در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 تیر 1390 21:28

آرشيو سپاس: 70 مرتبه در 17 پست

Re: تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

توسط freez578 » دوشنبه 21 اسفند 1391 11:22

کاش اینترنت ملی هم بیاد.این یعنی سرعت سایتهای داخلیمون برای خودمون شاید جند ده برابر بشه.البته این معنیه منطقیشه نه سیاسیش..................

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3450

تشکر کرده: 277 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

توسط Solver » دوشنبه 21 اسفند 1391 18:29

freez578,  

اینترنت را آمریکا نتوانست ملی کند ... اساسا برخی لغات تعاریفش گسترده است و امکان ماکیتی کردنش نیست شاید بشود درش حضور فعال داشت اما مالکیت در موردش ممکن نیست.

سالها است آمریکا و برخی متحدینش در تلاش برای به انزوا کشاندن وب فارسی هستند، اما حضور قدرتمند فارسی زبانان به خصوص از داخل کشور از پس تمام سرمایه گذاری های کلان رو این حوزه بر آمده است.

بلاک کردن منابع مالی، محدودیت دسترسی، کلک های مثل کشف IP و انتقال به درگاه سرعت پایین در سایت های وابسته به شرکت های آمریکایی که تقریبا با سوادی که الان دارم از یک شک خارج شده ودر موردش از نظر فنی اطلاعات و اطمینان کامل دارم و بسیاری دیگر تلاش ها.

اما در نهایت وب فارسی توسط مردم فارسی زبان در حال پیشرفت است و نه چهار تا منبع فارسی واسبته به دولت آمریکا. بنابراین اینترنت هم مانند برخی مسائل مالکیتی و انحصاری نیست.

اینترنت ملی کاملا بی معنی است / یک مقاله نوشته بودم با عنوان " نه این نت نه اون نت " تو نت جستجو کنید، بخوانید تا استدلال در رابطه با غیر ممکن بودن اینترنت ملی را متوجه بشوید.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, ASHKAN95

قبلي