در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

جاسوسی موفق با استفاده از روابط عاشقانه

توسط marshal1987 » سه شنبه 6 فروردین 1392 12:57

Strategypage
March 25, 2013
  

لینک : http://www.strategypage.com/htmw/htinte ... 30325.aspx15 مارچ یک مرد 59 ساله امریکایی به اتهام جاسوسی بازداشت شد. این مرد که پیمانکار وزارت دفاع و از پرسنل ارتش امریکاست به اطلاعات بسیار محرمانه ای دسترسی داشته است.
  
متهم که بنیامین بیشاپ نام دارد متهم است که با برقراری روابط عاشقانه با یک دختر 27 ساله چینی که با ویزای دانشجویی در امریکا حضور دارد، اطلاعات محرمانه ای را در اختیار این دختر قرار داده است.
  
چینی ها دفعات زیادی است که از روابط جنسی برای بدست آوردن اطلاعات محرمانه دیگر کشورها استفاده می کنند.آنها معمولاً از روش "دام عشق" برای وادار کردن و تهدید فرد مورد نظر برای جاسوسی در مقابل افشا نکردن رسوایی به وجود آمده، استفاده می کنند.
  
چهار سال پیش هم یکی از دولتمردان تایوانی به وسیله یک دختر چینی در منطقه ردلایت اغوا شده و هنگام برقراری رابطه عاشقانه از او فیلمبرداری شده بود که آنها قصد داشتند از این فیلم برای وادار ساختن این فرد به جاسوسی به نفع چین استفاده نمایند.
  
این نوع از جاسوسی (روابط عاشقانه) ترفندی است که در سالهای متمادی کشورهای چین و روسیه به دفعات از آن استفاده نموده اند که البته گاهی نتیجه معکوس داشته است. مثلاً هفت سال پیش  مسئول رمزنگاری ارتباطات کنسولگری ژاپن در چین با این روش مورد تهدید قرار گرفت . او از طرف همکاران چینی خود تحت فشار بود که در صورت لو ندادن اطلاعات محرمانه ای که در اختیار داشت  ،روابط عاشقانه ای که در اثر اغوا دختر چینی به وجود آمده بود افشا می شد.(روش دام عشق) اما فرد ژاپنی تصمیم میگیرد بعد از در جریان گذاشتن مافوق خود از موضوع خودکشی کند.
  
این یکی از ریسکهای روش دام عشق است که گاهی فرد مورد نظر که برای جاسوسی در مقابل عدم افشای رسوایی تحت فشار است ممکن است خود کشی نماید.  
  
  
  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
آرتب, onbekende, Qaher1406, Cloor Master, Java, anga2009, A3eman, كيارش

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان