مردم کشورهای غربی، همانند نمایندگان نژاد برتر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 291
تاریخ عضویت: سه شنبه 20 مهر 1389, 12:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

مردم کشورهای غربی، همانند نمایندگان نژاد برتر

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:36 pm

[FONT=Times New Roman]   همان روزي كه شهر بوستون امريكا از شدت انفجار لرزيد و جان سه تماشاگر مسابقه دو ماراتن را گرفت،ده ها تن در كشورهاي افغانستان، سوریه، عراق و سایر نقاط بحراني کره زمین جان خود را از دست دادند، اما غرب حتي يك قطه اشك براي آنها نریخت. کارشناسان سعي دارند اين اختلاق نگاه نسبت به حوادث زندگي مردم غرب و ساير نقاط جهان را توضیح دهند.  
   مشکل از مدت ها پیش وجود داشته است. هر فاجعه اي در غرب، تمام رسانه های دنيا را تحت الشعاع قرار مي دهد. ایگورخاخلوف، کارشناس علمی دانشکده اقتصاد و ارتباطات بین الملل آکادمی علوم روسیه می گوید: با وجود همه این مسائل می توان گفت که رسانه های غربی هدفمند عمل می کنند.  
   که در آمریکا اتفاق می افتند ، فاکتور مهم فشار روانی بر مردم آمریکا هستند : " این اتفاق می تواند برای هر کسی رخ دهد، " ، " این اتفاق ممکن است برای فردی رخ دهد که به مراسم ورزشی آمده و یا با کودک خود به سوپر مارکت رفته است. " مردم بدون شک می ترسند. آنها برای دفاع از خود به دولت اطمینان دارند. لابی های مالی و سیاسی هر کدام این وحشت را برای حل برنامه های خود با صرف بودجه در نظر گرفته اند. انفجار در کشور آمریکا ، استدلال بسیار مهم برای جنگ های پیش رو در فضای کاپیتالیسم است.  
   های امروزی می دانند که دولت تا چه اندازه به نظرات جامعه اهميت مي دهد. بنابراین امروز تاثیر انفجار با تعداد قربانیان آن مشخص نمی شود بلکه خبر های مربوط به آن هستند كه عمق فاجعه را به ما نشان مي دهند. بدین ترتیب زندگی مردم آمریکا همانند مردم افغانستان است و در واقع بی ارزش و بی تفاوتند.  
   آزادی بیان ، برای مردم ظاهرا کشوری دموکرات می سازد ، دموکراسی که محتوا و پایان آنرا روزنامه ها تعیین می کنند.  
   است ، مشکل تنها در روزنامه های غربی نیست بلکه جهان بینی غربی نيز در آن دخيل است.  
   چادایف ، فعال اجتماعی و روزنامه نگار روسی می گوید :من معتقدم که مسئله اصلی روزنامه ها نیستند. تنها کشورهای عراق ، سوریه، لبنان و غیره به عنوان منطقه امن محسوب نمی شوند. سوال کلیدی این است ، کجا انفجار رخ می دهد. انفجار در مرکز تمدن غربی به صورت دیگری برداشت می شود. و رسانه ها از آن داستان فراگیر و گسترده ی دیگری می سازند.  
   های دموکراسی اعلام شده توسط غرب ، دلیل خوبی برای آموزش دادن به سایر کشور ها و گاهی فرستادن ارتش به آنجاست. در چنین شرایطی رسانه های غربی همواره از سیاست مداران خود حمایت می کنند. علاوه براین طبق همین استانداردهای دموکراسی ، ارزش زندگی مردم آمریکا و هر کشور دیگری با کشورهای آسیایی کاملا مساوی هستند. اما رسانه های غربی اصولا قصد ندارد این تساوی را نشان دهند.  
منبع
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”