر اطلاعات ندارم.
ممکنه کمی هم راجع بهشون توضیح بدید مثل پرینت برگهای زخیم یا هرنوع اپشنی که ممکنه یه پرینتر داشته باشه

بهترین نمونه
یک نمونه خوب
یا یک نمونه متوسط
از این پرینتر حدودا تا چه قیمتی براورد میشن؟
متشکرم :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » يکشنبه 22 اردیبهشت 1392 06:52

به نظر من اگه از لحاظ قیمتی مشکل نداشته باشید هیچ چیز مثل پرینترهای مارک Brother جواب نمیده
واقعا عالیه در ضمن هزینه شارژ کمی هم دارن
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Azadi.Isatis تشکر کرده اند:
Erratic, Mahdi1944, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » يکشنبه 22 اردیبهشت 1392 08:37

ممنون از راهنماي شما مشكل هزينه ندارم . در واقع قصدم اين هستش كه تنها يكبار خرج پرينتر كنم. با اينحال قصد اضافه خرج كردن هم ندارم. يك سايت در رابطه با اين مارك پرينتر پيدا كردم. به نظر شما كدوم يكي معقول تر هستن؟
البته من معمولا بیشتر مارک اچ پی رو در جاهای مختلف دیدم ایا تا به حال با این نوع پرینتر کارکردید؟ مشکل زیاد ایجاد میکند؟

استفاده بنده هم از پرینتر در واقع به صورت صنعتی هستش. برای مثال دیزاین کردن یک پکیج برنامه و طراحی اتورانش رو به همراه یکی از دوستانم انجام دادم و حالا میخواهیم یک پک معمولی هم برایش درست کنیم. که نیاز به پرینتر داریم.

http://www.rayaneh.com/cat-569.aspx
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » يکشنبه 22 اردیبهشت 1392 13:10

شما خودت هم نمیدونی چی میخوای! از یه طرف میگی 3 کاره خونگی میخوام بعد عنوان می کنی که صنعتی هم باشه ، این مواردی که شما مدنظر داری بعدی میدونم به صورت یکجا در محصولی جمع شده باشه! مشکل دوم اینکه با بودجه 300 تومن حتی یه لیزری تک رنگ مناسب هم نمیشه خرید.

اما در مورد انتخاب ها :

لیزری تک رنگ (سیاه و سفید) : Brother 2140***Canon 6020***HP 1102
اینها مدلهایی هستند که امتحان خودشون رو پس دادند و جزء پرفروش های بازار هستند. شارژ کارتریج شون هم به سادگی باز کردن یه پیچ و ریختن پودر خلاصه میشه. به شخصه نظرم رو Canon هست همین هفته قبل یکیشو برای رفیقم گرفتم 330 الان باید 360 باشه!

جوهرافشان : Epson P50
الان تو هر عکاسی و سی دی فروشی که برید احتمالآ یه P50 رو میزش پیدا می کنید ولی خوب قیمتش بالاست حدودآ 750 که با یه تانک جوهر خارجی تا 850 براتون اب میخوره! اما پرینتر خرکاری هست و قطعات و تعمیرکارش همه جا پیدا میشه و مهم تر از همه اینکه چیپش به سادگی ریست میشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Azadi.Isatis, Solver, Mahdi Mahdavi

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 22 اردیبهشت 1392 22:52

قدری تناسب بین قابلیت های مد نظر و قیمت باید برقرار نمائید.

الان ارزان قیمت ترین مدل لیزری موجود در بازار در پایین ترین قیمت کاربر همین 300 تومن است مثل 1102 اچ پی .

حالا رنگی بودن $$

3 کاره بودن $$$

کیفیت بالاتر $$$$$

برند مورد نظر شما $$$$$$

:-)

البته اگر مصرفتون زیاد است از دستگاه، من برای رنگی من canon یا epsone را پیشنهاد می کنم. برادر در رنگی ها خیلی خاص نیست، در همون سیاه و سفید هم فقط چند مدلش هست که اون را حسابی وارد بازار رقابت کرده است. و باز تکرار این نصیحت، محور انتخاب خود را به برند محدود نکنید و رو مدل تمرکز کنید نه برندش.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, Erratic, Mahdi1944

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » يکشنبه 22 اردیبهشت 1392 23:54

Erratic,  عزیز.
قابلیت کیفیت چاپ عالی عالی و همچنین کم مصرف بودن از مشخصه های پرینتر های لیزری هست. منتها کارتریج این پرینتر ها ارزون نیست .
در مقابل کارتریج پرینتر های جوهر افشان ارزون تره اما کیفیت چاپش پایین تر و مصرفش بیشتر.

در مورد کار شما هم چون صنعتی هست باید کمی برای پرینتر هزینه کنید و یا چاپ رو به چاپخونه بسپارید.
" البته صنعتی که نمیشه گفت . نیمه صنعتی. استفاده ای که فشار مضاعفی رو روی پرینتر اعمال میکنه"
پرینتر پیشنهادی من هم از برند های XEROX یا CANON یا SAMSUNG هست.
در بین اینها میدونم که چند مدل از برند سامسونگ توانایی چاپ روی مقوا رو دارند "اگر قصد چاپ روی مقوا رو برای پکیج داشته باشید"
در مورد بقیه سوال کنید.

فکر کنم با توجه به ملاک های شما هزینتون بین 400 الی 800 تومان باشه.

ASHKAN95, Solver, Erratic, Mahdi1944, mahdi2elve

بعدي