در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3222

تشکر کرده: 2521 مرتبه
تشکر شده: 4279 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 15 اسفند 1391 11:05

سلام .میخواین علت اصلیِ اصلیِ نابسامانی اقتصاد ایران رو بدونید ؟علت فقط دو چیزه :1- نود درصدش به خاطر مشکل نظام ایران با صهیونیسم هست .امریکا رو پولدارها اداره میکنند و همه ی رئیس جمهورهاش و نماینده هاش و وزیرهاش , کارمندانِ پولدارها هستند .قویترین پولدارها هم یهودی هستند و هر کشوری که با صهیونیسم یا با امریکا مخالفتِ عملی داشته باشه رو ول نمیکنند .ایران هم که داره با تمام قدرت با هر دو دشمنی میکنه (اسلحه دادن به حماس و حزب الله و سوریه و غیره ) تمام دشمنی امریکا با نظام ایران فقط بر سر صهیونیسم و فلسطین اشغالی هست .امریکا با چنگ و دندون ازش دفاع میکنه , ایران با چنگ و دندون باهاش دشمنی .دولت پاکستان شش سال بن لادن رو پنهان کرده بود و کلی هم موشک و سلاح اتمی داره و طالبان و تندروها هم پایگاه دارند اونجا اما کسی باهاش کاری نداره با امریکا و صهبونیسم مشکلی نداره .اگر بن لادن رو ایران پناه داده بود به ایران حمله کرده بودند .اگر ایران رژیم صهیونیستی رو به رسمیت بشناسه دیگه ما با امریکا مشکل عمده ای نخواهیم داشت اونوقت بمب هیدروژنی هم بهمون میدن خودشون و اقتصاد ایران 90% مشکلش برطرف میشه .میمونه 10% دیگه که اون هم متعلق به آدمهای بی صلاحیت و ناشی در دولت و آدمهای دست کج هست که صدها ساله ایران این مشکل رو داره . ===========================================اقتصاد ایران روی آرامش نخواهد دید مگر اینکه نظام ایران و نظام امریکا بر سر فلسطین اشغالی به توافق سیاسی برسند و ایران حداقل دست از دشمنی عملی با صهیونیستها برداره و بشه مثل عربها یعنی فقط حرف بزنه و عملاً دشمنی نکنه .خلاصه یا نظام امریکا باید آرمانهاش رو عوض کنه یا نظام ایران .راه دیگه ای هم وجود نداره .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
saeid 7

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1391 13:03

آرشيو سپاس: 549 مرتبه در 93 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط aaa10 » سه شنبه 15 اسفند 1391 13:20

با این نظر شما برای من سئوال پیش امده؟؟1-ما قبل از انقلاب متحد اسرائیل بودیم این مشکلاتی هم که شما میگوئید نداشتیم پس چرا با وجود جمعیت30 میلیونی و 5 میلیون صادرات نفت مملکت گلستان نبود کار به جایی رسید که مردم سر به طغیان گذاشتن.2- چرا در تمام کشورهایی که متحد اسرائیل هستند و این مشکلات را ندارند مثل مصر و تونس و...حکومت چپ شد و بخصوص در امریکای جنوبی که بازهم این مشکلات را ندارند و سالها همپیمان امریکا بودند هر وقت انتخابات میشه احزاب مخالف ان به حکومت میرسه.با این دیدگاه شما پس هر چی رفاه بیشتر بشه مردم بیشتر رو به اشوب و تعقییر میارن.چون قبل از انقلاب در ایران و درزمان مبارک و بن علی در مصر و تونس و در زمان حاکمان امریکایی در امریکای جنوبی به دلیل نداشتن مشکل با صهیونیزم و داشتن روابط عالی در حد اتحاد با امریکا و غرب و نداشتن تحریم همه چی گلستان بوده و مردم از روی شکم سیری گفتن حالا بریم یک مدت هم جلوی گلوله و توی زندانها شکنجه بشیم و بعد اوضاع هم کامل بهم بریزه و یکم ریاضت بکشیم  و چربی های حاصل از رفاه  قبلی مون را برای ارتقاء سلامتی خود و خانواده مان اب کنیم و در نهایت سئوال اخر: این امریکا و غرب که اینقدر گردنشون کلفته که میتونن باعث اشکال نود درصدی در اقتصاد بزرگی مثل ایران بشوند چرا عرضه حل کردن بحرانهای اقتصادی خودشون را ندارند.بالاخره در امریکا یا فرانسه یا انگلیس و...حتی اگر رسانه های خودشون را ملاک قرار بدهیم بازهم وضعیت نابسامان اقتصادیشون برای همه روشنه.
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد  :grin:  :grin:  جای مطلبت را باید عوض کنی یعنی 90 درصد پیشرفت یا عقب ماندگی به داخل مربوطه چنانکه میبینید در هوافضا و اتم و...که ادم های کارشناس و معتقد سر کار بودن با انکه پیکان اصلی تحریم اتفاقا متوجه انها بود ما در حال جهش هستیم ولی در جائیکه ادم های با فکر کوچک و نابلد سرکار بودند که فعلا صنعت خودرو برای مثالش در بورس است ما مدام عقب رفتیم.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aaa10 تشکر کرده اند:
nasir irani, saeid 7, Mahdi1944, airplane, hesperus, un4given.1991, Ghost Rider, anga2009, pckho0r, Present, esijoon, Solver, MOHAMMAD_ASEMOONI

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط saeid 7 » سه شنبه 15 اسفند 1391 14:03

مشکل ما خودمونیم نه کسی دیگه.هر کس هر بلایی سرش بیاد مقصر فقط خودش هست. به قولی از ماست که بر ماست.
شاید اگر در انتخاب هامون برای اداره کشور بهتر دقت میکردیم وضعمون این نبود.
دولت همیشه میگه مشکلات اقتصادی از تحریم هست. تحریم تقصیر کی هست؟ تقصیر خودمون و رییس جمهورمون که میره میگه اسراییل باید از نقشه دنیا حذف بشه.الان همه دنیا فکر میکنند ما به محض به دست آوردن بمب اتم اسراییل رو میزنیم.بماند که من نقش تحریم رو خیلی کم میدونم و بیشترش از طرح یارانه هاست.

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط دموکراسی » سه شنبه 15 اسفند 1391 18:11

سلام دوستان

نمیدونم جاش تو این تاپیکه یا نه؟

دیروز و پریروز که اعلام شد تحریم فلزات گران قیمت،لغو شده ساهد کاهش قیمت سکه و طلا بودیم

اما امروز دوباره قیمت ها سیرصعودی داشته

برخی ها میگن ادعای مسولی که گفته بودند تحریم های مربوط به این موضوع کم میشه دروغ بوده!!!

نمیدونم،دوستان اطلاعی دارن؟ چون قیمت سکه هرلحظه داره بالا میره $-)
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
ne13

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

158

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 101 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 فروردین 1390 18:47

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 94 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط masoud-35 » سه شنبه 15 اسفند 1391 19:46

70درصد بخاطر بی کفایتی مسولین و30درصد بخاطر تحریمها!!!!!!!!درموردشاه هرچند خوب نبودولی از قاجار چی تحویل گرفت؟تمام طرحهای بزرگ که نصف ونیمه در کشور اجرا شدند مربوط به زمان شاه بود نمیخواهم ازش دفاع کنم ولی یه حسن داشت واون اینکه افراد متخصص را بر سرکار میگذاشت وتربیت کرد .نمونه اش تربیت خلبانان که کشور را در اوایل جنگ نجات دادندونمونه دیگرش فرستادن آدمهای مستعد به کشورهای اروپای وآمریکا برای تحصیل علوم جدیدکه خیلی هاشون در دنیا معروف شدند
البته قصدم حمایت از شاه نبود ولی وقتی در مورد کسی حرف میزنید باید خوب وبدش را بگیم

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masoud-35 تشکر کرده اند:
دموکراسی, hamid721, hany, Ghost Rider, ne13

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط Solver » چهارشنبه 16 اسفند 1391 01:21

شاید اگر در انتخاب هامون برای اداره کشور بهتر دقت میکردیم وضعمون این نبود.


واقعا دوره گذشته بهتر از احمدی نژاد در بین کاندیدا ها وجود داشت ؟

مشکل کشور ما، هم از بیرون است و هم از داخل. مطمئنا با یک اقدام و طرح خاص مشکلات رفع نخواهند شد و این تصور کودکانه ای است که فکر کنیم اگر فلان شد همه چیز خوب خواهد شد.

هر بحث، خواه داخلی باشد خواه طرف خارجی داشته باشد، مسیر خودش را دارد و به اندازه خودش در رفع مشکلات اثر گذار، برخی بحث ها اساسی و بنیادی تر هستند، مثلا موضوعاتی که اگر ایران باش کنار بیاد، بسیار میتواند به رفع مشکلات کمک کند:


حاکمیت بخشیدن به روابط استراتژیک

نزدیک کردن روابط بین الملل به دیدگاه استراتژیک و ایجاد بستر برای حاکمیتش بر روابط بین الملل ما. در حالی که در حال حاضر سیاست خارجی است که بر روابط بین الملل حاکمیت داره و معمولا منفعت ها در برقراری روابط حاصلش همین دوستی و دشمنی های مقطعی است.

برای همین بر خلاف قانون اساسی کشور ما، معمولا کمترین نقش در مسائل بین الملل را قانون اساسی ما بازی می کند، الویت اول با رئیس جمهور ما است و در بهترین حالت که کار به قوه مقننه بیوفتد هم باز فقط یک بیانیه است و بس و خبری از اون حاکمیت بخشی به نقطه نظرات استراتژیک وجود ندارد.


ایجاد نظام اقتصادی در کشور

اصلاح، بهبود و جراحی حرف است. از نظر بنده که قدری تو این حوزه مطالعه و البته فعالیت داشتم، کشور ما در حقیقت اصلا فاقد نظام اقتصادی است. البته این یک حسن دارد که گاه دشمن هم با هدف خرابکاری سبب خیر میشود در این بی نظمی (مثل رونق دادن به محصولات داخلی) و گاه دولت با هدف خیر سبب ویرانی (مثال نیاز نداره).

باید الگو ها را در کنار هم گذاشت و مناسب ترین الگو اقتصادی را برگیزد، حاکمیت بهش بخشید، سپس به اصلاحش پرداخت تا به چیزی که مطلوب است نزدیک شود. اما واقعا الان در کشور ما در حال اصلاح چه چیزی هستند؟

فقط حرف هم نمی زنم، کار را هم روشن است چه کسانی باید شروع کنند، مجلس ما این وظیفه را دارد که متاسفانه در اغلب دوره ها (نه تمام نمایندگان) مجلس تنبلی داشتیم. و آن قدر که وقت نمایندگان در مورد بحث هایی مثل برگزاری جلسات تشریفاتی و تقدیراتی میشود، صرف کار نمی شود. همه بحث ها هدایت میشود به کمیسیون و اگر بخواهیم بگیم چطور روزهای نخست مجلس کمیسیون ها تشکیل می شود که ..


نجات فرهنگ و اخلاقیات

گفتم نجات جای احیا، که کار ازش بدجور گذشته و در رده های خرد اجتماعی مثل خانواده هم اوضاع خراب شده است. بحث فرهنگ و اخلاق هم از اون مسائل است که اگر حل نشود ما همه جا چوبش را خواهیم خورد. ما به یک نجات نیاز داریم. کاری که ژاپن چند سال پیش کرد و چین نیز چند وقتی است شروع کرده است. دلیلش هم روشن است، ما نمی توانیم مثل غرب باشیم، پس رفتن به سمت فرهنگ اونها ما را در بهترین حالت از نظر فرهنگی به کشورهایی مثل ترکیه و ارمنستان تبدیل خواهد کرد. و احتمالا این مطلوب هیچ ایرانی با تاریخ کهنش نیست.

راه حل های مختلف هم براش وجود دارد، شاید یکیش باز کردن مسیر تلوزیون های خصوصی در کشور باشد، تا حداقل در این حجمه رسانه ای یک سد دفاعی باشد. بنده که شخصاً دیگر تماشا تل را مدت ها کنار گذاشتم و تفریح من هم بیشتر یا با رایانه است و یا غیره . دلیلش هم درک خطر تماشا ماهواره است، هم نداشتن جذابیت لازم در برنامه های داخلی. اما خوب همه اینطور نیستند و ممکن است با هر توجیح بشوند مخاطب و به قول خودمانی هدف برنامه هایی که محض رضای خدا ساخته و برای کشور ما پخش میشود از آن سوی مرزها ...


روابط بین الملل پایدار، ایجاد نظام اقتصادی، نجات فرهنگ و اخلاقیات، در مجموع بزرگترین سهم از مشکلات جامع ما هستند و حل شدن اینها تقریبا بخش زیادی از مشکلات را حل یا حداقل حل شدنشان را امکان پذیر می کند. مثل مشکلات خانوادگی، مشکل فساد مالی فردی و فساد مالی جمعی، مشکل بیکاری، مشکلات اختلاص ها، مشکل هراس از تهدیدات خارجی، مشکل تحریم های خودجوش (خیلی از تحریم ها بر اساس نظرات شخص مدیر اون شرکت ها در مورد ایران اتفاق میوفتد نه دخالت مستقیم دولت ها)، و احتمالا به مرور امکان ایجاد تجارت آزاد (به خاطر داشتن روابط با ثبات در سطح بین الملل و یک نظام اقتصادی روشن) و ...

اما حتی حل همین موارد سلسله وار بالا باز همه چیز کشور ما نیست و مسائل مختلف از حاشیه اش وجود دارد، مثل مشکل الگو مصرف کشور ما که واقعا نشد با یارانه ها هم اصلاح شود و مردم ما هنوز نفهمیدند جریان چیست و فقط چون گران تر شده کمتر مصرف می کنند! که طبیعی هم است. این چیزها را با زور نمیشود به مردم فهماند. باید توجیح بشوند. یا به عنوان مثال بحث کیفیت پایین آموزش و پرورش در کشور با رفع مشکلات بالا تغییر محسوسی نمی کند و این موضوع خودش نیازمند تحلیل و یافتن راه حال خاص خودش است.

از این مشکلات زیاد میشود فهرست کرد که اصلا به همدیگر مربوط نیستند، پس همانطور که عرض کردم، اینطور نیست که ما یک بله بگیم و بشیم عروس دنیا ...

در مورد رئیس جمهور هم اونقدرها تفاوت ندارد - البته در برخی موارد اثر گذار است - اما من فکر کنم یک مجلس قدرتمند چیزیست که بتواند مشکلات اساسی کشور را حل کند و رئیس جمهور سپس در اون نظام (که این مشکلات حل شده باشد) بیاد سراغ مشکلات بعد.

ما نصف وقت دولت مردانمان صرف کشف مواضع کشورها و اتخاذ سیاست خارجه مناسب با اونها است. که اگر ما حاکمیت به روابط استراتژیک بدهیم کل این وقت را میشود صرف کارهای ضروری کرد.

بحث اقتصاد هم که ... روشن شد مردم ما آنقدرها که فکر می شد هم خوب نیستند و بنابراین عملا کل طرح تحول اقتصادی یک سیر باطل است و یک سیکل متناوب فقط در جامعه ایجاد می کند. چون در نقاط بحرانی این سهمی شاهد ضربه زدن از طرف سودجویان (تقریبا 90% مردم کشور) هستیم تا همکاری.

مورد آخر هم که کلا دست دولت بسته است و از جای دیگر نسبت به بحثش رسیدگی می شود و احمدی نژاد با این همه ادعا، یک بار پا در بحثش کرد در نماز جمعه مستقیم مورد نکوهش قرار گرفت شد مخاطب یک " به تو ربطی ندارد " خیلی معنا دار.

حالا دعوا سر رئیس جمهوریست که خیلی کاری نمی تواند بکند، واقعا به چه کسی باید رای داد؟

شده حکایت طبیبی که مریضش دست شکسته است و پایش را هی عمل می کند. البته نمی شود بهش بی توجه هم بود که یک وقت پا هم بی پا ... !
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

moha684 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
saeid 7, aaa10

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط saeid 7 » چهارشنبه 16 اسفند 1391 01:42

در برخی موارد با شما موافقم. مثلا دوره قبل کاندید سرشناسی وجود نداشت. در برخی مخالفم .شما زیاد نوشتید حوصله فهرست کردن ندارم. مثلا تاثیر شبکه خصوصی بر فرهنگ که مطمئنا نظام مخالفت میکنه چون شبکه های داخلی تعدادشون زیاد شده ولی خیلی محدودند.من حاضرم یک فیلم رو به انگلیسی ببینم ولی از تلوزیون ایران نبینم.
یک عیده برای تاپیک دارم اونجا خواستید نظر بدید.

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3222

تشکر کرده: 2521 مرتبه
تشکر شده: 4279 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 16 اسفند 1391 16:46

سلام .
تشکر از حضورتون و نظراتتون .
دوستانی که حرف از رفتار رئیس جمهور میزنند , فراموش نکنین که رئیس جمهورها در 99% کشورها از جمله ایران و امریکا و فرانسه و غیره فقط یک مدیر اجرائی هستند و تصمیم گیرنده نیستند در مسائل سرنوشت ساز .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
دموکراسی

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3222

تشکر کرده: 2521 مرتبه
تشکر شده: 4279 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 7 آذر 1393 15:25

سلام
سخنان دیروز رهبری رو شنیدید ؟ ( در مورد علت نرسیدن به توافق و تمدید شدن مذاکرات و حرف امریکائیها در مورد اطمینان نداشتن به ایران و ضرورت تضمین امنیت اسرائیل )
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

khashayar1 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

168

تشکر کرده: 1994 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 بهمن 1387 15:42

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 150 مرتبه در 60 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط khashayar1 » جمعه 7 آذر 1393 16:57

برای من کاملا این بیمعنی هست

تحریم چه بلایی سر ما میاره حداکثر اینکه ارز خارجی به ما نمیدن و کالایی هم نمیتونیم بخریم

حالا اگه کشور توان تولید و رفع نیاز خودشو داشت که فقط به تحریم میخندیدیم

در دوره خاتمی وزارت جهادخودکفایی را نابود کردن!!! احتمالا برنامه ریزان اون روز فلاکت امروز ما رو هدف

قرار داده بودند. خیلی سادس اقتصاد اصلا به تحریم ربط نداره البته امروز چرا چون وابسته ایم مثل معتاد که

به مواد وابسته است ولی کافیه ترک کنه اونوقت مواد براش بی اهمیت میشه همین
فردوسی

ندانی که ایران نشست منست***جهان سر به سر زیر دست منست

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط esijoon » جمعه 7 آذر 1393 17:46

khashayar1 نوشته است:برای من کاملا این بیمعنی هست

تحریم چه بلایی سر ما میاره حداکثر اینکه ارز خارجی به ما نمیدن و کالایی هم نمیتونیم بخریم

حالا اگه کشور توان تولید و رفع نیاز خودشو داشت که فقط به تحریم میخندیدیم

در دوره خاتمی وزارت جهادخودکفایی را نابود کردن!!! احتمالا برنامه ریزان اون روز فلاکت امروز ما رو هدف

قرار داده بودند. خیلی سادس اقتصاد اصلا به تحریم ربط نداره البته امروز چرا چون وابسته ایم مثل معتاد که

به مواد وابسته است ولی کافیه ترک کنه اونوقت مواد براش بی اهمیت میشه همین


نه در اون حد...ولی تا حدودی بله

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تشکر شده: 212 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

Re: دو شرط برای پایانِ ناآرامی در اقتصاد ایران

توسط شیرافکن » جمعه 7 آذر 1393 21:28

اینکه تحریم در اقتصاد یک کشور نقش داره شکی درش نیست.مساله میزان این تاثیر است.مشکل اقتصاد ایران استفاده نادرست از درامدهای نفتی است.از دهه پنجاه خورشیدی که مصادف با دهه 70 میلادی بود یک شوک نفتی و افزایش فراوان درامدهای نفتی  کشور را در مسیر نادرستی قرار داده که تا این مسیر تعقییر نکنه حذف تحریم ها هم اثر گذار نیست.کشوری مثل ایران با داشتن منابع انسانی اموزش دیده و جوان و خاک حاصلخیز و وسعت قابل توجه و موقعیت جغرافیایی مناسب هیچگاه نمیشود از بیرون شرایط اقتصادش را تعقییر داد.این همان چیزی است که رهبر انقلاب یکبار بهش اشاره کردن که چرا ما باید به درامدهای نفتی انقدر وابسته باشیم که افرادی در انسوی دنیا تصمیمی بگیرند و ما اثراتش را در اینجا ببینیم.
همین تحریم در برنامه های نظامی و اتمی و...ایران هم با شدت بیشتری بود.پس چرا با وجود دشواریهای فراوان در حال نتیجه معکوس دادن است ولی به اقتصاد که میرسه حیاط و ممات ما به لغو تحریم وابسته میشه.متاسفانه دولت فعلی هم در این مورد تفکری بالاتر از این نداره که ما به هر صورت با غرب به تفاهم برسیم نتیجه عملی ان افزایش درامدهای نفتی و نقل و انتقال اسان پول ان و بهبود موقتی و ظاهری شرایط است.
شماپول زیاد نفتی را دارید بعد انتظار دارید شرکت های دانش بنیانتون توسعه پیدا کنند؟؟اصلا مگر شا نیازی به کسب ثروت با علم و صنعت علمی دارید؟؟؟این تحریم ها هدیه الهی به ملت ما است که یکبار برای همیشه خودشون را در مسیر درست قرار دهند.وقتی پول باد اورده نباشه مجبورید با تولید محصولات رقابتی و ارزان مبتنی بر مدیریتی دانش بنیان نیازهای داخلی خودتون را تامین کنید تا از حجم واردات و نیاز به ارز خارجی بکاهید هم با صادرات این محصولات ارز مورد نیازتون را تامین کنید.
وگرنه همون تفکر تکنوکراتی که در طول دهها سال بر کشور ما حاکم بوده و معتقد به سیستم تقسیم جهانی است که هر کشوری تنها باید محصولی را تولید کند و در این میان سهم ما تولید نفت بوده و تولید هر محصولی مثل خودرو و هواپیما و........صرفه اقتصادی نداره ادامه پیدا میکنه و در نهایت یا این مذاکرات به نتیجه میرسه و برای اندک زمانی صادرات نفتی و انتقال ارز ان و در نتیجه واردات کالا ساده تر میشه بعد با موجی از بیکاران و تورم های بالای همیشگی مواجه میشید یا انکه شکست می خوره و این دولت همه کاسه کوزها را سر تحریم میشکنه و اینکه خزانه خالی است و....
کشوری که سالی 80 میلیارد دلار درامد نفتی داشته باشه بدون تحریم هم حداکثر چیزی شبیه اعراب حاشیه خلیج فارس میشه.با این تفاوت که اونها حداقل جمعیتشون در حد چند صد هزار نفر است ولی ما باید جمعیت 78 میلیونی را اداره کنیم در نتیجه مثلا اونها راحت خودرو روز را وارد میکنند ولی ما چون پولش را نداریم و از طرفی با نیروی کار زیاد مواجه هستیم به اجبار امدیم صنعت خوردوسازی که در واقع منتاز کاری خوردوهای اسقاطی خارجی را راه انداختیم که میزان رضایت هم ازش معلومه!!.همان زمانیکه کره صنعت خوردو را اغاز کرد ما هم شروع کردیم ولی کره ای خودروش را با علم صادارتی کرده چون بدون ارز ان ادامه حیاطش ممکن نیست ما هم پول نفت داریم فقط مثلا با این صنعت می خواهیم یک اشتغال ظاهری درست کنیم وگرنه اگر جمعیت ما هم اینقدر نبود ما درب همین صنعت مونتاز کاری راهم تخته میکردیم چون در سیستم اقتصادی دنیا تقسیم کار شده و سهم ما شده فقط فروش نفت که در ان صرفه اقتصادی داریم!!!

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان