در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: دفع 5 تجاوز دریایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها توسط سپاه و

توسط esijoon » يکشنبه 4 فروردین 1392 13:32

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه خبر داد
دفع 5 تجاوز دریایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها توسط سپاه و بسیج

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بعد از دوران دفاع مقدس تاکنون پنج ‌بار به آب‌های سرزمینی ما تجاوز کرد‌ه‌اند که دو بار به اسارت آنها و سه بار هم به فرارشان منجر شده است.
خبرگزاری فارس: دفع 5 تجاوز دریایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها توسط سپاه و بسیج

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان به نقل از قرارگاه راهیان نور، سردار سیف‌الله بختیاری اظهار داشت: خداوند همانند صدر اسلام چنان رعب و وحشتی را با دست غیب خود به دل دشمنان اسلام انداخته که هنوز هم وحشت دارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دو بار متجاوزان خارجی به آب‌های سرزمینی کشورمان به اسارت درآمده‌اند، ادامه داد: بار اول که پنج نفر و بار دوم هشت نفر بودند، همه سر تا پا مسلح به سلاح و تجهیزات مورد نیاز بودند، اما وقتی نیروهای ما با آن‌ها مواجهه شدند، همراه خود تنها سلاح سبک کلاشینکف به همراه داشتند و با همین سلاح هم توانستند آن‌ها را به اسارت بگیرند.

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه با تأکید بر اینکه در این موضوع متوجه شدیم، دشمن از ما وحشت دارد، خاطرنشان کرد: دشمن در هر مقطعی بخواهد به آب‌های سرزمین ما وارد شود؛ همواره بخشی از ترس و وحشتش را که از قبل در خود ایجاد کرده، همراه دارد؛ البته این هم جز به پشتوانه خداوند متعال و تأسی گرفتن رزمندگان نیروی دریایی از معنویت امامان معصوم (ع) ایجاد نشده است.

سردار بختیاری با اظهار اینکه سری اول سه نفر آمریکایی و دو نفر کویتی را دستگیر کردیم، اما به خاطر وضع سیاسی کشور در سال 81 اصلاً رسانه‌ای نشد، تصریح کرد: در مرحله اول وقتی اعلام شد که متجاوزان وارد آب‌های سرزمینی ما شده‌اند، رزمندگان ما به سمت آن‌ها حرکت کردند و هنگامی که به مقابل‌شان رسیدند، یکی از ملوانان آمریکایی تیربار به دست و آماده شلیک به سمت نیرو‌ها نشانه‌روی کرده بود، اما رزمنده ما فقط با یک تکبیر او را خلع سلاح کرد.

وی با بیان اینکه افتخار رزمندگان منطقه سوم نیروی دریایی سپاه این است که تاکنون نگذاشتند، یک آمریکایی یا انگلیسی از اروند به داخل آب‌های ایران نفوذ کند، اضافه کرد: این هم حاصل نشده، مگر اینکه رزمندگان ما به ائمه معصوم (علیهم‌السلام) متوسل شدند و در همه حال رهرو خون شهدا بودند و از ولایت پیروی کردند.

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه با یادآوری اینکه دستگیری ملوانان متجاوز انگلیسی در خلیج فارس با مشارکت یگان دریایی بسیج صورت گرفت، افزود: زمانی که آمریکایی‌ها به عراق حمله کردند، روز دوم یا سوم بود که به من اعلام کردند کسی به عنوان ناوگان پنجم آمریکا اعلام می‌کند با فرماندهی کار دارد، اما آن روز چون فرمانده منطقه حضور نداشت؛ من به عنوان جانشین، جواب دادم.

سردار بختیاری ادامه داد: کسی که درخواست صحبت کرده بود خود را به عنوان سخنگوی ناوگان پنجم معرفی کرد و گفت که قصد دارند از اروندرود وارد عراق شده و با محاصره آن زود‌تر عراق را اشغال کنند؛ ما هم به دلیل مشخص بودن استراتژی جمهوری اسلامی ایران نیازی به کسب اجازه ندیدیم؛ به همین خاطر به آن‌ها اعلام کردیم حق ورود به اروند را ندارند، بنابراین بهتر است که برگردند.

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه در خلیج فارس یادآور شد: چون احتمال می‌دادیم آن‌ها اعتنا نکنند و وارد شوند، تعدادی ناوگروه به دریا فرستادیم و مراقبت ویژه از منطقه انجام دادیم.

وی ابراز داشت: پس از اعزام، اعلام شد که تعدادی قایق آمریکایی در حال وارد شدن به اروندرود هستند، بنابراین چند شناور را مسلح کرده و به سمت متجاوزان حرکت کردیم، اما به محض حرکت، آمریکایی‌ها به وسیله جنگ الکترونیکی بی‌سیم‌های ما را قفل کردند؛ با این حال به سمت آن‌ها حرکتمان را ادامه دادیم؛ نزدیکشان که شدیم، دیدیم پنج شناور حامل تفنگداران آمریکایی به ستون منظم و کلاسیک در آستانه ورود به سمت اروندرود هستند که به فرمانده شناور اولی اعلام کردم به سمت آن‌ها حرکت کند، اما هنگامی که این حرکت ما را دیدند، سریع سر و ته کرده و پا به فرار گذاشتند.

سردار بختیاری افزود: پس از فرار آن‌ها و دور شدنشان، بی‌سیم‌های ما از حالت قفل خارج شد و‌‌ همان سخنگویی که درخواست صحبت کرده بود، پشت بی‌سیم آمد و پس از رد و بدل شدن حرف‌های تهدیدآمیز، آمریکایی‌ها منطقه را ترک کردند.

فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه در خلیج فارس در ادامه درباره میزان آمادگی نیروی دریایی سپاه در حفظ و حراست از مرزهای دریایی‌ جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: الان جزایر ما در خلیج فارس از چنان استحکاماتی برخوردارند که حتی دشمن هم به این استحکامات پی برده و از سوی دیگر شناورهای دریایی ما هم به سلاح‌های موشک‌انداز با برد بلند و متوسط مجهز شده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین تکاوران و تفنگداران ما نیز آماده مقابله با هر نوع تحرک و تجاوز دشمن در خلیج فارس هستند؛ البته همه این توانایی‌ها به قوت قلب رزمندگان ما از تجاربی که از شهیدان آموخته‌اند برمی‌گردد.

سردار بختیاری در پایان تأکید کرد: الان هم اگر به ما اعلام کنند، آمریکایی‌ها به مرزهای ما می‌آیند؛ همانند دوران دفاع مقدس مقابل آن‌ها کوتاه نمی‌آییم، حتی شده با دست خالی مقابلشان ایستادگی می‌کنیم و آن‌ها را در جای خودشان سرکوب می‌کنیم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
onbekende, KH.I.A.2500, امام قلي خان

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

114

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 تیر 1391 15:14

محل سکونت

مشهد کنار فرودگاه

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 80 پست

Re: دفع 5 تجاوز دریایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها توسط سپاه و

توسط coops » يکشنبه 4 فروردین 1392 15:03

یکی از ملوانان آمریکایی تیربار به دست و آماده شلیک به سمت نیرو‌ها نشانه‌روی کرده بود، اما رزمنده ما فقط با یک تکبیر او را خلع سلاح کرد.
::do  ::do  ::do

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب coops تشکر کرده اند:
Ghost Rider

New Memberno avatar
پست ها

2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 بهمن 1391 20:26

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

Re: دفع 5 تجاوز دریایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها توسط سپاه و

توسط raptors10 » يکشنبه 4 فروردین 1392 17:34

آنچه که ما داریم در جنوب کشور میبینیم روزانه دهها مرتبه حریم هوایی کشورمان توسط انواع مختلف هواپیماهای نیروههای ائتلاف نقض میشه ولی صدای هیچکسی در نمیاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب raptors10 تشکر کرده اند:
coops


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان