کسی از اختلات دو قطبی ودرمان های جدید ان اطلاعاتی دارد لطفاا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

Re: کسی از اختلات دو قطبی ودرمان های جدید ان اطلاعاتی دارد ل

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 9:07 am

tamcat2010 نوشته شده:ایا خودرگیری وفکرهای منفی رو میشه از بین برد یا این حالت همیشه همراه بیمار هست راستی دوره درمان چقدر طول میکشه

بله میشه از بین برد. یکی از مشکلات افراد دو قطبی و کلا کل بیماریهای روانی این هست که بیمار فکر میکند مغزش ایراد داره و به هیچ عنوان قابلیت درست شدن نداره. این حرف کاملا اشتباه هست. تحقیقات جدید نشان داده که هر کدام از ما چند شخصیت در وجودمان وجود دارد که حتی هر شخصیت اخلاق متفاوت و همچنین iq متفاوت داره!
مغز افراد دوقطبی مرتب بین دو شخصیت جابه جا میشود. حتی گفتند اسکیزوفرنی هم همین حالت را دارند. البته فعلا در حد فرضیه هست.

در کل بهترین راه حل برای از بین بردن افکار منفی همان طور که دوست بالایی گفت سرگرم شدن به کارهای روزمره زندگی هست. دوره درمان برای هر شخص متفاوت هست.شاید شخصی دیگر هیچ وقت وارد فاز مانیا نشود و یا شخصی دیگر در طول سال 6 بار مانیا بگیرد.

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

پست توسط R.A.F » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 10:07 am

Magic Mushroom درمان تازه افسردگی

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

نوعی قارچ موسوم به 'سیلوسایبین' که به 'قارچ جادویی' معروف است می تواند افراد افسرده را درمان کنند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، 'دیوید نات' پژوهشگر این طرح از دانشگاه سلطنتی لندن گفت: قارچ سیلوسایبین به عنوان داروی افزایش توان مغز شناخته می شود.
وی افزود:دریافته ایم سیلوسایبین - ترکیب طبیعی تولید شده توسط این قارچ - موجب کاهش فعالیت در برخی مناطق مغزی می شود که متراکم ترین ارتباطات را با دیگر مناطق دارد. این مناطق 'هاب' خوانده می شوند.
در یک بررسی30 داوطلب سالم تحت تزریق سیلوسایبین قرار گرفتند و فعالیت مغزی آنها با توسط تصویر برداری MRI بررسی شد . این اسکن ها نشان داد که فعالیت مغزی در مناطق هاب مغز افزایش یافت مانند درمانهای موثر داروهای افسردگی.
نتایج این بررسی در نشریه مجموعه مقالات فرهنگستان ملی علوم آمریکا منتشر شده است
تحقیق دوم نشان داد، سیلوسایبین موجب افزایش حافظه شخصی می شود. این امر حاکی از مفید بودن این ترکیب مانند داروهای روان درمان است.نتایج این بررسی در نشریه Psychiatry منتشر خواهد شد .
مطالعات نشان داد آن دسته از افرادی که تحت درمان با ترکیب جادویی این قارچ قرار می گیرند بهبود چشمگیری در وضعیت سلامت روانشان مشاهده می شود.
در بررسی که سال گذشته بر روی 12 نفر انجام شد محققان دریافتند افرادی مبتلا به اضطراب که تحت درمان با سیلوسایبین قرار داشتند میزان افسردگی شان شش ماه بعد به طور قابل توجهی کاهش یافت.
منبع : ایرنا

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط R.A.F » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 10:28 am

تجربه خودم:

من یک بار از این قارچ استفاده کردم، تجربهء بسیار جالبی بود، برای من که تقریبا از تمام انواع مواد مخدر منجمله کتامین استفاده کرده ام، نمیتونم به این قارچ بگم مادهء مخدر.

در زمان مصرف این ماده من افسرده آنچنان احساساتم فواران میکرد که با گلها و گیاهان اطرافم عشق بازی میکردم.
و بعد از اینکه تاثیر آن در من تمام شد هیچگونه حالت بدی در من بوجود نیاورد.

امیدوارم که این تجربهء من توصیه به مصرف مواد مخدر تلقی نشه.

الانم که خدمت شما هستم به لطف NA یکسال و 1 ماه و 12 روزه که پاک هستم و حتی سیگار هم نمیکشم......

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 3:08 pm

سیلو سابین از خانواده توهم زاهاست که از مواد اصلی اکستازی هست.معروفترین عضو این خانواده lsdهست. جدیدا خواص درمانی هم برای انها پیدا کردند مثل درمان میگرن اما این مواد هم
باعث اعتیاد میشوند.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط R.A.F » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 3:38 pm

saeid 7 نوشته شده:سیلو سابین از خانواده توهم زاهاست که از مواد اصلی اکستازی هست.معروفترین عضو این خانواده lsdهست. جدیدا خواص درمانی هم برای انها پیدا کردند مثل درمان میگرن اما این مواد هم
باعث اعتیاد میشوند.

اکستازی یا همان MDMA از خانوادهء آمفتامین هاست که شیشه هم در این گروه جا میگیره، آمفتامینها کاملا سنتتیک هستند یعنی مصنوعی هستند.

اما قارچ جادویی یک محصول کاملا طبیعی و بدون دخالت دست انسان است.

ضمنا این قارچ با lsd هم همخانواده نیست، این دو ماده تاثیرشون کاملا با هم متفاوته، در حالی که شما در lsd توهم دیداری دارید، اما با مصرف قارچ احسساتتون برانگیخته میشه، و ایندو کاملا از دو گیاه متفاوت بدست میان.

و همچنین تجربه lsd میتونه بسیار بد و وحشتناک و ترسناک باشه، در صورتی که قارچ اینگونه نیست و تجربه ای کاملا خوشایند بجا میگذاره.

من تابحال نشنیده ام که lsd کاربرد پزشکی داشته باشه.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 4:44 pm

اکستازی ترکیبی از یک آمفتامین و یک توهم زاست بنابراین اثر هر دو دارو را دارد.
داروهای توهمزا همشون در یک رده قرار میگیرند و حتما قرار نیست ترکیب مشابه ای داشته باشند همانطور که کوکایین و آمفتامین جزء محرکها به حساب میان اما هر دو از نظر ترکیب متفاوتند.البته خود lsd هم از قارچ بدست میاد.
و اثر یک دارو نسبت به داروی دیگه در یک شخص خاص میتونه متفاوت باشه. شاید این قارچ جادویی به قول شما بر روی شما اثر خوبی داشته باشه ولی در یک شخص دیگه اثر کاملا متفاوتی داشته باشه.
و دوست عزیز حتی مورفین و تریاک هم اثر دارویی دارند. مثلا خود سیگار باعث لاغری میشه اما قرار نیست که برای لاغری سیگار تجویز کنند. هر مسئله پزشکی را نمیشه به عوام گفت.
اینکه گفتید یک ماده طبیعی هست باید بگم خطرناک ترین سموم دنیا از مواد طبیعی بدست میاد.
شک نکنید هر ماده ای که باعث نوعی تشویق در فرد میشود حتما عوارض سو دارد.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 4870 بار
سپاس‌های دریافتی: 2877 بار

پست توسط mahshid-banoo » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 4:56 pm

درود دوست عزیز

ممنون پاسخ هاتون

saeid 7 نوشته شده:تحقیقات جدید نشان داده که هر کدام از ما چند شخصیت در وجودمان وجود دارد که حتی هر شخصیت اخلاق متفاوت و همچنین iq متفاوت داره!
مغز افراد دوقطبی مرتب بین دو شخصیت جابه جا میشود. حتی گفتند اسکیزوفرنی هم همین حالت را دارند. البته فعلا در حد فرضیه هست.

لطفا منبع و مرجعی برای بیانتون بفرمایید. تا حالا این فرضیه رو نشنیده بودم.
افراد ادوارخو بین دو خلق شیدا و افسرده تغییر میکنند نه شخصیت!
آشنایان ره عشق درین بحر عمیق
غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 5:03 pm

mahshid-banoo نوشته شده:درود دوست عزیز

ممنون پاسخ هاتون

saeid 7 نوشته شده:تحقیقات جدید نشان داده که هر کدام از ما چند شخصیت در وجودمان وجود دارد که حتی هر شخصیت اخلاق متفاوت و همچنین iq متفاوت داره!

لطفا منبع و مرجعی برای بیانتون بفرمایید. تا حالا این فرضیه رو نشنیده بودم.
افراد ادوارخو بین دو خلق شیدا و افسرده تغییر میکنند نه شخصیت!

من که گفتم این موضوع هنوز یک فرضیه هست و هنوز اثبات نشده. این فرضیه بر اساس بیماریهایی مثل سندرم دست بیگانه و اختلالات شخصیت چند گانه بوجود آمده.
خود افراد دوقطبی بجز فاز شیدایی و افسردگی معمولا تصمیماتشون را سریع عوض میکنند و شاید حتی در عرض یک ساعت.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط R.A.F » پنج شنبه 2 خرداد 1392, 5:05 pm

saeid 7 نوشته شده:اکستازی ترکیبی از یک آمفتامین و یک توهم زاست بنابراین اثر هر دو دارو را دارد.
داروهای توهمزا همشون در یک رده قرار میگیرند و حتما قرار نیست ترکیب مشابه ای داشته باشند همانطور که کوکایین و آمفتامین جزء محرکها به حساب میان اما هر دو از نظر ترکیب متفاوتند.البته خود lsd هم از قارچ بدست میاد.
و اثر یک دارو نسبت به داروی دیگه در یک شخص خاص میتونه متفاوت باشه. شاید این قارچ جادویی به قول شما بر روی شما اثر خوبی داشته باشه ولی در یک شخص دیگه اثر کاملا متفاوتی داشته باشه.
و دوست عزیز حتی مورفین و تریاک هم اثر دارویی دارند. مثلا خود سیگار باعث لاغری میشه اما قرار نیست که برای لاغری سیگار تجویز کنند. هر مسئله پزشکی را نمیشه به عوام گفت.
اینکه گفتید یک ماده طبیعی هست باید بگم خطرناک ترین سموم دنیا از مواد طبیعی بدست میاد.
شک نکنید هر ماده ای که باعث نوعی تشویق در فرد میشود حتما عوارض سو دارد.

چشم دوست عزیز، همین الان به آقای   'دیوید نات' پژوهشگر دانشگاه سلطنتی لندن ایمیل میزنم و ازشون بابت انتشار این تحقیق توضیح میخوام...

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

پست توسط neely » جمعه 3 خرداد 1392, 11:22 pm

در كل اختلال دوقطبي از اون دسته بيماريهايي است كه براي فرد وخانواده دير شناخته ميشود و دوره درماني بسيار حساس و نسبتا طولاني دارد اما در نهايت درمان پذير است وبيمار سلامت خود را باز مي يابد.

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 5319 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

پست توسط ne13 » جمعه 3 خرداد 1392, 11:38 pm

fajer نوشته شده:در كل اختلال دوقطبي از اون دسته بيماريهايي است كه براي فرد وخانواده دير شناخته ميشود و دوره درماني بسيار حساس و نسبتا طولاني دارد اما در نهايت درمان پذير است وبيمار سلامت خود را باز مي يابد.

دوست عزیز در صورت امکان به منبع علمی که در آن این مورد مطرح شده، اشاره بفرمایید. متشکرم.

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 20 بار
سپاس‌های دریافتی: 154 بار

پست توسط tamcat2010 » دو شنبه 6 خرداد 1392, 12:45 pm

عزیزان یعنی این بیماری قابل درمان قطعی نیست وباید بسوزیم وبسازیم لطفا نظراتتون بنویسید
خوشبختی، فاصله ی این بدختی تا بدبختی بعدی است . چارلی چاپلین

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”