در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تشکر شده: 148 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می‌کنن

توسط pasha85 » يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 09:31

عابدی در گفتگوی اختصاصی با مشرق:
             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد        
     
مشاور شهید چمران تاکید کرد: ما به یقین رسیدیم که یک سری فرمان‌های خاص و مهم صادر شده بود که البته برخی از عوامل آن دستگیر و محاکمه شدند از جمله اینکه تمام سیستم پدافند تهران آن شب به بهانه ضرورت جابجایی جمع و غیرفعال شده بود.
       محمد کریم عابدی را اگرچه اهالی رسانه به خاطر عضویت در کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم می شناسند اما بازرس شهید چمران از همان روزهای اول درگیر یکی از پیچیده ترین و مهمترین اتفاقات کشورمان بوده است و با گذشت بیش از 30 سال، هنوز هم با شور و حرارت خواهان پیگیری این ماجراست چراکه این مصداق را موضوعی مهم برای شناخت بسیاری از ابهامات موجود در ابتدای انقلاب می داند. عابدی که دکترای هوافضای خود را پیش از انقلاب اسلامی از آمریکا اخذ کرده، در دوران دفاع مقدس به عنوان یک خلبان دلیر، در عملیاتهای مختلف حضور داشته و پس از آن نیز عهده دار مسئولیتهای مختلفی در ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع بوده است.

نماینده مردم طبس در مجلس هشتم و عضو فعلی ستاد توسعه هوا و فضا در مصاحبه‌ای تفصیلی به مناسبت سالگرد شکست تاریخی حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس در پاسخ به سوال خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق نکاتی را بازگو کرد که شاید کمتر در رسانه مطرح و بررسی شده باشد.


اسناد مهم حادثه دست آیت الله خلخالی بود

وی در ابتدای این گفتگو در تشریح چگونگی اطلاع یافتن و حضور در صحرای طبس پس از شکست مفتضحانه آمریکا گفت: صبح روز 6 فروردین سال 1359 حضرت آیت الله خامنه‌ای، آقای هاشمی رفسنجانی، شهید دکتر چمران که وزیر دفاع بودند و بنده به عنوان مشاور عالی ایشان و خلبان بالگرد شنوک، شهید محمد خضرایی با جمع دیگری، به وسیله هواپیما به اصفهان رفته و از آنجا با بالگرد شنوک از مسیر یزد به سمت طبس حرکت کردیم.

وی با یادآوری اینکه قبل از ما تعدادی از برادرهای ژاندارمری و شهربانی و از جمله برادران سپاه یزد برای بررسی به محل رفته بودند، گفت: بعد از این‌ها نیز آیت‌الله خلخالی هم به منطقه طبس رسید و اسناد و مدارک و تعداد 9 جسد از کشته شدگان آمریکایی را با خود بردند.

عابدی در خصوص یافته های خود از آن واقعه گفت: ما در آنجا یک نقشه و دست نوشته با پرچم عربستان پیدا کردیم که به فارسی و انگلیسی روی کاغذها نوشته شده بود: «برادر ایرانی من یک مهمان خارجی هستم. من را کمک کنید جا مانده‌ام، گم کرده‌ام من را یاری دهید» که اگر فردی گیر افتاد بتواند از این مطالب استفاده کند و خودش را نجات دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم در خصوص وضعیت آن موقع کویر طبس گفت: از بالگردها دو عدد سالم بود (یکی صدمه خورده بود) و دو تا متلاشی شده بود و دو تا در مسیر خراب شده بود.

"ما با بالگرد شنوک به سمت یزد برگشتیم و از آنجا به سمت تهران. "

بازرس وزارت دفاع در دوران شهید چمران با اشاره به رمز گذاری عملیات به نام «پنجه عقاب» افزود: یک ناو بالگردبر به دریای عمان آمده بود و از دریای عمان 8 فروند بالگرد که 6 فروند بالگرد اصلی بوده و 2 فروند رزرو به پرواز درآمده بودند. مأموریت بالگردها حرکت از دریای عمان به سمت شرق دریاچه بختگان و بعد به سمت کویر بم و از کویر بم به کویر دربند بود.

رادارها کور شده بود

عابدی یادآور شد: ما هم در دربند سایت رادار داریم و هم در گنو مدرنترین رادار روز غرب را داشتیم که تا اقیانوس هند را رصد می‌کرد اما چون سیستم رادار غربی بود خودشان آشنا بودند که چطور رادارها را کور کنند. رادار دربند را هم همین کار را کردند.

نماینده مردم طبس در مجلس هشتم در ادامه این گفتگو افزود: تپه ماهورها در طبس به گونه ای است که اطراف تپه بلند است و وسط، تپه‌های کوچک قرار دارد و اگر چیزی وسط این‌ها باشد دیگر دیده نمی‌شود و رادار  هم نمی‌توانست آن‌ها را بگیرد و نه چشم می‌توانست ببیند.

عابدی با تشریح خطای نظامیان آمریکا در طبس به مشرق گفت: خدا می‌خواهد که این‌ها اشتباه بزرگ دیگری را مرتکب بشوند و اشتباه این بود که  در ساعت شروع به حرکت تأخیر ایجاد شود. فرمانده عملیات اجازه هات ریفیولینگ می‌گیرد و می‌گوید با توجه به دیر شدن، بالگرد پرواز کند و نزدیک هواپیمای سوخت رسان بیاید و دیگر موتورها را خاموش نکند اما در این فاصله یک اتوبوس که از زوار امام رضا علیه‌السلام بودند در حال عبور از ان منطقه بود که این اتوبوس را متوقف می‌کنند و سرنشینان را به داخل همان سی130 که کماندوها را از آن خارج کردند منتقل می‌کنند.

وی همچنین به تشریح نحوه سقوط بالگرد آمریکایی پرداخت و افزود: در همان وضعیت که بالگرد می‌خواهد بلند شود و نزدیک‌تر بنشیند یک ماشین دیگر از راه می‌رسد که یک تانکر سوخت است. به این تانکر ایست می‌دهند اما تانکر توجهی به ایست نمی‌کند و به حرکت خود ادامه می‌دهد. به تانکر تیراندازی می‌کنند و با انفجاز تانکر، نور زیادی شکل گرفت و خلبان در حین بلند شدن، در فاصله چند صد متری توده آتش می‌بیند و این روی دیدش تأثیر منفی می‌گذارد. از سوی دیگر آر اچ 3‌دی 6 ملخ در بالا دارد و 6 ملخ در دم که این ملخ ها باد زیادی را تولید می‌کند و خود هواپیمای سوخت رسان هم روشن بوده و 4 موتورش هم در حال کار کردن است. باد این دو هواگرد، تولید گردباد کرده  و خلبان را گیج می‌کند و موقعیتش را گم می‌کند و ملخ‌های این بالگرد با تانکر سوخت برخورد کرده و یک بمب عظیم در صحرای طبس منفجر می‌شود.

این مسئول سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: به دلیل این انفجار کارتر دستور برگشت تیم عملیات را صادر کرد.


تمام سیستم پدافند تهران جمع شده بود

نماینده مردم طبس در مجلس هشتم درباره مسائل مبهم پیش آمده درباره این موضوع گفت: خبر سقوط بالگردها به ستاد ارتش و بنی صدر رسید ولی او توجه نکرد. فردای آن روز که بنی صدر از دزفول همراه مشاورینش در حال بازگشت به تهران بود، مشاورین به بنی صدر می‌گویند که بهتر است که بالگردها را منهدم کنیم و به همین خاطر F4 ها پرواز می‌کنند و آنجا را بمباران می‌کنند که خدا را شکر همه اسناد و تجهیزات از بین نرفت.

مشاور شهید چمران با اشاره به مفقود شدن جعبه سیاه‌های بالگردهای از بین رفته نیز گفت: اسناد اصلی به دست ما نیفتاد.

عابدی با بعید دانستن دستگیری و مجازات مقصران واقعه طبس از جمله مشاورین بنی صدر تصریح کرد: بنابر آنچه که در ذهن من است فرمانده پدافند هوایی آن زمان چند وقتی به زندان رفت اما بعد از مدتی دیدند که ایشان کاره‌ای نبوده آزادش کردند.

وی همچنین درباره فرآیند کور کردن بحث راداری و عدم فعالیت یگان‌های پدافندی نیز گفت: ما به یقین رسیدیم که یک سری فرمان‌هایی صادر شده که آن برخی از آن عوامل هم دستگیر و محاکمه شده‌اند. تنها مدرکی که به دست آمد این بود که دستوری صادر شده بود تا چراغ‌های استادیوم امجدیه یا همان شهید شیرودی امروز و همچنین چراغ پد بالگرد ساختمان وزارت کشور فعلی، آن شب روشن باشد و وزارت خارجه نیز همینطور تا همه چیز آماده باشد و از جمله تمام سیستم پدافند تهران آن شب جمع شود.

وی اظهار داشت: مدتی بعد جلسه‌ای در وزارت جنگ سابق برگزار شد که رییس جلسه درخواست داشت که همه مدارک را بدهیم به او. من امتناع کردم ولی گزارش کار را دادیم. مدارک در اختیار آنها هیچگاه به دست ما نرسید و نفهمیدیم آن‌ها چه کسانی بودند و هیچوقت هیچ چیزی از این جریان توسط آن گروه بروز داده نشد."


ماجرای یک عکاسی از محل نگهداری جاسوسان امریکایی

این کارشناس مسائل نظامی اضافه کرد: پس از شکست نگذاشتند این قضیه زنده بماند و این برای خودش یک هنر بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پس از این واقعه، چون مشاور عالی چمران بودم، سفری به کرمانشاه داشتم و در جمع افسران قدیمی هوانیروز جلسه‌ای برگزار کردیم و آنجا یک نفر گفت آقای عابدی این عکسی که در مجله فلایت نیوزویک از سفارت آمریکا انداخته شده شما دیده اید؟ آیا این به نظر شما عکس ماهواره‌ای است؟ گفتم خیر. همه نظرشان این بود که با یک وسیله پرنده که از بالای سفارت عبور می‌کرد از فاصله چند صد متری عکس برداری شده. حال سوال پیش آمد که چه کسی این عکس را انداخته؟

وی با اشاره به استخدام مأمورینی برای تحقیق در زمینه این موضوع اضافه کرد: ما متوجه شدیم دو شرکت با نام‌های هلیکوپتر سرویس و هلیکاپتر ایران در کشور فعالیت می کنند که این دو شرکت دارای 75 خلبان خارجی است که با تعداد زیادی خدمه فنی، در حال پرواز در حساس‌ترین نقاط کشور مانند صداوسیما، انرژی اتمی، سکوهای توانیر، مخابرات، سکوهای نفتی و دیگر نقاط حساس هستند!

عابدی با بیان اینکه این دو شرکت در ان زمان در اختیار یکی از فعالان فعلی بخش خصوصی به نام آقای "خ" بود، گفت: به او گفتم شما باید برای تداوم فعالیت این شرکت با خلبانهای غربی از آقای چمران یا از امام سوال می‌کردید. بعد از این ماجرا بنده دستور دادم سریعاً طرحی آماده کنند که این دو شرکت به مجموعه وزارت دفاع منتقل شوند که از ماحصل آن، "ساخه" شکل گرفت.

"در فاصله کمتر از 6 ماه توانستیم 75 خلبان که بیشترشان در ظاهر هلندی  و در اصل امریکایی بودند را بیرون و بجای آنها خلبانان ایرانی جایگزین کنیم."

علت های متعدد و مبهم کارشکنی در ساخت موزه طبس

نماینده مردم طبس در مجلس هشتم در خصوص علت ساخته نشدن موزه طبس برای گرامیداشت این واقعه مهم گفت: آقایان می خواستند موزه را در یزد بسازند اما ما با دلایل متقن و پیگیری، مانع انجام این کار شدیم. مدتی بعد، املاک این منطقه را جزء اردکان کردند که این اتفاق یک فاجعه بود و توانستیم این منطقه را به طبس برگردانیم.

وی اضافه کرد: بالاخره باز هم موزه را نبردند طبس بلکه بردند در صحرا که خدا می‌داند میلیاردها تومان هزینه داشت چون آب ندارد و برای تأمین آب 2 الی 3 میلیارد هزینه می‌خواهد. برق ندارد، گاز ندارد و اصلاً لازم نیست موزه آنجا باشد. موزه باید در طبس باشد که فرودگاه دارد و مسافران داخلی و خارجی می‌آیند و اگر موزه را آنجا می‌ساخیتم تاحالا چند برابر هزینه خودش را درآورده بود.

عابدی در ادامه با انتقاد از نحوه عملکرد دولت آقایان هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد در مورد برخورد سرد با این مسئله مطرح کرد: باید بپرسیم که با گذشت 9 سال از دستور رهبر انقلاب، چطور سازمان اجلاس سران در مدت 6 ماه ساخته می‌شود، اما موزه طبس با این همه وقفه مواجه شده؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pasha85 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Amiiiin, reza4087, hermes_PERSIAN, Shahbaz, Present, hesperus, FARSHAD.ADL, Sami 1993

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

58

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 خرداد 1387 21:13

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 33 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط محمد355 » يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 20:15

بالاخره نفهمیدیم اون روز طبس بمباران شد یا نه؟ آخه اگر بمباران میشد که الان هلیکوپترهای غنیمتی تو هوادریا پرواز نمیکرد!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب محمد355 تشکر کرده اند:
pasha85

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

65

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 فروردین 1391 13:34

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 46 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط ghahestani » سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 15:45

سلام عزیزان هرگز بمباران نشد.همین اقایون پدر ارتش در اوردن خیانت وعداوت امثال این بهظاهر ارتشیها کمر مملکت را داشت میشکست  که مشاورین امام در امور نظامی مثل مرحوم ظهیر نژاد و خب فرمان تاریخ ساز شخص امام به داد ارتش رسیدند ولی این اقایون هنوز ول کن نیستند.همه هلیکوپترهایی که سالم ماندند الان در ارتش سرافراز در حال خدمتند. ونیرو هوایی هرگز انجا را بمباران نکرد مرحوم ابراهیم پوردان سال قبل در برنامه که از تلوزیون به مناسبت واقعه طبس پخش شد کاملا همه چیز را توضیح داد ولی امثال این اقا که فقط بلدن حرف بزنند هنوز در حال سمپاشی بر علیه ارتش وبه خصوص نیرو هوایی هستند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghahestani تشکر کرده اند:
coops, Ghost Rider, F-14 Fan, امیر تاک, tarmax, RaAmIiN, sand_fighter, Java, SORENA, ATABACKAN, Present, onbekende, bravo

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1367

تشکر کرده: 2232 مرتبه
تشکر شده: 3512 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط Java » سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 18:45

بله ....
موضوع تایید شده است. مرحوم پوردان(خدا رحمتشون کنه) تمامی ماجرا رو به تفصیل شرح دادن...

هرچند خود تلویزیون در تاریک موندن ابعاد این ماجرا بیشترین تقصیر رو داره!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
F-14 Fan, امیر تاک, Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط Sami 1993 » سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 18:57

پس شهید منتظر قائم چگونه شهید شده ؟


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

65

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 فروردین 1391 13:34

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 46 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط ghahestani » سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 19:14

2 فروند فانتوم مسلح به سایدوایندر و اسپارو و و تیر بار ماموریت داشتن تا طلوع افتاب بالا سر اینا باشن و اگر حرکتی مبنی بر فرار دیدن  بزنند با طلوع افتاب هلیکوپترها روشن و 1 سری ادم با لباس نظامی هی از این هلی کپتر میرن تو اون یکی و نیرو هوایی بی خبر از رفتن امریکاییها و امدن سپاه یزد با توپ دماغه  اف_4 لیدر اتش اخطار میزنند که متاستفانه عدم هماهنگی و خود فرمانی سپاه یزد باعث شهادت ایشان شد.نیرو هوایی تا ان لحظه هم از رفتن امریکاییها خبر نداشت و خب لود  اف_4 ها حکایت از کذب بودن ادعای برخی به ظاهر دوستان دارد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghahestani تشکر کرده اند:
F-14 Fan, Ghost Rider, tarmax, امیر تاک, onbekende, ATABACKAN, sand_fighter, Alpha4, Present, Java, bravo

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

174

تشکر کرده: 29 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:59

آرشيو سپاس: 997 مرتبه در 144 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط نادر70 » چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 10:45

ghahestani نوشته است:2 فروند فانتوم مسلح به سایدوایندر و اسپارو و و تیر بار ماموریت داشتن تا طلوع افتاب بالا سر اینا باشن و اگر حرکتی مبنی بر فرار دیدن  بزنند با طلوع افتاب هلیکوپترها روشن و 1 سری ادم با لباس نظامی هی از این هلی کپتر میرن تو اون یکی و نیرو هوایی بی خبر از رفتن امریکاییها و امدن سپاه یزد با توپ دماغه  اف_4 لیدر اتش اخطار میزنند که متاستفانه عدم هماهنگی و خود فرمانی سپاه یزد باعث شهادت ایشان شد.نیرو هوایی تا ان لحظه هم از رفتن امریکاییها خبر نداشت و خب لود  اف_4 ها حکایت از کذب بودن ادعای برخی به ظاهر دوستان دارد.


با سلام

تا اونجایی که همه در تصاویر تلویزیونی دیدیم تعدادی بالگرد سوخته و منهدم شده در اون ناحیه وجود داره و تا جایی که باز همه می دونیم تنها یکی از بالگرد ها پس از عملیات سوخت گیری با c-130 سوخت رسان برخورد کرده، در این صورت و بر فرض صحت گفته های شما بقیه ی بالگردها چگونه نابود شدند...؟

در ضمن در مصاحبه های متعددی خلبانان آن زمان نیروی هوایی بر بمباران آن منطقه به وسیله ی فانتوم ها صحه گذاشتند از جمله مصاحبه ی ماهنامه ی صنایع هوایی با امیر شهرام رستمی در شماره ی 219 .

خاطر نشان می کنم که جناب رستمی به طور مستقیم درگیر این ماجرا بوده اند.
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.
                                                                                        امام روح الله (ره)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب نادر70 تشکر کرده اند:
Present, Sami 1993

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

65

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 فروردین 1391 13:34

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 46 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط ghahestani » چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 16:13

نادر70 نوشته است:
ghahestani نوشته است:2 فروند فانتوم مسلح به سایدوایندر و اسپارو و و تیر بار ماموریت داشتن تا طلوع افتاب بالا سر اینا باشن و اگر حرکتی مبنی بر فرار دیدن  بزنند با طلوع افتاب هلیکوپترها روشن و 1 سری ادم با لباس نظامی هی از این هلی کپتر میرن تو اون یکی و نیرو هوایی بی خبر از رفتن امریکاییها و امدن سپاه یزد با توپ دماغه  اف_4 لیدر اتش اخطار میزنند که متاستفانه عدم هماهنگی و خود فرمانی سپاه یزد باعث شهادت ایشان شد.نیرو هوایی تا ان لحظه هم از رفتن امریکاییها خبر نداشت و خب لود  اف_4 ها حکایت از کذب بودن ادعای برخی به ظاهر دوستان دارد.


با سلام

تا اونجایی که همه در تصاویر تلویزیونی دیدیم تعدادی بالگرد سوخته و منهدم شده در اون ناحیه وجود داره و تا جایی که باز همه می دونیم تنها یکی از بالگرد ها پس از عملیات سوخت گیری با c-130 سوخت رسان برخورد کرده، در این صورت و بر فرض صحت گفته های شما بقیه ی بالگردها چگونه نابود شدند...؟

در ضمن در مصاحبه های متعددی خلبانان آن زمان نیروی هوایی بر بمباران آن منطقه به وسیله ی فانتوم ها صحه گذاشتند از جمله مصاحبه ی ماهنامه ی صنایع هوایی با امیر شهرام رستمی در شماره ی 219 .

خاطر نشان می کنم که جناب رستمی به طور مستقیم درگیر این ماجرا بوده اند.


عزیزم من میگم چون اطلاع دارم در ضمن شما چجوری لاشه چندتا هلیکوپتر دیدی؟ تو عکسهایی که تا حالال شما ندیدی هلیکوپتر های دیگم هستن و همه کسانی  حرف بمباران زدن که نبودند در محل.با همه احترامی که بای شهرام رستمی قائل هستم چون به هر حال در اف_4 ایشان شاگرد من بودند وبعد منتقل اف_14 شدند ولی ایشان صلاحیت اظهار نظر در این بحث ندارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghahestani تشکر کرده اند:
sand_fighter, KH.I.A.2500, Alpha4, ferferi, نادر جهانباني, ATABACKAN, Present, @lirez@, bravo, Ghost Rider, onbekende, امیر تاک

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1367

تشکر کرده: 2232 مرتبه
تشکر شده: 3512 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط Java » چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 20:02

اتمام حجت این بحث همان سخنان مرحوم پوردان است...و البته توضیحات تکمیلی جناب سرهنگ مازندرانی نیز بسیار راهگشاست...

توضیحات جناب سرهنگ مازندرانی در سایت گنج جنگ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ):

در رابطه با جریانات طبس و پروازهای آن روز قبلا" توضیحات کامل و کافی را در صفحات پیشین باستحضار دوستان عزیزم رسانده ام و موارد مذکور در نقل قول اشاره شده جنابعالی، مقرون به صحت نمی باشد زیرا اولین هواپیماهای شکاری نیروی هوائی که بسمت منطقه اعزام گردیدند و تمام وقت تا قبل از غروب آفتاب روز اول در بالای سر این منطقه حضور داشتند عبارت از دو فروند هواپیمای اف 14 و در ادامه یک فروند هواپیمای تانکر سوخترسان و با حضور کوتاه مدت یکفروند هواپیمای جت فالکن نیروی هوائی که حامل رئیس جمهوری وقت بوده و از اهواز بسمت تهران در پرواز بودند که بعنوان پست فرماندهی هوائی برای مدتی کوتاه در منطقه حضور پیدا نمودند بوده، که پس از بازگشت هواپیماهای اف 14 به پایگاه اصفهان قبل از غروب آفتاب منطقه تحویل هواپیماهای اف 4 گردیده و در شب هنگام هواپیماهای اف 4 جایگزین در نهایت امر و برابر دستورات صادره از سوی مقامات عالی کشور، در حوالی ساعت 10 تا 11 شب اقدام به بمباران منطقه نمودند.


توضیحات مرحوم پوردان( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ):


امير خلبان بازنشسته ابراهيم پوردان مي گويد ، سحرگاه 5 ارديبهشت 1359 منزل بودم كه از من خواسته شد سريعا" در پايگاه هوايي مهرآباد حاضر شوم


ماموريت داشتيم با 2 فروند اف 4 عازم طبس شويم . هدف از اين ماموريت بررسي اوضاع محل و جلوگيري از فرار نيروها و پرنده هاي بجا مانده بود . همچنين احتمال مي رفت تيم هاي نجات آمريكايي براي انتقال نيروها ، تجهيزات و اسناد بجا مانده وارد طبس شوند


در اين ماموريت هواپيماها ي اف-4 ما مجهز به راكت ، بمب و مسلسل بوده و اجازه شليك هم داشتيم


يك فروند هواپيماي تانكر هم ما را همراهي ميكرد. در چند نوبت اجازه شليك لغو شد


هوا گرگ و ميش بود كه به منطقه رسيديم . 5 فروند بالگرد سالم ديده ميشد كه ملخ يكي از آنها روشن بود . چند نفر را هم ديديم كه اطراف پرنده ها تردد ميكنند


از طريق هواپيماي تانكر به ما اعلام شد كه اجازه شليك صادر شده و در صورت صلاحديد مجاز هستيد


ما تصور كرديم كه 4 نفر برادران سپاهي ، از نيروهاي آمريكايي هستند و قصد فرار دارند


لذا ابتدا ملخ بالگردي را كه روشن بود با تير زدم . به سمت 4 نفر نيروي ناشناس هم تيراندازي كرديم كه متاسفانه منجر به شهادت شهيد منتظر قائم و مجروح شدن 3 نفر از نيروهايش شد


در اين عمليات هيچ آسيبي به پرنده ها و اسناد بجاي مانده نرسيد و هرچه كه تاكنون ادعا شده كذب است


پس از بازگشت به مهرآباد همه ما بازجويي شديم . از ما پرسيدند چرا تيراندازي كرده ايد ؟


گفتيم كه خودتان مجوز داديد


گفتند : آنها خودي بوده اند و.....
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
reza4087, Present, KH.I.A.2500, Alpha4

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

65

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 فروردین 1391 13:34

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 46 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط ghahestani » چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 20:39

وای به حال نیروی هوایی که فریدون علی مازندرانی وشهرام رستمی بشن حقایقش در این جهالت بچه گانه بمانید بهتر است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghahestani تشکر کرده اند:
نادر جهانباني, bravo, Alpha4

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 01:46

از 8 بالگرد برنامه ریزی شده ، 6 بالگرد می توانند خود را به طبس برسانند .

تصویر گرافیکی زیر که آرایش بالگردها و هرکولس ها را نشان می دهد ، من از فضای مجازی گرفتم و برای هر بالگرد یک شماره در نظر گرفتم :به ترتیب شماره ها :

بالگرد شماره 1 : نابود شده است ( برخورد به هرکولس )
بالگرد شماره 2 : نابود شده است .

در تصویر زیر ، پشت لاشه هرکولس و سی استالیون شماره 1 ، لاشه یک بالگرد دیگر قابل مشاهده است که متعلق به بالگرد شماره 2 است :تصویر زیر از زاویه پشت همین بالگرد منهدم شده گرفته شده است ( لاشه هرکولس و بالگرد شماره یک با فلش مشخص شده است )
بالگرد شماره 3 : سالم است !

در تصاویر این بالگرد در کنار لاشه بالگرد شماره1/هرکولس و بالگرد شماره 2 دیده می شود :
با توجه به فاصله این بالگرد به لاشه ها بی شک از انفجارات تاثیر گرفته و آسیب دیده است .

بالگرد شماره 4 : با توجه به تصویری که در ادامه قرار می دهم ، این بالگرد نابود شده است :دلایل من برای اینکه تصویر بالا متعلق به بالگرد شماره 4 است ( و مثلا متعلق به بالگرد شماره 2 نیست )

1- تفاوت وضعیت دم و پروانه دم در تصویر ایرنا با وضعیت دم و پروانه در تصویر متعلق به بالگرد شماره 2
2- تفاوت وضعیت بقایای ملخ اصلی در دو تصویر
3- در تصویر ایرنا بالگرد سالم در فاصله نسبتا بیشتری نسبت به لاشه قرار دارد ، اما در تصاویر قبلی فاصله بالگرد سالم ( بالگرد شماره 3 ) نسبت به لاشه کمتر است .

تصویر زیر با توجه خمیدگی یکی از پره ها ملخ اصلی ( که در تصویر ایرنا نیز همچین خمیدگی دیده می شود ) متعلق به همان لاشه تصویر ایرنا است که از زاویه دیگر گرفته شده .
با این تفاسیر لاشه مذکور متعلق به بالگرد شماره 4 است و آن بالگرد سالمی که در تصویر بالا دیده می شود همان بالگرد شماره 3 است .

بالگرد شماره 5 : سالمبالگرد شماره 6 : تصویری از این بالگرد نتوانستم پیدا کنم .
اما در تصویر ایرنا در بین بقایای بالگرد شماره 4 متوجه یک شی شدم که در تصویر دوم لاشه بالگرد شماره 4 خبری از آن نیست :این شی درست مثل بالچه افقی است که بر روی دم سی استالیون قرار دارد ( اسم دقیقش را نمی دانم ) :خوب وقتی که این بالچه افقی به سمت آسمان است ، نشان می دهد که بالگرد شماره 6 نیز منهدم شده است .

به طور کلی :

بالگردهای شماره 1،2،4،6 منهدم شده اند و بالگردهای شماره 3 و 5 سالم مانده اند .
یک بالگرد هفتمی هم وجود دارد و آن بالگردیست که در کرمان فرود آمده است .

از 12 سفارش رژیم پهلوی برای سی استالیون 6 فروند از آنها تحویل داده شد که رجیستر آنها 2701-9 تا 2706-9 است .
در سال 2010 آقای علیرضا بیات تصویر یک سی استالیون به رجیستر 2708-9  را در سایت airliners که یکی از سی استالیون های امریکایی عملیات پنجه عقاب است .خوب بلطبع یکی دیگر از این بالگردها نیز رجیستر 2707-9 را به خود گرفته است .

سی استالیون سوم ( به رجیستر امریکایی 359-65 ) نیز برای استفاده از قطعاتش اوراق شده است :به نظر من بالگرد شماره 5 و بالگرد فرود آمده در کرمان به خدمت نداجا در آمده اند و بالگرد شماره 3 باید همان بالگرد 359-65 باشد که اوراق شده است .
بر طبق گفته ها یکی از بالگردها توانسته به سمت تهران پرواز کند و ولی دیگری به خاطر آسیب دیدگی توان پرواز نداشته و با تریلی به تهران حمل شده است .
و این بالگرد شماره 3 باید همان بالگرد آسیب دیده باشد زیرا فاصله نزدیکی با محل انفجار ناشی از برخورد بالگرد شماره 1 و هرکولس و سپس انفجارات بالگرد های شماره 2 و 4 داشته است و قطعا موج و ترکش انفجارات روی آن تاثیر مخرب داشته است .


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
F-14 Fan, from-sky, نادر70, Mohammad.Jafar, KH.I.A.2500, coops, aaa10, mz15, kayvan6079, onbekende, Java, Morteza313, reza4087, Ghost Rider, Present, pasha85, Cloor Master, arian2020

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: برخی مشاوران بنی‌صدر در واقعه طبس هنوز در کشور فعالیت می

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 4 اردیبهشت 1393 11:36

فردا سالگرد شکست امریکا در طبس هست .


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نادر70 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Java

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان