در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر

توسط دموکراسی » شنبه 10 فروردین 1392 23:46

مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر


                           بواسطه جنگ افروزی های نوع بشر، همواره برادران انسان در حال نبرد با یکدیگر بوده اند. زمان، گذر از سلاح سرد را به سرعت پیمود و عرصه سلاح های گرم را رقم زد تا این برادران خونین را برای کشتن هم نوع خود یاری کند.          


WeAre.ir: بواسطه  جنگ افروزی های نوع بشر، همواره برادران انسان در حال نبرد با یکدیگر بوده اند. زمان، گذر از سلاح سرد را به سرعت پیمود و عرصه سلاح های گرم را رقم زد تا این برادران خونین را برای کشتن هم نوع خود یاری کند. تفنگ های  مرگبار، بمب های خانمان سوز و داروهای بنیان کن، دست آوردهایی بود که  دانشمندان برای کشتن خانواده های خود به جنگ افرزان ارزانی داشتند.

در میان این دست آوردهای موفق! سلاح هایی نیز ساخته شدند که بواسطه ضعف و یا نقص در طراحی، هیچگاه نتوانستند جایگاه خود را بدست آروند و گذر زمان آنها را راهی موزه ها و خاطره ها کرد. در ادامه به معرفی ۱۰ نمونه از سلاح ها  ناموفق می پردازیم.

۱. CHAUCHATمحصولی از فرانسه که در جنگ جهانی اول بکار می رفت و قرار بود یک مسلسل خوب و سبک باشد. اما از علل منسوخ شدن آن میتوان به وجود سوراخ های بزرگ در دو طرف اسلحه که با گرد و غبار پر می شد و باعث جام کردن اسلحه می شد اشاره کرد.

۲. GROSSFLAMMENWERFERیک سلاح خاص، عجیب با طراحی احمقانه. مصداق واقعی همان شعله افکن های بزرگ که در فیلم ها دیده ایم اما با کاربرد محدود تر. چرا که استفاده از آن  نیازمند استفاده از دو سرباز برای نگهداری آن بود. در واقع این تفنگ را  باید یک بمب بزرگ که دو نفر به آن چسبیده و هر لحظه احتمال انفجار دارد  دانست.

۳. کلت هفت تیر PEPPER BOXهفت تیر جالبی است اما به علت سنگینی بیش از حد که گاها منجر به شکست دست فرد میشد منسوخ شد.

۴. NAMBU – 94 SHIKI KENJUیک کلت ژاپنی از هر نظر افتضاح که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می  گرفت. واقعا بد دست، قدرت بسیار کم و همچنین احتمال انفجار خود کلت از  عیوبی بود که آنرا به موزه ها فرستاد.

۵. هفت تیر COCHRANاین یکی واقعا طراحی جالبی داشت و در این لیست شاید برجسته ترین باشد. هفت تیر که در یک محفظه سیلندر مانند قرار می گرفتند و در جهت افقی چرخش داشتند، گلوله ها را یکی پس از دیگری آماده شلیک می کردند. مشکل آن نیز این بود که پس از هر بار شلیک می بایست با چرخاندن محفظه گلوله بعدی را آماده کنید و اگر در این پروسه شما اشتباه میکردید و گلوله را در سمت خودتان می چرخاندید و نهایتا شلیک، آن شلیک آخرین شلیک زندگیتان می بود.

۶. تفنگ NOCK VOLLEYتفنگ زیبایی است که در سال ۱۷۸۰ ساخته شد و در همان سال نیز به کار می رفت. تفنگ خوبی بود اما مشکل در آنجا بود که در حین شلیک، گاها چند تیر با هم شلیک می شد و جدای از هر اتفاقی، شانه فرد را نیز می شکست. به نظر من یکی از بهترین تفنگ ها برای آویزان کردن به دیوار خانه است.

۷. اسحله ضد تانک BOYSاین اسلحه در خانواده ضد تانک ها یک ننگ محسوب می شود! با وزن ۱۶.۳۳ کیلوگرم در آغاز جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت اما آنگونه که از تفنگ های ضد زره و ضد تانک انتظار قدرت بالا میرفت، این تفنگ نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها توانست در لیست بدترین تفنگ های تاریخ جایی برای خود باز کند.

۸. GYROJETاین کلت حتی قدرت کشتن در فواصل نزدیک را نیز به خوبی نداشت.

۹. LIBERATORعلاوه بر شکل نه چندان زیبایش مشکل بسیار بزرگی نیز داشت. با این کلت بعد از هربار پرکردن تنها یکبار می توانستید شلیک کنید. یعنی اگر در حین مبارزه به دو نفر میرسیدید بهتر بود که کلت را زمین بگذارید و فرار کنید و یا با آن یک تیر خودتان را بزنید!

۱۰. تفنگ کلت گردانبدون شرح!
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما


Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

محل سکونت

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

Re: مضحک ترین اسلحه های ساخته دست بشر

توسط big-man » يکشنبه 11 فروردین 1392 00:57

واقعا پست جالبی بود من که حال کردم باهاش چون تا حالا همچین پستی رو ندیدم
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
دموکراسی, GH58


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 16 مهمان