در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خوریم!

توسط marshal1987 » دوشنبه 14 اسفند 1391 15:00

واکنش مردم به گرانی آجیل، در شبکه های اجتماعی بیشترین بازتاب را داشته است. کار آن قدر بالاگرفته که حتی صفحه‌هایی خاص برای تحریم آجیل ایجاد شده است. صفحه‌هایی که البته کم هم طرفدار ندارد. شعارها و متن‌های این صفحه‌ها هم در نوع خودش جالب است:« اگر ۱۵ میلیون خانواده بطور متوسط ۱۰۰ هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه ۱۵۰۰ میلیارد تومن!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه و هر بار فربه تر و فربه تر میشه و دمار مردمو درمیاره ...حرف ساده است. بیاییم امسال آجیل نخریم و یک نوشته قشنگ روی سفره هفت سینمون، میزمون بزاریم که برای چی اینکارو کردیم. اگر کسی دوست داشت (دوست داشت بدون هیچ اجباری) میتونه معادلشو به افراد نیازمند اطرافش یا مثلاً به زلزله زده هایی که یک زمستون وحشتناک رو گذروندن کمک کنه تا اونها هم یه کمی عید داشته باشن یه کمی مرهم آلامشون باشیم یه کمی بگیم هموطن ما کنارت هستیم...امسال هیچ خانواده ایرانی در پذیرایی نوروز خود آجیل نخواهد داشت خواهشا با نخریدن آجیل همکاری نمایید.»
«۶۰ تا ۶۵ هزار تومان.» این رقمی است که استاندار تهران از قیمت پسته در بازار آجیل تهران مي‌دهد. رقمی که مرتضی تمدن مي‌گوید واقعی و منصفانه نیست:«همین پسته موقع صادرات کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان قیمت دارد. اما در بازارهای ایرانی رقمش مي‌شود ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان. این رقم باید اصلاح شود و به قیمت واقعی برسد. یعنی حدود ۲۵ تا ۳۰ هزارتومان.» نماینده کرمان هم در واکنشی جالب به گرانی پسته، از مردم خواسته است تا بیشتر از ۳۲ هزار تومان،پول بابت خرید پسته نپردازند. محمدرضا پورابراهیمی گفت:« قیمت بهترین پسته در کرمان بیشتر از ۳۲هزار تومان نیست و بیشتر از این قیمت به جیب دلالان می‌رود. از مردم عزیز می‌خواهیم بهترین پسته را گرانتر از ۳۲ هزار تومان نخرند چرا که این موجب سود بیشتر دلالان بازار پسته می‌شود.»
این در حالی است که قیمت مصوب پسته در بازار آجیل شب عید، بالاتر از این حرف هاست. به عنوان مثال قیمت هرکیلو پسته اکبری درجه یک ۳۸ هزارتومان و نرخ درجه ۲ این پسته نیز ۳۴ هزارتومان تعیین شده. رقمی که بالاتر از رقم های تعیینی استاندار تهران و نماینده کرمان در مجلس است.
از طرف دیگر مساله صادرات پسته و ممنوعیت آن هم، این روزها یکی از بحث های داغ حوزه اقتصاد و بازار است. وضوعی که واکنش های مختلفی از سوی تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تشکل های صنفی داشته و ممنوعیت صادرات پسته به مدت ۶ ماه را باعث نابودی صنعت پسته ایران به عنوان یکی از دو صادرکننده عمده پسته هان دانسته اند. واکنشی که البته خیلی زود جواب گرفت و وزیر بازرگانی را مجبور به پاسخگویی کرد:«هنوز تصمیمی درباره ممنوعیت صادرات پسته نگرفته ایم.»حالا تقریبا یک ماه به عیدنوروز و آغاز سال ۹۲ مانده است. آجیل و پسته و خشکبار هم که جزو عناصر ثابت دیدوبازدیهای نوروزی است، این روزها بالاترین و بی سابقه ترین قیمت های خود را تجربه مي‌کند.
آیا با این اوضاع، آجیل از سبد کالاهای نوروزی خانوارهای ایرانی حذف مي‌شود؟ آیا شبکه های اجتماعی و پیامک هایی که این روزها لحظه به لحظه بیشتر مي‌شوند مي‌تواند قدرت خود را در تاثیرگذاری، یک بار دیگر به رخ بکشد؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
scientist66, Ali$amir, saeid 7, nasir irani, shapooor, typhoon, Ghost Rider, nima-rad, ne13, Present, CentralWeb, hamid721, *mohammad*, LEGION, oweiys, sam1992, aliblue

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

53

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 مرداد 1391 14:41

آرشيو سپاس: 66 مرتبه در 32 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط خراد » دوشنبه 14 اسفند 1391 15:07

ببينيمو تعريف كنيم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب خراد تشکر کرده اند:
ne13

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط typhoon » دوشنبه 14 اسفند 1391 15:10

به گزارش خبرگزاری مهر، سئوال نظرسنجی این هفته برنامه زنده تلویزیونی پایش سوءاستفاده محتکرین از نیاز مردم به خرید پسته در شب عید اختصاص داشت و از بینندگان سیما پرسید: با توجه به احتکار پسته در هفته های اخیر، آیا موافقید نوروز امسال را بدون خرید و مصرف پسته جشن بگیریم؟ 1.بلی 2.خیر.

در این نظر سنجی بیش از یک میلیون نفر شرکت کردند که 87 درصد آنها به گزینه یک یعنی موافقت با تحریم خرید پسته رای دادند و 13درصد هم با تحریم خرید پسته در نوروز92 مخالفت کردند.

مرتضی حیدری در این برنامه یادآوری کرد با نخریدن پسته همه مشکلات حل نمی شود اما  این حرکت، با هدف رعایت حال خانواده هایی که نمی توانند پسته بخرند، تنبیه موثر محتکرین پسته و زمینه سازی برای ادامه صادرات پسته برای کشور انجام می شود.

مجری این برنامه، نظر نامی وزیر ارتباطات که با برنامه تماس گرفته بود را در باره سوال نظرسنجی پرسید که وی پاسخ داد من هم با ایده نخریدن پسته در نوروز92 موافقم و امسال پسته نمی خرم.

وی افزود: ذخیره طلای اروپا 570 میلیون تن است مثلا یک بررسی سر انگشتی شده که در کشور ما فقط 370 تن طلا در خانه ها وجود دارد. معتقدم باید با اصلاح فرهنگ مصرفی مردم، این پول و طلا ها به بانکها و شبکه اقتصاد بیاید به رشد اقتصادی کمک می کند.

در همین حال، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت که از افزایش شدید نرخ خدمات مخابرات جلوگیری کرده است. نامی که دیشب در برنامه پایش صحبت می کرد، با اعلام خبر فوق افزود: قیمت کنونی پست، پهنای باند و همچنین سایر اپراتورها قیمت سال 90 است، یعنی مبنای این قیمتها با ارز سال 90 است. همکاران پیشنهاد افزایش قیمت باند اینترنت را داده اند که من این را نپذیرفتم و دستور دادم که نه تنها قیمت جدید اعمال نشود بلکه قیمت های فعلی نیز کاهش یابد و به این صورت جلوی افزایش قیمت اینترنت را گرفتیم.

وی افزود: در موضوع تلفن ثابت، به دلیل اینکه اپراتورهای ما شرکتهای خصوصی هستند وزارت نمی تواند مستقیم دخالت کند ولی سازمان تنظیم مقررارات بر اینها کنترل دارد و به آنها دستور داده است که یک کاهش قیمت داشته باشند. من معتقدم که هر چه شبکه ما گسترش پیدا بکند، قیمتها کاهش پیدا کند. این در مورد فن آوری جدید نیز صادق است، یعنی هر چه فن آوری جدید گسترده‌تر شود باید قیمت آن کاهش یابد.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات افزود: ما در مورد خدمات پستی تا جایی که مقدور بود قیمتها را کاهش دادیم. در 15 خرداد سال آینده نشستی داریم و قطعا قیمتها کمتر خواهد شد ، هر چه دلار نوسان داشته باشد، این قیمتها می باید کمتر شود.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95, ne13, scientist66, reza4087, Ghost Rider, onbekende, oweiys, hesperus, CentralWeb

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط pedmehr » دوشنبه 14 اسفند 1391 15:12

پیشنهاد میکنم در مورد  Game theory یا " نظریه بازیها " بخونید تا بفهمید که چنین حرکتی نه جنبه ی اخلاقی داره نه اقتصادی
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
saeid 7, timon

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

128

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 103 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 شهریور 1387 13:29

آرشيو سپاس: 404 مرتبه در 65 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط sabalan1400 » دوشنبه 14 اسفند 1391 17:32

اگه یه کمی مدیریت داشته باشیم یم‌تونیم مدیریت کنیم هزینه ها رو !

بنده آدمی میشناسم که یک میلیون داده برا خودش کت و شلوار و لباس مجلس خریده اما تصمیم داره برای همدردی با اقشار کم درآمد از خریدن نیم کیلو پسته صرف نظر کنه ... همین بابا می ره سوپری سی چهل تومن آ و آشغال و تنقلات می خره اما را به راه اس ام اس میزنه که پسته نخرید!!!!!!!!!!!!!

یا یه نفر که اخیرا یه ماشین لوکس خریده اما می‌گه در اعتراض می‌هخواد برا خونش مرغ نخره .......... یا اینکه آدمایی که اندازه ده کیلو پسته ریخت و پاش دارن و اندازه پول آجیل ترقه و فشفه می خره !!!!!!

خداوند به برخی آدما عقل بده ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sabalan1400 تشکر کرده اند:
esijoon, anga2009, دموکراسی, Ghost Rider

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط mj_piremard » دوشنبه 14 اسفند 1391 17:43

با سلام
این کار صورت مسئله پاک کردنه باید دولت وضعییت اقتصاد کشور رو بهبود ببخشه و تورم رو کنترل کنه اون وقت نیازی نیست مردم آجیل نخرن یه عده با بی مسئولیتی و یه عده بخاطر حرص و طمع با احتکار و سوء استفاده از شرایط این وضع رو به وجود آوردن اون وقت باید هزینشو مردم بپردازن.
مردم چه گناهی دارن باید این مردمو سجده کرد که هیچی نمیگن.
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

196

تشکر کرده: 898 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 23 خرداد 1388 18:11

محل سکونت

داهات

آرشيو سپاس: 565 مرتبه در 104 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط Ali$amir » دوشنبه 14 اسفند 1391 19:47

سلام هموطنان و دوستان عزیز :razz:
به نظر این حقیر این بحث ها (خریدن یا نخریدن یک کالا)هیچ گونه جنبه ی علمی یا اقتصادی ندارد :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

ابتدا مدیریت و برنامه ریزی هزینه های خانواده هاست که میتونه در خریدن اقلام مورد نیاز بیشترین کمک را به هرخانواده بکنه یک بچه چه گناهی داره که مثلاً آجیل یا هرخوراکی که دلش بخواد نخوره :lol:
خیلی ببخشید چرا این جور تحریمها از طرف مردم برای خرید خودروهای عجیب و غریب با قیمتهای کهکشانی صورت نمیگیره اگر نخریدن پسته وآجیل دردی دوا میکنه باشه نمی خریم :-(  :-(  :-(  :-(

پسته از کجا میاد؟؟؟؟؟ از اروپا؟!!! آمریکای جنوبی؟!!!! یا سواحل نیل؟!!!! تولید کننده این محصولات بغل گوشمون یک مشت کشاورز و باغدار هستند من به شخصه پول نداشته باشم قرض میکنم و میخرم به نظرم خیلی بهتر از خریدن اجناس بی کیفیت چینی هست که الان دارن توبازار براش سر میشکنن :-o

اگر افزایش قیمتش واقعی نیست و سرعتش بیشتر از تورم هست مربوط  به دلالان و اشخاص سودجو میشه که قانون برخوردهای مناسبی با اینگونه اشخاص داره
پیشاپیش بهار و عید شادی داشته باشید دوستان
خرم آن روز کزین منزل ویران بروم
       
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

305

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط onbekende » دوشنبه 14 اسفند 1391 20:12

سلام

چند وقت پیش (تقریبا 1 سال و نیم) 20:30 یک گزارشی پخش کرد که در نوع خود جالب بود !
مسئول تولید ، توزیع و صادرات پسته میگفت نزدیک به 80 درصد پسته تولیدی صادر میشه و 10 درصدش هم یا ذخیره میشه یا خود تولید کنندگان ورمیدارن.خوب با این وضع برای 77 میلیون ایرانی چی میمونه؟! این وسط دلال ها و محتکرین هم خوب دارن خون مردم رو میمکن !


یا علی...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, Ghost Rider

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

219

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اسفند 1389 01:21

آرشيو سپاس: 1160 مرتبه در 189 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط boreal-soldier » دوشنبه 14 اسفند 1391 21:48

بر فرض تحریمم نکنیم مگه میتونیم بخریم  :???:   گربه نره دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده  جیب خالیییییییییییییییییییییییییییییی
ما فرزندان آماردیم- بودیم هستیم و خواهیم بود.


Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

227

تشکر کرده: 20 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 بهمن 1388 00:28

آرشيو سپاس: 1014 مرتبه در 181 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط vahid_kh » دوشنبه 14 اسفند 1391 21:55

یکی از عواقب این کار میشه افرادی مثل من که به خاطر رکود بازار مجبور شدم کارم که کارگاه اجیل پزی داشتم

را جمع کنم و به کارگرا دم عیدی بگم خوش اومدین.!!!!!

البته گرانی اجیل بیشتر به خاطر گرانی ارض خارجیه چون به لطف توجه مسئولان به تولید داخلی در کشوری مثل ایران

که بیشترین تولید کننده خشکبار در همه رقم بود ازجمله بادام و فندق و بادام زمینی و تخمه مرمری و تخمه گوشتی و

الوچه و مغزگردو و بادام کاغذی و غیره که از خارج وارد میشوند محصولات داخلی نیز مثل پسته و انجیر و کشمش نیز به

تبع این افزایش قیمت شروع به افزایش قیمت میکنند که به جز برای چند تاجر کله گنده نه برای تولید کننده و فروشنده خیری دارد نه

برای خریدار.!!!!!!!!!! :sad:
از خاك بر امديم و خاك بر سرمان شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب vahid_kh تشکر کرده اند:
saeid 7, mj_piremard

Major II

Major IIno avatar
پست ها

465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط shadro » دوشنبه 14 اسفند 1391 22:17

عزیزان فقط که بحث پسته نیست گرانی در همه موارد داره بیداد میکنه............

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
KONKORD81

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: دعوت به تحریم ... ما امسال پسته و آجیل نمی‌خریم و نمی‌خو

توسط saeid 7 » دوشنبه 14 اسفند 1391 22:36

نشانه های سیاسی هم در این تحریم هست.
تقریبا پسته ایران دست هاشمی رفسنجانی و خانوادش هست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
Present

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 14 مهمان