پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1371 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط jhan2010 » شنبه 12 اسفند 1391, 5:29 pm

[CENTER CLASS=RUTITR][/CENTER CLASS]
مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ در حالی در آلماتی قزاقستان به پایان رسید که با توجه به روند دوره‌های پیشین مذاکرات، برخی بر این باورند که راه نهایی موفقیت این مذاکرات، از توافق ایران و آمریکا می‌گذرد. در این رابطه، دو تحلیلگر آمریکایی به رئیس‌جمهور این کشور پیشنهاد کرده‌اند برای کاستن از تنش‌ها به تهران سفر کند.
 تصویر  هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ در حالی در آلماتی قزاقستان به پایان رسید که با توجه به روند دوره‌های پیشین مذاکرات، برخی بر این باورند، راه نهایی موفقیت این مذاکرات، از توافق ایران و آمریکا می‌گذرد. در این رابطه، دو تحلیلگر آمریکایی به رئیس‌جمهور این کشور پیشنهاد کرده‌اند برای کاستن از تنش‌ها به تهران سفر کند.

به گزارش «تابناک»، روزنامه «کریستین ساینس مانیتور» در یکی از مطالب خود ضمن ارائه تحلیلی از سیاست خارجی باراک اوباما در قبال ایران، به کتابی اشاره می‌کند که به تازگی توسط دو تحلیلگر آمریکایی منتشر و در آن پیشنهاد شده برای تخفیف تنشها با ایران، اوباما باید به تهران سفر کرده و با مقامات ایرانی گفت‌و‌گو کند.

کریستین ساینس مانیتور در این زمینه می‌نویسد:

با گذشت ۳۴ سال از انقلاب ایران، این کشور دستاوردهایی کلیدی در منطقه خاورمیانه به دست آورده و با وجود مجموعه‌ای از تحریم‌های اقتصادی غرب، برنامه‌ای هسته‌ای را دنبال کرده که به نظر نمی‌رسد از سرعت آن کاسته شود!

آیا اکنون زمان آن رسیده که ایالات متحده راه خود را تغییر داده و کاری شبیه آنچه «نیکسون» در قبال چین انجام داد، با ایران انجام دهد؟

بنا بر این گزارش، در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در دو روز گذشته جریان داشت، طرح این ایده انگیزاننده در کتابی که از سوی دو کار‌شناس آمریکایی به نگارش درآمده، تعجب گروهی را در واشنگتن برانگیخته است.

این در حالی است که در مذاکرات هسته‌ای در آلماتی، نشانه‌های اندکی مبنی بر پیشرفتی چشمگیر در حل و فصل بحران موجود دیده شد.

بنا بر این گزارش، قدرت‌های جهانی به ایران پیشنهاد کردند در ازای توقف غنی‌سازی در سطح ۲۰ درصد، برخی از تحریم‌های وضع شده علیه ایران را کاهش دهند. ایران نیز در این مذاکرات دو روزه پیشنهاد‌ متقابلی را به گروه ۱+۵ ‌داد.

اما با توجه به اینکه از آغاز مذاکرات، خوش‌بینی نسبت به آن اندک بود، برخی کار‌شناسان بر این باور بودند که قدرت‌های جهانی و به ویژه آمریکا، باید پیشنهاد مهمتر و قابل توجه‌تری از صرف کاهش تحریم‌ها را ارائه دهد تا بتوانند از تقابل نظامی بر سر برنامه هسته‌ای ایران جلوگیری کنند.

«فلینت لورت»، مدیر امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا در دوره بوش و استاد امور بین‌الملل در دانشگاه دولتی پنسیلوانیا می‌گوید: «اگر ایالات متحده سطح مشخصی از غنی سازی کنترل شده را می‌پذیرفت، می‌توانستیم تا چند هفته به توافقی در موضوع هسته‌ای دست یابیم». اما به باور لورت، این اساساً به معنای پذیرش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت مشروع است؛ امری که البته وی شخصاً با آن موافق است.

لورت که به تازگی به همراه همسر خود «هیلاریمان لورت»، استاد دانشگاه جرج تاون، کتاب‌ «رفتن به تهران» را منتشر کرده، می‌گوید، سرانجام رئیس جمهور آمریکا ناچار خواهد بود کاری مشابه آنچه نیکسون و کیسینجر در سال ۱۹۷۲ در قبال چین انجام دادند، انجام دهد و به همراه پذیرش ایران، یک سیاست خارجی مستقل در پیش گیرد.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اسرائیل این هفته اظهار داشت، ذخیره اورانیوم ۲۰ درصدی ایران، این کشور را به «خط قرمز» هسته‌ای که پیش از این توسط وی ترسیم شده بود، نزدیک‌تر می‌کند.

در طرف مقابل، ایران تأکید می‌کند که برنامه هسته‌ایش صرفاً دارای مقاصد صلح‌آمیز است و آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر این کشور نیز تکرار کرده که سلاح هسته‌ای غیراخلاقی است. اما ایران همچنین اعلام کرده که هرگز درباره حق غنی‌سازی خود مذاکره نمی‌کند و تسلیم تحریم‌های اقتصادی غرب نیز نخواهد شد.

در این عرصه، ایالات متحده با گزینه‌های به شدت محدودی روبه‌روست. اوایل این ماه، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری، پیشنهاد اوباما برای مذاکره دوجانبه با تهران را تکرار کرد. اما بایدن که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت، اظهار داشت ایرانی‌ها باید آماده بحث درباره دستور کاری مشخص باشند.

بایدن گفت: «ما تنها برای تمرین این کار را انجام نخواهیم داد».

برخی کار‌شناسان بر این باورند که بحران هسته‌ای ایران هرگز بدون درجه‌ای از حل و فصل مسائل میان واشنگتن و تهران، به نتیجه نخواهد رسید؛ اما برخی دیگر، از جمله شماری از جنگ‌‌طلبان جمهوری خواه هشدار می‌دهند که احتمال دارد ایران از تطویل مذاکره با واشنگتن به منظور پیشبرد برنامه هسته‌ای خود استفاده کند.

در‌‌ همان کنفرانس مونیخ، سناتور «جان مک کین» گفت، مخالفتی با مذاکرات مستقیم با ایران ندارد، اما امیدوار نیست این مذاکرات به هیچ ‌نتیجه‌ای برسد.

با این حال، لورت، بر اساس تجربه‌ای که به عنوان جزیی از تیم مذاکره کننده آمریکایی در جریان دیدارهای خود با ایرانیان در سال‌های اولیه جنگ افغانستان به دست آورده، بر این باور است ایالات متحده یاد گرفته که می‌توان با حکومت ایران در بالا‌ترین سطح گفت‌وگو کرد.

از دیدگاه وی، هم‌اکنون به سبب آسیبی که در پی جنگ‌های عراق و افغانستان به موضع آمریکا در خاورمیانه وارد شده، پیشبرد هر گونه فرایند گشایش در قبال ایران، دشوار‌تر از گذشته است. لورت می‌افزاید در دوره بوش، شورای امنیت ملی آمریکا طرح‌های وی برای برقراری ارتباط با ایران را ناکام گذاشت.

وی ادامه می‌دهد: «موضع آمریکا در منطقه در حال سقوط آزاد است. در نتیجه مداخله نظامی سوم در منطقه، برای ایالات متحده فاجعه بار خواهد بود».

اما به عقیده لورت، مصالحه با جمهوری اسلامی ایران می‌تواند آغازگر تغییر جهت آمریکا در منطقه باشد. وی با اشاره به اینکه تغییر رویکرد آمریکا نسبت به چین در دوره نیکسون، موضع این کشور در آسیا را حفظ کرد، اتخاذ رویکردی مشابه از سوی اوباما در قبال ایران نیز می‌تواند همین کار را انجام دهد.  
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: جمعه 8 مهر 1390, 5:26 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 340 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط hamid721 » شنبه 12 اسفند 1391, 10:08 pm

هر وقت که میخواد روابط ایران و آمریکا بهتر بشه . برخی ... اعلام میکنند که هر دستی که به سوی امریکا برود ، دست شیطان است ( از این نوع حرف ها )

اگر به فساد و ظلم مهلت داده شود، به صورت عادت در خواهد آمد و همانند موريانه، وطن را از درون نابود خواهد كرد.
................
اميليانو زاپاتا

فیلسوف آلمانی فردریک هگل می گوید :
"اساس توسعه جوامع انسانی با تاریخ ایران آغاز می شود، و این نقطه ی سرآغاز تاریخ جهان است."


تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 270
تاریخ عضویت: سه شنبه 10 بهمن 1391, 10:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط 144 » شنبه 12 اسفند 1391, 10:37 pm

اگر رابطه با غرب بد است ،پس چرا فقط رابطه با امریکا بد است -عده ای قدرت و موفقیت خود را در گرو برقرار نشدن روابط می بینند ،ودر اینجا مردم به عنوان ماست مورد احترام هستند_تا کی قدرت در دستان یه عده بماد تا کی
در تمام رنج هایی که میکشی "صبر[COLOR=#000000]" اوج احترام به حکمت خداوند است 

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 6:10 pm
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط میهن پرست » یک شنبه 13 اسفند 1391, 12:01 am

دوستان کارشناس یکم به تاریخ روابط ایران و امریکا رجوع کنن بعد اینجوری نظر بدن.هفته پیش کنگره امریکا همزمان طرحی برای مذاکره با ایران تصویب کرد هم طرحی برای افزایش فشار.از این دست مذاکرات کاملا برای ما بی نتیجه است.در دوره اصلاحات هم که همکاری با غرب خوب بود اونا مارو محور شرارت خوندن و حتی تهدید به حمله.مذاکره باید عادلانه و عاقلانه باشه نه از سر انفعال.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک شنبه 4 اسفند 1387, 10:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط nasir irani » یک شنبه 13 اسفند 1391, 1:50 am

نه مشکل ایران امریکاست نه مشکل امریکا ایران......

تا زمانی که اسرائیل هست و استراتژی ایران محو اسرائیل باشه...و از آن طرف غرب برگزاری انتخابات در اسرائیل+فلسطین رو برای تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل یا یکی از آنها رو به تاخیر بیاندازد...........وضع همینه..........

هنوز چند روز از قدرت نمایی لابی یهودیان صهیونیستی در مورد انتخاب وزیر دفاع و وزیر خارجه در امریکا نمی گذره.........

البته تندروها هم داخل ایران هم غرب غیر مستقیم گفتند که اگر نتیجه انتخابات اونی نباشه که ما می خواهیم انتخابات یعنی کشک!........... تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2631 بار
تماس:

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط esijoon » یک شنبه 13 اسفند 1391, 6:13 am

میهن پرست نوشته شده:دوستان کارشناس یکم به تاریخ روابط ایران و امریکا رجوع کنن بعد اینجوری نظر بدن.هفته پیش کنگره امریکا همزمان طرحی برای مذاکره با ایران تصویب کرد هم طرحی برای افزایش فشار.از این دست مذاکرات کاملا برای ما بی نتیجه است.در دوره اصلاحات هم که همکاری با غرب خوب بود اونا مارو محور شرارت خوندن و حتی تهدید به حمله.مذاکره باید عادلانه و عاقلانه باشه نه از سر انفعال.


این حرف رو باید با تیتر خیلی بزرگ به برخی دوستان گفت که هنوز پشت پرده چراغ سبز های غرب رو نمیدونند.....

امام راحل خوب فرمودند : اگر کاری کردید و با تشویق آمریکا مواجه شدید در صحت آن کار شک کنید و اگر کاری کردید که خشم غرب رو برانگیخت مطمئن باشید کارتون کاملا صحیح بوده

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: جمعه 8 مهر 1390, 5:26 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 340 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط hamid721 » یک شنبه 13 اسفند 1391, 10:10 am

nasir irani نوشته شده:نه مشکل ایران امریکاست نه مشکل امریکا ایران......

تا زمانی که اسرائیل هست و استراتژی ایران محو اسرائیل باشه...و از آن طرف غرب برگزاری انتخابات در اسرائیل+فلسطین رو برای تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل یا یکی از آنها رو به تاخیر بیاندازد...........وضع همینه..........

هنوز چند روز از قدرت نمایی لابی یهودیان صهیونیستی در مورد انتخاب وزیر دفاع و وزیر خارجه در امریکا نمی گذره.........

البته تندروها هم داخل ایران هم غرب غیر مستقیم گفتند که اگر نتیجه انتخابات اونی نباشه که ما می خواهیم انتخابات یعنی کشک!........... تصویر
"""تا زمانی که اسرائیل هست و استراتژی ایران محو اسرائیل باشه ... وضع همینه"""

این حرف شما واقعا درسته .


ای کاش منافع مردم ایران ، مهم تر از منافع مردم فلسطین بود !!! تا زمانی که با اسراییل مشکل داریم ، با آمریکا هم مشکل داریم در نتیجه با همه مشکل داریم . معنای تحریم را شاید ما در گرانی بعضی مواد غذایی ببینیم . ولی آن بیماری که قیمت دارویش ، چند برابر شده ، عمیق تر حس میکند ! ! ! !

منافع حدود 75 میلیون مردم ایران مهم تره یا منافع حدود 10 میلیون فلسطینی . . . ؟!

منافع مردم ایران ، مهم تر است !!!!

**********در ژاپن کسی مرگ بر آمریکا نمی گوید!! :|
اینجا هیروشیما است، محل برخورد بمب اتمی آمریکا،تصویر
به جای شعار و ... ، ژاپنی ها کار میکنند !!!اگر به فساد و ظلم مهلت داده شود، به صورت عادت در خواهد آمد و همانند موريانه، وطن را از درون نابود خواهد كرد.
................
اميليانو زاپاتا

فیلسوف آلمانی فردریک هگل می گوید :
"اساس توسعه جوامع انسانی با تاریخ ایران آغاز می شود، و این نقطه ی سرآغاز تاریخ جهان است."


تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه 29 آبان 1389, 8:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط m-sajedy » یک شنبه 13 اسفند 1391, 1:06 pm

جناب hamid721

دقیقا" منافع (بیش از همه ، اقتصادی) 75 میلیون ایرانی بسته به منافع 10 میلیون فلسطینی است ، بیشتر از این امکان توضیح برای بنده وجو نداره :-)

محو شدن اسرائیل هم باعث میشه لوله تفنگ اعراب خود به خود به سمت دشمن دیرینه شان یعنی ایران تغییر جهت پیدا کنه تصویر

اما در رابطه با ژاپن

مردم این کشور حاکمان کشورشون رو (بیش از همه امپراطور) فرزند خدا خطاب می کنند و مقام نیمه خدایی برای آن ها قائل اند به همین دلیل در تمامی امور پیرو دستورات هستند (حتی دستوری مثل خودکشی ، کامیکازی)

اما مردم ایران ................... !!!
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

Major II
Major II
پست: 121
تاریخ عضویت: پنج شنبه 17 تیر 1389, 11:27 pm
سپاس‌های ارسالی: 130 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط John rider » یک شنبه 13 اسفند 1391, 1:43 pm

m-sajedy نوشته شده:جناب hamid721

دقیقا" منافع (بیش از همه ، اقتصادی) 75 میلیون ایرانی بسته به منافع 10 میلیون فلسطینی است ، بیشتر از این امکان توضیح برای بنده وجو نداره :-)
.
.
.
اما مردم ایران ................... !!!


نظرات شمادارای مستندات علمی واثبات شده نیست.
آخرین ويرايش توسط 1 on John rider, ويرايش شده در 0.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه 15 تیر 1387, 10:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3544 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط sand_fighter » یک شنبه 13 اسفند 1391, 1:54 pm

دقیقا" منافع (بیش از همه ، اقتصادی) 75 میلیون ایرانی بسته به منافع 10 میلیون فلسطینی است ، بیشتر از این امکان توضیح برای بنده وجو نداره تصویردقیقا حرف شما مستاق حرف اون آقای که میگفت ما باید خوزستان رو ولن کنیم سوریه رو بچسبیم اگه جفتش مورد حمله قرار گرفت !!!!
بله من منکر نیستم که ایران منافع زیادی داره اونجا ولی‌ نباید جوری بشه که ما به مردم خودمون سختی بدیم و منافشنو در نظر نگیریم که مثلا چی‌ فلسطینیا خوب زندگی‌ کنن اگه اونا میخوان خوب زندگی‌ کنن باید خودشون آستین بالا بزنن نه اینکه همیشه منتظر کمک ایران باشن ! درسته سخته واسشون ما هم باید کمک کنیم نه اینکه خودمونو نابود کنیم که اونا سر پا به ایستن.

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: جمعه 8 مهر 1390, 5:26 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 340 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط hamid721 » یک شنبه 13 اسفند 1391, 2:06 pm

m-sajedy نوشته شده:جناب hamid721

دقیقا" منافع (بیش از همه ، اقتصادی) 75 میلیون ایرانی بسته به منافع 10 میلیون فلسطینی است ، بیشتر از این امکان توضیح برای بنده وجو نداره :-)

محو شدن اسرائیل هم باعث میشه لوله تفنگ اعراب خود به خود به سمت دشمن دیرینه شان یعنی ایران تغییر جهت پیدا کنه تصویر


اما مردم ایران ................... !!!حمایت از مردم فلسطین هیچ منافع اقتصادیی برای ایران ندارد اگر هم داشته باشه ضرر هایی که از حمایت از مردم فلسطین به >>مردم << ایران می رسه خیلی خیلی بیشتر از آن منافع هست ( که بعید میدونم فلسطین منافع اقتصادی برایمان داشته باشه

تصویر

اگر داشت الان وضع مان این طور نبود !!!![COLOR=#0F243E]
 
از حرف شما به این نتیجه میشه رسید که اسراییل محو بشه ، برای ایران از طرف کشور های عربی مشکل ایجاد میشه !!!! خوب در کل میشه نتیجه گرفت که با اسراییل کاری نداشته باشیم بهتر است !!


و اگر اسراییل باشد و چه نباشد ، با اکثر کشور های عربی مشکل داریم و خواهیم داشت !!!

اگر به فساد و ظلم مهلت داده شود، به صورت عادت در خواهد آمد و همانند موريانه، وطن را از درون نابود خواهد كرد.
................
اميليانو زاپاتا

فیلسوف آلمانی فردریک هگل می گوید :
"اساس توسعه جوامع انسانی با تاریخ ایران آغاز می شود، و این نقطه ی سرآغاز تاریخ جهان است."


تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 270
تاریخ عضویت: سه شنبه 10 بهمن 1391, 10:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار

Re: پیشنهاد دو کارشناس آمریکایی:اوباما باید به تهران سفر کند

پست توسط 144 » یک شنبه 13 اسفند 1391, 2:25 pm

جمعیت ایران الان 77و200هزار نفره-فلسطین کمتر از 6 ملیون--فلسطینی هایی که 35 ساله که ایران داره بهشون کمک می کنه به متحد ایران(سوریه که اون 50ساله که کمکشون می کنه)خیانت می کنند و اردوغان رو رهبر جهان اسلام می دونند---حنی اون خالد مشعل عوضی گفت که ایران دیگه در جهان عرب جایگاهی نداره -بله دیگه از سنگ برسی به موشک فجر5 این حرف های مفت رو هم باید بزنی
وقتی که خودشون نمی خوان با اسراییل بجنگند دیگه یعنی چی؟یکی ازشون داشت به نیروهای اسراییلی مثلا سنگ پرت می کرد -استغفراله
در حال مست بودن...!
منافع اقتصادی که ما از حمایت فلسطین می کنیم چیه ؟به جز تحریم و کمک مالی و نظامی و...
مشکل ما با اعراب ریشه در تاریخ ساسانی دارد
چه اسراییل باشد و چه نباشد پابر جا خواهد بود -اما اکنون اسراییل هر از چند گاهی یه گوشمالی هایی بهشون میده و به شدت اونارو ترسونده-اگه سیاستمداران ایرانی عقل داشتند که الان با حفظ ایدوئلوژی به آینده فکر می کردند نه اینکه همه رو دشمن ایران کنند
اگه به من بود در نابودی اعراب به اسراییل کمک می کردم(البته منظورم تضعیف شدید اونها ست ونه قدرت گیری بیش از حد اسراییل که...)
در تمام رنج هایی که میکشی "صبر[COLOR=#000000]" اوج احترام به حکمت خداوند است 

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”