بالگرد افسـانه ای روسـی ، چهل سـاله شد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

بالگرد افسـانه ای روسـی ، چهل سـاله شد

پست توسط marshal1987 » یک شنبه 4 فروردین 1392, 12:33 am

Defencetalk
March 22nd, 2013لینک مطلب : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


امسال چهلمین سالگرد تولید بالگرد Mi-24 است ، بالگردی تهاجمی –ترابری که بسیار موفق عمل کرده و پس از گذشت سالها همچنان استفاده می شود و بیش از 1500 فروند از آن در انواع مختلف ، در 60 کشور جهان در حال خدمت است.

در سال 1978 گئورگیان کاراپتیان ، خلبان شوروی سابق موفق شد در یک ازمایش با این بالگرد سرعت 368.4 کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند که تا امروز در بین بالگردهای روسی این رکورد همچنان پا برجاست.

بالگرد Mi-24 به عنوان پایه ای برای ساخت بالگرد Mi-35M مورد استفاده قرار گرفت که از سال 2005 تولید آن شروع شده است.
Mi-35M توانایی قابل ملاحظه ای در پرواز در ارتفاع زیاد داشته و مانور پذیری بالایی دارد.این بالگرد می تواند در ماموریتهای جنگی در آب و هوا و جغرافیای مختلف ، شرکت کرده و درمحیط هایی با ارتفاع بسیار بالا یا دمای بالا پرواز نماید.

این بالگرد مورد تقاضای بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته ،خصوصاً ارتش روسیه و کشورهای مشترک المنافع خواهان آن هستند، همچنان که بازارهای جدیدی در آمریکای جنوبی نیز برای این بالگرد به وجود آمده است.

Mi-35M به سلاحهایی با دقت بسیار بالا مجهز شده است و می توان از آن در روز یا شب برای نابودی اهداف یا پشتیبانی هوایی نیروهای زمینی ، استفاده نمود.

پیکربندی این بالگرد را میتوان به دلخواه تنظیم کرد که از آن به عنوان یه سلاح تهاجمی بر علیه اهداف زمینی استفده گردد یا به عنوان یه بالگرد ترابری ایفای نقش نماید.

بالگرد سازان روسی بابت ساختن Mi-35M بسیار مغرورند و به خود می بالند چرا که این بالگرد به عنوان محکی برای صنعت بالگردسازی جهان تبدیل شده است.
 تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”