در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

مردم کشورهای غربی، همانند نمایندگان نژاد برتر

توسط saeid 7 » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392 11:36

در همان روزي كه شهر بوستون امريكا از شدت انفجار لرزيد و جان سه تماشاگر مسابقه دو ماراتن را گرفت،ده ها تن در كشورهاي افغانستان، سوریه، عراق و سایر نقاط  بحراني کره زمین جان خود را از دست دادند، اما غرب حتي يك قطه اشك براي آنها نریخت. کارشناسان سعي دارند اين اختلاق نگاه نسبت به حوادث زندگي مردم غرب و ساير نقاط جهان را توضیح دهند.

این مشکل از مدت ها پیش وجود داشته است. هر فاجعه اي در غرب، تمام رسانه های دنيا را تحت الشعاع قرار مي دهد. ایگورخاخلوف، کارشناس علمی دانشکده اقتصاد و ارتباطات بین الملل آکادمی علوم روسیه می گوید: با وجود همه این مسائل می توان گفت که رسانه های غربی هدفمند عمل می کنند.

انفجارهایی که در آمریکا اتفاق می افتند ، فاکتور مهم فشار روانی بر مردم آمریکا هستند : " این اتفاق می تواند برای هر کسی رخ دهد، " ، " این اتفاق ممکن است برای فردی رخ دهد که به مراسم ورزشی آمده و یا با کودک خود به سوپر مارکت رفته است. " مردم بدون شک می ترسند. آنها برای دفاع از خود به دولت اطمینان دارند. لابی های مالی و سیاسی هر کدام این وحشت را برای حل برنامه های خود با صرف بودجه در نظر گرفته اند. انفجار در کشور آمریکا ، استدلال بسیار مهم برای جنگ های پیش رو در فضای کاپیتالیسم است.

تروریست های امروزی می دانند که دولت  تا چه اندازه به نظرات جامعه اهميت مي دهد. بنابراین امروز تاثیر انفجار با تعداد قربانیان آن مشخص نمی شود بلکه خبر های مربوط به آن هستند كه عمق فاجعه را به ما نشان مي دهند. بدین ترتیب زندگی مردم آمریکا همانند مردم افغانستان است و در واقع بی ارزش و بی تفاوتند.

دستکاری آزادی بیان ، برای مردم ظاهرا کشوری دموکرات می سازد ، دموکراسی که محتوا و پایان آنرا روزنامه ها تعیین می کنند.

بدیهی است ، مشکل تنها در روزنامه های غربی نیست بلکه جهان بینی غربی نيز در آن دخيل است.

آلکسی چادایف ، فعال اجتماعی و روزنامه نگار روسی می گوید :من معتقدم که مسئله اصلی روزنامه ها نیستند. تنها کشورهای عراق ، سوریه، لبنان و غیره به عنوان منطقه امن محسوب نمی شوند. سوال کلیدی این است ، کجا انفجار رخ می دهد. انفجار در مرکز تمدن غربی به صورت دیگری برداشت می شود. و رسانه ها از آن داستان فراگیر و گسترده ی دیگری می سازند.

ارزش های دموکراسی اعلام شده توسط غرب ، دلیل خوبی برای آموزش دادن به سایر کشور ها و گاهی فرستادن ارتش به آنجاست. در چنین شرایطی رسانه های غربی همواره از سیاست مداران خود حمایت می کنند. علاوه براین طبق همین استانداردهای دموکراسی ، ارزش زندگی مردم آمریکا و هر کشور دیگری با کشورهای آسیایی کاملا مساوی هستند. اما رسانه های غربی اصولا قصد ندارد این تساوی را نشان دهند.

منبع
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
onbekende, Present, mm1990, jhan2010, امام قلي خان

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان