در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کمک برای خرید گوشی (لطفا راهنماییم کنید)

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 7 مهر 1393 15:31

ne13,  
به نظر گوشي مناسبي هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

no avatar
339

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 خرداد 1387 10:49

آرشيو سپاس: 556 مرتبه در 81 پست

توسط fereshteh blue » سه شنبه 19 خرداد 1394 00:06

خوشحال می شم دوستانی که اطلاعات دارند کمکم کنند.
بنده بعد از کلی گشت و گذار نوکیا لومیا 930 رو پسندیدم و تصمیم برای خرید گرفتم. از کسی مشورت گرفتم، گفتن که کار با ویندوزفون خیلی سخته و پیچیده است و برای پیدا کردن یک شماره ساده باید کلی دردسر کشید! چون از گوشی پیشنهادی قبلی ایشون خیلی راضی بودم الان افسرده ام!
از برند سامسونگ و هوآووی خوشم نمیاد! ال جی هم رد کردند! سونی هم که هنگ می کنه!
از دوستان کسی بوده که با ویندوزفون کار کرده باشه؟
بعد از 4 سال کار با آندروید بدم نمیاد محیط جدیدی رو تجربه کنم!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 19 خرداد 1394 02:29

fereshteh blue,  
ویندوز فون در حال حاضر بدترین و ناقص ترین پلاتفورم موبایل هست. به هیچ عنوان توصیه نمیکنم، ممکنه با ویندوز 10 اوضاع تغییر کنه ولی من به شخصه به ویندوز 10 موبایل هم امید چندانی ندارم و فکر نمیکنم بتونه معادلات رو تغییر بده. پی کلا ویندوز فون رو کنار بگذارید، توصیه من برندهای سونی و سامسونگ هست، اگر برند براتون مهم هست ...
اگر بالای یک میلیون مد نظرتون هست، شاید یکی از بهترین انتخابها بر اساس قیمت و امکانات در حال حاضر Galaxy S5 یا S5 Duos باشه و همچنین Xperia Z3 که در حال حاضر میشه گفت برترین گوشی‌های برند هستند، اگر برند براتون مهم نیست، شاید گوشی‌های Lenovo, Inew و Xiaomi و دیگر برندهای چینی انتخاب‌های خوبی باشند.  به هر حال بهتره به جای اینکه بگید فلان برند رو دوست ندارم یا دارم، بر اساس امکانات و شرایط و نیازتون انتخاب کنید، البته مثلا اگر بگید از طراحی سامسونگ خوشم نمیاد دلیلی کاملا منطقی محسوب میشه، اما به هر حال سعی کنید دلیل خواستن یا نخواستن و همینطور بقیه شرایط رو ملاک انتخابتون قرار بدید

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

no avatar
339

تاريخ عضويت

توسط fereshteh blue » سه شنبه 19 خرداد 1394 09:35

خیلی ممنون آقا مهدی
بله! دقیقا مشکلم با طراحی سامسونگ هستش!
این که می گن سری A سامسونگ بهتر از سری S هست درسته؟ بعد به نظر سامسونگ باتری هاش مشکل داره! از بستگان که s3 دارن خیلی شاکی تموم شدن شارژ هستن به علاوه این که یه وقتایی اصلا زنگ نمی خوره بدون دلیل!
اتفاقا از سونی.  .Z3 خوشم اومده اما می گن مشکل هنگ کردن ها باقیه!
نمی شه گفت برند برام مهمه خیلی! اما ترجیح می دم چینی نباشه
قیمت مد نظرم هم تا 1.5
و این که دوربینش خوب باشه! دوربین 20 لومیا بدجور وسوسه انگیز بود!

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 19 خرداد 1394 14:18

fereshteh blue,  
خوب سری A سامسونگ از شیشه و فلز  پلاستیک استفاده میکنه و ظاهر بهتری داره،‌اما هنوز گوشی کاملی مثل S5 از این سری ندیدم و همگی برخی سنسورها رو ندارند که شاید به دلیل محدودیت استفاده از فلز و شیشه باشه. در مورد باتری هم اغلب گوشی‌هایی که قابلیت تعویض باتری دارند، با توجه به اینکه اکثر واردات موبایل در ایران قاچاق هست، این قاچاقچی‌ها باتری اصلی رو با یک باتری کپی بی کیفیت و مشابه تعویض میکنند و بعد باتری اصل رو به قیمت بالا و جدا به فروش میرسونن و به این شکل سود کلان‌تری به جیب میزنند،‌پس زمان خرید باید مواظب بود و یا مثلا با گارانتی میکروتل خرید و شرظ اصل بودن رو در فاکتور گنجوند. البته به طور کلی بحث باتری بسیار وسیع‌تر هست و هر چیزی ممکنه علت سریع خالی شدن شارژ باشه، مثل فعال بودن بلوتوس یا چی‌پی‌اس و یا فعال بودن برنامه‌های زیاد در رم و ...
در مورد سونی هم به هیچ عنوان هنگ گردن و ... صحت نداره، مخصوصا با ارتقا به اندروید 5 اغلب مشکلات حل مبشه و بسیار روان کار میکنه. در مورد دوربین هم مگاپیکسل اصلا ملاک خوبی نیست، برای مثال بهترین دوربین گوشی‌ها همواره معمولا متعلق به اپل هست که همچنان از سنسورهای 8 مگاپیکسلی سونی استفاده میکنه و رده‌ی بعدی هم سامسونگ بود که البته با ورود S6 عنوان برترین دوربین گوشی هم به این گوشی تعلق گرفت و نکته‌ی جالبتر اینکه با اینکه سونی سنسور اغلب گوشی‌ها رو میسازه، اما عکاسی سونی پایین‌تر از سامسونگ و اپل قرار میگیره، هر چند از سنسورهای 20 مگاپیکسل و بالاتر هم استفاده میکنه، پس عوامل متعددی مثل پردازشی که روی تصویر صورت میگیره و الگوریتم‌های این حوزه،‌ سایز پیکیل‌ها و زمان باز موندن دیافراگم و بسیاری پارامترهای دیگه در تعیین کیفیت گوشی موثر هست. در کل من توصیه میکنم دوربین‌هایی بین 8 تا 16 مگاپیکسل رو انتخاب کنید، اما Xperia Z3 رو میشه جزو بهترین گوشی ها از لحاظ مصرف انرژی قرار داد

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تشکر کرده: 6269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » سه شنبه 19 خرداد 1394 14:28

Mahdi1944, البته الان پرچمدار ال جی هم به دسته دوربین های با کیفیت اضافه شده و دوربینی با فاصله ی کانونی 1.7 رو ارائه داده که در جذب نور فوق العاده کار می کنی و توی محیط های کم نور بهترین عملکرد رو داره ...
نمی دونم چرا ولی کلا از طراحی و ساخت ال جی خیلی خوشم میاد چه جی 3 و چه این پرچمدارش جی 4 ، کلا اکثرا میانه رو هست همیشه و بهترین امکانات و با مطلوب ترین قیمت ارائه می کنه ، البته راجع به پشتیبانیش اطلاعات دقیقی ندارم ...
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

fereshteh blue از این پست سپاسگزاري کرده است

Major

Major

no avatar
339

تاريخ عضويت

توسط fereshteh blue » سه شنبه 19 خرداد 1394 15:00

Mahdi1944,  
طبق آخرین بررسی ها به سه تا گوشی رسیدم!
نوت 3 جزو معدود گوشی های سامسونگ بود که می پسندیدم! نوت 4 هم امکاناتش خوبه!Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy S6 گرون تر از چیزی در میاد که مد نظرم بوده اما هم آندورید بالاتری داره! هم دوربین دومش هم 5!
کلا طراحی سونی رو بیشتر می پسندم! ارزون تر از دو تا انتخاب دیگه هم هست! دوربینشم 20 جدا از مباحثی که آقا مهدی مطرح کردن! Sony Xperia Z3

حالا بین این سه گوشی به نظر شما کدوم بهتره؟

mojtaba13721372,  
من اصلاً یه علاقه ی ویژه ای نسبت به ال جی دارم! اما خیلی تعریف نمی شه ازش!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 19 خرداد 1394 15:10

mojtaba13721372,  
LG از لحاظ مقاومت بدنه نسبت به ضربه و پشتیبانی نرم افزاری خوب عمل نمیکنه و به همین دلیل چندان مورد توجه نیست

fereshteh blue,  
از سه گوشی مد نظر شما S6‌ رو که فراموش کنید کلا، چون فقط Exynos داره، مموری کارت پشتیبانی نمیکنه، ضد آب نیست و باتری اون هم قابل تعویض نیست، کلا S6 بدترین گوشی‌ای هست که طی چند سال گذشته سامسونگ ساخته، البته کیفیت و طراحی بدنه خیلی خوبی داره که به لطف همین مورد، فروش خوبی هم داشته ...
من Galaxy S5 یا S5 Duos در صورتی که دو سیمکارت لازم دارید رو منطقی‌ترین انتخاب میدونم و من بودم S5 Duos‌ رو انتخاب میکردم، بعد از اون هم Xperia z3 یا Xperia Z3 Dual که این گوشی کمی کیفیت صفحه و دوربین پایین‌تری نسبت به S5 داره و اینفرارد هم نداره، اما به جای اون بهترین شارژ رو داره و زیباتر هم هست. در کل از بین S5 یا Z3‌ یکی رو انتخاب کنید، اما اگر سامسونگ رو انتخاب کردید، نسبت به اسنپدراگون بودن اون مطمئن بشید و به هیچ وجه Exynos نگیرید

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
51

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 اسفند 1388 14:45

NSH/ OINN

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 21 پست

توسط Mersad-S » چهارشنبه 9 دی 1394 14:06

آقا مهدی سلام
من همیشه از مشاوره هاتون بیشترین استقبال کردم و واقعا هم برام مفید بوده،خرید Nokia C7وپنج سال کار مداوم باهاش وخرید Z3همگی بامشاوره های شما بود،و واقعا هم از این انتخاب ها راضی بودم،Z3رو دارم میدم به برادرم و ومیخوام یه پرچمدار برای خودم بخرم،مثل همیشه دوربین و باتری برام خیلی اهمیت داره و کیفیت!بازی نمی کنم و لی کیفیت صفحه نمایش برام مهمه...اپر امکان داره سه تا گوشی برتر تو پرچمدارا رو به ترتیب اولویت بهم معرفی کنید...منتظر راهنمایی های شما هستم،با تشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 9 دی 1394 21:23

Mersad-S,
علیک سلام
خوشحالم که راضی بودید :D
اگر عجله ندارید، احتمال میدم Galaxy S7 که چند ماه دیگه ارائه میشه، یکی از برترینهای تاریخ گوشی سازی خواهد بود، اما تا نیاد نمیشه نظر قطعی داد
اگر الان میخواهید گوشی تهیه کنید، Xperia Z5 گزینه بسیار خوبی هست، فقط قاب شیشه‌ای پشت اون، جای اثر انگشت زیاد میگیره
اما در حال حاضر کاملترین گوشی با در نظر گرفتن تمام موارد، به نظرم Galaxy S5 Plus هست. هر چمد پرچمدار نیست دیگه، اما واقعا گوشی کاملی هست، خودم الان گوشی اصلیم Galaxy S5 Duos هست

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
51

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 اسفند 1388 14:45

NSH/ OINN

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 21 پست

توسط Mersad-S » پنج شنبه 10 دی 1394 00:29

تشکرآقا مهدی :razz:  :razz:  :razz:  :razz: ...پس تا اومدن S7صبر می کنم :lol:  :lol:  :lol:

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي