در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

کار ضد دین جدید آکادمی گوگوش و شبکه من و تو

توسط jhan2010 » جمعه 9 فروردین 1392 19:45

همان گونه که پیش بینی می شد و مخاطبان نیز به این بازی پی برده بودند، یکی از برنامه های محوری «من و تو» بدون در نظر گرفتن شعور مخاطب، با یک چینش حساب شده، یک دختر محجبه را در مسابقه خوانندگی اش راه داد و برنده یک دوره از این مسابقه کرد تا این پیغام را پیش روی مخاطب ایرانی قرار دهد که در رویکردی پاردوکسیکال می توان هر عملی که در اسلام حرام است را انجام داد و خود را متعهد به عمل به احکام اسلام نیز جلوه داد!

«آکادمی گوگوش» یکی از برنامه های محوری است که برای این شبکه بیننده جذب کرده و بسیاری از مخاطبان این شبکه ماهواره ای فارسی زبان تصور می کنند این برنامه برای شناسایی استعدادهای خوانندگی و معرفی آنها به افکارعمومی و در واقع یک سکوی پرش برای مستعدها در حوزه موسیقی پاپ محسوب می شود اما با گذشت چند دوره از برگزاری این برنامه و مشخص شدن فرجام خوانندگان این برنامه، همه چیز رنگ باخت.

برگزیدگان این برنامه که عمدتاً ار سطح متوسطی برخوردار بودند، با جایزه نقدی نه چندان بالای این برنامه تنها چند ویدئوکلیپ مستقل ساختند و به واسطه آنکه از توانمندی بالایی برخوردار نبودند، خیلی زود به حاشیه رفتند و حتی در میان آن گروه از خوانندگان متوسط آن سوی آبی نیز نتوانستند به مقبولیت و ماندگاری حداقلی دست یابند و کار تا آنجا بالا گرفت که برخی از آنها با حضور در دیگر شبکه های ماهواره ای به نادیده گرفته شدن توسط مسئولان برنامه ای که منتخبش بودند، اعتراض کردند.

با این وجود، این برنامه همچنان استمرار یافته و در دور تازه این برنامه یک اتفاق جالب افتاد که اگر کلیت این برنامه برای پیگیری همین اتفاق طراحی شده باشد نیز دور از انتظار نیست. یک دختر جوان که عنوان می کند همسری آلمانی دارد، با حجاب کامل که حتی در ایران نیز از سوی هر دختری رعایت نمی شود، به جمع نفرات برتر راه می یابد و مرحله به مرحله پیش می آید.

این دختر برای حفظ حدود شرعی حتی با مردان در این برنامه دست نمی دهد و در این زمینه ها قائل به احکام دینی تشیع است اما در عین حال یکی از محکم ترین احکام دینی که تمامی مراجع تشیع بر آن وحدت نظر دارند را نادیده می گیرد و بر احکام دیگر تاکید می ورزد. این نوع برخورد با دین یکی از انگلیسی ترین شیوه های برخورد با اعتقادات سایر ملل تلقی می شود که با حفظ پوسته و سطح دین نظیر حجاب مشکلی ندارد اما به شدت پیگیر به تغییر تمامی لایه زیرین دین است.

جالب اینکه این دختر محجبه در نهایت ساعتی پیش به عنوان خواننده برتر این دوره از این برنامه نیز انتخاب شد و به واقع این پیغام غیرمستقیم برای تماشاچی ارسال شد که می توان ظاهر دینی داشت و دیگر احکام را نیز رعایت نکرد و من باب مثال با حجاب بود اما رقاصه بود یا دست به شرب خمر زد یا مکرر دروغ گفت و خیانت کرد. این قرائت پرتناقض از دین ساده تر از کنار گذاشتن کامل دین مورد توجه قرار می گیرد و از این منظر در این برنامه نیز به صورت کاملاً حساب شده، چنین جمع بندی برای مخاطب پیش کشید.

بی شک اگر یک زن غیرمحجبه در این برنامه بخواند و برگزیده شود که اتفاق مسبوق به سابقه ای بوده، جای تعجب ندارد، چرا که طبیعتاً به هیچ یک از احکام قائل نیست اما چنین پارادوکسی و اینکه می توان با حفظ حجاب خواننده موفق شد، به شدت عجیب است. به هر حال می توان چند صدای سطح پایین را با یک دختر دارای صدای متوسط در چنین مسابقه ای در یک گروه قرار داد و رای ها را به یک سو جهت دهی کرد تا چنین نتیجه گیری برسد، هرچند شاید چنین رویه ای کاملاً اتفاقی بوده باشد!

در هر صورت این اتفاق بدون برنامه ریزی صورت پذیرفته باشد یا این برنامه با آمارهای غیرمنطقی رای دهندگانش یک طراحی ویژه را در پیش گرفته باشند، هر انسان فاقد حداقل منطق می تواند درک کند که چنین پارادوکسی را نمی توان به مخاطب ایرانی ارائه کرد و توقع پذیرشش را داشت و برای عادی سازی چنین فتواهای تازه و من درآوردی، نیاز به ده ها برنده محجبه دیگر در این سلسله برنامه هاست!
منبع: جلا.آی آر jala.ir
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

Re: کار ضد دین جدید آکادمی گوگوش و شبکه من و تو

توسط A3eman » جمعه 9 فروردین 1392 20:12

jhan2010,  از روز اول هر جا که میدیدم می گفتم که این کار یک کار سیاسیه و اگر ندیدید که همین اول شد ؟! دقیقا همین جور شد دیگه این بازیا نخ نما شده بازی جدیدتری رو تدارک ببینید ، لطفا !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
jhan2010, CentralWeb, onbekende, KH.I.A.2500, bravo

Major

Major

نماد کاربر
291

تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

توسط saeid 7 » جمعه 9 فروردین 1392 21:30

شاید سیاسی باشه منصداش رو نشنیدن اما
هر کس واقعا اهنگ گوش نمیده میتونه از این خانم انتقاد کنه نویسنده این مطلب درسایت جلا چرا اصلا ماهواره نگاه میکنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
arian2020, Eagle_of_sky, coops, sand_fighter, hermes_PERSIAN, Mohammad.Jafar

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

توسط A3eman » جمعه 9 فروردین 1392 22:36

به نظر من در حالی که اونجا حقش بود که حذف بشه اون یکی کاندید دیگه رو به عنوان بدتر حذف کردند در حالی که اصلا کار این خانوم خوب نبود از همون جا فهمیدم که ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
saeid 7, jhan2010

Major II

Major II

نماد کاربر
305

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

توسط onbekende » شنبه 10 فروردین 1392 00:27

سلام.

البته اگر فردی از دین سرش بشود و بداند حجاب چیست متوجه میشود که حجاب فقط با یک روسری یا شال رعایت نمی شود.بلکه حجاب عفت و عزت یک خانم است که به غیر از لباس در چیزهای دیگه هم باید رعایت بشه.لباس این خانم توی عکس بالا به مراتب بدتر و جذب کننده تر از لباس دیگر شرکت کنندگان است !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
CentralWeb, esijoon, Present, KH.I.A.2500, apple2009, Ghost Rider, jhan2010

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1391 08:55

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 13 پست

توسط persiangolf91 » شنبه 10 فروردین 1392 12:10

معلومه همه بسیجی ها من و تو نگاه میکنند

چون به خلوت میرسند آن کار دیگر میکنند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب persiangolf91 تشکر کرده اند:
Eagle_of_sky

Major II

Major II

نماد کاربر
69

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 دی 1386 10:55

آرشيو سپاس: 115 مرتبه در 32 پست

توسط amir-h » شنبه 10 فروردین 1392 12:39

حرف حق زدن یکی از کارهای سخت دنیا هستش :-o
خود نوشته این  jala.ir هم جهت دار (و باعث میشه برخی از مخالفان به سرعت این نوشته رو بدون پایه و اساس بدونند و بگویند توهمی بیش نیست )
پس الان بعضی ها هم که تو ایران جلو همه ظاهر دین رو حفظ می کنند و در خفا مثلا رشوه می گیرن با انگلیس رابطه دارند.
مردم در این دنیا مثل طیف رنگین کمان هستند به سختی مرز بندی می شوند به خاطر همین هست که بیشتر ما هم مسلمون هستیم هم گناه می کنیم.
تنها راه حلش هم به نظر مبحث برآیند
یه پیشنهاد دارم حالا شما از این دید به این ما جرا نگاه کنید و ببینید چه فرقی داره
اگر این خانوم بی حجاب بود و خوانندگی میکرد بهتر بود یا با حجاب و .... در ظاهر دومی بهتر هست حالا یه مثال دیگه
اگر شخصی دو متر زیر آب باشه احتمال داره غرق بشه یا شخصی که سرش زیر آبه و دستاش بیرون آب
این سایت بایستی تمام احتمالات رو می نوشت و بعد از میان یکی از اونها میگفت نظر من اینه :smile:
سر در علم نوشته شده باید ایمان داشته باشی       

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب amir-h تشکر کرده اند:
*mohammad*, arian2020, jhan2010, Ghost Rider, reza13533

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2592

تشکر کرده: 1845 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 10 فروردین 1392 13:54

سلام . چیزی که میگم مخالفت با مطلب شما نیست .
از قدیم الایام حجاب مانع صد درصد برای فساد و گناه نبوده .
روسپی ها هم با حجاب بودند هم بی حجاب .
زنهای با حجابی هستند که زنا میکنند , مشروب میکنند , دزدی میکنند , خیانت میکنند , تن فروشی میکنند .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
arian2020, *mohammad*

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2592

تشکر کرده: 1845 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 10 فروردین 1392 13:56

زنانِ بی حجابی هم بوده و هستند که به قول خدای متعال در قرآن کریم :یَحفَظنَ فروجَهُن . اما شکی نیست که حجاب میتونه یک عامل باز دارنده باشه یعنی بودنش بهتر از نبودنشه .
آخرين ويرايش توسط MOHAMMAD_ASEMOONI در شنبه 10 فروردین 1392 13:59, ويرايش شده 1 در کل.
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
*mohammad*, onbekende, CentralWeb, serat&mersad, mortaza-iri

Major II

Major II

نماد کاربر
305

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

توسط onbekende » شنبه 10 فروردین 1392 13:58

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:سلام . چیزی که میگم مخالفت با مطلب شما نیست .
از قدیم الایام حجاب مانع صد درصد برای فساد و گناه نبوده .
روسپی ها هم با حجاب بودند هم بی حجاب .
زنهای با حجابی هستند که زنا میکنند , مشروب میکنند , دزدی میکنند , خیانت میکنند , تن فروشی میکنند .

...و برای همین هست که به نظر من رعایت کردن حجاب فقط شامل لباس اسلامی پوشیدن نیست ، بلکه لباس پوشیدن قسمتی از رعایت کردن حجاب.کسی که حجاب رو رعایت میکنه باید عفت داشته باشه.کسانیکه حجاب دارن ولی هر کاری میکنن مثل همون طالبانی هستن که به گوسفند لباس میپوشونن ولی هر کاری که از ذهنمون بگذره میکنند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
apple2009, Ghost Rider, MOHAMMAD_ASEMOONI, jhan2010, CentralWeb, esijoon

Major

Major

نماد کاربر
426

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

توسط jhan2010 » شنبه 10 فروردین 1392 18:04

به نظر من نویسنده این مقاله بیشتر روی سیاسی بودن آن اهتمام داره نه شرعی ان  سیاستی که دعوت به فساد در سایه حجاب می کند
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
onbekende, esijoon, KH.I.A.2500, MOHAMMAD_ASEMOONI

Major I

Major I

نماد کاربر
92

تاريخ عضويت

سه شنبه 23 آبان 1385 13:36

جنوب

آرشيو سپاس: 312 مرتبه در 76 پست

توسط جعفر طاهري » يکشنبه 11 فروردین 1392 09:05

onbekende نوشته است:
MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
مثل همون طالبانی هستن که به گوسفند لباس میپوشونن .

سلام
آيا واقعاً به گوسفند لباس ميپوشانند

بعدي