در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: ده ارتــــــــش برتر جــــهان

توسط Goebbels » يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 20:19

به یک مورد از اشتباهاتش اشاره میکنم ارتش رژیم صهیونیستی از هر لحاظ از ارتش ترکیه برتره. نظر دوستان چیه؟؟؟

در این مورد با شما هم نظر هستم!

توانمندی ارتش های مختلف جهان را باید از جنبه های مختلفی بررسی کرد! جنبه انسانی ، تجهیزات ، سطح تکنولوژی و صنایع نظامی بومی و ......................!

تجهیزات نیروی زمینی دو کشور

http://en.wikipedia.org/wiki/Modern_equ ... rkish_Army

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_e ... _of_Israel

نیروی هوایی دو کشور

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ac ... y_aircraft

http://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_Air_Force

در کل ا ارتش اسرائیل در حال حاضر به ارتش ترکیه برتری دارد!

در ضمن صنایع نظامی اسرائیلی در تمامی بخش ها از صنایع نظامی ترکیه بالاترند!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
امام قلي خان, onbekende, ali 313, ne13, KAL-KOI-BABAK, Mehrab373, Mahdi1944, anga2009, nima-rad, mm1990, Java

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:06

همون طور که در خود متن اومده بر اساس تجهیزات رده بندی شده نه واقعیات میدانی.مثلا در این رده بندی اگه امارات بالاتر از ایران باشه عجیب نیست اما در واقعیت به نظرم ایران حتی از ترکیه رده ۱۰هم برتره
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
68

تشکر کرده: 252 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1392 08:04

کویر

آرشيو سپاس: 403 مرتبه در 59 پست

توسط sailor » يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:36

میهن پرست نوشته است:همون طور که در خود متن اومده بر اساس تجهیزات رده بندی شده نه واقعیات میدانی.مثلا در این رده بندی اگه امارات بالاتر از ایران باشه عجیب نیست اما در واقعیت به نظرم ایران حتی از ترکیه رده ۱۰هم برتره

نظر یک چیزه واقعیت چیز دیگر
اگر من بگم که ایران نسبت به ترکیه از نظر نظامی قوی تره خوب نظر شخصی خودم را گفته ام ولی شاید واقعیت چیز دیگری باشه مخصوصا اگر نتوانم دلایلی برای اثبات این برتری ارائه کنم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sailor تشکر کرده اند:
امام قلي خان, دموکراسی

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 01:44

سلام به دوستان عزیز

نمی دانم فرمول این محاسبه به چه صورت بوده است و هر کدام از این معیارها(ناو و هواپیما و...) چه ضریبی در محاسبه داشته اند ولی با این معیارهایی که این نشریه در نظر داشته هر چه فکر می کنم، ارتش های برتر همین ها هستند! کشور ما به ویژه به خاطر نیروی هوایی اش نمی تواند در این لیست کوتاه جایی داشته باشد.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
دموکراسی, sailor

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 11:51

آرشيو سپاس: 179 مرتبه در 40 پست

توسط ljdk » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 11:05

دموکراسی نوشته است:
onbekende نوشته است:سلام

این رتبه بندی تقریبا همون رتبه بندی سایت گلوبال فایر پاور هست که به هیچ وجه قبال قبول و قابل استناد نیست.

نباید اسم این جدول رو 10 ارتش برتر جهان میذاشتن.بنده اسم این جدول رو 10 ارتشی که بیشترین تسلیحات رو دارن میذارم ! چون در واقع نه بر اساس کیفیت،بلکه فقط و فقط بر اساس کمیت این جدول ها ایجاد میشن.که بین این کمیت ها بودجه نظامی در اولویت قرار داره.یعنی هر چه قدر بودجه نظامی یک کشور بالاتر باشه در این جدول قدرتمندتر به حساب میاد.

خب این بدیهیه ،بیشترین تسلیحات=برترین ارتش

ارتشی که بیشترین بودجه را داشته باشه مسلما بیشترین تعداد تسلیحات و به طبع ان با کیفیت ترینش را خواهد داشت

بر فرض مثال رده یک ،کشور امریکا ،شما کدام کشور را دارای تسلیحات به مراتب بیشتر و با کیفیت تر میشناسین که رد میکنین این رده بندی رو

مسلما کشوری که بودجه n دلار داره از کشوری که n+1 دلار بودجه داره هم از لحاظ تعدد سلاح ها هم از نظر کیفیت سلاح ها پایین تر خواهد بود مگر انکه نگاه ما زاویه دار باشه

سلامخدت دوست محترم اصلا حرف شما را قبول ندارم مگه ما در جنگ تحمیلی ارتش داشتیم تنها ارتش فعال ما نیروی هوایی بود در ضمن برترین ارتش ها در جنگ که مشخص میشه تجهیزات و ادوات هم درسته که جزئ جدا نشدنی و برتری هر ارتتشی هست و ولی اگه حتیی بهترین تجهیزات را داشته باشی ولی نتونی استفاده کنی اصلا معنی نداره من این رده بندی و حرف شما دوست عزیز را قبول ندارم
ممنون با سپاس فراوان

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 11:51

آرشيو سپاس: 179 مرتبه در 40 پست

توسط ljdk » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 11:16

KH.I.A.2500 نوشته است:سلام به دوستان عزیز

نمی دانم فرمول این محاسبه به چه صورت بوده است و هر کدام از این معیارها(ناو و هواپیما و...) چه ضریبی در محاسبه داشته اند ولی با این معیارهایی که این نشریه در نظر داشته هر چه فکر می کنم، ارتش های برتر همین ها هستند! کشور ما به ویژه به خاطر نیروی هوایی اش نمی تواند در این لیست کوتاه جایی داشته باشد.

سلام من مثل شما این حرف را که میزنید به خاطر نیروی هواییی خودمان که ضعیف هست قبول دارم ولی چیزی را میگم که به عقل خودم میرسه در سال 1375 همزمان با پروژه ساخت راد ارهای زمینی پروژه دیگری هم راه افتاد که سری بود ولی انجام این پروژه را در کشور اعلام کردن واونهم یک رادار جدید برای جنگندها خصوصا فانتوم بود اگر اون رادار جنگندها شکست نخورده باشه مطمعن باشین یک رادار برقدرت دداریم که توانایی شلیک اول را به جنگندهامون میدن اگه این رادار در روی فانتوم ها اجرا بشه صدرصد نیروی هوایی ما یکی از 10 نیوی هوایی برتر دنیا هست شک نکنید

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 11:39

شاید بهتر بود اسم تاپیک این میشد: "10 ارتش برتر جهان با فاکتورهای خاص"
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Mahdi1944, onbekende

قبلي