سامسونگ با پرداخت میلیاردها دلار بازی را از سمت اپل بسوی خود

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

سامسونگ با پرداخت میلیاردها دلار بازی را از سمت اپل بسوی خود

پست توسط a_gadget » شنبه 31 فروردین 1392, 6:46 pm

تصویر
براساس گزارشی که فوربس منتشر نموده است اگر چه شرکت اپل با معرفی محصولاتی بسیار عالی صنعت اسمارت فون و تبلت را متحول کرد و در این زمینه بازیگر اصلی به حساب می آید، اما رقیب اصلی آنها یعنی سامسونگ در حال تغییر بازی با روشی کاملا متفاوت است.

اگر چه سامسونگ سعی کرد تا با راه اندازی مراسمی شبیه به مراسم رونمایی از آیفون، آخرین اسمارت فون خود یعنی گلکسی اس ۴ را معرفی کند، اما Adam Hartung یکی از نویسندگان فوربس عقیده دارد که این محبوبیت گسترده اسمارت فون های سامسونگ نیست که در حال تغییر این بازی است. سامسونگ آنقدر که در بازار اسمارت فون ها موفق است در بازار تبلت ها موفق نیست. Hartung می گوید این بازاریابی عظیم سامسونگ است که بازیگر اصلی در این رقابت می باشد و این بودجه تبلیغاتی سامسونگ می باشد که بازی را از سمت اپل بسوی سامسونگ کشیده است.

Hartung می نویسد:

سامسونگ این بازی را با استفاده از محصولات و تکنولوژی خود تغییر نداد. سامسونگ هم همانند دیگر شرکت ها با محصولاتی اندرویدی رقابت خود را شروع کرد و با این محصولات شروع به رقابت با شرکت اپل نمود، اما واقعا محصولات آنها برتر از محصولات اپل نبودند. بعضی از محصولات این شرکت ارزان تر از رقبای اپلی بودند، اما در مواردی دیگر، این دلیلی (قیمت آنها) برای خرید گلکسی ها، تبها و نوت های این شرکت توسط مردم نبوده است.در واقع سامسونگ این بازی را با تمرکز برروی شبکه توزیع و تبلیغات خود تغییر داد.

تصویر
در حالیکه کمپانی هایی مانند اپل و مایکروسافت بطور تاریخی بودجه زیادی را به بخش بازاریابی اختصاص می دهند، گزارش اخیر نشان میدهد که سامسونگ حدود ۴ برابر بیشتر از اپل و حدود ۲ برابر بیش از مایکروسافت در سال ۲۰۱۲ در بخش تبلیغات هزینه کرده است.

نتیجه این تحقیقات تا حدودی واضح است، دیده شدن بیشتر محصولات سامسونگ و تبدیل سامسونگ بعنوان برترین فروشنده اسمارت فون در دنیا. نظر شما در این زمینه چیست؟

منبع :http://hellosmartphone.wordpress.com/2013/04/20/%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7-%d8%af%d9%84%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c/

Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: سامسونگ با پرداخت میلیاردها دلار بازی را از سمت اپل بسوی

پست توسط marshal1987 » شنبه 31 فروردین 1392, 7:27 pm

سامسونگ امسال کار سختی رو در پیش داره ...

از یه طرف در بازار گوشی های هوشمند رقیبی قدیمیش اپل میخواد وارد بازار گوشهی های ارزان قیمت بشه که این موضوع میتونه یه شوک منفی به میزان فروش سامسونگ وارد کنه ... و اپل در صورت جذاب بودن محصول ارزان قیمتش میتونه جایگاه اولی رو از سامسونگ در فروش اسمارت فون ها پس بگیره

رقبای دیگه مثل نوکیا -مایکروسافت هم میتونن بعد از ویندوز 8 کمی دردسر ساز بشن برای سامسونگ ...

و از طرف دیگه در بازار تبلت رقبای جدیدی مثل گوگل دارند دردسر ساز میشن برای سامسونگ ...

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6669 بار
سپاس‌های دریافتی: 12004 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 31 فروردین 1392, 9:16 pm

سامسونگ و کلا کره ای ها استاد کپی کاری هستن ! ماشینهاشون رو نگاه کنید ! منتها از چینی ها پیشرفته ترن جدیدا هم مشخص شده به دانش آموزان و دانشجوهایی پول داده بودن برن بر علیه اچ تی سی حرف بزنن و الکی بهش ایراد وارد کنن
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 1 اردیبهشت 1392, 6:04 pm

یک حقیقت است، که تبلیغات سامسونگ بسیار گسترده است اما اصلی ترین دلیل موفقیت سامسونگ این موضوع نیست.

به عبارت ساده اصلا این نمودار قابل اتکا نیست، چون:

سامسونگ جارو برقی، لباسشویی، سشوار، یخچال، ماکروفر و ده ها لوازم خانگی دیگر تولید می کند
تلوزیون، مانیتور، دوربین، DVR و پخش و ضبط کننده های مالتی مدیا، دوربین عکاسی، دوربین فیلم برداری و اسکنر و بسیار محصولات از این دست نیز تولید میکند
در کنار اینها، تجهیزات ماهواره و تجهیزات مخابراتی و همینطور برخی قطعات رایانه ها مانند هارد و درایو اپتیک و پاور نیز توسط سامسونگ تولید می شود.
شرکت سامسونگ، همچنین دستگاه های چاپ مانند پرینتر، پلاتر و کپی و حتی دستگاه های چاپگر حرارتی تولید می کند.

البته در کنار موارد بالا و برخی کالاها که من از قلم انداختم، مانند اپل، تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ هم تولید می کند.

حالا اگر قیاس کنید هزینه تبلیغات شرکت سامسونگ را خواهید فهمید، آمار نادرستی ارائه شده و اگر هزینه تبلیغات این سه کالا در شرکت سامسونگ را جدا گانه با شرکت اپل قیاس کنیم، شاهد این هستیم که اپل هزینه های سنگین تری برای تبلیغات در این بازارها داشته تا سامسونگ.

من حس میکنم یک روند تبلیغاتی سو علیه سامسونگ شکل گرفته است و گاهی طوری در مورد این شرکت حرف زده شده که گویا کسی یادش نیست این شرکت بیشترین جوایز طراحی الکترونیک دنیا را به خودش اختصاص داده و این معناش وجود کیفیت و خلاقیت بسیار بالا در محصولات این شرکت (کل محصولات نه بازار دیجیتال) است.

سامسونگ با خرید توشیبا (به زودی) در جهان 5 ولت تنها یک رقیب دارد و آن شرکت Sony است اپل و ... فقط با راه انداختن جنگ تبلیغاتی سعی دارند نامشان را کنار این شرکت قرار دهند چرا که سامسونگ واقعا این روزها اعداد و ارقامش دست نیافتنی است !

اتفاقا در آمار ارائه شده هزینه تبلیغات این غول جهان الکترونیک (Sony) که اتفاقا به صورت جدی هم در بازار تلفن همراه حاضر است و هم لپ تاپ ارائه نشده است که البته چندان هم تعجب برانگیز نیست، چون شرکت سونی نیز با طیف وسیع محصولات مطمئناً هزینه تبلیغاتش نزدیک به سامسونگ میشد و اون وقت منتشر کننده مطلب (احتمالا همون منبع آمریکایی) به مقصود که تخریب چهره سامسونگ بود دست نمیافت.

البته من شخصا از طراحی و محصولات سامسونگ چندان خوشم نمیاد و در بازار تبلت و موبایل حتی برند هایی مانند HTC را بیش تر می پسندم، اما در لپ تاپ ها، سامسونگ انصافا خوب عمل کرده است. بنابراین این تحلیل من را نزارید بر مبنا این که مثلا علاقه شخصی به سامسونگ دارم، اگر گفتم جهان 5 ولت را تسخیر میکند از روی علاقه به این برند نیست.

شما در کشور خودمان یک تحقیق کنید،
سال گذشته گلد ایران (LG) رتبه چهارم هزینه های تبلیغات را داشت (ایرانسل اول - سازمان آب دوم - وزارت مسکن سوم) و اصلا سامسونگ میان ده شرکت نخست حاضر نبود. این در حالی است که ایران جزو بزرگترین بازرهای محصولات این شرکت است.

من اینطور نتیجه گیری میکنم که اتفاقا سامسونگ اصلا به نسبت موفقیتی که داشته تبلیغات زیادی نکرده و تازه شروع کرده به هزینه کردن برای تبلیغات. اما دنیا امروز = Copy + Paste و با همین روال از فردا در بازار موبایل (قطعا نه فقط ایران که جهان) خواهیم شنید همه می گویند سامسونگ بی کیفیت است و با تبلیغات ...

اپل دقیقا به رسم دیرینه غربی ها تو جنگ رسانه ای علیه سامسونگ به خوبی موفق است. تصویر 

به تازگی یک واژه جدید کشف کردم ، روشن فکر فریبی ! در حقیقت دولت های شرقی مشغول عوام فریبی هستند و دولت های غربی مشغول روشن فکر فریبی !

در متن اصلی خبر آمده بیشتر کارشناسان اینطور نتیجه گرفته اند! و با همین جمله روشن فکر فریبی کرده ....
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1621 بار
سپاس‌های دریافتی: 558 بار

پست توسط KAL-KOI-BABAK » دو شنبه 2 اردیبهشت 1392, 6:39 pm

میلاد جان با کلمه "روشنفکر فریبی" که گفتی خیلی حال کردم
غرب در تمام زمینه ها همین طوره
به قول دوستی اونا جوری خالی میبندن که خودت هم باورت میشه
نمونه بارزش هم فیلم هاشون
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]  که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .  

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”