در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1391 13:33

آرشيو سپاس: 870 مرتبه در 117 پست

نانوپهپادها چهره جنگ‌ها را تغییر می‌دهند

توسط sam1992 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 12:24

قابلیت‌های ویژه نانوپهپادها در شناسایی محیط‌های خطرناک نظامی در جنگ‌های شهری توجه کشورهای مختلف را برای سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه به خود جلب نموده به گونه‌ای که ارتش آمریکا اعلام کرده این کشور نیاز مبرمی به نانوپهپادها دارد.
هیتنا: ارتش آمریکا ضمن ابراز علاقه‌مندی و نیاز به نانوپهپاد اعلام کرده است قصد دارد با دستیابی به فناوری ساخت نانوپهپادها بطور گسترده و در رده‌های گوناگون از آنها به عنوان دیده‌بان مناطق و نواحی بسته و محل‌هایی که برای سربازان قابل دید نمی‌باشد و هم‌چنین حمل برخی محموله‌های خاص استفاده کند.

به گزارش گروه هوافضای هیتنا استفاده از نانوپهپادها در حال حاضر مورد توجه برخی کشورها قرار گرفته است. اولین کاربر نانوپهپاد، وزارت دفاع انگلستان است که از پهپاد PD-100 ساخت نروژ با نام Black Hornet از ماه می سال ۲۰۱۲ تا کنون در افغانستان استفاده می‌کند.

استفاده از نانوپهپادهای کوچک، بی صدا و مجهز به دوربین در مناطق عملیاتی به سربازان و واحدهای عملیاتی این امکان را می‌دهد به کمک دوربین آنها از وضعیت محیط پیرامون خود مطلع شوند. استفاده از نانوپهپادها می‌تواند توان نیروهای نظامی را افزایش داده و تلفات آنها را کاهش دهد. این پهپادها با سرعت و برد مناسب و پروازی بی‌صدا می‌توانند به صورت کاملأ ناشناس در منطقه به پرواز درآمده و به تهیه اطلاعات بپردازند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sam1992 تشکر کرده اند:
Mehrab373, coops, FREE MAN, hesperus, airplane, Lord_Jason, CAPTAIN PILOT

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان