در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
279

تشکر کرده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 فروردین 1390 14:52

تهران

آرشيو سپاس: 2840 مرتبه در 263 پست

اوباما به مناسبت نوروز ۹۲ پيام ويدئويي داد

توسط babak1985 » سه شنبه 29 اسفند 1391 23:18

باراك اوباما در آستانه عيد باستاني نوروز پيامي تلويزيوني ارسال و در مورد فرصت آغاز رابطه‌ای نو میان دو کشور سخن گفت. در اين پيام ويدئويي؛ رييس‌جمهور آمريكا چنين گفت:

درود، همزمان با گردهم آمدن خانواده‌ها برای جشن نوروز، مي‌خواهم بهترین آرزوهایم را به مناسبت فرارسیدن بهار و سال نو ابراز کنم. در سراسر جهان و اینجا در ایالات متحده، شما دور سفره نوروز جمع شده اید تا شکرگزار وجود عزیزانتان باشید، به نعمت‌ها بیاندیشید و به همه فرصت‌هاي فصل نو خوش آمد بگویید. همانگونه که من هرسال به عنوان رئیس جمهور انجام داده ام، مي‌خواهم از این فرصت برای گفتگوی مستقیم با مردم و رهبران ایران استفاده کنم. از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری من، فرصتی را به دولت ایران ارائه داده‌ام – درصورت عمل به مسئولیت‌هاي بین المللی اش، در این صورت فرصتی برای ایجاد روابط تازه میان دو کشور ما امکان پذیر است، و ایران مي‌تواند به جایگاه واقعی اش در میان جامعه کشورها بازگردد.

من درباره دشواری بودن غلبه یافتن بر دهه‌ها بی اعتمادی توهم ندارم. حل اختلاف‌هاي زیادی که میان ایالات متحده و ایران وجود دارد نیازمند تلاش‌هاي جدی و متدوام است. این شامل نگرانی‌هاي جدی و درحال رشد جهان درباره برنامه هسته‌اي ایران مي‌باشد که صلح و امنیت منطقه و فراتر از آن را تهدید مي‌کند. رهبران ایران مي‌گویند برنامه هسته‌اي آنها برای تحقیقات پزشکی و تولید برق است. اما تاکنون نتوانسته‌اند جامعه جهانی را متقاعد کنند که برنامه هسته ایشان صرفا مقاصد صلح آمیز دارد. برای همین جهان در عزمش برای حل این موضوع متحد است و دلیلی که اکنون ایران اینگونه منزوی شده است. مردم ایران بهای زیاد و غیرلازمی برای عدم تمایل رهبران ایران برای رسیدگی به این مسئله پرداخته اند.

همانگونه که من همیشه گفته ام، ایالات متحده ترجیح مي‌دهد این مسئله را به طور صلح آمیز و دیپلماتیک حل کند. اگر واقعا آنگونه که رهبران ایران مي‌گویند – برنامه هسته ایشان مقاصد صلح آمیز دارد – در این صورت اساسی برای راه حل عملی وجود دارد، این یک راه حلی است که به ایران دسترسی به انرژی صلح آمیز هسته‌اي را مي‌دهد و همزمان برای همیشه پاسخگوی پرسش‌هاي جدی جامعه جهانی درمورد ماهیت واقعی برنامه هسته‌اي ایران است. ایالات متحده درکنار سایر اعضای جامعه جهانی آماده است به اینگونه راه حل دست یابد. اکنون زمان آن است که دولت ایران برای کاستن تنش گامهای جدی و با معنی بردارد و در جهت توافقی پایدار و درازمدت در زمینه برنامه هسته‌اي حرکت کند.

یافتن راه حل کاری آسان نخواهد بود. اما اگر بتوانیم، مردم ایران مي‌توانند مزایای مبادلات بازرگانی بیشتر و روابط با کشورهای دیگر ازجمله ایالات متحده را ببینند. در حالیکه اگر دولت ایران همچنان حرکت در مسیر فعلی را ادامه دهد، تنها ایران را منزوی تر خواهد کرد. این انتخابی است که اکنون پیش روی رهبران ایران است. من امیدوارم آنها راه بهتر را انتخاب کنند – به خاطر مردم ایران و به خاطر جهان. زیرا دلیل خوبی وجود ندارد که مردم ایران از فرصت هایی که مردم کشورهای دیگر استفاده مي‌کنند محروم باشند، همانگونه که ایرانیان شایسته برخورداری از آزادی‌هایی هستند که مردم همه جا از آن برخوردار هستند.

انزوای ایران برای جهان هم خوب نیست. همانگونه که پدران و اجداد شما در طول تاریخ دنیای علم و هنر را غنی کرده اند، همه کشورها از استعداد و خلاقیت مردم ایران بهره خواهند برد، به ویژه جوانان شما. هر روزی که ارتباط شما با ما قطع است روزی است که ما با هم کار نمی کنیم، باهم نمی سازیم، نوآوری نمی‌کنیم – و فرصت ساختن آینده‌اي پر از صلح و کامیابی که در قلب این جشن است را نداریم.  در این ایام نوروز همزمان با جمع شدن خانواده و دوستان در این نوروز بسیاری از شما به حافظ روی خواهید کرد که نوشت: «درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد، نهال دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد»

همزمان با آغاز بهاری تازه، من همچنان امیدوارم که دو کشور ما بتوانند از تنش را پشت سر گذاشته و فراتر روند و من همچنان به تلاشم برای رسیدن به آغازی نو میان کشورهایمان ادامه خواهم داد که حاصلش دوستی و صلح میان دو کشورمان باشد. سپاسگزارم و عید شما مبارک!

منبع:
http://baharnews.ir/vdcc.eqoa2bq44la82.html

===============================

شما جیب ما رو نزن تبریک عید پیشکش

دشمن رو باید از دور دید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب babak1985 تشکر کرده اند:
nasir irani, MASTER, airplane, Ghost Rider, nima-rad, hesperus, Solver, esijoon, sylvester, CAPTAIN PILOT, Lord_Jason, Present, shazdepesar, كيارش, iran4946, sand_fighter, CentralWeb, mahdi2elve, mogtaba-pilot

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: اوباما به مناسبت نوروز ۹۲ پيام ويدئويي داد

توسط esijoon » سه شنبه 29 اسفند 1391 23:28

:???:  :???:  :???:  :???:  :???:  :???:

مردم از خنده....

دوستان دم خروست رو باور کنم یا قسم حضرت عباست به انگلیسی چی میشه؟؟؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
babak1985, nasir irani, airplane, hesperus, malmal1369

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » سه شنبه 29 اسفند 1391 23:34

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  با زیرنویس فارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
nasir irani, anga2009, Ghost Rider, babak1985, MASTER, CAPTAIN PILOT, nima-rad, sand_fighter, ASHKAN95, javedan-seda, esijoon, apadana11, دموکراسی, Present

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

توسط nasir irani » چهارشنبه 30 اسفند 1391 01:35

این پیام مثل امضاهای بیشماری که پرزدنت اوباما پای کاغذهای تحریم ایران زده و رکوردی که در این بخش زده  بزرگ بوده!...........آیا چماق تحریم ها و هویچ تبریک ها به هویچ تشویقات و چماق تهدیدات تبدیل خواهد شد؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasir irani تشکر کرده اند:
Present, mehdighorbani, esijoon, onbekende, samsun, airplane, hesperus

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
247

تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1386 22:52

برج عاج

آرشيو سپاس: 453 مرتبه در 67 پست

توسط javedan-seda » چهارشنبه 30 اسفند 1391 02:15

اون کاریکاتور مضحک ادم رو یاد فیلمهای ساخت کره شمالی که حمله و نابودی امریکا توسط پیونگ یانگ رو نشون میذه میندازه!  ::ns  

اون مهندسی که این کاریکاتور  رو کپی کرده احتمال نداده که کمی بیش از حد بی معنی  از اب دراومده؟!

کاریکاتور اصلی که متعلق به یک کاریکاتوریست  چینیست رو اینجا میشه دید

http://militantlibertarian.org/wp-conte ... yranny.jpg
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javedan-seda تشکر کرده اند:
sand_fighter, Ghost Rider, serat&mersad, arian2020, nasir irani, ali 313, samsun, MASTER, Lord_Jason, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » چهارشنبه 30 اسفند 1391 02:29

:?  :?  :?  :?  :?

ربطش رو به موضوع تاپیک نفهمیدم...هر چند کاریکاتوری که مد نظرتون هست رو دیدم...اتفاقا خیلی هم معنی داره.....

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

توسط nasir irani » چهارشنبه 30 اسفند 1391 04:23

javedan-seda نوشته است:اون کاریکاتور مضحک ادم رو یاد فیلمهای ساخت کره شمالی که حمله و نابودی امریکا توسط پیونگ یانگ رو نشون میذه میندازه!  ::ns  

اون مهندسی که این کاریکاتور  رو کپی کرده احتمال نداده که کمی بیش از حد بی معنی  از اب دراومده؟!

کاریکاتور اصلی که متعلق به یک کاریکاتوریست  چینیست رو اینجا میشه دید

http://militantlibertarian.org/wp-conte ... yranny.jpg

تشکر واقعا این یکی معنی داره ...اون یکی مبهم و گنگ بود..

این فیلمی که کره شمالی ساخته و به کاخ سفید حمله کرده رو نداری؟

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
247

تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1386 22:52

برج عاج

آرشيو سپاس: 453 مرتبه در 67 پست

توسط javedan-seda » چهارشنبه 30 اسفند 1391 15:20

nasir irani,  

فیلم رو میتونید از اینجا ببینید. مطمئن نیستم فیلم اصلی دقیقن همین هست یا خیر ولی به هر حال چیزی که در یو تیوب اپلود شده این فیلم هست
http://www.youtube.com/watch?v=PauQJpAE_6M
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javedan-seda تشکر کرده اند:
Ghost Rider, nasir irani

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
82

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 خرداد 1389 21:19

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 51 پست

توسط sylvester » پنج شنبه 1 فروردین 1392 15:00

کسب برای این پیام تبریک دروغین ارزشی قایل هست؟
من که نه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sylvester تشکر کرده اند:
nasir irani, onbekende, aaa10, esijoon, Present, scientist66, oweiys

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 1 فروردین 1392 20:19

سلام بر همگی

من هم سال نو را تبریک می گویم و از رئیس جمهور امریکا می خواهم تا به شعور همدیگر احترام بگذاریم!
همچنین امریکا باید پاسخگوی نگرانی های جامعه جهانی در قبال تهدیدهای مکرر کشورهای مختلف دنیا از سوی امریکا، حمله نظامی به کشورهای مختلف، انواع دخالت ها در امور داخلی کشورهای جهان و استفاده از پهپادهای نظامی علیه غیر نظامیان باشد.
علاوه بر این، امریکا به عنوان تنها استفاده کننده از سلاح کشتار جمعی اتمی علیه غیر نظامیان و بزرگترین عامل ایجاد رقابت تسلیحاتی در جهان، باید به بازرسان بین‌المللی اجازه‌ی بازدید از تونل‌های زیرزمینی ویژه آزمایش‌های هسته‌ای را بدهد و یا اجازه بدهد تا بازرسانی از کشورمان از زرادخانه های اتمی این کشور بازدید کنند تا ما مطمئن شویم امریکا از این سلاح ها علیه جامعه بشری استفاده نخواهد کرد. همچنین تهدیدها و دخالت های امریکا در ایران، چین، روسیه، کشورهای امریکای لاتین، کشورهای مسلمان، برخی کشورهای افریقایی و آسیایی دیگر، عملاً سبب ایجاد ناامنی در تمام جهان شده است.
سردمداران و حاکمان امریکا باید یاد بگیرند که به حقوق سایر ملت ها احترام بگذارند و از موضع تکبر و زورگویی با ملت ها برخورد نکنند. همچنین دست از طرح های دراز مدت برای تجزیه کردن کشور های جنوب غربی آسیا بردارند تا جهان روی آرامش را به خود ببیند.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Present, oweiys, nasir irani, mehdighorbani, onbekende, anga2009