در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط typhoon » جمعه 23 فروردین 1392 00:04

دوستان یک مسئله ای در این میان وجود داره. از حدود دهه 1970 میلادی تا به امروز کار بر روی سلاح های لیزری شروع شده پس از نزدیک به بیش از 40 سال از اون زمان تا به امروز هنوز یک سلاح لیزری به شکل 100 درصد عملیاتی نشده. بنده بحثی در مورد مقاله مشرق ندارم اما واقعا این سلاح آمریکایی نکته خاصی نداره!!!! یک نمونه آزمایشی است مثلا صدها و بلکه هزاران نمونه آزمایشی دیگر در دنیا که هر ساله تست می شوند. بعضی از آنها به تولید می رسند و بعضی هم برای همیشه فراموش می شوند. این همه تا به امروز سلاح های لیزری نیرومندتر ساخته شده است. ولی هیچ کدام به تولید انبوه نرسیده است. پس می توان یک نتیجه ساده گرفت، تا رسیدن به سلاح های لیزری عملیاتی راه بسیار زیادی باقی مانده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
anga2009, aaa10, coops, Mehrab373, onbekende

Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1629 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط shafagh 2 » جمعه 23 فروردین 1392 02:54

قبلا عرض شد که بیشتر اقدام کاخ سفید که  این توپ لیزری را  بی هیچ سابقه خبری یکدفعه با ساز و دهل به دنیا معرفی کرده و مقصد ان را هم خلیج فارس تعیین نمودند جنبه تبلیغ قدرت و ارعاب روانی دارد. این مطلب را از نظر ظاهری نیز می توان مورد بررسی قرار داد. به این تصویر نگاه کنید


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


یک ناو با رنگ استتاری همراه با یک سامانه و توپ لیزری سفید و براق ! و تعدادی کانکس (تجهیزات) سفید رنگ شلوغ اطراف ان در جای نامناسبی از ناو که نقطه کور دارد !  طوریکه ناوهای مقابل و خلبان جنگنده ها با دید عادی هم می توانند ان را وسط اقیانوس اطلس هم ببینند. سامانه گنبدی شکل ان جلوه ی نظامی ندارد و یک چیز درشت و مناسب برای شکار شدن توسط موشک های اپتیکالی است. حالا ما از امواج دریا در زمانی طوفانی بودن چشم پوشی می کنیم که چطور به این سامانه تابلو و تجهیزات اطرافش حمله ور می شوند! بنظر می رسد امریکایی ها ان را با عجله طراحی و نصب کرده اند و حتی ناو و جایگاه مناسبتری برای ان در نظر گرفته نشده است چون اگر این توپ لبزری گل سر سبد تسلیحات امریکا بود می بایست جایگاه ارزشمندتر و حساب شده تری برای ان در نظر می گرفتند اگر از سلاح های گلوله ای این ناو بگذریم یک موشک می تواند از قسمت جلو این ناو را مورد هدف قرار دهد و این توپ در نقطه کوری که قرار گرفته ان را نمی بیند.لذا جایگاه این توپ می بایست در نقطه بلندی باشد که به همه جوانب اشراف داشته باشد یا بجای این اشیانه بزرگ و عجیب و غریب می توانستند چنین توپی که از نظر انها خیلی ارزش دارد  را توسط اسانسور به قسمت محفوظ تری از ناو منتقل نمایند و یا برای عملیاتی شدن بالا بیاورند و از رنگ های استتاری نیز استفاده کنند. البته نکات دیگری هم هست که جهت طولانی نشدن گفتار از انها صرف نظر می شود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
onbekende, aaa10, nasir irani, Mehrab373, esijoon

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تشکر شده: 148 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط pasha85 » جمعه 23 فروردین 1392 07:12

سامانه لیزری آمریکا تاثیری روی توانمندی پهپادی و دریایی ایران ندارد
رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور تاکید کرد: نیروهای مسلح تدابیر و پیش بینی های متنوعی برای مقابله با تکنولوژی و قابلیت های دشمنان جمهوری اسلامی ایران دارند.
سردار مسعود جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح کشورمان در واکنش به سخنان اخیر برخی مسئولان نیروی دریایی ارتش آمریکا که از استقرار سامانه های لیزری روی شناورهای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس خبر داده اند به خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق گفت: آمریکایی‌ ها تلاش می‌ کنند اقتدار خود را با استقرار سامانه های نظامی در مناطق مختلف جهان حفظ کنند اما حفظ اقتدار از طریق تجهیزات نظامی نمی‌ تواند حلال مشکلات آمریکایی‌ها چه در منطقه خلیج فارس و سایر مناطق در دراز مدت باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه حضور آمریکا در هر منطقه از جهان موجب افزایش تنش ها و تحت فشار قرار گرفتن ملت ها و دولتهای مستقل می شود، تاکید کرد: جامعه جهانی باید تصمیم قاطعی گرفته و جلوی زیاده خواهی‌های دولت آمریکا را بگیرد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح از مردم آمریکا نیز خواست به دولت این کشور فشار بیاورند تا مشکلات عدیده‌ای را که مردم این کشور در شرایط فعلی با آن مواجه هستند را برطرف کرده و سعی خود را بر رفع نیازهای واقعی جامعه خود معطوف کنند.

سردار جزاری با رد قاطع تاثیر اینگونه سامانه ها بر توان دفاعی ایران در عرصه های مختلف همچون پهپاد و قایق های تندرو گفت: استقرار اینگونه سامانه ها ارتباطی با محدود شدن توانمندی های دفاعی ایران ندارد.

وی در پاسخ به سوال دیگر مشرق در مورد طراحی سناریوهای متنوع برای برای برخورد احتمالی با این سامانه جدید لیزری نیروی دریایی آمریکا گفت: نیروهای مسلح کشورمان تدابیر و پیش بینی های متنوعی برای مقابله با تکنولوژی و قابلیت های دشمنان جمهوری اسلامی ایران دارند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pasha85 تشکر کرده اند:
nasir irani, onbekende, aaa10

Major I

Major Ino avatar
پست ها

167

تشکر کرده: 129 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 مرداد 1389 15:21

آرشيو سپاس: 843 مرتبه در 155 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط Mehrab373 » جمعه 23 فروردین 1392 09:34

اونجایی که بنده گفتم آیا این سامانه میتونه تا 2700 درجه گرما ایجاد کنه فقط به این دلیل بود که میخواستم آستانه قدرت پرتو این نوع لیزر رو بدونم ، که جناب (شفق2) بیان فرمودند که لیزر لایه ای عمل میکنه و بحمدلله کامپوزیت های پایه پلیمری خوبی برای مقابله با این سامانه پدافندی موجوده که به نظرم میتونه این لیزر رو عقیم بذاره و کاری از پیش نبره .
دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود.

پیامبر اکرم(ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehrab373 تشکر کرده اند:
saeid 7, aaa10, nasir irani

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تشکر شده: 72 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

محل سکونت

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط Cloor Master » جمعه 23 فروردین 1392 09:54

وقتی امریکا با چنین تبلیغاتی به مردمش می گوید سلاح لیزری اکثر مردمش فکر می کنند یک چیز شبیه به جنگ ستارگان ! اکثرا که تحقیق نمی کنند که ! و وقتی بعد از این سلاح لیزر می گویند قایق تندروی ایرانی ، و از اونجایی که امریکایی ها فکر می کنند که ما عربیم و فکرمون طالبانی است و اون کشوری که زن ها حق ندارند رانندگی کنند و... ایرانست و به هیچ عنوان دربارش تحقیق  نمی کنند فکر می کنند منظور از قایق ها  چندتا قایق موتوری است که چند عرب با لباس عربی و اسلحه AK47  و مواد منفجره قصد عملیات انتحاری دارند  و در اینجاست که امریکا به هدفش (تبلیغات) رسیده است . به گفته ی همه ی دوستان این سلاح هنوز اول کارش است جای پیشرفت هنوز دارد البته در اینده ! حالا امریکا با یک سلاح دهان پر کن (اسمش) جنگ روانی درست می کند از زرنگی  خودش و بی اطلاع بودن مردمش است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
esijoon, A3eman, nasir irani, saeid 7, onbekende, Mehrab373

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3270

تشکر کرده: 2552 مرتبه
تشکر شده: 4318 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 23 فروردین 1392 11:28

سلام .
این سلاح مثل اختراع باروت و تفنگهای دَم پُر هست . تازه اول راهه .
این سلاح جزء اولینها از نسل اول سلاحهای لیزری هست
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
aaa10, nasir irani

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط kingday » جمعه 23 فروردین 1392 17:35

persiangolf91 نوشته است:
kingday نوشته است:به نظر من محدودیتهایی که در این سامانه به نظر میرسه میتونه موارد زیر باشه

درگیری همزمان با تعداد محدود موشکها
نقطه ضعف در درگیری و هدفگیری سطوح بدنه آینه ای و بسیار براق مشابه آینه های موجود در داخل تیوب لیزر
حتی تقابل با این سامانه در صورت تنظیم دقیق آینه و انعکاس به سمت خود ان و امکان نابودی خودش !


بنظرم همه این  موارد و اشکالات را براش در نظر گرفتن
آمریکایی ها که علم کمی ندارن
بهترین های دنیا رو تو کشور جمع کردن براشون اختراع میکنن مفهموم کشور آزاد یعنی انسان از هر قید و بندی آزاد باشه بتونه اختراع کنه


دوست عزیز من انتظار جواب یا توضیح فنی رو از اعضای این انجمن دارم
اما این مواردی که میفرمایید  علاوه بر غیر فنی بودن کاملا تبلیغاتی و دور از منطق به نظر میرسه

یعنی شما میفرمایید در این کشور آزاد فقط امکان اختراع وجود داره و در جایی مثل ایران که در اون آزادیهای خاص مد نطر شما نیست نمیشه اختراع کرد؟

در ضمن همون بهترینها بخشیشون ایرانی هستن مثل شما اما ترجیح دادن به غیر ایرانی خدمت کنن

در مجموع هر وقت سامانه ضد موشکی و موارد دیگه ای تا دیروز روی اون مانور میکردن رو هم همین بهترینها ساختند  و چون خیلی کاربردی نبودن روی اوردن به سیستمهای دهن پرکنی مثل لیزر تا شاید یه کم مردمی که اطلاع فنی محدودی دارن رو بتونن گول بزنن

اصلا یک سوال اساسی مگه تا قبل از ورود این لیزر آمریکاییها ناوهای آمریکایی نمیتونستن قایقهای تندرو یا پهبادها رو بزنن مثلا با توپ یا موشک ؟؟  که اینقدر دران این مورد رو بزرگ میکنن؟؟

مگر قایقهای تندروی ایران یا پهبادها سامانه ضد موشکی دارن که مجبور بشن با لیزر اونارو بزنن یا مثلا برد موشکهاشون کمتر از لیزر هستش ؟؟ !!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
onbekende, nasir irani, mymail, aaa10, esijoon

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

Re: استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

توسط Qaher1406 » يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 16:48

عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
hamed_713, MOHAMMAD_ASEMOONI, jhan2010, FREE MAN, anga2009, ne13, pasha85, coops, CAPTAIN PILOT

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان