در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط varyag » شنبه 8 آذر 1393 10:48

با سلام به عزیزان
متاسفانه حرف جناب شیرافکن حقیقت تلخیه که وجود داره و بنده مطلب کوچکی رو به سخنانشون پیوست میکنم:
حتی با لغو کلیه تحریم ها باز هم مشکل گرانی ما حل نمیشه چون ارزش ریال در مقابل دلار پایینه و البته به نظر این حقیر بیشتر این خواست مسوولین هست که اینطور بمونه شاید بپرسید چرا؟
ج سادست طبق گفته جناب شیر افکن محور اقتصاد ما درآمد نفتی هستش نفت الآن تقریبا بشکه ای 70 دلار فکر میکنم باشه و معاملات نفتی هم با ارز انجام میشه فرض کنید به عنوان مثال ما 5 میلیون کارمند دولت فقط داشته باشیم زمانی که ارزش ریال در مقابل دلار پایین باشه الان که نفت بشکه ای تقریبا 70 دلار هست به پول ایران میشه تقریبا 210 هزار تومن(فرضا) و این یعنی مثلا یک هفتم حقوق یک کارمند دولت در ماه ولی اگه ارزش ریال هم بالا بیاد مثلا برسه به همون هزار تومن سابق میشه 70 هزار تومن یعنی یک بیستم حقوق یک ماه یک کارمند(دولت خرج ها و هزینه های خیلی زیاد و گسترده ای داره و من اینو فقط برای مثال و توضیحش گفتم ) پس خیلی راحت از نظر داخلی هرچی قیمت ریال در مقابل دلار پایین تر باشه به نفع دولت هست با یک حساب و کتاب خیلی ساده میشه اینو فهمید البته این موضوع تا زمانی صادق هست که محور اقتصاد ما نفت بمونه که متاسفانه تا کارها و اقدمات عملی صورت نگیره حالا حالاها این ماجرا ادامه داره فرض کنیم تمام تحریم ها برداشته بشه و از شیر مرغ تا جون ادمیزاد بیاد تو مملکت تا زمانی که این ارزش پولی وجود داشته باشه مشکل حل نمیشه چون قدرت خریدش رو نداریم پس بود و نبودش یکسانه به قول آقای شیرافکن تا زمانی که ما به دنبال تولید واقعی علم و به کار بردنش تو اقتصاد نریم و اقتصادمون رو از اعتیاد به نفت نجات ندیم هیچی حل نمیشه
موفق باشید
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط KH.I.A.2500 » يکشنبه 9 آذر 1393 00:52

سلام

دولت ها در کشور ما با دلار کاسبی می کنند. دلار 1200 تومانی را به قیمت 3200 تومان به مردم می دهند. یعنی دولت روی هر دلار 2000 تومان می خورد!

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي