در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

خزه ، یک ماده اولیه ارزان قیمت برای تولید بیوسوخت

توسط marshal1987 » شنبه 19 اسفند 1391 17:27

Science News
Mar. 7, 2013


لینک مطلب :  http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 110555.htm


تحقیقات برای پیدا کردن یک منبع بادوام برای تولید بیوسوخت یا سوخت گیاهی که از آن جهت تولید بنزین،گازوئیل و سوخت جت استفاده می شود ، توجه دانشمندان را به سوی خزه که گیاهی شناور در تالاب ها و برکه ها با رشد سریع است ، جلب نموده است.

فلوداس،ژین زائو و همکاران آنها دریافتند که خزه ها به عنوان گیاهی آبزی که در دریاچه ها و برکه های راکد آب شیرین شناورند، ماده اولیه ای ایده آل برای تولید بیو سوخت ها به شمار می روند.

آنها سریع رشد میکنند و قادر به رشد در فاضلابهایی که دیگر استفاده ای ندارند هستند ، اثری بر تولید مواد غذایی ندارند و می توانند سریعتر و آسانتر از جلبکها و سایر گیاهان آبزی رشد کنند. اگرچه هنوز مطالعات کمی در مورد استفاده از خزه به منظور مواد اولیه بیو سوخت ها صورت پذیرفته است.

این دانشمندان چهار سناریو را جهت پالایش بیسوخت های حاصل از خزه و تبدیل آنها به بنزین،گازوئیل و نفت سفید با توجه به تکن.ل.ژی های ممکن در نظور گرفته اند.این روشها شامل تبدیل زیست توده به گاز، تبدیل گاز به متانول ،یا الکل چوب و تبدیل متانول به بنزین یا دیگر سوختها می باشد.
نتایج پالایش خزه ها در مقیاس کوچک نشان می دهد که می توان از آنها سوختی ارزان قیمت و معادل با سوخت تهیه شده از نفت به قیمت بشکه ای 100 دلار ، بدست آورد. و درصورتی که این پالایش در حجم وسیعی صورت گیرد قیمت سوخت حاصل کمتر و برابر سوخت بدست آمده از نفت بشکه ای 72 دلار خواهد بود .


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
CentralWeb, Mehrab373, ArM!ta, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, ali 313

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان