در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Major II

Major II

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

کمک برای خرید گوشی (لطفا راهنماییم کنید)

توسط mahdi2elve » جمعه 18 اسفند 1391 23:00

مهم ( لطفا کمکم کنید خیلی گیر کردم دوستان)
سلام دوستان گرامی
اگه برای خرید گوشی کمکم کنید خیلی ممنون میشم !
من میخوام یک گوشی در رنج قیمت 500 الی 800 تومان بخرم .
نهایتن تا آخر فروردین 92 ( تاریخ رو برای این گفتم که شاید گوشی های جدیدی اومده و من خبر ندارم)
میخوام از محصولات سونی خرید کنم و قابلیت های زیر رو در حد امکان داشته باشه!
سرعت خوب برای پردازش(خیلی مهمه)
اندروید 4
صفحه بزرگ گوشی *
طراحی زیبا ( خیلی واسم مهمه)
خودم بین دوتا گوشی sony xperia j  & sony xperia sola گیر کردم !
ممنون میشم راهنماییم کنین.

سوال بعدییم اینه که میگن اگه پردازنده گوشی در حد تک هسته ای 1 گیگاهرتز باشه موقع نصب تم گوشی کم میاره!!!!!درسته این حرف!!؟( فرق بین تک هسته ای  و دو هسته ای بودن cpu برای انتخاب گوشی خیلی مهمه؟ )

اینم لینک مقایسه دو تا گوشی سولاو جی!( انتخابم این دوتا گوشی نبود فقط اینا مشخصات لازم رو بیشتر داشتن)

http://www.digikala.com/default.aspx?Pa ... y-Xperia-J
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کمک برای خرید گوشی (لطفا راهنماییم کنید)

توسط Mahdi1944 » شنبه 19 اسفند 1391 00:24

mahdi2elve,  
اگر دوربين جلو،NFC و قيافه گوشي براتون مهم نيست، Sola انتخاب بهتري هست. اما پشتيباني از J به دليل جديدتر بودن تا مدت بيشتري ادامه خواهد داشت که اين هم با وجود توسعه‌دهندگان قدرتمندي مثل سيانوژن اصلا موضوع مهمي نيست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
nima-rad, Mahdi Mahdavi, ARafiee, mahdi2elve, Ghost Rider, Erratic, Present, Solver, ASHKAN95, CentralWeb, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

RASHT

توسط mahdi2elve » شنبه 19 اسفند 1391 00:35

خیلی ممنون
آیا جیلی بین 4.1  نسبت به 4.0 خیلی فرق داره؟!
سوال بعدیمم راجب تم گوشی بود آیا تم روی پردازنده 1ghz  باعث هنگ گوشی میشه؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi2elve تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, Present

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 19 اسفند 1391 01:07

mahdi2elve,  
در مورد JB و ICS که تفاوت به اندازه‌ي نسخة‌ي 1.6 تا 2.3 اندرويد هست، JB به حق آبروي اندرويد هست. خود من روي يک گوشي از 2.3.4 تا 4.2.2 رو داشتم و تفاوت نجومي اون رو کاملا لمس کردم، اما با وجود تيم قدرتمند FXP که تحت Cyanogenmod فعاليت ميکنه، از اين بابت نگراني نداشته باشيد و به راحتي روي هر دو گوشي JB و حتي اندرويد 5 رو احتمالا تجربه خواهيد کرد. خود من در هر دو گوشي Galaxy R, Xperia Ray در حال حاضر نسخه‌اي بهينه شده توسط خودم بر پايه سيانوژن استفاده ميکنم و کاملا راضي ...

در مورد تم و قدرت پردازشگر هم به لحاظ منطقي و فني، اين حرف پايه و اساسي نداره، البته بايد ديد منظور شما از تم چي هست؟ براي مثال در اندرويد وظيفه‌ي ارتباط با کاربر با لانچر گوشي هست که دهها لانچر براش وجود داره و بهترين نسخه‌ي اون هم به نظر من Go Launcher هست که تعداد بيشماري تم داره و اين لانجر بدون هيچ مشکلي روي تقريبا تمام گوشي‌ها قابل استفاده هست، اما در اينکه پردازشگر دو هسته‌اي در اندرويد 4.1 به بالا بسيار اهميت داره و کارائي رو بسيار بهبود ميبخشه شکي نيست. اما بحث صرفا روي تم گوشي، يک بحث کاملا بي پايه و اساس و غير علمي هست

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ARafiee, Mahdi Mahdavi, Present, mahdi2elve, ASHKAN95, Erratic, Solver, CentralWeb, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

RASHT

توسط mahdi2elve » شنبه 19 اسفند 1391 01:28

خیلی ممنون یه سوال دیگه؟
گوشی سولا پردازنده دو هسته ای 1 گیگاهرتز داره که گفته شده اگه به اندروید 4.0 آپدیت بشه بسیاری از مشکلات گوشی نتنها برطرف میشه بلکه سرعت اونم در مقایسه با حالت قبلی که اندروید 2.3 داشت بیشتر میشه!!!!!
سوال اینجاست با توجه به گفته شما امکان داره جیلی بین اینقد قوی باشه که پردازنده تک هسته ای 1 گیگاهرتز سونی جی رو اینقد قوی بکنه که بشه قدرتشو در حد پردازنده دو هسته ای سولا دونست ؟

پردازنده سونی جی:Qualcomm MSM7227A Snapdragon Chipset, Single-Core Cortex-A5 1.0GHz
پردازنده سونی سولا:Dual-Core Cortex-A9, NovaThor U8500 Chipset 1GHz

یه سوال دیگه یکی از دوستان سونی live داره و بگفته خودش با نصب لانچر بر روی گوشیش گوشی لنگ میزنه یا هنگ خیلی کوچیکی میکنه!!پردازنده این گوشی 1 گیگاهرتز گفته شده .میخواستم بدونم قدرت پردازش این گوشی با توجه به مشخصات زیر بیشتره یا گوشی سونی جی ؟
پردازنده سونی لایو :Qualcomm MSM8255 Snapdragon Chipset, Adreno 205 GPU 1GHz

(پوزش بابت نحوه سوال )

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

RASHT

توسط mahdi2elve » شنبه 19 اسفند 1391 01:30

پوزش امکان داره در آینده برای گوشی سولا هم آپدیت جیلی بین بیاد؟
(چون در بعضی اخبار خوندم شرکت قصد آپدیت کردن سولا به جیلی بین رو نداره)

Major II

Major II

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 17:26

آرشيو سپاس: 224 مرتبه در 69 پست

توسط ze_ca » شنبه 19 اسفند 1391 16:08

یه نظر من این دو تا گوشی بدرد نمیخورن

ولی من یه گوشی بهت معرفی میکنم که هر دوتاشونو میندازه تو جیبش

عکسشو برات میزارم بعد خودت برو در موردش تحقیق کن و اطلاعاتشو در همین پست بزار تا همه ببینن و لذتشو ببرن

http://gumpul.com/wp-content/uploads/2012/04/972781.gif

:shock:
آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در شنبه 19 اسفند 1391 20:33, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: از ارسال اسپم خوددابي کنيد!
برای ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات

|           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           |           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد            |

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ze_ca تشکر کرده اند:
Present

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 20 اسفند 1391 02:14

mahdi2elve,  
اساسا تا قبل از ICS پردازنده‌ي دو هسته‌اي فقط مصرف انرژي رو افزايش ميده و عملا کارائي رو بالا نميبره، چون GB بيش از يک پردازنده رو به صورت بهينه نميتونه استفاده کنه. پس با ارتقا به ICS عملا امکان استفاده از دو هسته رو پيدا ميکنه. JB هم که همونطور که گفتم بهترين و کاملترين و بهينه‌ترين نسخه‌ي آندرويد هست که به لحاظ فني قابل نصب حتي در گوشي HTC G1 که اولين گوشي آندرويدي جهان بود هم هست و حتي روي اون هم تست موفق داشته که اين هم گواهي بر بهينه‌تر و سبک‌تر بودن اين نسخه هست
پس طبيعي هست که با ارتقا از GB به ICS و JB کارائي بهبود پيدا کنه، اما در مورد سوال شما در مورد مقايسه sola و J به هر حال هر دو گوشي به صورت غير رسمي امکان نصب شدن JB رو دارند و عملا هر دو گوشي اين افزايش کارائي رو به يک نسبت خواهند داشت. اگر منظور شما اين هست که J با JB و Sola با GB رو با هم مقايسه کنيد. در اين صورت قطعا J بهتر عمل خواهد کرد. اما همونطور که گفتم اين مقايسه منطقي نيست، چون هر دو گوشي قابل ارتقا به JB هستند و در صورتي که سيستم عامل يکسان باشه، باز Sola بهتر عمل خواهد کرد.

لانجر بيشتر از اينکه به پردازنده نياز داشته باشه، به رم نياز داره. احتمالا مشکل گوشي دوستتون نصب برنامه‌هاي زياد و فعال بودن همه‌ي اونها در رم هست. مشکلي که هست اينه که آندرويد رخداد پايه هست. يعني برنامه نويس امکان اين رو داره که خيلي راحت براي هر رخداد يک عمل تعريف کنه، مثلا با بوت شدن، حذف يا نصب برنامه و .... برنامه‌ي X اجرا بشه. اين مشکل بايد مديريت بشه، وگرنه زماني که حجم زيادي از برنامه‌ها روي گوشي نصب بشه، حتي بدون اجراي دستي، بسياري از اونها به دليل گوش دادن به رخداد‌هاي مختلف فعال ميشوند و اين موضوع رم سيستم رو اشغال ميکنه. اگر گوشي مستر ريست شده و فقط Go Launcher نصب باشه، احتمالا مشکلي نخواهند داشت

فکر ميکنم به سوال پست دومتون هم پاسخ دادم، اما برااي واضح‌تر شدن، همين الان نسخه تست اندرويد 4.1.2 براي Xperia Sola توسط تيم قدرتمند CM ارائه شده و قابل استفاده روي اين گوشي هست

mahdi2elve, CAPTAIN PILOT, Present, Erratic, Mahdi Mahdavi, ARafiee, ASHKAN95, CentralWeb, behrad90, apple2009

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

RASHT

توسط mahdi2elve » يکشنبه 20 اسفند 1391 22:24

خیلی ممنون mahdi1944
یک دنیا ممنون
هر جا رو گشتم چه اینترنت چه میان دوستان و آشنایان و چه در فروشگاه ها هیچ کس پاسخ درستی مثل شما نداده بود .واقعا منو از سردرگمی درآوردید.
بازم تشکر خیلی فراوان
موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi2elve تشکر کرده اند:
Present, nima-rad, Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

توسط Goebbels » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 15:29

با سلام

بنده قصد خرید گوشی مناسبی در محدوده قیمتی 700 الی 900 هزار تومان را دارم ، پیشنهاد دوستان مطلع چیست؟!

سونی ، سامسونگ یا .........................؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Present, ne13, pouya126

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 17:30

براي موزيك Sensation XE
گوشي با طراحي خاص Prada 3.0
s3 mini از سامسونگ هم هست تو اين رنج
دو سيم جي ال ايكس G3 يا G4
دو سيم كارته از سامسونگ galaxy s dous

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Goebbels, Mahdi1944, pouya126

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
211

تشکر کرده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 آذر 1388 11:38

آرشيو سپاس: 443 مرتبه در 117 پست

توسط apple2009 » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 18:17

من سونی پی دارم خیلی عالیه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب apple2009 تشکر کرده اند:
Goebbels, pouya126

بعدي