در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

برای این که ترکیب حاضر در این پایگاه اینترنتی را بدانیم لطفا انتخاب کنید

1- من اصلاح طلب هستم.
2
29%
2- من اصول گرا هستم.
5
71%

کل آرا : 7
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
72

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 اردیبهشت 1390 01:40

آرشيو سپاس: 177 مرتبه در 57 پست

اصلاح طلبی یعنی چی؟

توسط isflooloo » شنبه 28 اردیبهشت 1392 19:54

راستش این همیشه برای بنده سوال بوده و هست که وقتی یه نفر را اصلاح طلب می دونن یعنی چی ؟
خوب همون طوری که می دونین این یه اسم نیست تا هر کی خواست اون را به خودش نسبت بده و حضور در این جبهه ها الزاماتی داره و این عوامل وجه شبه افراد اون طیف خواهد بود.
اما با توجه به لزوم التزام همه ی سیاستمداران به قانون اساسی معنای اصلاح طلبی و اصول گرایی از معنای جهانی آن مجزا بوده و هر دو قاعدتا باید زیر یک علم سینه بزنند .
ولی به عینه می بینیم که علنا همان مبنای جهانی در مورد اصلاح طلب های وطنی هم جور در آمده و حتی آن عده ای که با پذیرش قانون اساسی و دو مبنای اساسی آن یعنی جمهوریت و اسلامیت وارد گود سیاست شده اند بی آن که بدانند در این جاده ی تعریف شده به واسطه ی مفاهیم فرنگی چندی بعد نه اپوزپسیون دولت بلکه آلترناتیو حکومت و نظام می شوند و علی القاعده از دایره ی قانون اساسی خارج می شوند .

البته این مسئله اوج و فرود بعیدی دارد و اصلاح طلب ها هم (البته عمومشان) نه ضد اسلامند و نه ضد جمهوری اما این دوری از قانون یا دست کم روح قانون و تفسیر سکولار از انقلاب اسلامی آن ها را آرام آرام به لیبرالیسم و در نتیجه به سر منزل مقصود همان مفاهیم فرنگی می برد.
آری این هم شقاوت هر آن کس است که از ولی خود عقب یا از او جلو بیفتد. روزگاری سوسیالیست ها و کمونیست ها و امروز لیبرال ها و سکولار ها حتی وقتی با نیت به ظاهر خوبی از صف مردم ولایت مدار جدا می شوند پس از چندی خود را در انحصار مفاهیم پیش پرداخته ی فرنگی و عامل فکری و میدانی بیگانه می بینند .
با این مقدمه بنده اصلاح طلبی را معادل خودباختگی و در این روزگار غرب زده می بینم و اصول گرایی اصیل (نه آن که خود بگوید) را معادل ولایتمداری می دانم. چه آن که در دایره ی وسیع اصلاح طلبان از برخی نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی تا منافقین سلطنت طلب ها و حتی ... بدون آن که هیچ یک مرز روشنی با دیگری مشخص کنند جا گرفته اند و با این راهکنش که ظاهرا برای هم افزایی و توان افزایی اتخاذ شده را در جهت اصلاحات از بالا پی گیری می کنند.
به این ترتیب در سال 88 ما مخالفت علنی آن ها را هم بر علیه اعتقادات دینی و هم بر علیه رای عموم مردم دیدیم اما باز هم متاسفانه آن ها با گروه های ضد نظام و مفاهیم غرب پرداخته ی اپوزوسیون مرزبندی نکردند.
اگر دوستان دیدگاهی بر خلاف نظر بنده یا در جهت تکمیل آن دارند خوشحال می شوم نظر خود را برایمان بنویسند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب isflooloo تشکر کرده اند:
zadhoosh, mossbat