چرا خبر شلیک به احمدی‌نژاد در آمريکا سانسور شد؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

چرا خبر شلیک به احمدی‌نژاد در آمريکا سانسور شد؟

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 6 فروردین 1392, 2:02 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

خبری که پس از هفت سال منتشر شد؛
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
همزمان با انتشار خبر اشتباه یکی از محافظان باراک اوباما در سفر به فلسطین اشغالی و به دردسر انداختن تیم حفاظت وی، یک نشریه آمریکایی از اشتباه یکی دیگر از مأموران سرویس اطلاعاتی آمریکا درجریان سفر محمود احمدی‌نژاد به نیویورک در سال 2006 ميلادي خبر داد.


گروه بین الملل مشرق - اخبار منتشر شده طی 24 ساعت گذشته در رسانه‌های جهان، بار دیگر خاطرات رسوایی اخلاقی مأموران اطلاعاتی آمریکا در کلمبیا را زنده کرد. رسوایی اخلاقی تعداد زیادی از مأموران اطلاعاتی ایالات متحده که در یک هتل چنان کردند که رئیس جمهور آمریکا را نیز به واکنش وا داشت.

اما اشتباهات و رسوایی‌های نیروهای اطلاعاتی آمریکا به این مورد محدود نمی‌شود. در سفر اخیر اوباما به سرزمین‌های اشغالی نیز بار دیگر یکی از مأموران اطلاعاتی همراه تیم حفاظتی اوباما که وی را در سفر به اسرائیل همراهی کرده، اشتباه خبرساز دیگری مرتکب شد. این مأمور به دلیل پر کردن باک لیموزین به شدت امنیتی رئیس جمهور با گازوئیل به جای بنزین و از کار انداختن آن، به دردسر افتاده است.

اما آنچه این اخبار را تحت الشعاع خود قرار داد خبری بود که به بهانه این اتفاق در رسانه‌های خبری جهان دست به دست منتشر شد.


افشای حادثه شلیک به سمت رئیس جمهور در نیویورک پس از هفت سال

به گزارش مشرق، براساس اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، مأمور سازمان اطلاعات آمریکا در جریان بازدید دکتر احمدی‌نژاد از نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال 2006 میلادی بطور تصادفی به سوی وی تیراندازی کرده است.

تصویر
مأموران امنیتی آمریکا باک خودروی حفاظتی باراک اوباما را با گازوئیل پر کردند

هنگامی که مأمور اطلاعاتی آمریکا که در نزدیکی خودروی متعلق به کاروان حفاظتی جرج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا مستقر بود و می‌خواست سلاح خود را در جای خود بگذارد، این اسلحه بطور تصادفی تیراندازی کرد. گلوله شلیک شده به سوی احمدی نژاد رفت که در آن زمان در حال سوار شدن به خودرو خود بود.

شرح این واقعه در کتابی منتشر شده که قرار است به زودی در آمریکا چاپ شود و در آن به سرویس مخفی فعال در درون دولت ایالات متحده و عملیات‌های پنهانی آن پرداخته شده است.

تصویر
کتابی که در آن به حادثه شلیک به سمت رئیس جمهور در نیویورک برای اولین بار منتشر شد

در بخش دیگری از این کتاب آمده است: "پس از این اتفاق، گزارشی از واقعه برای مقامات عالی‌رتبه آمریکا فرستاده شد که در آن حادثه تیراندازی به سوی رئیس جمهور ایران در مقابل هتل اینترکنتیننتال، کاملاً تصادفی و بدلیل اشتباه محافظ، روی داده است."

این کتاب در تشریح واکنش‌ها به این اتفاق می‌نویسد: "‌پس از این حادثه همه به یکدیگر نگاه می‌کردند و پس از عذرخواهی آن مأمور، احمدی‌نژاد نیز برگشت و سوار خودرو شد."

تصویر

اما آنچه جای تعجب دارد، سکوت رسانه‌ها و خود رئیس جمهور در برابر این حادثه بود. دکتر احمدی‌نژاد که هر سال پس از بازگشت از سفر نیویورک، خاطرات سفر خود - از استقبال پرشور مردم تا کودکی که صدا زد "محمود" - را برای گروه‌های مختلف مردمی و رسانه‌ها بازگو می‌کرد، کوچکترین اشاره‌ای به تیری که به خطا رفت نکرد.

حتی پس از اتهام واهی توطئه ترور سفیر آل سعود در نیویورک به کشورمان، شاید یادآوری تیری که به سوی رئیس جمهور شلیک شد می‌توانست تلنگری به دستگاه‌های اطلاعاتی پر اشتباه آمریکا باشد... اما این خاطره در دل رئیس جمهور و همراهانش ماند تا یک نویسنده آمریکایی از آن در کتاب خود پرده بردارد.

تصویر

گرچه تصادفی بودن این حادثه تقریباً واضح است، اما سکوت مطلق هفت ساله - که می‌توانست تا سال‌های دیگر نیز ادامه داشته باشد - چندان خالی از ابهام و سؤال نیست.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

Re: چرا خبر شلیک به احمدی‌نژاد در آمريکا سانسور شد؟

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 6 فروردین 1392, 2:08 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

خبر بارنشر تابناک
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
«مأمور اطلاعاتی آمریکا هنگامی که احمدی نژاد در نزدیکی هتل محل اقامت خود در جریان برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بود، از سوی یک مأمور اطلاعاتی آمریکا هدف شلیک قرار گرفت... احمدی نزاد فقط برگشت و سوار ماشین شد». این بخش هایی از کتابی است که قرار است به زودی در آمریکا منتشر شود.


مامور سازمان اطلاعات آمریکا در جریان بازدید محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران از نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال 2006 میلادی بطور تصادفی به سوی وی تیراندازی کرده است. این مطلب را روزنامه «دیلی میل» روز پنج شنبه گزارش داده است.

به گزارش «تابناک»، این روزنامه می نویسد هنگامی که مامور اطلاعاتی آمریکا در خودروی متعلق به کاروان خودروهای «جرج دبلیو بوش»، رییس جمهور سابق آمریکا می خواست تفنگی را در جای خود بگذارد، این تفنگ بطور تصادفی تیراندازی کرد. گلوله به سوی احمدی نژاد شلیک شد که در آن زمان در حال سوار شدن در خودروی خود بود.

به نوشته دیلی میل، این رویداد در کتابی به نام "Deep State: Inside the Government Secrecy Industry" که در ماه آوریل به معرض فروش گذاشته خواهد شد، به طور مفصل شرح داده شده است. مولفان این کتاب «مارک امبیلدر» و «دی.بی گریدی» هستند.

بر اساس این گزارش، این رویداد فوراً طی یک یادداشت اداری به اطلاع تعدادی از مقامات عالی رتبه دولت آمریکا رسانده شده است. در این یادداشت نوشته شده «مامور اطلاعاتی آمریکا هنگامی که محمود احمدی نژاد در نزدیکی هتل "اینترکنتیننتال" در حال سوار شدن در خودروی خود بود، به وضوح به طور تصادفی از تفنگ به سوی وی شلیک کرد».

به گزارش «دیلی میل»، در بخشی از این کتاب گفته می شود: «وقتی شلیک رخ داد همه متوقف شدند. ایرانی ها به ما و ما به ایرانی ها نگاه می کردیم. مأمور شروع به عذرخواهی کرد. احمدی نزاد فقط برگشت و سوار ماشین شد».

نویسندگان این کتاب همچنین گفته اند دولت رییس جمهور آمریکا به خاطر واکتش احتمالی رییس جمهور ایران نگران بوده و می ترسیده وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در ان زمان در حال بحث در خصوص اعمال تحریم ها علیه کشور وی بخاطر برنامه هسته ای بود، اعلام کند سرویس های اطلاعاتی آمریکا برای ترور وی تلاش کردند. اما احمدی نژاد از آن زمان اشاره ای به رویداد مذکور نکرده است.

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”