در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

سوالات و اشکالات وردپرس

توسط Erratic » يکشنبه 20 اسفند 1391 00:32

با درود و سلام

من افزونه های زیادی در رابطه با قرار دادن کدهای مختلف در ارسال مطالب نصب کردم اما هیچکدوم اونچیزی که میخواستم نبود
در واقع به اسم Syntax شناخته میشه و کدها رو به صورت رنگی و پس زمینه به صورت سفید و خاکستری همراه با کادربندی و شماره های خط ها نمایش میده
بهترین موردی که پیدا کردم دو نسخه داشت که متاسفانه باز هم اونچیزی که میخواستم نبود همینطور کدهارو راست به چپ نمایش میداد و هیچ رقم نتونستم چپ به راستش کنم.
ایا همچین افزونه ای وجود دارد یا باید به صورت دستی نوشتش؟ (نمونه همیار وردپرس)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: سوالات و اشکالات وردپرس

توسط Solver » يکشنبه 20 اسفند 1391 04:36

تقریبا تمام افزونه های این حوزه به جز یک مورد خاصش، قابل استفاده هستند. اون یک مورد هم دلیل اصلیش این است که کلا از CSS پشتیبانی نمی کند و تقریبا برای تنظیمات چیدمان لازم است کلا بازنویسی کنید پلاگین را.

اما باقی پلاگین ها ، کافیست از قسمت ویرایش برید سراغ اون افزونه و فایل CSS اونها را ویرایش کنید. فراموش نکنید، خیلی جاها هست که در طراحی وب چون پیش فرض چپ چین است اصلا کلاسی براش تعیین نشده یا اگر شده درش گفته نشده است که چپ چین باشد. بنابراین شما صرف این که هر چه left هست را بکنید right یا هر چه ltr بود بشود rtl برای اصلاح چیدمان کفایت نمی کند.

من قبلا اینها را استفاده کردم:

http://blog.hackerforhire.org/code-snippet

کد اسنیپت تقریبا ساده ترینش هست، البته زبان های مختلف را شناسایی و خودکار رنگ بندی میکند کدها را ، اما قابلیت های کامل باقی را نداره در عوض خیلی سازگار هست با تمام قالب ها و البته راحت هم لود میشه.

FV Code Highlighter

هم فکر کنم تو خود وردپرس پیداش بشه کرد، این اما یادمه شماره میزد خط  ها را و کپی هم می گرفت.

مدل های کاملتر هم بود که الان خاطرم نیست چون تقریبا 3 - 4 سال پیش رو وبلاگم استفاده کردم، برم شرکت تو هارد اونجا شاید فهرست کاملش را داشته باشم که برات میزارم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CentralWeb, behrad90, Mahdi1944, Erratic