در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

Re: راهنمایی در خرید لب تاب

توسط KAL-KOI-BABAK » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 16:53

M.Abooali نوشته است:از نظر من i3 مناست کارهای عمومی است و بر فرض اگر فردی قصد داره رو لپ تاپ خودش کارهای سنگین تر انجام بدهد با i5 نیز بدون مشکل می تواند کارش را بکند. بنابراین من اصلا توصیه خرید یک لپ تاپ i7 را نمی کنم. (البته در این رنج قیمت که شما فرمودید منظورم است)

لنوو لپ تاپ هاش در حقیقت به اصطلاح دقیقا کاری هستند و بر خلاف دیگر شرکت ها روی طراحی بدنه و قابلیت های جانبی کمتر کار میکند اما ترکیب سخت افزاریش و عملکرد کلی سیستم در قیاس با مدل های مشابه باور نکردنی است.

نخست این که شما مدل های دیگر برندها را معمولا بالاتر از قیمت یک لپ تاپ لنوو با آن کانفیگ باید بخرید.

ضمن این که در اکثر مقایسه ها بین دو مدل از یک کانفیگ در مواردی که یکی از برند لنوو بوده باشد، شاهد نتایج بسیار متفاوت و بهتر از اون لپ تاپ بوده ایم. مثل همین سری Z500 که در مقایسه با یک مدل Sony که دقیقا همین کانفیگ و گرافیک را دارد، در بازی ها و نرم افزارها علاوه بر سریع و روان تر بودن به صورت کاملا محسوس، از نظر مصرف انرژی و حرارت نیز به مراتب عملکرد بهتری دارد. این همان چیزی است که بهش گفته می شود کیفیت ساخت بالا. و در حال حاضر مشمول اکثر محصولات لنوو از جمله z500 است.

از طرف دیگر z500 تقریبا جزو برترین  سری لپ تاپ های لنوو به حساب میاد و به این ترتیب بود که من عرض کردم از نظر من بهتر از z500 گزینه ای وجود ندارد. چون شما دارید دنبال رقیب برای تقریبا بهترین محصول، با کیفیت ترین کمپانی تولید نوت بوک می گردید !

بنابراین در این رنج قیمت از نظر من z500 بسیار گزینه خوبی است.

در مورد msi ها، جدا از بحث کانفیگ، معمولا جنس بدنه اونها ضعیف تر است، و در مورد این مدل خاص مشکل داغ کردن وجود دارد. (بنا بر تحقیق)

سلام میلاد جان.خیلی ممنون...
خوب i7 این مدل تقریبا 3 تومنه...پس از نظر قیمت مشکلی نیست
یکی از دوستام یه لپ تاپ Dell Inspiron داره، i5
میگفت لپ تاپم داره کم میاره تو طراحی.و توصیه میکرد که i7 بگیرم...
خوب اگه نخوایم قیمت رو در نظر بگیریم در چه مواردی توصیه به خرید i7 میکنید؟
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
interceptor, Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 18:40

از اونجا که لپ تاپ یک دستگاه پرتابل است یک سری خصوصیات داره که در حقیقت دلیل اصلی پرهیز از انتخاب پردازنده های خیلی قدرتمند بیشتر همین موارد است. مثل مصرف انرژی (ساعت کاری)، حرارت دستگاه و البته صدای اون.

نوت بوک های i7 معمولا به خاطر سیستم خنک کننده قویتری که نیازمند هستند وزن سنگین تری دارند، همینطور معمولا صدای فن اون روی اعصاب شما است در حالی که اصلا کار پیجیده ای باش نمی کنید. به هر حال به عنوان یک پرتابل بهش نگاه کنید. اگر غیر از این است و پرتابل بودن از فاکتورهای مهم مد نظر شما نیست، خوب بهتره برید سراغ یک سیستم خانگی که خیلی ارزان تر و البته قدرتمند تر خواهد بود.

ضمنا بر خلاف تصور عموم، هر چند پردازنده نقش بسیار بالایی در سرعت کار کامپیوتر دارد، اما در اکثر موارد انتظار ما مربوط به رم است و مسئله با ارتقا رم حل شدنیست که به اشتباه ما مشکل را از پردازنده می بینیم.

شما دقت کنید، الان اکثرا با رم 4 میان سیستم عامل 64 بیتی نصب می کنند که من تجربی متوجه شدم زیر رم 6، عملکرد 64 بیتی ها اتفاقا ضعیف تر است تا 32 بیتی !  دلیلش را متخصصین احتمالا بدانند، من تجربی این را کشف کردم با آزمایش و دقیقا یک دستگاه که پردازنده اش هم بیس 64 بیتی است و رمش هم 4 گیگ حتی باس 1600 است، سرعتش در سیستم 32 بیتی بالاتر است تا 64 بیتی، اما با افزودن 2 گیگ رم، خوب چون 32 بیتی قابلیت بهره مندی نداره ظاهرا در 64 بیتی سرعت بالاتر است.

بنابراین خیلی اوقات یک i5  با 6 گیگ یا 8 گیگ رم، به مراتب بهتر است تا یک i7 با 4 گیگ رم !
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CentralWeb, ne13, Present, Mahdi1944, reza4087, marshal1987, KAL-KOI-BABAK, CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

توسط KAL-KOI-BABAK » دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 22:55

پرتابل بودن خیلی برام مهمه.چون در حال حاظر بنا به دلایلی امکان استفاده از پی سی رو ندارم
پس شمامنظورتون اینه که با i5 و رم خوب کارم راه میفته و نیازی به i7 نیست
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 09:40

دقیقا،

منظور بنده همین است که شما اگر میخواهید هزینه بیشتر هم بکنید، اون را صرف رم یک لپ تاپ i5 کنید. خصوصا زمان انتخاب بررسی کنید چه رمی را پشتیبانی میکند (هم حجم و هم باس) مثلا مدل z500 در این حوزه با رم پیش فرض 6 بسیار مناسب است.

به اعتقاد من غیر از نداشتن بلوتوث و اون تعداد پورت ها که قبلا براتون گفتم، z500  نقطه ضعف دیگری ندارد. البته من شنیدم در برخی ساب مدل ها لنوو روی z500 ها نیز بلوتوث داخلی گذاشته است.

-  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

الان تحلیل خودم را خواندم یک نکته جالب در مورد این دستگاه را یادم رفته بود بهتون بگم، این نوت بوک مانند محصولات اپل، باطریش سرخود است و امکان جدا کردنش نیست.

من خودم الان لنوو دارم و هرگز باطری اون را جدا نمی کنم، چون با نرم افزاری که همراهش است، تنظیم میکنم که باطری کامل شارژ نشود و اینطور لازم نیست زمان اتصال مستقیم به برق باطری را جدا کرد، ظاهرا در سری Z500 با اتکا به این نرم افزار دیگه باطری را کلا سر خود کردند مثل اپل.

- با توجه به نداشتن موجودی از این کالا، این پست و لینک صرفا مشاوره و جهت اطلاع است.

CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi, 7421, Mahdi1944, noghreh62, Present

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

توسط RaAmIiN » پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 04:12

به نظرتون حدود 2 تومن میشه یه لپ تاپ سبک وزن گرفت
وزنش زیر 2 کیلو
پردازنده i3
صفحه 13 -14 اینچ
واسه وب گردی و کار های سبک میخوام
این الترا بوک ها با قیمت مناسب چیزی گیر میاد ؟
New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 خرداد 1392 10:21

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط noghreh62 » شنبه 11 خرداد 1392 14:58

با سلام
من همین لپ تاپ و خریدیم میشه لطف کنید بگید چه نرم افزاری استفاده می کنید؟؟؟
ممنونم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 11 خرداد 1392 21:30

LENOVO - Energy Management

لینک ها مربوط به سایت سازنده هستند و کاملا معتبر هستند.

هر چند، در دیسک همراه لپ تاپ نیز معمولا این نرم افزار ارائه می شود. از قابلیت های دیگر این نرم افزار، Fan Dust است که در حقیقت کارش غبار زدایی از مسیر خروجی فن لپ تاپ به طور خودکار است.

Present, Mahdi1944, Mahdi Mahdavi, noghreh62

قبلي