در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

نظر شما در مورد این تبلت چیست؟

توسط Solver » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 13:45

این تبلت با ابعاد 7 اینچ و خصوصیات که در زیر قید شده از نظر دوستان چطور است؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

رزولشن:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ماژول لمسی: COF/COBAW5206

باطری: 3000mA     در حدود 5 ساعت کار

پردازنده: AllWinner  Quad-CoreCortex-A7 A31s          

پردازنده گرافیکی: Mali400 mp2 - 420M          

رم: 1G DDR3          

رام: 4GB - 4GB/8GB/16GB پیشفرض     

مموری: Support SDHC/SDXC          

وب کم: 0.3MP          

دروبین اصلی: 5MP یا 2MP

بلندگو داخلی: Built-in 8Ω/1W × 2          

سنسورشتاب سنج، فیش 3.5 میلیمتری هدفون استاندارد، موثقعیت یاب AGPS و  GPS          

شبکه وایرلس: WIFI 802.11b/g/n     

بلوتوث: V2.3,3.0          

پشتیبانی از شبکه:

کد: انتخاب همه

قابلیت های درگاه USB:
switch to Ethernet Network
USB OTG
Muse
Keyboard

خصوصیات نرم افزاری:
Andriod 4.1          
FLASH Supports hardware decoding,FLASH 11          
Support HTML5
Email          
Browser          
Calculator v4.0          
Calendar v4.0          
Clock          
Search v4.0          
Gallery          
Downloads v4.0          
Camera          
Music v4.0          
MoviePlayer          
FileBrowser v4.0          
AppInstaller          
Settings V4.0          

البته برخی فاکتورها مانند دوربین و صفحه نمایش چند گزینه ای است که مطمئنا در قیمت اثر گذار خواهد بود. کالا محصول چین است و برند معروف نیست اما کیفیت ساخت بدنه نسبتا قابل قبول است. کیفیت ساخت در حد محصولات Axpad و به مراتب بالاتر از Wintouch است.

در نهایت از نظر دوستان، یک تبلت با حداقل قابلیت های ذکر شده در بالا، حدودا قیمتش در بازار داخلی چند است؟

در یک نگاه:

پردازنده 4 هسته ای، سیمکارت خور، پشتیبانی از اتصال کابل OTG، وجود شتاب سنج و GPS، همینطور وجود 2 دوربین و البته امکان داشتن دوربین 5 مگاپیکسلی و آندروید 4.1 با پشتیبانی کامل از فلش و ...

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, mahdi2elve, Present, Erratic, ASHKAN95, Mahdi1944, Shahbaz, Java, hesperus, interceptor, Mahdi Mahdavi

Captain

Captain

نماد کاربر
875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

Re: نظر شما در مورد این تبلت چیست؟

توسط sayeh_roshan_1988 » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 15:06

سلام
صفحه نمایش اش چیه دقیقا ؟!
و قیمت ؟
فک کنم برای یک روزه کاری با 3000 میلی آمپر باطری کم بیاره ، آخه صفحه اش 7 اینچه ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nima-rad, Present, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 15:35

اطلاع دقیق ندارم،
ماژول لمسی که مشخص هست، اما صفحه نمایش ظاهرا در 3 مدل امکان نصبش هست که مشخصات دقیقترش را استعلام کردم تا خبر کنند.

فک کنم برای یک روزه کاری با 3000 میلی آمپر باطری کم بیاره ، آخه صفحه اش 7 اینچه،

البته تبلت ها معمولا یا 7 هستند، یا بزرگتر، منظورتون را درست متوجه نشدم از اینکه گفتید 7 اینچ هست!

اما خود من هم با توجه به پردازنده 4 هسته ای، به همین عدد 5 ساعت اطمینان ندارم و فکر می کنم با این پردازنده احتمالا کمی خوش بینانه حساب شده باشد و خانه پرش بتواند 4 ساعت با باطری کار کند.

هدفم از بحث خرید این محصول نیست،
بیشتر هدف کشف قیمتش و وجود توجیح اقتصادی برای تجارت روی این کالا است.

قیمت تولید این محصول در بهترین کانیگ (دوربین 5 - رم 16 و بهترین نمایشگر) هنوز زیر 100$ خواهد بود، البته هزینه های جانبی فراوانی وجود دارد که قیمت نهایی محصول را در خود کشور سازنده تعیین می کند، برای ایران که دیگه باید هزینه حمل و نقل، گمرکی و نهایتا مالیات را در کنار دردسر تهیه دلار محاسبه کرد.

اما هدف من کشف قیمت از سمت مصرف کننده و قیمتی که صرفه داشته باشد برای وی است.

sayeh_roshan_1988

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 322 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 16:10

محصول ساخت چین به احتمال زیاد نسبت به دیگر محصولات خارجی (کشور های خارجی) ارزون تر در میاد ((کارگر ارزان و...)) البته در یک کلاس کیفی (من شنفتم چین کالاهاش ۱۳ درجه کیفی دارند که تاجرهای مسلمان و مومن ما کیفیت ۱۰ به بالاش را به قیمت کیفت ۴الی ۵ بهمون می فروشند) مثل نکسوس۷ که ۱۹۹ دلار قیمتش هست اما اون اوایل ۲ میلیون اندی قیمت داشت ! (البته این ربطی به چین نداشت ولی در تمامی حالات صدق می کند) به نظر من قیمتش باید در حدود ۶۰۰ الی ۵۰۰ شایدم بیشتر باشد به نظر من اگر بتوان به مشتری قیمت واقعی دستگاه (به دلار) را بشناسونید اون وقت مشتری با اعتماد تر به محصول می نگرد چون می دوند که به همون قدر که پول می دهد آش می خورد نه مثل نکسوس ۷ که بابتش باید با دلار هفت هشت هزار تومنی پول بدید  به نظرم العان تو بازار ایران قیمت عادلانه دادن و اثبات کردن به مشتری یکی از راه های پر سود است ، مشتری هم ضرر نمی کند مشگل باتریش هم می توان با نرم افزار مدیریت انرژی تا حدودی حل کرد!!  البته همون طور که گفتید کرابه و گمرک و... نیز رو قیمت تاثیر دارند ولی نه انچنان که برای مصرف کننده وانگهی محسوس شود (گمرک  و طرح شبنم را نمی دانم چقدر بر قیمت وارد کننده تاثیر می گذارند خودتون بهتر می دانید ولی قیمت حتما زیر ۸۰۰ است اگر بخواهیم عادل باشیم)
آخرين ويرايش توسط Cloor Master در دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 17:50, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
Solver

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 17:24

معماري Cortex-a7 بهينه ترين معماري ARM به لحاظ مصرف انرژي هست و ميشخ انتظار مصرف خيلي كمتري به نسبت A9 و A15 داشت. درضمن تا جايي كه من خاطرم هست بلحاظ كارايي 4 هسته اي A7 حدودا به اندازه 3 هسته A9(البته پردازنده سه هسته اي كه نداريم) هست ولي با مصرف انرژي كمتر.
يه مساله شك برانگيز اينه كه چيپ a31s به همراه گرافيك powervr544 عرضه ميشه(نه مالي400)!
حالا قيمت اين چقدر در مياد؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Solver, Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 19:30

قیمت را شما باید بگید،

این محصول هنوز وارد خط تولید هم نشده  :-)  و شاید اصلا هیچ وقت هم نرسد. استفاده از مالی 400 اونقدرها غیر متعاف نیست دوست عزیز،  هدف گزاری تولید محصولی با داشتن قابلیت ها - به شکل حقیقی - قیمت مناسب است.

همانطور که میدانید اولین مشکل تبلت های چینی امروزه بازار کند بودن و در حقیقت مسئله پردازنده اونها است. در وعده دوم میشه به کیفیت نمایشگر و صفحه لمسی ایراد گرفت. اما در مورد این تبلت فکر می کنم این موارد هر چند در سطح عالی نیستند، اما قابل قبول هستند.

Present, mymail

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 20:17

M.Abooali,  فکر کنم آقا میلاد می خواد بره از چین محصول بیاره و به نام تجاری خودش عرضه کنه ، درست نمی گم؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Captain I

Captain I

نماد کاربر
79

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 آبان 1389 21:04

آرشيو سپاس: 609 مرتبه در 78 پست

توسط Alireza.Hosseini » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 21:51

در خصوص این چیپ باید بگم چیپ خیلی خوبی است از نظر میزان تولید حرارت و مصرف برق نسبت به رقیب خودش یعنی RK3188 واقعا عملکرد خوبی دارد
اما در امتیازی که توسط بنچمارک ها دریافت کرده است به نظر من RK3188 خیلی بهتر از A31 است.

بنده چند پیشنهاد برای تصمیم گیری شما دارم:

1. قبل از اینکه به فکر وارد کردن و قیمت گذاشتن باشید به فکر ارائه خدمات نرم افزاری و پشتیبانی از آن باشید که شما موارد زیر می شود:
1.1. چیپ که انتخاب کرده اید چقدر دست شما و مشتری را برای روت کردن بدون مشکلات جانبی باز می گذارد
1.2. چیپ چقدر امکانات فلش زدن فریم ور را به شما و مشتری هایتان میدهد
1.3. میزان بریک شدن محصول چقدر است! احتمال بریک نرم افزاری چقدر است؟ احتمال بریک سخت افزاری چقدر است؟
1.4. آیا رام در دسترس خواهد بود؟ چه کسی توسعه آنرا به عهده دارد؟ آیا خود شما میتوانید به سورس مثلا کرنل آن دسترسی داشته باشید؟
این سئوالات به شما کمک میکند به درستی چیپ را انتخاب کنید تا بعدا دچار مشکلات خدمات پس از فروش نشوید

2.توصیه میکنم حتما بنچمارک های تبلت های مشابه از نظر عملکرد و مصرف باتری که با این چیپ هستند را در یوتیوب ببنید

3.یک پیشنهاد برای شما دارم، به هیچ وجه رام 4 گیگ انتخاب نکنید. یا 8 و یا 16 گیگ انتخاب کنید تا حداقل نصف آنرا به پارتیشن data بدهید. چیزی که در باعث عملکرد بهتر تبلت می شود. چون شما دارید از پردازنده 4 هسته ای استفاده میکنید در واقع SD Card با کلاس پایین اگر مشتری استفاده کند باعث افت کارایی می شود و چون مشتری اطلاعات فنی ندارد سرعت و عملکرد پایین را علت پایین بودن کیفیت محصول شما خواهد دانست.

4. در خصوص شارژ که نوشتید با تجربه ای که از تبلت های چینی دارم. این تبلت حداکثر همین 4 ساعت را شارژ مدام در هنگام بازی خواهد داد که بسته به شدت نور صفحه نمایش دارد.

5. توصیه من انتخاب صفحه نمایش با کیفیت IPS هست و اگر از صفحه نمایش های تولیدی ال جی باشد که بسیار عالی می شود.

6. باطری را به 4200 میلی آمپر ارتقا بدهید بهتر است.

7. این عکس شما من را یاد تبلت های VIA که یه شرکت چینی میزد انداخت. حتما دقت کنید که با چه شرکتی قرارداد می بندید. تامین لوازم جانبی و قطعات خدمات پس از فروش خیلی خیلی مهم است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Alireza.Hosseini تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi Mahdavi, Ali$amir, ASHKAN95, Erratic, Present, Mahdi1944

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 23:59

M.Abooali نوشته است:استفاده از مالی 400 اونقدرها غیر متعاف نیست دوست عزیز،  هدف گزاری تولید محصولی با داشتن قابلیت ها - به شکل حقیقی - قیمت مناسب است.

احتمالا منظور بنده رو متوجه نشديد. Allwinner A31s يك پردازنده مركزي مجزا نيست، بلكه يك سيستم روي چيپ هست(يعني پردازنده اصلي، پردازشگر گرافيكي و ابزارهاي مخابراتي و ... همه روي يك چيپ عرضه مي شوند) كه در اين مورد با مراجعه به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  پردازنده گرافيكي اين سيستم روي چيپ(SoC) رو PoweVR544 MP2 معرفي كردند. به اين خاطر گفتم!
شايدم مدل رو اشتباه ذكر كرديد يا اطلاعات ويكي غلطه يا شايدم  بخواهيد با Allwinner قرارداد ببنديد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Ali$amir, ASHKAN95, Erratic, Solver, Mahdi Mahdavi

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 08:19

Present,  خیر، متاسفانه تولید با برند خودمان مشکلات فراوان به دنبال دارد و جزو برنامه نیست. صحبت از تعداد محدود از این محصول است.

mymail,  صحیح می فرمائید، منتها حکایت CPU است که گرافیک پیوست دارد، معنایش این نیست که شما نمی توانید کارت گرافیک روی مادربرد نصب نمائید. الان تبلت های سل ول و ... هستند که با همین پردازنده اما مثلا از مالی 400 به عنوان پردازنده گرافیکی استفاده می کنند.

Alireza.Hosseini,  
احتمالا، در پکیج یک مموری کلاس 10 را نیز قرار دهیم که اینطور اون مشکل مورد نظر شما رفع شود. اما در مورد حدود دسترسی برای روت کردن و دیگر خصوصیات باید بیشتر تحقیق کنم. متاسفانه در مورد آندروید تجربه و اطلاعات بسیار کمی دارم، البته با لینوکس آشنایی نسبی دارم.

ASHKAN95, Mahdi Mahdavi, Ali$amir, Erratic, Present, KAL-KOI-BABAK

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 00:33

به جز باطری بقیه اطلاعات و مشخصات روی کاعذ خوب هستند ! منتها مشکل باطریه .

حتما در مورد اینکه رام دستگاه رو به همراه نرم افزار فلش کردن در اختیارتون میزارند سوال کنید. چون مهمه و یک جورایی پشتیبان مشتری میشید.
"همین مشکل نبود رام برای فلش کردن روی فروش گوشی های GLX اثر منفی گذاشته که البته با کمک  Mahdi1944,  عزیز و دیگر دوستان این مشکل داره حل میشه"
پشتیبانی فارسی ؟" منظورم منو ها هست چون ورژن 4.1 معمولا از کیبورد فارسی پشتیبانی میکنه"
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Solver, Erratic, ASHKAN95, Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 07:04

M.Abooali,  
ميلاد جان، در تاييد صحبتهاي دوستان عزيز، من پيشنهاد ميکنم از چيپ‌هاي MediaTek در صورت امکان مدلي رو وارد کنيد، MTK6577 يا مدل بالاتر اون يعني MTK6589
ضمنا در حال حاضر و با نسخه‌ي JB4.1 چهار هسته چندان عملکرد تبلت رو بهبود نميده و هزينه رو بالا ميبره. پس توصيه ميکنم يک پردازشگر دو هسته‌اي 1.5GHZ با چيپ MTK استفاده کنيد و در کنار اون حتما حافظه‌ي اون رو حداقل 8 گيابايت انتخاب کنيد، توجه داشته باشيد حتي سريعترين مموري هم به خاطر محدوديت‌هاي فني FAT و يا سرباري که از استفاده از روشهاي App2SD و Link2SD ايجاد ميشه به حدي هست که کاربر رو ناراضي کنه. يعني حداقل 2 يا 4 گيگابايت فقط مربوط به پارتيشن data باشه. قاعداتا حدود 1 تا 1.5 گيگابايت هم مربوط به پارتيشن‌هاي system/cache/boot/recovery و ... خواهد بود. پس زير 8 گيگابايت براي يک تبلت يک مشکل بزرگ هست که تاثير زيادي در مقبوليت و محبوبيت کالاي شما خواهد داشت. داستان نصب برنامه در اندرويد به سادگي نصب انتخابي درايو نصب در ويندوز نيست و به همين دليل وجود حداقل 2 يا 4GB فضاي ديتا بسيار حياتي هست ...

چيپ MTK طبق بررسي‌هايي که من و عليرضاي عزيز داشتيم يکي از برترينها هست که قيمت بسيار مناسبي هم داره. پس اين هم در قيمت تمام شده‌ي شما احتمالا تاثير خواهد داشت. با توجه به وضعيت وخيم اقتصادي که فعلا درگير اون هست کشور، قيمت اولين اولويت هست. براي مثال تبلتي با مشخصاتي که اعلام کرديد چيزي حدود 700 تا 800 هزار تومان احتمالا در ايران قيمت خواهد داشت. اما اگر با پيشنهاد من مدلي رو وارد کنيد. شايد زير 400 هزار تومان هم بشه اون رو ارائه کرد و قطعا سود فروش شما هم بيشتر خواهد شد.

روي صفحه و تاچ تاکيد زيادي ميکنم، بهترين تبلت يا گوشي در صورتي که از لحاظ صفحه و تاچ رضايت بخش نباشه عملا با يک تخته سنگ تفاوت چنداني نخواهد داشت. پس به اين موضوع اهميت زيادي بديد. مثلا IPS انتخاب بسيار مناسبي براي تاچ و حفاظت صفحه هست.

مورد ديگه باتري اين تبلت هست که هر چند پردازنده‌ي اون بهينه هست. اما از ميزان بهينه بودن سيستم عامل اون اطلاعي نداريم. اما اين ميزان باتري از متوسط تبلتهاي 7 اينج پايين‌تر هست. 3000 براي پردازنده‌ي 2 هسته‌اي مناسب هست. اما براي 4 هسته‌اي خير (کلا با اين سيستم عامل همونطور که در بالا گفتم، 4 هسته‌اي رو توصيه نميکنم)

بحث وجود فريموير، ابزار فلش و روشهاي روت و احتمالا بريک سخت و نرم افزاري هم بسيار بسيار مهم هست، همانطور که قبلا هم در مورد GLX اشاره کردم، بزرگترين مشکل اين برند عدم پشتيباني نرم افزاري و در نتيجه بالا بودن ريسک خريد اين محصول بود که ما سعي کرديم به شکلي اون رو مرتفع کنيم و شکر خدا موفق هم شديم براي چند مدلي که در اختيارمون قرار گرفت اين کار رو انجام بديم، بدون وجود پشتيباني نرم افزاري، عملا اين وارد کردن اون مشکلات شما رو بيشتر خواهد کرد. براي مثال اندرويد ممکنه با نصب يک برنامه ساده، ديگه بالا نياد. اگر مصرف کننده مجبور باشه براي چنين مشکل ساده‌اي اون رو به شرکت شما منتقل کرده و يا بدتر از اون، نياز به انتقال اون به چين! وجود داشته باشه. فکر ميکنم تمام سودتون رو مجبوريد براي هزينه‌ي پشتيباني و ارسال اون بپردازيد و فقط درگيري شما رو بيشتر ميکنه، پس پشتيباني نرم افزاري و در اختيار بودن ابراز فلش و روت هم چيزي هست که حتما بايد توجه خاص به اون داشته باشيد و اينکه قابل دانلود و در دسترس همه باشه در فروش شما تاثير بسيار زيادي خواهد داشت.

انشاالله که اين حرکت به شکلي حساب شده صورت بگيره و روزي شاهد حضور برند شما در بازار باشيم  
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Ali$amir, ASHKAN95, Solver, Erratic, Alireza.Hosseini, Mahdi Mahdavi

بعدي