در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

با کدام یک در مورد موضوع طبس موافق هستید ؟

1 دکتر عباسی
38
72%
2 خانم رجایی فر
15
28%
 
کل آرا : 53
Major

Majorno avatar
پست ها

317

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 16:06

آرشيو سپاس: 2791 مرتبه در 295 پست

حسن عباسی: «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» + نظر سنجی

توسط su-47 » شنبه 12 اسفند 1391 11:04

به نام خدا

سلام بر همه دوستان

حسن عباسی پنج شنبه 10 اسفند استدلالی را در مورد فرسودگی بالگردها علت شکست عملیات پنجه عقاب مطرح کرد
از اساتید امر خواهشمندم کمی ابعاد قضیه را روشن کنند و صحت استدلال فوق را بررسی نمایند

متن حرفهایی که در رابطه با این موضوع در برنامه ددیروز امروز فردا مطرح شد

<<من همین جا، جا داره که خدمت شما و بینندگان عزیز عرض کنم که بر خلاف آنچه که گفته میشه قضایای طبس بر اثر طوفان شن بود واقعیت شکست آمریکا در طبس مسئله دیگه ای بود که ما کمتر  این را رو کردیم با توجه به اینکه ما تقریبا 21 سال است که بر اساس تحقیقات نظامی ای که داشتیم مشخص شد که اصلا شکست آمریکایی ها در طبس به دلیل دیگه ای بوده آمریکایی ها از موجی که ما شروع کردیم گفتیم که اونجا طوفان شن بوده خود این ها روی این موج سوار شدن و گفتن که بله اونجا هوا طوفانی بوده و موارد دیگه ولی در کتاب هایی که خودشون منتشر کردند و الان به زبان فارسی موجود هست مثل کتاب راز ها یا خود کتاب نیروی دلتای بکویس یا آثار دیگه ای مثل اون کتاب قدرت و اصول اخلاقی برژینسکی که اینجا تحت عنوان منافع آمریکا و جان گروگان ها یا کتاب بحران جردن همیلتون آنچه که مطرحه اینه که آمریکایی ها با هشت تا هلی کوپتر سی استالیون ((اسب دریا)) آمدن تو ایران در طبس این هشت تا هلی کوپتر از روی ناو هواپیما بر مربوطه بلند شدند و پرواز کردن از دریای عمان تا طبس قرار شد بعد از این که این هشت تا آمدن هلی کوپتر ها بنشینن بعداینا رو با کمیون منتقل کنند به نزدیک تهران بیان تو خیابان طالقانی عملیات انجام بدن  این پنجاه و دو سه نفر رو آزاد کنند برگردند ... اما به کجا برگردند از این جا به بعد سناریو رو نمی دونیم آنچه که ت کتاب ها نوشته شده مخدوش بود.

تحقیقات گسترده نظامی انجام شد در سال 1370 که ادامه روند چی بوده در یکی از آثارشون بود که قرار بوده برن تو منظریه قم و این هلی کوپتر ها برگردند از استادیوم شیرودی برن توی منظریه قم اونجا هواپیمای سی صدو سی استار لیفتر اینا رو سوار کنند پرواز کنند به سمت ترکیه خوب هلی کوپتر ها اینجا می موند دیگه  هشت تاش در کتاب راز ها میگه که قرار بوده برن تو دماوند از اونجا برن خوب این سناریو رده تو دما وند این امکان وجود نداره چون اونجا باند فرودگاهی نیست  خوب آنچه گفته میشه که برن منظریه درسته آمریکایی ها وقتی قرار میشه برن اونجا این گروگان ها و بعد نیروی دلتا رو سوار کنند بعد از کشور خارج کنند هلی کوپتر ها رو قرار بوده که اونجا بگذارند خوب این اصل راز مسئله است که آمریکایی ها سعی کردن روش سر پوش بگذارند ولی ما 21 ساله می دونیم.

ببینید تیمسار دریادار رازقی فرمانده وقت هوادریای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اون موقع که ما درگیر این تحقیقات توی بندر عباس بودیم به من گفتش که – من بودم تیمسار یگانه فر بود- گفتش که فلانی، یک نکته برای منی که هلی کوپتر ها رو آوردم عقب –سه تا از هلی کوپتر ها رو ایشان آوردن عقب اون موقع ناو سروان بودن – گفت گیر ما این بود که چطور میشه که چطور میشه این هلی کوپتر ها اینقدر فرسوده اند گفت من تمام دوره خدمتیم این رو پرسیدم به پاسخ نرسیدم که چرا آمریکایی ها هلیکوپتر سی استالیون فرسوده آورده بود می دونید یه دونش نزدیک کرمان میشینه اصلا نمیرسه به طبس تمام مدتی که تو کتاب دلتا بلکویس گفته میشه که اینا منتظر بودن چون یکیش نمیرسه نزدیک کرمان میشینه اون 5-6 تایی هم که میان توی طبس خوب بعدا یکیشون بلند میشه سوخت گیری کنه گرد و خاک میشه می خوره به هواپیمای تانکر سوخت و انفجار صورت میگیره ببینید نکته اینه که نیروی زمینی می خواسته عمل کنه –نیروی دلتا ماله نیروی زمینی – نیروی هوایی اینا رو آورده سپاه تفنگداران دریایی قرار بوده به اینا هلی کوپتر بده فرمانده سپاه تفنگداران دریایی احساس می کنه  هشت تا از هلی کوپتر هاش میره که از بین بره چه کار میکنه میاد ناخن خشکی می کنه میگه هلی کوپتر فرسوده بدبد  اون جمله ی تیمسار رازقی معما رو برای ما حل کرد .چرا هلی کوپتر سی استالیون ((اسب دریا)) آمریکا که ما خودمون نه تا ازش داشتیم مال ما نوتر از هلیکوپتر های اون ها بوده ،می دونید هنوز هلیکوپتر های خودمون هنوز بعد 34 -5 سال  دارن می پرند چی شد هلی کوپتر سی استالیون آر اچ 53 دی آمریکایی ها فرسوده و کهنه بوده که ایشون برد از نزدیک به ما نشون داد توی بندر عباس اونچه که برای ما روشن شد اینه که فرمانده سپاه تفنگداران دریایی که هلپ کوپتر ها از اون واحد اعزام شده بودن می دونسته که  قرار اون هشت تا هلی کوپتر پس از آزادی گروگان ها تو منظریه قم که میشینن نیروی دلتا رو پیاده می کنن اینها منحدم بشه هلی کوپتر اسقاطی و فرسوده میده هلی کوپتر فرسوده باعث میشه یکیش اصلا نزدیک کرمان میشینه اونهایی هم که می رسن به طبس با فاصله خیلی نامناسب زمانی می رسن کل عملیات به هم میریزه لذا دلیل اصلی شکست ایالات متحده در قضیه طبس اراده و دست خدا بود که امام معصوم ما می فرماید خدا دشمنان ما رو از احمق ها آفرید یکی احمقی ناخون خشکی می کنه هشت تا هلی کوپتر نو نمی ذاره هلی کوپتر کهنه می گذاره آمریکا برای زدودن چنین فاجعه ای که بعدا هم اسنادی بعدا تهیه شد سری بود و منتشر نکردن که دلیل شکست چی بوده رو همین موج موندن که طوفان شن بوده می خواستم امروز این رو عرض کنم که امروز اگر آرگو ساخته میشه در واقع به تعبیر حکیم بزرگواری که می فرمود((اشاره به رهبر معظم انقلاب)) اینها آمدن تو این فضا بتمن نشون بدن از آدم هاشون یه بتمنی اون شخصیت پوشالی کارتونی که بیان این ها رو از داخل ایران نجات بدن ببرن همین چند نفری که تو فیلم آرگو آورده میشه آمریکا داره رو این تحقیری که بعد از سفارت و قضیه اشغال لانه جاسوسی در شکستش در 5 اردیبهشتش در سال بعد در طبس که با هاش مواجه شد رو این داره پرده میکشه اینه که ما این رو الان علنی می کنیم که ما می دانیم از 1370 تا حالا که ما خبر داریم که آمریکایی ها در طبس به دلیل ضعف تکنولوژیک و اشتباه لجستیک فرمانده سپاه تفنگداران دریاییشون شکست خوردن...>>

http://mersad128.mihanblog.com/post/70

مسائلی مانند سال ورود به خدمت- ساعت پروازی- یگان دارنده و ... قابل بررسی است.

متشکرم
آخرين ويرايش توسط CAPTAIN PILOT on يکشنبه 13 اسفند 1391 17:44, ويرايش شده در 2.
دليل: احتراما" ارسالات با تاپیک ادغام شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب su-47 تشکر کرده اند:
كيارش, Shahbaz, srf020, Mahdi1944, Ali$amir, morteza tomcat, scientist66, farzande-iran, ne13, CAPTAIN PILOT

Major

Majorno avatar
پست ها

670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: CH-53E سوپر استاليون

توسط ramin-am » شنبه 12 اسفند 1391 14:16

این مسله اگر اتفاق افتاده باشه رسوایی بزرگی برای یک فرمانده به حساب میاد
چون یکی از الزامات پیروزی یک عملیات تجهیزات سالم هست .
من هیچوقت زیاد در مورد ماجرای طبس تحقیق نکردم ولی آمریکایی امکان داره برای آزادی دیپلماتهای خودشون هزینه زیادی صرف کنن و براشون 8 هلیکوپتر از وجهه و قدرت نمایی ارزش کمتری داره .
بحث سر جای خودش نیست ولی سی استایلون یکی از تخصصیترین هلیکوپترها برای شرایط نامساعد هست که هم در روی دریا هم روی صحرا سابقه عملیاتی بالایی داره
اگر همچین حماقتی رو یک فرمانده انجام داده باشه باید به عنوان خائن شناخته بشه . چون قدرت نمایی و برنامه های احتمالی بعدی که آمریکایی ها بعد از این عملیات در نظر داشت ارزش از دست دادن 8 هیلکوپتر رو داشت .
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
su-47, ne13

Major

Majorno avatar
پست ها

317

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 16:06

آرشيو سپاس: 2791 مرتبه در 295 پست

Re: CH-53E سوپر استاليون

توسط su-47 » شنبه 12 اسفند 1391 21:00

به نام خدا

با سلام بر دوستان عزیز

منتظر مشارکت فعالانه دوستان صاحب نظر برای رفع ابهام در این موضوع هستم

امیدوارم دوستان از جنبه نظامی برای حل این مسئله کمک کنند تا نیازی به ایجاد تاپیک مستقل و احیانا دخالت مولفه های غیر فنی در بحث نباشد.

اما چند گزاره در این موضوع قابل طرح است:

- در تارنمای ویکی پدیا تحویل 30 فروند RH به نیروی دریایی آمریکا ذکرشده (پس احتمالا یکان دارنده نیروی دریایی است)
- باتوجه به تاریخ های بیان شده درمورد سال عملیاتی شدن و ورود به خدمت نسخه های پایه این بالگرد احتمالا تازمان وقوع عملیات در1980 بالگردها عمری زیر 10 سال داشته اند(غیر دقیق) و نسبتا جوان بوده اند
-در کتاب نیروی دلتای چارلی بکویس ذکرشده است که مسئولیت گزینش خلبانان عملیات بر عهده افسری از سپاه تفنگداران گذاشته شده بود

استدعا دارم اساتید محترم و بزرگوار انجمن از نظر مولفه های نظامی روشنگری فرمایند و گره های ذهنی من را بگشایند.

متشکرم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب su-47 تشکر کرده اند:
Ali$amir, Mahdi1944, scientist66, Cloor Master, CAPTAIN PILOT, babak1985, ne13, srf020

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

79

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 مهر 1390 17:26

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 605 مرتبه در 87 پست

حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر سنجی

توسط hamid721 » شنبه 12 اسفند 1391 22:31

برنامه " دیروز امروز فردا " از شبکه سه سیما
تضاد اظهارات  آقای عباسي و  خانم رجايي فر درباره شكست آمريكا در طبس


آقای عباسی با اشاره به واقعه طبس گفت: آمریکا به طبس آمد و شکست خورد. بعد از شکست آمریکا در طبس سه فیلم ساخته شد که بگوید آمریکا پیروز طبس بود. واقعیت شکست آمریکا در طبس چیز دیگری بود که کمتر بیان شده است. آمریکایی‌ها از موجی که ما شروع کردیم و گفتیم طوفان شن باعث شکست آن‌ها شد، استفاده کردند و طوفان شن را عامل شکست خود معرفی کردند، این درحالی است که علت اصلی شکست آمریکا در طبس مساله دیگری بود.


وي افزود: آمریکا با 8 هلی کوپتر وارد طبس شد و قرار بود این 52 گروگان را آزاد کنند و برگردند. آنطور که به نظر می‌آید نیروهای آمریکایی که قرار بوده به منظریه قم بروند و از آنجه به سمت ترکیه پرواز کنند. از طرفی این موضوع هم وجود داشته که آمریکایی‌ها تصمیم داشتند بعد از پیاده کردن نیروهای خود در طبس، این هشت هلی کوپتر را در طبس بگذارند و بروند. تیمسار رازقی در بندرعباس به من گفت که سوال ما در همه این سال‌ها این بود که چطور می‌شود هلی کوپترهای آمریکا اینقدر فرسوده باشد؟!


آقای عباسی اذعان كرد: آنچه که برای ما روشن شد این بود که فرمانده تفنگداران آمریکایي می‌دانست که قرار است این هلی کوپترها در طبس باقی بماند و به همین دلیل هلی کوپترهای فرسوده را به طبس فرستاد. دلیل اصلی شکست آمریکایی‌ها در طبس هم همین بود و این یک تحقیر برای آن‌ها محسوب می‌شود. امروز وقتی "آرگو" ساخته می‌شود، آمریکا روی تحقیری که در طبس اتفاق افتاد، سرپوش می‌گذارد و این درحالی است که ما می‌دانیم آمریکا به دلیل اشتباه فرمانده سپاه تفنگداران دریایی خود در طبس شکست خورده است.


خانم رجایی فر در این بخش از برنامه با انتقاد از اظهارات عباسی گفت: من از صحبت‌های آقای عباسی حیرت زده شده‌ام. برای ما قابل قبول نیست که آمریکایی‌ به دلیل اینکه با هلی کوپتر های فرسوده وارد ایران شده است، شکست خورده، چون این موضوع معجزه الهی را در طبس زیر سوال می‌برد. بحث طوفان شن یک بحث جدی است. من کسی هستم که اسناد سفارتخانه را دیده‌ام و با قواعد اداری آن‌ها آشنا هستم. همه چیز آن جا برنامه ریزی شده است.


وي تصريح كرد: آمریکا می‌خواست حیثیت خود را با آزاد کردن دیپلمات‌هایش احیا کند، چطور ممکن است که با فرستادن هلی کوپترهای فرسوده دوباره حیثیت خود را در شکست جنگی از دست بدهد؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
متن کامل تر این گفت و گو

به گزارش خبرنگار «نسیم»، دکتر حسن عباسی گفت:

- این نکته حائز اهمیت است که در فضای کلی سینما این اعتقاد وجود دارد که نباید طبق مستندات تاریخی عمل کرد و دست کارگردان باز است تا بر اساس درام کار کند. در سینما حتی این موضوع وجود دارد که شما وقتی می خواهید یک رمان را تبدیل به فیلم کنید، آن را دراماتیزه می کنید و در این صورت می توانید به اصل رمان هم پایبند نباشید.
-در سه سال اخیر یک منازعه ای در فضای دیپلماسی سینما شکل گرفته که اگر به این دیپلماسی دقت نکنیم نمی توانیم هدف اسکاری شدن «آرگو»را روشن کنیم. ما در طول سه سال گذشته اسکار گرفتن جدایی نادر از سیمین را می بینیم و بعد با اسکار گرفتن آرگو را مواجه می شویم مساله سوم این است که سه سال است در تهران همایشی به نام نگاهی به فلسفه هالیوودیزم برگزار می شود و خیلی از اهالی سینمای غرب به این همایش می آیند و هالیوود را آسیب شناسی می کنند.
-الان به نظرم یک نوع دیپلماسی بین نهادهای سینمایی دو طرف اتفاق افتاده است. این فضایی است که تنها می توان آن را با فضایی که بین چین و آمریکا به وجود آمد مقایسه کرد. در برهه ای از زمان این دو کشور از طریق پینگ پنگ  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بین خود را اصلاح کردند. در این چند وقت که آمریکایی ها ایران را به مذاکره مستقیم دعوت کرده است، اسکاری شدن فیلم آرگو نشان می دهد که جایگاه این فیلم در ادامه دیپلماسی سینما ، نقش پر رنگ و اساسی است و در تراز وزارت خارجه آمریکا و ایران است.
- چرا سال گذشته اسکار به جدایی نادر از سیمین تعلق گرفت و چرا امسال آرگو اسکار را دریافت کرد؟ در مقابل ما قضیه مسلمان شدن شان استون، و برگزاری همایش هالیوودیزم را هم می بینیم که در واقع جوابی به دیپلماسی سینمای هالیوود است! این تقابل به نظر می آید که رقابت دو ابر قدرت دنیا است. چند روز پیش یکی از رسانه های آمریکایی گفته بود که رهبر ایران مشخص نمی کند که ما چگونه باید دلخوری که از آمریکا در دل ایشان وجود دارد را برطرف کنیم.! خب این یک برگ برنده برای کشور ما محسوب می شود که آن ها فکر می کنند ما به آن ها توجه نمی کنیم. این یعنی در دیپلماسی عمومی آمریکا و اروپا تلاش می کند که رابطه خود را با ایران تنظیم کند.
- این روش دیپلماسی آمریکایی هاست. مثلاً در مذاکرات آلماتی آمدند سر میز مذاکره و از آن طرف تحریم های جدید را امضاء کردند. اگر شما می بینید که به جای دلجویی و تلطیف فضا،با آرگو دست به ملتهاب کردن فضا را زده اند، دلیلش شیوه دیپلماسی آمریکایی هاست.
- وقتی اوباما گفت ما برای مذاکره آماده هستیم، رهبری فرمودند ادبیات مذاکره با پیش شرط و از موضع بالا قبول نیست. این خوب است که ما بدانیم که آمریکا در همه مناسبات خود با تکبر و غرور برخورد می کنند. مثلاً می گویند تحریم ها را لغو می کنیم اما بلافاصله اعلام می کنند تحریم های جدیدی وضع خواهیم کرد. دیپلماسی علوی به تعامل صادقانه قائل است اما آن ها از موضع تکبر اسکار را به آرگو اهدا کردند.
- در فضایی بین شوروی و آمریکا یک سری فیلم 007 ساخته شد تا رقابت بین شرق و غرب را نشان دهد. راکی و رامبو هم در همین مضمون ساخته شد. تقابلی که الان در سینمای ایران و آمریکا وجود دارد، پیش از این بین شوروی و آمریکا هم وجود داشته و چیز جدیدی نیست.
- کتاب معروف «بر بال عقاب» در زمینه لانه جاسوسی منتشر شد و بعد از مدتی در ایران هم ترجمه شد. در این کتاب آمریکایی ها دو وجه را در مورد تسخیر سفارت بیان می کنند. اول اینکه چرا در عرف دیپلماسی این کار از سمت ایران انجام شده است؟ جواب این سوال خیلی ساده است، آیا عرف دیپلماسی اجازه می دهد کشوری طرح براندازی کشوری را در خاک خودش طراحی و اجرا کند؟ وجه بعدی این است که می گویند دیپلمات های ما را به گروگان گرفته اند و از این طریق مظلوم نمایی می کنند..
-آمریکاه به طبس آمد و شکست خورد. بعد از شکست آمریکا در طبس سه فیلم ساخته شد که بگوید آمریکا پیروز طبس بود. واقعیت شکست آمریکا در طبس چیز دیگری بود که کمتر بیان شده است. آمریکایی ها از موجی که ما شروع کردیم و گفتیم طوفان شن باعث شکست آن ها شد، استفاده کردند و طوفان شن را عامل شکست خود معرفی کردند، این درحالی است که علت اصلی شکست آمریکا در طبس مساله دیگری بود. آمریکا با 8 هلی کوپتر وارد طبس شد و قرار بود این 52 گروگان را آزاد کنند و برگردند. آنطور که به نظر می آید نیروهای آمریکایی که قرار بوده به منظریه قم بروند و از آنجه به سمت ترکیه پرواز کنند. از طرفی این موضوع هم وجود داشته که آمریکایی ها تصمیم داشتند بعد از پیاده کردن نیروهای خود در طبس، این هشت هلی کوپتر را در طبس بگذارند و بروند.
- تیمسار رازقی در بندرعباس به من گفت که سوال ما در همه این سال ها این بود که چطور می شود هلی کوپتر های آمریکا اینقدر فرسوده باشد؟!.آنچه که برای ما روشن شد این بود که فرمانده تفنگداران آمریکای می دانستن که قرار است این هلی کوپتر ها در طبس باقی بماند و به همین دلیل هلی کوپتر های فرسوده را به طبس فرستاد.
-دلیل اصلی شکست آمریکایی ها در طبس هم همین بود و این یک تحقیر برای آن ها محسوب می شود. امروز وقتی آرگو ساخته می شود، آمریکا روی تحقیری که در طبس اتفاق افتاد، سرپوش می گذارد و این درحالی است که ما می دانیم آمریکا به دلیل اشتباه فرمانده سپاه تفنگداران دریایی خود در طبس شکست خورده است.
- خیلی از نگاه ها ناظر به این است که نباید فضا را امنیتی و جنگ دید. واقعیت این است که مساله مهمی که امروز وجود دارد، جنگ نرم است. این چیزی نیست که ایران اصراری بر روی آن داشته باشد و غرب خودش اذعان دارد که هدف اصلی امروز ذهن ها و دل هاست.
- کاری که سینما در این دو حوزه انجام می دهد، بسیار مهم و اساسی است. در آرگو می بینیم که مسائل تاریخی جعل شده است، حتی با پذیرش دراماتیزه کرده تاریخ باز هم می بینیم یک پدیده شک برانیگز را تبدیل به یقین می کنند و یک موضوع یقینی را به شک تبدیل می کنند!
- امروز جنگ اراده ها جنگی است که به طبع کیفیت کار رسانه در جهان، وجود دارد. این نبرد وجود دارد که چه کسی می تواند ذهن و قلب طرف مقابل را با حب و بغض و مدیریت شک و یقین، تسخیر کند. این تقابل بین ایران و آمریکا، مساله بیداری اسلامی و موقعیت غرب در جهان اسلام است. این موضوع موجب شده که این تقابل از برخورد سخت نظامی به تقابل اراده ها، اندیشه ها و الگو ها تغییر چهره دهد.
-غرب از انقلاب اسلامی سیلی خورده است و مردم ایران توانسته اند بدون کمک آن ها به موفقیت های بسیار زیادی در زمینه علم و فناوری برسد. انقلاب به موفقیت رسیده و این حس را در کشورهای دیگر هم به وجود آورده است که شما هم می توانید از زیر چتر استکبار خارج شوید.
-ما قبل از آرگو اقداماتی انجام دادیم که آن ها آمدند و آرگو را ساختند و حالا باید ببینیم در آینده چه عملکردی باید داشته باشیم. جا دارد از سینماگرها و سریال سازهای خوبمان تشکر داشته باشم که برخی مراجعه کردند و خواستند به این مقوله بپردازند. من فکر می کنم ما باید به سراغ این مسائل ایجابی برویم.
- اگر ما در زمین خودمان و زمین دشمن با قواعد او بازی کنیم، کار درستی نیست. روش امام و رهبری این است که همیشه با قواعد خود بازی کنیم. ما "شکارچی شنبه" داریم که نظام سلطه هیچ وقت تحمل دیدن آن را ندارد. اگر روش نا متقارن را بپذیریم باید به سمتی برویم که نه تنها پاسخ آن ها را بدهیم بلکه میدان های جدیدی را ایجاد کنیم تا آن ها بیایند و پاسخ ما را بدهند.
- ما در موضوع تسخیر لانه جاسوسی با احترام تمام زنان و سیاه پوستان لانه جاسوسی را آزاد کردیم. خب این یک پیام روشن برای غرب داشت که به آن خوب پرداخته نشده است. تاریخ انقلاب، دفاع مقدس، مساله فلسطین و مقوله مهم بیداری اسلامی چهار شاخه است که رهبری فرمودند که اگر در مورد این چهار شاخه درست عمل شود، یک نوع جهاد اتفاق افتاده است که امیدوارم سینمای متعد ما نگاه ویژه ای به این چهار مقوله داشته باشد.                         


http://www.nasimonline.ir/NSite/FullSto ... ?Id=494333
این گفت و گو را  در لینک های زیر  هم می توانید ببینید

http://ch3.ir/def/78-%D8%A2%D8%AE%D8%B1 ... Itemid=568http://fararu.com/fa/mobile/142882

اگر به فساد و ظلم مهلت داده شود، به صورت عادت در خواهد آمد و همانند موريانه، وطن را از درون نابود خواهد كرد.
................
اميليانو زاپاتا

فیلسوف آلمانی فردریک هگل می گوید :
"اساس توسعه جوامع انسانی با تاریخ ایران آغاز می شود، و این نقطه ی سرآغاز تاریخ جهان است."


                                     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hamid721 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, behnood71, hermes_PERSIAN, دموکراسی, كيارش, anga2009, onbekende

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط pckho0r » شنبه 12 اسفند 1391 23:03

حرف تامل برانگیزی است!

چه کسی طوفان شن رو دیده که بعد خبرش رو داده؟ در زمان وقوع حادثه جز امریکایی ها که کسی اونجا نبوده!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
hamid721, دموکراسی, ne13, anga2009, onbekende

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

51

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 21 آذر 1390 13:27

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 49 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط Blanco » شنبه 12 اسفند 1391 23:49

احتمال داره شوروی هم دخیل بوده باشه تو این ماجرا ؟ با توجه به اینکه اونموقع به افغانستان هم حمله کرده بودن و طبس هم نزدیک افغانستان هست.
فکر کنم تو همین سنترال میخوندم که از قول شاهدان ماجرا نوشته بود نور سبز رنگی دیده شده که از سمت مشهد اومده و توفان شنی تو کار نبوده . ممکنه لیزر بوده باشه ؟ اگه اشتباه نکنم شوروی تو اون سالها روی سلاح لیزری کرد میکرد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Blanco تشکر کرده اند:
Bystander

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط FREE MAN » يکشنبه 13 اسفند 1391 00:44

آدم فضایی ها هم کمک کردن !!!!!!!!!! ::ss  ::ss  ::ss
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
apple2009, hamid721, anga2009

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط Goebbels » يکشنبه 13 اسفند 1391 01:21

طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود


صحیح است! ! !

در حقیقت این طوفان نوح بوده که دلیل شکست آمریکایی ها در طبس بوده!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
Reza6662, anga2009, chad

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

387

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط nasir irani » يکشنبه 13 اسفند 1391 01:34

بی منطقی حرف زدن هم حدی داره....کسی که IQ حداقل 50% هم داشته باشه می تونه  بفهمه که در برابر شرایط بد آب و هوایی هم هلی کوپتر و پرنده نو می تونه سقوط کنه  هم هلی کوپتر قدیمی

با این منطق پروفسور عباسی به این  نتیجه می رسیم که  هلیکوپتر ها و هواپیماهای نو ضد طوفان هستند!!!!!!!!.........و برعکس هلی کوپترها و هواپیماهای قدیمی با هر طوفانی سقوط می کنن!!........به این منطق باید نوبل فیزیک 2013 رو داد!

حقیقتا تئوری توطئه  و توهم توطئه و اینکه بگیم هر حرفی که امریکایها می زنند دروغه افراطی گری در تحلیل هست...............

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasir irani تشکر کرده اند:
Bystander, Mohammad.Jafar, apple2009, ne13, saeid 7, nima-rad

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

180

تشکر کرده: 59 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 شهریور 1390 23:24

آرشيو سپاس: 695 مرتبه در 146 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط Bystander » يکشنبه 13 اسفند 1391 02:07

سرنوشت اون 5 تا هلیکوپتری که توی ایران جاگذاشته بودند چی شد؟ آیا عملیاتی اند یا اینکه همون زمان اوراق و به موزه فرستاده شدند؟

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

72

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 اردیبهشت 1390 01:40

آرشيو سپاس: 177 مرتبه در 57 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط isflooloo » يکشنبه 13 اسفند 1391 02:26

ایشان نگفتند که طوفان شن رخ نداده  :-?  بلکه دلیل جدیدی هم به ماجرا اضافه کردند که ماجرای در راه ماندن دو فروند بالگرد را توضیح می دهد و خود این مسئله از امداد های غیبی است . غیبی به این معنا که دشمن احمق ما برای عملیاتی که آبروی او در گرو آن بود بالگرد های فرسوده فرستاد و بدون این که ما کاری کرده و حتی مطلع باشیم تعدادی از آن ها را از دست داد  :shock: .پس می توان گفت امرکایی ها بعد از از دست دادن دو بالگرد در میانه راه تا طبس و بعد یک بالگرد و یک فروند هواپیما در طوفان شن ادامه ماموریت را بی نتیجه دیدند و ظاهرا در حین شروع طوفانی معجزه آسا که قبلا پیش بینی نشده بود با همه ی پرنده های باقی مانده از طبس گریختند :grin: .
همه این ماجرا ها و حتی کلافگی خلبان امریکایی از بدبیاری های این ماموریت در فیلم سینمایی زیبایی به خوبی نشان داده شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب isflooloo تشکر کرده اند:
كيارش, sand_fighter, scientist66, esijoon, Sami 1993, malmal1369, onbekende, KH.I.A.2500

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1607

تشکر کرده: 305 مرتبه
تشکر شده: 401 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: حسن عباسی : «طوفان شن‌ دلیل شکست عملیات طبس نبود» +نظر س

توسط oweiys » يکشنبه 13 اسفند 1391 11:20

1
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
Solver, nasir irani, Sami 1993, KH.I.A.2500, reza4087, Qaher1406, Ali$amir, nima-rad, A3eman, scientist66, onbekende, su-47, Shahbaz, كيارش, behrad90, kayvan6079, @lirez@, victory67

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 16 مهمان