سنترال و دیگر تارنما های هوافضایی ایرانی از دید مجله هوافضا

اخبار و قوانين انجمن را در اين بخش مطالعه فرماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

سنترال و دیگر تارنما های هوافضایی ایرانی از دید مجله هوافضا

پست توسط Sami 1993 » جمعه 18 اسفند 1391, 4:50 pm

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی تارنما های هوافضایی ایرانی
تالیف : مهدی زمانی
صاحب امتیاز : ماهنامه هوافضا


میلیتاری:
میلیتاری، اولین تارنمای ایرانی در حوضه نظامی است که می توان گفت تاریخچه ایجاد آن به سال 1384 هجری شمسی باز می گردد. این تارنما هفت سال است که تاسیس شده است و با داشتن انجمنی مجزا محیط مناسبی را برای مباحث نظامی بین کاربران ایرانی بوجود آورده است. میلیتاری بخش های گوناگونی دارد که البته بخش نیروی هوایی و مباحث هوافضا نیز در آن جایگاه مهمی دارد. کاربران می توانند در این بخش مطالب خود را به اشتراک گذاشته و پیرامون موضوعات مربوط به جنگنده ها – بالگردها – پهپادها – موشک ها – سامانه های پدافندی و موضوعات هوافضایی بحث کنند. انجمن میلیتاری بستر خوبی برای یادگیری مباحث اولیه هوافضایی و هوایی است ، چنانچه اطلاعات محدودی در رابطه با مباحث نظامی به خصوص مباحث هوانوردی و هوافضایی دارید و به فکر گسترش دانش خود در این حوزه هستید، پیشنهاد می شود از سایت میلیتاری دیدن کنید. در این سایت کاربرانی با سطح دانش مختلف وجود دارند، کاربران مبتدی می توانند در پست هایی مخصوص سوالاتشان را از کاربران حرفه ای تر بپرسند. مزیت این تارنما به همتایان خود وجود مباحث علمی گسترده تر می باشد که به دلیل تاریخچه طولانی تر آن بر می گردد. البته میلیتاری معایبی نظیر محدودیت های زیاد برای کاربرانش را داراست و این را می توان بخوبی از دیدگاه های کاربران در انجمن دریافت. به هر حال،میلیتاری تا کنون توانسته است 14000 کاربر را جذب کرده و با داشتن نزدیک به 300000 مبحث علمی ، عنوان یکی از بزرگترین سایت های نظامی ایران را کسب کند.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارتشی:
پورتال ارتشی، یکی دیگر از تارنماهای فراگیر در زمینه نظامی است که در سال 1389 تاسیس شده است. ارتشی با داشتن تارنما و انجمنی مجزا جهت گفتگو و مباحثه کاربران تا کنون توانسته 4000 کاربر را به عضویت در آورد. لازم به ذکر است که مطالب اختصاصی که توسط کاربران ترجمه یا تالیف می شوند بر روی پورتال این سایت قرار می گیرد تا دیگر هموطنان گرامی قادر به مشاهده آن باشند. تارنمای ارتشی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که مباحث مربوط به نیروی هوایی و مطالب مرتبط با مباحث فضانوردی در قسمتی جداگانه قرار دارند. مطالب برخی از مجلات نظامی مطرح در سطح کشور نیز در داخل این پورتال قرار می گیرد. در انجمن ارتشی کاربران قادر خواهند بود تا سوالات خود را در قالب پست هایی مطرح کنند تا دیگر کاربران به آنها پاسخ دهند. در این انجمن مباحث مربوط به هوانوردی و فضانوردی در بخش هایی نظیر هواگردهای نظامی و غیرنظامی – بالگردها – انواع موشک ها – سامانه های پدافندی – تاریخچه هوانوردی تقسیم شده است. اکثر کاربران ارتشی در قالب افراد مبتدی هستند که علاقه به کسب تجربه و دانش در زمینه نظامی را دارند. از مزایای ارتشی ایجاد مکانی مناسب و بها دادن به کاربران حرفه ای تر و نخبگان و مترجمان در زمینه نظامی و همچنین ایجاد یک پل ارتباطی توسط پیام کوتاه با مدیر تارنما است و از معایت این تارنما می توان به غیرفعال شدن مجله الکترونیک این پورتال از مرداد ماه 91 و همچنین به فعالیت کمتر کاربران انجمن ارتشی نسبت به انجمن های نظامی دیگر اشاره کرد. کاربران حرفه ای تر در این انجمن مسئولیت پاسخگویی به سوالات افراد تازه وارد را دارا هستند و افراد مترجم و مولف و همچنین ارتشیان محترم جایگاه ویژه ای در این سایت دارند. تاکنون 6000 موضوع نظامی جهت مطالعه هموطنان محترم در انجمن این وبگاه موجود است.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ایروسنتر:
ایروسنتر، یک تارنمای مجازی در زمینه علوم هوایی و هوافضایی است که فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرده است. این وبگاه مکان خوبی برای آموختن مسائل هوانوردی به صورت تخصصی است. مقالات تخصصی و تالیف شده بسیاری در این تارنما در زمینه های مختلف هوانوردی نظامی و غیر نظامی و همچنین مباحث فضانوردی موجود است. ایروسنتر مجله ی الکترونیکی نیز با مقالات اختصاصی داشته که می تواند مرجع خوبی برای سوالات هموطنان گرامی در این زمینه باشد.
همچنین انجمنی در این پایگاه اینترنتی جهت مباحث علمی کاربران تاسیس شده است که بخش هایی نظیر هوانوردی نظامی – هوانوردی غیر نظامی – فضا و نجوم – مهندسی هوافضا و فناوری های مرتبط و شبیه سازها را شامل می شود. ایروسنتر 25000 عضو دارد که تاکنون 20000 موضوع علمی مرتبط با صنایع هوانوردی و هوافضایی در انجمن این پایگاه منتشر کرده اند. کاربران می توانند مقالات علمی خودشان را در انجمن و مجله الکترونیک این پایگاه منتشر کنند. کاربران متخصصی در این انجمن وجود دارند که می توانند جوابگوی پاسخ کاربران مبتدی در صنایع هوافضا باشند. از نکات مثبت این وبگاه می توان به بخش شبیه سازها اشاره کرد که می توان به جرات گفت که در بین سایت های نظامی تنها ایروسنتر است که به این بخش اهمیت می دهد. در این بخش شما می توانید انواع افزونه های مربوط به شبیه سازهای هوانوردی و حتی موشکی را دریافت کنید. البته این وبگاه نکات منفی نیز دارد که می توان به کاهش فعالیت کاربران پس از تابستان و همچنین انتشار نشدن پیاپی سه شماره از مجله الکترونیک این تارنما اشاره کرد.
در بخش هوافضای این انجمن مباحثی مربوط به فضا و نجوم- مهندسی هوافضا – مهندسی مکانیک – اویونیک و سایر علوم و فناوری هوافضا وجود دارد. نگارخانه ای در این انجمن جهت به اشتراک گذاری و دانلود عکس های مربوط به مباحث هوانوردی و هوافضایی وجود دارد تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. ایروسنتر مکان خوب برای دستیابی به پاسخ های سوالات تخصصی شما می تواند باشد.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ایرواسپیس تاک:
یکی دیگر از منابع خوب در زمینه مباحث هوافضایی تارنمای ایرواسپیس می باشد. این وبگاه از سال 1385 هجری شمسی شروع به فعالیت کرده است و در طی مدت کوتاهی توانسته است به یکی از منابع خوب علمی در زمینه هوافضا تبدیل شود. سایت ایرواسپیس به بخش های مختلفی از جمله هوانوردی نظامی – هوانوردی غیر نظامی – هوانیروز – هوافضا و.... تقسیم می شود و مقالات متعددی در این بخش ها در این تارنما موجود هستند.
انجمن ایرواسپیس تاک با داشتن 25000 کاربر و بیش از 24000 مقاله علمی در انجمن خود، می تواند مرجع خوبی در این زمینه باشد. لازم به ذکر است که انجمن این وبگاه به بخش های مختلفی از جمله هوانوردی نظامی – هوانوردی غیر نظامی و هوافضا تقسیم می شود. در بخش هوافضا مباحثی در رابطه با کیهان شناسی – زندگی فرازمینی- سامانه های خورشیدی و البته فضانوردی تقسیم می شود و شما می توانید مقالات متعددی را در این زمینه ها در انجمن این پایگاه اینترنتی مطالعه کنید. همچنین نگارخانه ای جهت مشاهده عکس های مربوط به مسائل هوافضایی در این انجمن وجود دارد که کاربران می توانند از آن استفاده کنند و حتی عکس های خود را به اشتراک بگذارند.
ایرواسپیس تاک، مکان خوبی برای بحث و گفتگوی تخصصی پیرامون مطالب هوافضایی است و می تواند بستر خوبی جهت پیدا کردن جواب سوالات شما باشد.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ستاد توسعه فناوری هوافضا:
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور یکپارچه نمودن و انسجام سامانههای علم، فناوری و نوآوری کشور در بهمنماه سال 1385 با حکم رئیس جمهور محترم تاسیس شد. ستاد توسعه فناوری هوافضا از جمله ستادهای سه گانه این معاونت است که اعضای آن متشکل از حدود 20 نفر از مدیران ارشد و صاحب نظران حوزه هوافضایی کشور از بخشهای دولتی، خصوصی، دانشگاهی و انجمنهای علمی مرتبط می­باشند. سه کارگروه تخصصی نیز در حوزههای هوایی و هوانوردی، فضایی و سایر فناوریهای مرتبط درجهت تحقق اهداف و برنامههای ستاد فعالیت مینمایند.
شما قادر هستید تا در این تارنما از آخرین اخبار هوافضایی ایران مطلع شده و علاوه بر مطالعه انواع مقالات علمی تخصصی در زمینه هوافضا، پایان نامه های دانشجویی – کتاب ها و نشریات هوافضایی و همچنین مستندات هوافضایی را مشاهده کنید. همچنین در این وبگاه انواع آموزش های فضایی – هوایی و موشکی موجود است که می توانید از آنان استفاده کنید. در این پایگاه اینترنتی تعدادی از مرجع های خوب در زمینه هوانوردی و هوافضا نیز معرفی شده اند که می توانید به آنان نیز مراجعه کنید.
بانک های اطلاعاتی این تارنما مربوط به آزمایشگاه ها – سازمان های دولتی و خصوصی – انجمن ها و جوامع و همچنین مراکز علمی و پژوهشی است. با ایجاد یک حساب کاربری در این انجمن این تارنما می توانید به بحث پیرامون موضوعات تخصصی هوافضا بپردازید. این تارنما مکان خوبی برای دوستان با تخصص بالا در زمینه هوافضا است.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سازمان فضایی ایران:
تارنمای سازمان فضایی ایران، یکی از جامع ترین وبگاه ها در زمینه علوم فضایی کشور است و می تواند منبع خوبی جهت پاسخگویی به سوالات هموطنان عزیز در زمینه علوم فضایی باشد. در این تارنما آخرین اخبار در رابطه با رخدادهای هوافضایی در ایران و جهان بارگزاری می شود و همچنین مقالات علمی متعددی در این زمینه در این پایگاه اینترنتی موجود می باشد. در این تارنما کتابخانه ای نیز وجود دارد تا کاربران علاقه مند به کتاب های الکترونیک بتوانند کتاب های مربوط به مباحث هوافضا را به راحتی دریافت کنند. فصلنامه های علوم و هوافضا نیز در این پایگاه موجود است.
شما می توانید انواع مقالات و عکس های علمی مربوط به مباحث هوایی و هوافضایی را از این تارنما دریافت کنید. مقالات علمی مربوط به همایش ها و کنفرانس های هوافضا نیز در این پایگاه اینترنتی موجود است و شما می توانید آنها را دریافت کنید. توصیه می شود افراد متخصص به این سایت حتما مراجعه کنند.
نشانی تارنما : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سنترال کلابز:
انجمن سنترال کلابز از بخش های مختلفی تشکیل شده است که بخش هوافضا یکی از بخش های حائز اهمیت آن است. این بخش به قسمت های متعددی تقسیم می شود که شامل جنگندها-بالگرد ها – تسلیحات هوایی – نجوم – نگارخانه و کتابخانه هوافضا می باشد. کاربران می توانند در هر کدام از بخش های مربوطه سوالات خود را مطرح کنند و منتظر پاسخ افراد دیگر باشند. به دلیل اینکه سنترال کلابز یک انجمن جامع است به درستی نمی توان گفت که چند مقاله علمی و یا کاربر در بخش نظامی این تارنما وجود دارد ولی تخمین زده می شود که تعداد کاربران بخش نظامی ، نزدیک به [HIGHLIGHT=#FFFF00]30000  نفر باشد.
سنترال کلابز، بستر خوبی هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد متخصص است، سنترال کلابز مقالات تخصص متعددی در زمینه علوم هوانوردی و هوافضا را داراست. این انجمن همچنین بخش هایی جهت کیهانشناسی و مدرسه هوانوردی را داراست و می تواند مرجع خوبی برای پاسخ دادن به سوالات هم وطنان عزیز باشد.
نشانی تارنما : http://www.centralclubs.com/

چاپ شده در مجله هوافضا ___اسفند 91

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]بررسی-سایت-های-نظامی-میلیتاری-مجله-هوافضا/

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 737
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2789 بار
تماس:

Re: سنترال و دیگر تارنما های هوافضایی ایرانی از دید مجله هوا

پست توسط Erratic » جمعه 18 اسفند 1391, 7:59 pm

من بعنوان خودم تشکر میکنم از تمامی کاربران سنترال کلابز که خیلی از چیزایی که یاد گرفتم رو مدیون این سایت و کاربراشم.
خیلی ها زحمت کشیدن که سایت به اینجایی که هست برسه بویژه مدیران خوبش

نمیخوام تعریف کنم چون نیاز به تعریف من نداره اما من سایت های دیگه ای هم عضوم که گاهی حتی نمیشه اون سایت هارو کنار سنترال گذاشت برای قیاس کردن. بهترین مدیران بهترین مطالب. همه چی عالیه. شاید برای دوستان هم اتفاق افتاده باشه که سوالاتی رو در فروم های مختلف بپرسن و با چه لحنی با هزار منت جواب ادم رو میدن اما حتما برای دوستان هم اتفاق افتاده که برای یکبار سوالات خودشون رو در سنترال مطرح کنن و هر کاربر هر چیزی که میدونه رو بی منت در اختیار دیگران قرار میده.
فکر میکنم این ویژگی سنرال خیلی بارز هستش در قیاس با سایر سایت ها

امیدوارم همیشه پابرجا باشه :razz:
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: چهار شنبه 21 تیر 1391, 4:14 pm
محل اقامت: مشهد کنار فرودگاه
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 158 بار

Re: سنترال و دیگر تارنما های هوافضایی ایرانی از دید مجله هوا

پست توسط coops » شنبه 19 اسفند 1391, 9:35 pm

بنده با اینکه چند ماهی بیشتر نیست که عضو شدم و تقریبا 10 سال هست که به صنایع هوا فضا علاقمند شدم و تقریبا همین مدت هست که مجله صنایع هوایی رو مطالعه میکنم ولی اکثر اطلاعاتمو مدیون این سایت و بچه هایی گلشه

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و قوانين سايت”