در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

بعض نكته هادر دنياي امروز

توسط shafagh 2 » شنبه 3 فروردین 1392 13:55

1- كاخ سفيد هميشه در جلو دوربين هاي خبري مدعي صلح و سازش با ديگر ملت هاست و اين در حالي است كه در همان لحظه ناوهاي جنگي اش در سراسر دنيا مشغول تهديد كشورهاي ديگر مي باشند.

2- شبكه هاي ماهواره اي كه بزبان فارسي برنامه پخش مي كنند بواقع مثل افعي هستند گه در عين نشان دادن خط و خالي جالب  هركه به انها نزديك شود نيش مهلك خود را در رگ او فرو مي كنند. همانطور كه اين حقيقت بزبان شعر نيز منظوم است :
                        يار بد بدتر بود از مار بد            مار بد تنها همي بر جان زند          يار بد بر جان و بر ايمان زند

3- راز شكوفايي صنعت و اقتصاد چين ان است كه انها بر خلاف لوكس گرايي غرب به نبازهاي توده هاي مردم و استقبال انها از جنس هاي فراوان و ارزان توجه كردند اگرچه در موازات اين سياست بخشي از كيفيت و دوام قرباني شد. انها قبل از توليد هر كالايي مطالعاتي قبلي در باره فرهنگ ، سنت و پسند مردم مناطق مختلف جهان دارند و بعد از جمع اوري اطلاعات لازم به توليد كالايي مي پردازند كه مردم ان ناحيه از ان استقبال كنند. اين ديدگاه تجاري فرا مرزي نيز يكي از رازهاي موفقيت انهاست.

4- تحريم ايران كه از نظر جغرافيايي يكي از مراكز مهم مبادلات تجاري دنيا بحساب مي ايد، ضررهاي زيادي را به پيكره صنعت، اقتصاد و جامعه كارگري غرب وكشورهايي كه اجبارا با امريكا همگام شده اند وارد ساخته است. اگر اقتصاددانان بنشينند و به تحقق و بررسي اين ضررها بپردازند و ارقام مربوطه را معلوم كنند روشن خواهد شد كه مجموع ضررهاي صنعتي و مالي در دنيا صدها برابر ضررهاي وارده بر ايران در طي زمان تحريم بوده است.


5- حامد كرزاي رييس جمهوري افغانستان نبايد ناراحت باشد كه سران طالبان با امريكا پنهاني مذاكره كرده بودند بلكه بايد خوشحال باشد كه بعد از سال ها مذاكرات پنهاني دست اين تروريستها در هم پيماني با امريكا رو شد. شايد رييس جمهور اين كشور نتواند فعلا از نظر قهري كاري انجام دهد اما با افشا كردن راز پنهان روابط طالبان با امريكا ضربه جانانه اي را بر حيثيت ساختگي انها وارد كرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
anga2009, oweiys, Solver, hesperus

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: بعض نكته هادر دنياي امروز

توسط shafagh 2 » شنبه 3 فروردین 1392 16:18

6- چيزي كه امروز اسراييل را در هم كوبيده، نگراني شديد از اتحاد و اتفاق مسلمانان دنيا و بويژه كشورهاي اسلامي منطقه خاورميانه براي ازاد سازي فلسطين است. اين نگراني زماني به اوج خود رسيده كه اسراييل خود را در محاصره چند كشور اسلامي انقلابي امثال مصر و الجزاير مي بيند. حوادثي كه اسراييل بيمناك براي اينده متصور مي شود ائتلاف گروههاي مبارز اسلامي با مبارزان مسلمان فلسطيني و تشكيل يك قدرت كوبنده مقابل نيروهاي صهيونيسم است. و چيزي كه در اين بحبوبه انها را بيشتر متوحش مي كند ناتوان شدن امريكا در كنترل نسبي اوضاع منطقه به نفع اسراييل و عقب نشيني امريكا به سمت ابهاي غربي است. بروز چنين اتفاقي در صورت ركود اقتصادي امريكا و انقلاب هاي ناگهاني مردمي در ديگر كشورهاي عربي و ايجاد يك اتحاد عمومي بين كشورهاي اسلامي و از بين رفتن پايگاه هاي امريكا در چنين كشورهايي بعيد نبوده و تصور همين موضوع كمر سران جنايتكار اسراييلي را مي لرزاند. انچه كه امروز تا حدودي مسكني براي اعصاب در هم ريخته صهيونيست هاست همين حضور و توطئه هاي امريكا در منطقه براي متفرق نگه داشتن مسلمانان است. البته ايران بعنوان قدرتمندترين كشور سياسي و مردمي جهان و همچنين كشورهاي نظير روسيه و چين بعنوان عوامل نظامي بازدارنده امريكا در اقدامات نظامي دلگرمي مطلق اسراييل به امريكا را بشدت تنزل داده است . در كل اسراييل امروز در لبه پرتگاه است و تنها با يك ريسمان به سياست ها، دلار و جولان هاي نظامي امريكا در منطقه متصل است و چنانچه بهر دليلي اين ريسمان گسسته شود اسراييل سقوط خواهد كرد. البته وضعيت امريكا هم بدرستي معلوم نيست. اين ها بر پرده هاي تبليغاتي نشان مي دهند كه ظاهرا امريكا با گذشته اش از نظر قدرت و ثروت هيچ تفاوتي نكرده است اما ايا در پشت اين پرده تبليغاتي هم اوضاع واقعا بهمين وضعيت است يا امريكاييان حقايق نزول و كاستي قدرت و استيلاي اقتصادي خود را از انظار و افكار عمومي پنهان مي كنند ؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
hesperus, anga2009, samsun

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

305

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

Re: بعض نكته هادر دنياي امروز

توسط onbekende » چهارشنبه 14 فروردین 1392 23:07

سلام.

الان یک تصویری در یاهو دیدم که نظرمو جلب کرد !
تاپیک مناسب دیگری پیدا نکردم تا این مطلب رو توی اون بذارم،برای همین این تاپیک رو انتخاب کردم.

بالاخره هر چی باشه این خودش یک نکته است که خطناکترین کشورهای جهان کدام ها هستند !

خطرناکترین کشورها برای سفر با رنگ قرمز توسط آقای یاهو رنگ شده اند و به ترتیب تا سبز شدن ادامه میابند که سبز ها امن ترین کشورهای جهان هتسند:
متن اصلی موضوع:
http://news.yahoo.com/blogs/lookout/cou ... 44866.html


خواستم این عکس رو بذارم و شمارو خبر کنم تا از فردا به خیابون ها و... نرید و سریع از ایران فرار کنید .آخه ایران جزو خطرناکترین کشورهای دنیاست و با سوریه و عراق و سومالی در یک سطح قرار داره...

داشت یادم میرفت،کانادا هم اصلا کشور به حساب نمیاد،در نقشه بالا بهش نگاه کنید !
عجب...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI, Abdoll@h, shafagh 2


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان