در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

چه برندی رو با مشخصات گفته شده پیشنهاد می کنید؟

Asus
0
بدون راي
HP
0
بدون راي
Getaway
0
بدون راي
Fujitsu
0
بدون راي
Dell
0
بدون راي
Toshiba
0
بدون راي
Lenovo
0
بدون راي
Acer
0
بدون راي
msi
0
بدون راي

کل آرا : 0

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 14 فروردین 1392 14:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

چه برندی رو ببرای لپتاپ هم پیشنهاد می کنید؟ خصوصیات مورد نیا

توسط starlight_87 » چهارشنبه 14 فروردین 1392 15:05

سلام دوستان ، پیشاپیش از همگی ممنونم که راهنماییم می کنید

من قصد خرید لپتاپ دارم و ممکنه از ایران هم خریداری نکنم و یکی از بستگانم از امریکا برام بیاره، آیا بهتر نیست از داخل ایران بخرم؟
نمی دونم که چه برندی بهتره؟ خودم بین HP و Asus گیر کردم ، یکی هم میگفت Getaway خوبه. باز اگه برند بهتری میشناسید بگید لطفا..
مشخصات مورد نظرم :

1- مهمترین ویژگی برام کیفیت صفحه نمایش هست ، کیفیت تصویر و ترکیب رنگها و شفافیت نمایش برام بسیار اهمیت داره و صفحه نمایش حداقل 17 یا بیشتر ، ضمنا چشمهام کمی حساس هستند بنابراین اهمیت صفحه نمایش برام بیشتر میشه. صفحه نمایش هم حداقل 17 باشه یا بیشتر.

2- قصد حمل لپتاپ رو ندارم بنابراین وزنش مهم نیست.

3- چیزی می خوام که مقاوم باشه چون تا چند سال آینده قصد خرید مجدد ندارم و وسایلمو یکم بد نگه می دارم! (از لحاظ فیزیکی ، ضربه و اینها..)
4- کیفیت صدا هم برام بسیار اهمیت داره
5- برنامه های گرافیکی هم تا حدی کار میکنم. البته خیلی حرفه ای نیستند اما مهمترین فاکتورم اینه که به طور همزمان چندین برنامه رو باز می کنم و شروع به کار میکنم. می خوام وسطش هنگ نکنه.
یعنی همزمان هم موزیک پلیرم درحال پخشه ، هم 2 تا مسنجر بازه هم 7 - 8 صفحه وب بازه و دارم دانلود هم میکنم. یه فتوشاپ و یه برنامه گرافیکی دیگه هم بازند و احیانا در حال نصب یا حذف برنامه هم هستم. یه برنامه آفیس هم که صد درصد اون پایین بازه، همه هم ورژنهای جدیدشون که سنگینند. شما دو سه تا دیگه هم به این لیست اضافه کنید که الان یادم نیست.
درسته که لپتاپ همه اینهارو ساپورت میکنه اما وقتی همزمان باهم بازند گیر میکنه خوب.

6- راستی می خوام ویندوز 8 را با تفاسیر بالا راحت بکشه

7- سریع داغ نکنه و سر و صدا راه نندازه

8- مدت زمان روشن بودنش در طول روز ممکنه زیاد باشه ، شاید نهایت دو ساعت فشرده باهاش کار کنم اما ممکنه 8 ساعت روشن باشه که آهنگ پخش کنه.

9- امکانات جانبی مثل وبکم و بلوتوث و وایرلس .. هم که دیگه داشته باشه
شنیدم Getaway i قابل ارتقاست و خوبه ، و همینطور شنیدم که میگند Hp نخر دوامش زیاد نیست. و اینکه فوجیتسو مقاومه و دیر داغ میکنه و اصل آلمانه همه چیزش!!

خلاصه که گیر کردم .....