در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 11:46

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

لطفا کمکم کنید؟ من نمیدونم غده مادرزادی دارم یا سرطان لنف؟؟؟

توسط mahsa_bereft » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 12:09

سلام
من از روز اول عید مسال سرما خوردم و خیلی سرفه کردم 4 بار دکتر رفتم اما همینجوری گلو دردم ادامه داشت تا اخر این ماه دوباره رفتم و دگزا زدم اما دقیقا یک هفته
پیش بین پشت گوش و استخوان سرم ورم کرده بود و باد داشت رفتم دکتر گفت ادنوپاتی داری انتی بیوتیک داد گفت امیدئارم کوچیک شه اما هنو همونجوره متخصص گوش و حلق و بینی رفتم میگه کیست مادرزادیه اما مگه میشه کیست مادرزادی تازه الان بیاد بیرون ؟؟؟؟؟؟؟ نگرانم هیچ دکتری نمی تونه تشخیص بده من فک میکنم سرطان دار چون میگن غغدی که درد نداره سرطانی اونم از نوع بد خیمه به داددددددددددددم برسید من نگرانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahsa_bereft تشکر کرده اند:
Blanco

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: لطفا کمکم کنید؟ من نمیدونم غده مادرزادی دارم یا سرطان لن

توسط Solver » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 17:30

mahsa_bereft,  

انشاالله اینطور نباشد، هر چند این دنیا اونقدرها دوست داشتنی نیست.

تا اونجا که من اطلاع دارم، سرطان جزو اون مواردی است که دکترها شدیدا نسبت به علائمش حساسیت نشان می دهند و بعید است دکتری به سادگی ازش بگذرد.

بهتر است شما جای این که خودتان برای کشف موضوع تلاش کنید و به دنبالش تنها به خاطر این تصور از نظر روحی دچار بیماری بشید، با مراجعه به پزشکی معتبر و در میان گذاشتن این موضوع، مسئله را یک بار برای همیشه حل کنید، کمتر از یک روز وقتتان را خواهد گرفت.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
nima-rad, Blanco, Present, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, nasir irani, reza4087

Major

Major

نماد کاربر
291

تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

توسط saeid 7 » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 18:58

mahsa_bereft نوشته است:سلام
من از روز اول عید مسال سرما خوردم و خیلی سرفه کردم 4 بار دکتر رفتم اما همینجوری گلو دردم ادامه داشت تا اخر این ماه دوباره رفتم و دگزا زدم اما دقیقا یک هفته
پیش بین پشت گوش و استخوان سرم ورم کرده بود و باد داشت رفتم دکتر گفت ادنوپاتی داری انتی بیوتیک داد گفت امیدئارم کوچیک شه اما هنو همونجوره متخصص گوش و حلق و بینی رفتم میگه کیست مادرزادیه اما مگه میشه کیست مادرزادی تازه الان بیاد بیرون ؟؟؟؟؟؟؟ نگرانم هیچ دکتری نمی تونه تشخیص بده من فک میکنم سرطان دار چون میگن غغدی که درد نداره سرطانی اونم از نوع بد خیمه به داددددددددددددم برسید من نگرانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز غدد لنفاوی در واقع غده نیستند بلکه بهتر هست بگیم گره های لنفاوی. و کارشون هم این هست که در مقابل عوامل بیماریزا مثل یک سد عمل میکنند. شما اول عید سرما خوردگی ساده داشتید که دکتر براتون دگزامتازون گذاشتند و چون دگزا فقط  نشانه های بیماری رو برای مدتی از بین میبره شما فکر کردید خوب شدید در حالی که عفونت هنوز وجود داشت. و خود دگزا میتونه باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بشه. الکی برای خودتون بیماری تشخیص ندید. و بزرگ شدن عقده های لنفاوی یک چیز کاملا طبیعی هست و در همه افراد در زمان بیماری دیده میشود.
سرطان در عقده های لنفاوی بدون درد و چسبناک هست. یعنی قابل حرکت دادن نیست و مثل اینکه به بافت زیرش چسبیده. و البته شاخه شاخه هست شبیه عنکبوت. عقده های لنفاوی گرد فقط اگر به مدت طولانی در حد 6 ماه یا بیشتر بماند باید بررسی شود.
دو بیماری بیشتر برای شما مطرح هست.
1- سرما خوردگی که به خاطر دگزا طولانی شده.
2- سل که باز بخاطر دگزا بدتر شده.
البته مورد اول در حد 90 درصد محتمل تر هست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, Solver, HESAM-007, nima-rad, ASHKAN95, reza4087, aaa10, Java, onbekende, CAPTAIN PILOT, Present, Blanco

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
51

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 آذر 1390 13:27

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 49 پست

توسط Blanco » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 19:42

من الان 4-5 سال هست غده لنفاوی گردنم بزرگ شده (البته نه خیلی بزرگ ولی کمی بزرگتر از نخود شده و قشنگ با دست قابل لمس هست ) . ولی تا حالا به دکتر نشون ندادم .
البته دلیل هم دارم چون دچار یه بیماری خود ایمنی هستم فکر میکنم مشکل از بیماریم باشه . ممکنه سرطان باشه ؟ اگه سرطان بود تو این 4-5 سال میفهمیدم درسته ؟ یدونه کوچیکش هم زیر بغل دارم که اینم یه سالی میشه بزرگ شده منتها در حد یه لپه .

دوست عزیز شما هم نگران نباشید حتی اگه سرطان باشه . تا جایی که من میدونم دو نوع سرطان لنفوم وجود داره یکیش لنفوم هوجکین هست که میگن به خوبی به درمان پاسخ میده و یکیش لنفوم غیر هوجکین هست که اینیکی خطرناک هست و معمولا باعث مرگ میشه . بازیگر سریال اسپارتاکوس (اندی ویتفیلد ) به خاطر همین بیماری فوت کرد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Blanco تشکر کرده اند:
Present, saeid 7

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 22:45

وای خیلی خطرناکه یکی از دوستای من غدد لنفاویش متورم شده بود حدود سه ماه بعدش با خانمش دعواش شد و در نهایت طلاق گرفتن
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major II

Major II

no avatar
96

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

توسط free love » سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 22:53

دوست عزیز به یه متخصص غدد یا ترجیحا فوق تخصص مراجعه کنید . خود نگرانی و استرس ممکنه مشکل ساز باشه.

براتون ارزوی سلامتی دارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب free love تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 11:46

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط mahsa_bereft » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 08:26

از همگی ممنون رفتم دکتر سفکسیم و ازیترو مایسین داد گفت اگه بعد ده روز کوچیک نشد بیا سونوگرافی گوش انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad:

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 بهمن 1390 15:31

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 7 پست

توسط aerolove » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 09:23

دوست عزیز از شروع حاد بیماریتون اینطور برمیاد که مساله بیشتر از علل عفونی باکتریایی یا ویروسی ناشی می شود و طولانی شدن واکنش بدن به بیماری می تواند طبیعی باشد توصیه می کنم با یک متخصص گوش و حلق و بینی مورد خود را پیگیری کنید و از مراجعه به پزشکان مختلف بپرهیزید و نگران نباشید. :shock:

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 19:00

mahsa_bereft,   عزیز......

شما کدوم شهر میشینید؟؟؟

اگه شهرستانی هستین پیشنمهاد من اینه که به  یه دکتر در شهرهای بزرگ مراجعه کنید.....

به نظر من شیراز دکترای خوبی داره.......

اکثر دکترای آماتور نظرای بیخودی میدن ....یکی از فامیلامون دکترا یه کیست ساده رو نتونستن واسش تشخیص بده تا آخرش شد سرطان...

ولی بیماری شما فک نکنم سرطان باشه...........یه بیماری دیگه ست یحتمل که اسمش یادم نیست...ولی اون غدد رو متورم میکنه پس اونم نیست....

به احتمال زیاد یه عفونته که با دارو حل میشه
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
HESAM-007

Major

Major

نماد کاربر
291

تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

توسط saeid 7 » پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392 08:38

mahsa_bereft نوشته است:از همگی ممنون رفتم دکتر سفکسیم و ازیترو مایسین داد گفت اگه بعد ده روز کوچیک نشد بیا سونوگرافی گوش انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad:

لطفا نتیجش رو هم بگید.

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392 16:53

سلام ...

از اونجا که متاسفانه سرطان در خانواده ما بسیار شایع هست ، مشاهدات زیادی در این مورد داشته ام .
یکی از واضح ترین علائم سرطان ، لاغر شدن ناگهانی و بی دلیله . وزنتون رو کنترل کنید . اگر کاهش ناگهانی نداشته (که انشاالله نداشته!) به احتمال خیلی زیاد ، در معرض این بیماری نیستید . تغییر رنگ ادرار و مدفوع یکی دیگه از نشونه های رایجه . باز در مورد خانمها ، حساسیت در مورد غدد یا به قول دوستمون گره های لنفاوی زیر بغل بیشتر اهمیت داره . عفونت و دردناک شدن غدد زیر بغل در مورد خانومها به همراه تغییر اندازه ناگهانی سینه مجاور به همراه جوشهای چرکین روی سینه که معمولا ترشح هم دارند ، میتونه نشونه بدی باشه . اما پشت گوش ... احتمالا نه ...

بر خلاف دوستی که فرمودند این دنیا اونفدر ها هم دوست داشتنی نیست ، اعتقاد دارم زندگی بسیار شیرین و زیباست و به همین دلیل هم بیش از هر چیز دیگه ای ارزش این رو داره که مواظبش باشیم . با چند پزشک دیگه هم مشورت بفرمایید ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Chaparral تشکر کرده اند:
Mahdi1944, saeid 7

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 23 مرداد 1396 11:08

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط فريدكاوياني » دوشنبه 23 مرداد 1396 11:20

سلام دوستان
كسي ميتونه به من كمك كنه
من اضافه وزن زيادي دارم نزديك ١٨ كيلو كم كردم ولي هنوز نياز هست
يه توده وسط گردنم پيدا كردم حدودا دوسانت طول و يك سانت قطر داره دقيقا وسط قب قب گردن با انگشت راحت ميتونم بگيرمش يعني وسط چربيه به عضله پشتش نچسبيده درد نداره و راحت زير دست سر ميخوره اين به نظر شما چربيه يا غده لنفاوي
ممنون از دوستان

بعدي