در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

توسط jhan2010 » سه شنبه 15 اسفند 1391 18:23

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ترانزیت ترافیک و تامین اینترنت برای دو کشور افغانستان و عراق توسط ایران انجام می‌شود.

احمد پورنگ نیا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر اینترنت دو کشور افغانستان و عراق توسط ایران تامین می‌شود.

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ایران برای این دو کشور ترانزیت ترافیک و تامین پهنای باند را انجام می‌دهد.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت از ابتدا به دنبال این هدف بود که راهی برای ترانزیت ارتباطات منطقه و در نهایت تامین کننده اینترنت باشد و هم‌اکنون نیز این کار را در سطح اولیه برای دو کشور افغانستان و عراق انجام می‌دهد.

پورنگ نیا تاکید کرد: برای رسیدن به این منظور شرکت ارتباطات زیرساخت چندین پروژه را در دستور کار دارد که با اجرایی شدن آنها گام‌های بزرگی در رسیدن به این هدف برداشته می‌شود.

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: یکی از این پروژه‌ها،  پروژه EPEG است که این پروژه علاوه بر اینکه در جهت ترانزیت ترافیک از مسیر ایران است، منبعی برای تامین اینترنت برای کشورهای دیگر نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین در پروژه SEMIV 5 نیز خواهان انتقال ظرفیت انتقال این پروژه از ایران به اروپا شده‌ایم.
http://www.tabnak.ir
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944, nasir irani, sam1992, امام قلي خان, A3eman, SHAHABESAGEB, 144, CentralWeb, Present, freez578

Major II

Major II

no avatar
215

تشکر کرده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 دی 1390 02:41

آرشيو سپاس: 422 مرتبه در 122 پست

Re: تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

توسط edibk » چهارشنبه 16 اسفند 1391 02:55

کی گفته اینو ؟ اون موقع که تو عراق از اینترنت ADSL استفاده میکردند ما اینترنت دایال آپ داشتیم و اگه میگفتی اینترنت ما اینه بهت میخندیدند حالا هم که تقریبا همه از وایمکس دارند استفاده میکنن .ولی توی افغانستان رو نمیدونم. :?

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب edibk تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, دموکراسی, freez578

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 16 اسفند 1391 05:46

edibk,  

وایمکس که قدیمیتر از ADSL است  :-)    اما کاربریش عمومی نشده بود.

- - -  حداقل من یادم است 2 سال قبل از گرفتن ADSL برای یک شبکه وسیع شهری شیراز از وایمکس استفاده کردیم به خاطر موانع زیادی که وجود داشت و نیاز بود از توان بالاتر استفاده شود. 2 سال بعدش بود که من در نمایشگاه کامپیوتر با ADSL آشنا شدم و تقریبا 1 ماه بعدش نیز مشترکش و از همون روز خداحافظی با کارت های 200 ساعته / 20 ساعت روزانه 180 ساعت شبانه اینترنت ....

من قبلا در باره تبلیغاتی بودن وضعیت اینترنت و رسانه های افغانستان در همین سنترال با ارائه مستندات یک پست زده بودم، یک موج خبری وسیع از گل و بلبل بودن این کشورها منتشر می شود اما واقعیت چیز دیگریست.

این خبر که دیگر شاهد ماجراست، شما میتوانید اون پست من را (شبکه های تلوزیونی افغانستان) بخوانید تا در این باره از اطلاعات بیشتر کسب کنید.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Present, ASHKAN95, esijoon, SHAHABESAGEB, Mahdi1944, onbekende, anga2009, CentralWeb, reza9710, AGeNiS1, Bystander, scientist66

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » پنج شنبه 17 اسفند 1391 14:30

M.Abooali نوشته است:edibk,  

وایمکس که قدیمیتر از ADSL است  :-)    اما کاربریش عمومی نشده بود.

- - -  حداقل من یادم است 2 سال قبل از گرفتن ADSL برای یک شبکه وسیع شهری شیراز از وایمکس استفاده کردیم به خاطر موانع زیادی که وجود داشت و نیاز بود از توان بالاتر استفاده شود. 2 سال بعدش بود که من در نمایشگاه کامپیوتر با ADSL آشنا شدم و تقریبا 1 ماه بعدش نیز مشترکش و از همون روز خداحافظی با کارت های 200 ساعته / 20 ساعت روزانه 180 ساعت شبانه اینترنت ....

من قبلا در باره تبلیغاتی بودن وضعیت اینترنت و رسانه های افغانستان در همین سنترال با ارائه مستندات یک پست زده بودم، یک موج خبری وسیع از گل و بلبل بودن این کشورها منتشر می شود اما واقعیت چیز دیگریست.

این خبر که دیگر شاهد ماجراست، شما میتوانید اون پست من را (شبکه های تلوزیونی افغانستان) بخوانید تا در این باره از اطلاعات بیشتر کسب کنید.

بالاخره باید برخی برا کوبیدن امورات داخلی بهانه بتراشند یا نه؟؟؟حتی شده دروغ پردازی و زدن حرف بی سند....

آقایی که میگی سابقه اینترنت پرسرعت عراق از ایران بیشتره میشه بفرمایید صدامی که تو تهیه نون مردمش مونده بود اینترنت پر سرعتش از کجا می آمد؟؟؟؟

یکم با فکر حرف بزنیم نه از سر هوا و هوس

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
دموکراسی, freez578

Major II

Major II

no avatar
215

تاريخ عضويت

توسط edibk » پنج شنبه 17 اسفند 1391 16:47

esijoon
دوست عزیز و بزرگوار چرا میگید بهانه تراشی آخه چه ربطی داره؟ :?
منظور من کی زمان صدام گور به گور شده بود؟ منظور من تقریبا برمیگرده سال 87 یا 88 خودمون (شمسی) اون موقع تقریبا ما همه از اینترنت همین دایال اپ استفاده میکردیم ولی اون موقع طی سفری که به عراق داشتم حتی توی بعضی از فروشگاهای بزرگشون اینترنت بیسیم بود و میتونستی براحتی استفاده کنی سرعتشم خوب بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب edibk تشکر کرده اند:
دموکراسی, freez578

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » پنج شنبه 17 اسفند 1391 16:48

داش من نمیدونم دعوایه شما سر چیه فقط اینو خوب میدونم که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
edibk, freez578

Major II

Major II

no avatar
215

تاريخ عضويت

توسط edibk » پنج شنبه 17 اسفند 1391 17:16

shadro نوشته است:داش من نمیدونم دعوایه شما سر چیه فقط اینو خوب میدونم که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است....

دوست عزیز گل گفتی منظور من هم همین بود اونا اون اینترنت رو دارند دیگه چه احتیاجی به ما دارند؟تازه اگه اینترنت ما ملی بشه اونوقت جریان چی میشه؟
یعنی اونا هم جزء اینترنت ملی ما میشن؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 17 اسفند 1391 17:26

edibk,  

از شهریور ماه 91 اینترانت ملی ایران راه اندازی شده است دوست من.

الان می توان روش دامین ثبت کرد، میتوانید اشتراک اون را بخرید، شناسه استاتیک در اون ثبت کنید. سرعت دسترسی بهش بسیار بالا است و تقریبا تمام مراکز آموزشی و پزشکی ما بهش مجهز شدند. شرکت ارائه کننده خدمات اینترانت هم همون سپنتا است که خدمات اینترنت پر سرعت مخابرات را ارائه می کند.

هر چند من زیاد از این طرح خوشم نیومده و به نظرم راه حل های بهتری برای هزینه کردن در این زمینه وجود داشت.

scientist66, esijoon, edibk, CentralWeb, AGeNiS1

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 17 اسفند 1391 17:32

edibk نوشته است:esijoon
دوست عزیز و بزرگوار چرا میگید بهانه تراشی آخه چه ربطی داره؟ :?
منظور من کی زمان صدام گور به گور شده بود؟ منظور من تقریبا برمیگرده سال 87 یا 88 خودمون (شمسی) اون موقع تقریبا ما همه از اینترنت همین دایال اپ استفاده میکردیم ولی اون موقع طی سفری که به عراق داشتم حتی توی بعضی از فروشگاهای بزرگشون اینترنت بیسیم بود و میتونستی براحتی استفاده کنی سرعتشم خوب بود

منظورت چیه؟؟؟؟؟

یعنی شما میگی تا 87 ایران دیال آپ داشت؟؟؟؟؟

دوست عزیز من که از همه دیرتر اینتر نت پرسرعت رو شناختم و اقدام به خرید کردم سال 85 adsl رو با شاتل تجربه کردم....

الان من همیارنت استفاده میکنم که از سال 78 داره خدمات اینترنت پر سرعت میده....

اگر دیدی عراق سال 88 اینترنت بیسیم زیاد بوده دلیلش بستر ضعیف مخابراتیشونه که از آنتن وایرلس برا اینتر نت استفاده میکنن....

الان تو شیراز هم جاهایی که فیبر نوری هست و خدمات اینتر نت سخته از وایرلس استفاده میکنن....دکل میزنن بالا ساختمون و یه آنتن مربعی سفید میبندن روش باهاش اینتر نت میگیری در حد lan

دوست عزیز قصد توهین ندارم ولی خدایی حرفت از سر هیچی بود.....

یا علی

Mohammad.Jafar

Major II

Major II

no avatar
215

تاريخ عضويت

توسط edibk » پنج شنبه 17 اسفند 1391 17:49

esijoon :razz:
عزیز و محترم من تو شیراز نبودم و نمیدونم که از کی ای دی اس ال داشتین توی شهر ما از این خبرها نبود من تقریبا یه دو سالی هست که adsl دارم تقریبا اوایل سال 90 تازه اون موقع 4 ماه تو نوبت بودم  اون اوایل سرعت خیلی خوب بود ولی تازگیها خیلی بد شده در ضمن وایمکس هم خیلی کم مناطق شهر رو پوشش میده
یه سوال هم داشتم ازتون من زیاد نمیدونم اینی که شما فرمودید :-o
"اگر دیدی عراق سال 88 اینترنت بیسیم زیاد بوده دلیلش بستر ضعیف مخابراتیشونه که از آنتن وایرلس برا اینتر نت استفاده میکنن...."
تا اون جایی که من شنیدم میگن که الان تمام ارتباطات داره به سمت شبکه های بیسیم پیش میرن حالا من نمیگم که عراق کشور پیشرفته ایه چون اونا همین برق و آب درست و حسابی هم ندارن منظورم در کل هستش :shock:

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 17 اسفند 1391 18:45

ببین دوست عزیز.....ارتباطات بیسیم مستلزم هزینه و تجهیزات بسیار بالایی هست و کشوری مثل آمریکا با اون همه دب دبه و کب کبه هنوز نتونسته از پس هزینه های اینترنت بیسیم سراسریش بر بیاد ( اخبارش تو سایت موجوده ) و داره فاز به فاز عملیاتیش میکنه.....اونوقت عراقی که الان بیشتر به خرابه شبیه هست و هر روز چندتا بمب توش میترکه و چندین کشته میده و هنوز به ثبات سیاسی و امنیتی نرسیده چطور میخواد شبکه بیسیم سراسری راه بندازه؟؟؟؟

من نمیدونم شما ساکن کدام شهر هستید ولی باز هم میگم اینترنت بیسیم ( نه وایمکس) با استفاده از یک دکل مناسب و آنتن امکانپذیره....در مناطقی که امکان ارائه اینترنت بر بستر سیم مسی نیست از اینترنت بیسیم استفاده میکنند.....

عراق تازه از یک جنگ بیرون اومده و زیرساخت هاش خیلی درب و داغونه....برق و آبشون رو ایران داره براشون راه اندازی میکنه....مخابراتشون هم مثل دیگر زیر بناهاشون وضع مناسبی نداره و به دلیل خرابی زیر ساخت هاش در جنگ 2001 نمیتونه اینترنت معقولی رو از طریق بستر سیم مسی ارائه بده و از اینترنت وایر لس ( نه وایمکس ) استفاده میکنه

edibk

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 17 اسفند 1391 18:49

تا اون جایی که من شنیدم میگن که الان تمام ارتباطات داره به سمت شبکه های بیسیم پیش میرن حالا من نمیگم که عراق کشور پیشرفته ایه چون اونا همین برق و آب درست و حسابی هم ندارن منظورم در کل هستش :shock:

این یک تحلیل پیچیده نیاز دارد.   مطلق نمیشود گفت مثلا درست است حرف شما یا غلط.

به هر حال سریع ترین بستر انتقال دیتا در حال حاضر فیبر نوری است که کشور ایران نیز محوریت کار مخابراتش را روی اون بنا کرده و به سرعت در حال توسعه اون هست.

بعد از اون DSL یا همان ارتباط ماهواره ای است که نوعی ترکیبی از میکروویو است. بعد از اون نیز همین کابل مسی است. بعدش هم وایمکس و وایفای.

اما این میان، مثلا اگر طول مسیر شما بیش از 50 متر باشد هیچ وقت استفاده از کابل مسی راه حل درستی نیست، چون طول مسیر روی کیفیت دیتا اثر میزاره و اینجاست که هر چند وایفای یا مثلا وایمکس سرعت کمتری دارند اما در مسیرهای طولانی جایگزین کابلی می شوند (ضمن مزیت بیسیم بودن این شبکه ها).

اما در نهایت، اگر بخواهیم مدرن ترین را بیان کنیم، همان فیبر نوری است. در وایفای ما مثلا  10 مگ یا 100 مگ باشد. در کابل مسی ما سرعت 10 / 100 / 1000 را نیز داریم اما در فیبر مثل شیوه ای که مخابرات استفاده می کند ما تا 10.000 مگ میتونیم سرعت انتقال دیتا را داشته باشیم.

بنابراین نمیشود گفت چون بیسیم است پیشرفته تر است. اتفاقا شیراز سال 76 بود که اولین مرکز مخابرات بیسیم خاورمیانه درش احداث شد (همین دکل های 3 پایه که شیرازیها الان در هر مرکز مخابراتی می بینند). در حقیقت هر مرکز مخابرات شیراز به مراکز دیگر توسط دکل مخابراتی وصل بود که ظرفیتش بسیار بالاتر از اون اتصالات مسی سنتی بود. اما خوب الان با ورود فیبرنوری به میدان این دکل ها هر چند مورد استفاده هستند اما یک تکنولوژی برتر به حساب نمیاد!

الان شیرازی ها، میتوانند وقت شماره گیری با خطوط ثابت، اگر اون مرکز مقصد بیسیم نباشد و مثلا همان مدل قدیمی باشد، تفاوت را کاملا حس کنند، این مسیر دیجیتال شماره گیری میکند و اون سمت شما بعد از گرفتن شماره، یک بار دیگر صدای شماره گیری را رو خط می شونید که در حقیقت مرکز بیسیم شما چون ارتباط بیسیم با اون مقصد نداشته، به صورت سیستم قدیمی و با یک تماس داخلی به مرکز مخابرات مقصد داره باش ارتبط برقرار میکند. اما در مورد برون شهری چون مرکز مخابرات ها اصلی ما که گیت شهری دارن بیسیم هم دارن شما این موضوع را متوجه نخواهید شد. البته الان دیگه مدت هاست من اون شماره گیری دوم را نمی شونم و فکر کنم اکثر مراکز به فیبر مجهز شده باشند! خیابان انقلاب را که همین پاییز امثال فیبر کشیدند (همون کنده کاری با عرض 5 سانت در سطح شهر کنار خیابان ها)

Cloor Master, edibk, AGeNiS1, esijoon, ASHKAN95, Mahdi1944, CentralWeb, Mohammad.Jafar

بعدي