در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط jhan2010 » يکشنبه 20 اسفند 1391 18:21

مقامات رژيم صهيونيستي درباره ناكامي سپر موشكي گنبد آهنين گزارش دروغ منتشر كرده اند. «رووين بدهتسور» تحليلگر مسائل امنيتي و خلبان سابق نيروي هوايي رژيم صهيونيستي ضمن مقاله اي در روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» نوشت: «نتايج تحقيقات ۲ كارشناس امنيتي اسرائيلي و يك كارشناس آمريكايي نشان مي دهد گنبد آهنين فقط ۵ درصد از موشك هاي گراد فلسطيني را در جنگ اخير غزه رهگيري كرده است در حالي كه ارتش اعلام كرد ۸۴ درصد اين موشك ها را هدف قرار داده است.»
به گزارش کیهان، «بدهتسور» به نقل از دكتر «تئودور بوستول» كارشناس آمريكايي افزود: اگر منظور از مقابله موفقيت آميز گنبد آهنين با موشك هاي فلسطيني، تخريب كلاهك جنگي موشك ها باشد، نسبت موفقيت اين سپر موشكي بسيار پايين است، و چه بسا ۵ درصد باشد.»
در اين مقاله آمده است: «كارشناسان مزبور در تحقيقات جداگانه خود به تحليل و بررسي دهها فيلم ويدئويي از جنگ اخير پرداخته و به اين نتيجه رسيده اند كه همه گلوله هاي آتشي كه در اين فيلم ها ديده مي شود تنها ناشي از انفجار خود موشك هاي گنبد آهنين است نه اصابت به هدف.»
اين كارشناسان مي افزايند: «در پي خسارت هاي ناشي از اصابت موشك هاي فلسطيني به شهرك ها، ۳۲۰۰ درخواست به مسئولان براي بازسازي منازل شهرك نشينان داده شده است.» كارشناسان امنيتي بر همين اساس تاكيد كرده اند منطقي نيست كه ۵۸ موشك (طبق آمار ارتش) اين حجم از خسارت را ايجاد كند.
به گزارش العالم، بدهتسور در بخش ديگري از اين تحليل مي نويسد: ۳ كارشناس مزبور بويژه بعد از مقايسه آمار اعلام شده با آماري كه در پايان جنگ اول خليج فارس ارائه شد، در آمارهاي جديد ارتش و پليس رژيم اشغالگر ترديد كردند. اسرائيل در پايان جنگ اول خليج فارس اعلام كرد كه سامانه پاتريوت ۹۶ درصد موشك هاي عراقي را هدف قرار داد، اما نتايج تحقيقات كارشناس آمريكايي (بوستول) در همان زمان نشان داد كه ميزان كارايي و موفقيت پاتريوت در مقابله با موشك هاي عراقي صفر بوده است

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند


Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 21 اسفند 1391 01:43

سلام به همگی

در همان زمان هم هیچ کس پاسخ این پرسش را نداد که «چطور راکت هایی با برد 20-30 کیلومتر آن قدر خطا دارند که کلاً بیرون از محدوده شهر به زمین بخورند و نیازی به رهگیری نداشته باشند؟!»
متأسفانه اغلب افراد، شهادت دم جناب روباه را به راحتی پذیرفتند!

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
كيارش, Sami 1993, onbekende, Present

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط saeid 7 » دوشنبه 21 اسفند 1391 02:14

اگه ناکارامد بود بیشتر از 4 کشته میداد.به نظر من کاملا موفقیت امیز بود

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

305

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط onbekende » دوشنبه 21 اسفند 1391 11:17

سلام.

تعداد کشته های کم میتونه چند علت داشته باشه و نباید گفت که صرفا به دلیل رهگیری و انهدام موشک ها توسط گنبد آهنین تعداد کشته ها کمه.

1.قدرت کم راکت هایی که به طرف شهرک های صهیونیست نشین شلیک می شد.
2.رفتن مردم به پناهگاه ها که یکی از اصلی ترین دلایل تعداد کشته کمه که به هیچ وجه نباید در بررسی ها فراموش بشه.حتما یادتون میاد که تعدادی از شهرک های اسرائیلی برای چند روز تعطیل بودن و اخبار رفتن مردم به پناهگاه ها پخش می شد.
3.اطلاع رسانی سریع در مواقع موشک باران.که به کمک اون مردم سریع به پناهگاه های زیرزمینی یا دیگر پناهگاه ها میرفتن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
Solver, scientist66, Present, KH.I.A.2500

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط CAPTAIN PILOT » دوشنبه 21 اسفند 1391 12:13

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی   

با سپاس از مطلب جناب jhan2010 گرامی
  

كارشناس آمريكايي افزود: اگر منظور از مقابله موفقيت آميز گنبد آهنين با موشك هاي فلسطيني، تخريب كلاهك جنگي موشك ها باشد، نسبت موفقيت اين سپر موشكي بسيار پايين است، و چه بسا ۵ درصد باشد.

سامانه Iron Dome و موشک رهگیر (Tamir) آن جهت انهدام اهداف از تکنولوژی فیوز مجاورتی (Proximity) بهره میبرد و در این روش بر خلاف تکنولوژی های انرژی جنبشی (Kinetic) یا انرژی مستقیم (Direct) اساسا" انهدام کلاهک جنگی هدف به عنوان راهکار تقابل مد نظر نیست. فیوز مجاورتی و فیوز لیزری مکمل و مورد استفاده در Iron Dome پس از نزدیک شدن به هدف و در صورت تشخیص موقعیت مناسب نسبت به آن و یا رد شدن از آن (در صورت Jamming, مانور سریع و ...) بلافاصله فرمان انفجار کلاهک موشک رهگیر و انهدام تهدید با استفاده از موج انفجار و ترکش های ایجاد شده توسط Explosive Warhead را صادر مینماید و اینگونه تهدید موشکی از مدار و مسیر اصلی خارج میگردد. در این بین قطعا" کلاهک جنگی هدف, بطور مستقیم منهدم نمیگردد و طبیعتا" همراه با سایر بقایای به جا مانده از راکت و موشک رهگیر, بر روی مناطقی از زمین سقوط مینمایند. این موضوع همواره یکی از مشکلات پدافند موشکی و حتی ضد بالستیک میباشد و بقایای انهدام میتوانند تخریب های مختلفی در ابعاد گسترده و البته کم خطر ایجاد نمایند اما هیچیک از آنها به عنوان یک تهدید جدی قلمداد نگردیده و طبیعتا" نقاط تعریف شده را مورد هدف قرار نمیدهند. بنابراین موفقیت 5 درصدی Iron Dome بنابر ادعای فوق در تقابل مستقیم با کلاهک جنگی تهدیدات, به عنوان نقظه ضعف قلمداد نگردیده و این موضوع اساسا" در تعاریف اولیه این سیستم جایگاهی ندارد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
behrad90, Shahbaz, Java, ne13, Ali$amir, KH.I.A.2500, hamed_713, scientist66, reza4087, Erratic, Mahdi1944, Solver, M.Lawyer, A3eman, serpiko, Lord_Jason, Present, mj_piremard, samsun, apadana11, nima-rad

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: دروغ بزرگ ارتش اسرائيل لو رفت

توسط Solver » دوشنبه 21 اسفند 1391 18:19

نظر به ارتباطات نسبتا گسترده با دوستانی در مناطق هدف ،  نارضایتی جمعی زیادی از کل سامانه های موشکی فارغ از بحث های فنی موضوع و کیفیت عملکرد بر مبنای برنامه طراحی شده وجود دارد. مثلا ما یک راه حل برای پیشگیری از نفوذ هکرها به یک قسمت سایت میگذاریم و مدعی امنیت کامل سایت می شویم. اما هکر از جای دیگر نفوذ میکند، هر چند سامانه ما خوب عمل کرده است، اما به هر حال نفوذ به سایت اتفاق افتاده و این نقطه ضعف ما است که مدعی امنیت سایت بوده ایم.

ایجا نیز بحث این مسئله برقرار است، البته اکثر این دوستان اطلاعات نظامی بالایی ندارند و شاید در حقیقت آنطور که رامین جان شرح دادن، بوده باشد.

اما در مجموع، نارضایتی خود مردم اسرائیل از عملکرد سامانه های دفاعی در اون جنگ در سطح وسیعی بود، که دلیلش تبلیغات بیش از اندازه و بزرگ نمایی دولتشون بود، و نمیشود این را گذاشت پای عملکرد ضعیف بلکه باید گذاشت پای ادعاهای بزرگ تر از واقعیت این دولت  :-)
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
onbekende, Mahdi1944, esijoon, sand_fighter, Present, KH.I.A.2500


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 14 مهمان