در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

39

تشکر کرده: 105 مرتبه
تشکر شده: 48 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 آذر 1392 21:41

محل سکونت

تبریز

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط حسنعلی ابراهیمی سعید » شنبه 26 فروردین 1396 22:06

منابع امنیتی از وقوع انفجاری در نزدیکی مناطق فوعه و کفریا در حومه شهر حلب سوریه خبر می دهند.در همین راستا، یک انفجار در محله «الراشدین» در نزدیکی محل حضور و استقرار اتوبوس های حامل اهالی فوعه و کفریا واقع در غرب حلب به وقوع پیوست.منابع خبری اعلام کردند که تا کنون تعداد شهدای این حمله تروریستی به ۵۸ نفر و مجروحان آن به ۱۲۳ نفر رسیده است.از میان شهدا ۳۸ نفر کودک بوده اند.

همچنین به گزارش منابع سوری عامل انفجار انتحاری بوده است.شبکه الاخباریه سوریه گزارش داد: تروریستی که یک خودرو بمبگذاری شده را در منطقه الراشدین- جایی که اتوبوس حامل ساکنان اهالی کفریا و فوعه در آن قرار داشتند- منفجر کرد.فعالان رسانه ای اعلام کردند که پیش از این اتوبوس‌های حامل ۵۰۰۰ نفر از اهالی شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» وارد الراشدین در غرب حلب شدند تا مبادله آنها با افراد مسلح صورت پذیرد.المنار گزارش داد: ۲۲۰ نفر از اهالی فوعه و کفریا در انفجار الراشدین، شهید و زخمی شده اند. دیگر اهالی مجروح حاضر در محل انفجار در شرایط انسانی سختی به سر می برند.خبرنگار العالم از سوریه گزارش کرد که گروههای مسلح مانع انتقال مجروحان الفوعه و کفریا به بیمارستانهای حلب شده و آنها را به ترکیه منتقل می کنند.براساس این گزارش تاکنون هیچیک از مجروحان انفجار تروریستی عصر امروز(شنبه) در توقفگاه اتوبوس اهالی الفوعه و کفریا در منطقه الراشدین به بیمارستانهای حلب منتقل نشده اند.

گروههای مسلح اتوبوس های حامل این اهالی را از منطقه انفجار به منطقه دیگری منتقل کردند.اعضای گروههای مسلح با استفاده از آمبولانس های ترکیه ای مجروحان را از طریق مرز باب الهوی به ترکیه منتقل می کنند.

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907686.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907685.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907684.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907681.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907683.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/04/15/4/1907682.jpg

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » سه شنبه 29 فروردین 1396 11:49

حماه به حالت قبل از حمله بازگشت.

پس از تصرف صوران و تل بزام (طبق پيش بيني چند روز قبل ما) و همچنين تخليه حاجز القبان  واقع در غرب طيبه الامام توسط مسلحين ، وضعيت استان حماه به شرايط قبل از عمليات مسلحين در اين استان باز گشت و ميشود گفت دستاورد اين حمله براي تروريستها يك شكست فضاحت بار بود.
اما آنچه اكنون مهم و حياتيست استمرار اين نبرد تا فروريختن سنگرهاي مسلحين در اين استان و تصرف حلفايا به عنوان آشيانه اين شياطين مي باشد. شياطيني كه ديديد با مردم خان شيخون چه كردند و به چه شكل انتقام از مدافعين فوعه و كفريا را از كودكان آنها گرفتند و صدها انسان بيگناه را به خاك و خون كشيدند.
نبرد حلفايا قضيه مرگ و زندگي براي تروريستهاست چرا كه آنطور كه روسها رصد كرده اند يكي از بزرگترين زاغه هاي مهمات مسلحين در سوريه در همين شهراست كه به بيان يك افسر روسي در صورت هدف قرار گرفتن آن، كل شهر با تمام ساكنانش به هواخواهد رفت!!!
نقشه هاي عملياتي براي محاصره و باز پس گيري حلفايا از مدتها قبل در اتاق عمليات محور روسي-مقاومت طراحي و آماده شده است و انتظار ميرود طي روزهاي پيش رو اين عمليات كه به نظر بنده بسيار حياتي و البته پرهزينه خواهد بود به مرحله اجرا در آيد.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » چهارشنبه 30 فروردین 1396 09:41

يكي از دوستان بنده كه از قضا فرد بسيار مطلع و صاحبنظري در مورد تحولات منطقه هست ادعايي بسيار تعجب برانگيز در صفحات مجازي متعلق به خودشون به همراه دلايل اون منتشر كردند مبني بر حمله قريب الوقوع ارتش هاي منظم چند كشور عربي ( و نه نيروهاي شبه نظامي مزدور) به جنوب سوريه و همراهي احتمالي تركيه و اسرائيل با حمايت مستقيم امريكا و انگليس براي يكسره كردن كار دمشق و بشار اسد كه حداقل با شرايط سياسي و ميداني حال حاضر اين كشور چندان همخواني نداره و اگه واقعا چنين اتفاقي بيفته شك نكنيد دامنه اين جنگ به جنوب سوريه محدود نخواهد شد و يك جنگ جهاني تمام عيار آغاز خواهد شد.
نظرات دوستان چي هست؟ عزيزان ديدگاه خودشون رو در مورد اين احتمال با ما به اشتراك بگذارند . متشكرم ياعلي!

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1343

تشکر کرده: 3183 مرتبه
تشکر شده: 3733 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط bamn » چهارشنبه 30 فروردین 1396 10:31

reza4231 نوشته است:يكي از دوستان بنده كه از قضا فرد بسيار مطلع و صاحبنظري در مورد تحولات منطقه هست ادعايي بسيار تعجب برانگيز در صفحات مجازي متعلق به خودشون به همراه دلايل اون منتشر كردند مبني بر حمله قريب الوقوع ارتش هاي منظم چند كشور عربي ( و نه نيروهاي شبه نظامي مزدور) به جنوب سوريه و همراهي احتمالي تركيه و اسرائيل با حمايت مستقيم امريكا و انگليس براي يكسره كردن كار دمشق و بشار اسد كه حداقل با شرايط سياسي و ميداني حال حاضر اين كشور چندان همخواني نداره و اگه واقعا چنين اتفاقي بيفته شك نكنيد دامنه اين جنگ به جنوب سوريه محدود نخواهد شد و يك جنگ جهاني تمام عيار آغاز خواهد شد.
نظرات دوستان چي هست؟ عزيزان ديدگاه خودشون رو در مورد اين احتمال با ما به اشتراك بگذارند . متشكرم ياعلي!


بنده هم چیزهایی درباره احتمال به وجود آمدن یک درع الفرات جدید در جنوب سوریه شنیده ام ، اما همانطور که خودتان هم گفتید با شرایط فعلی همخوانی ندارد . اولاً درع الفرات شمال به بهانه جنگ با داعش آغاز شد و عملاً اصطکاک چندانی با ارتش سوریه پیش نیامد ، در حالی که در درعا حضور داعش بسیار محدود است و حتی با وجود پیشروی هایی که یکی-دو ماه قبل داشتند هنوز خطری جدی محسوب نمی شوند مگر اینکه بتوانند یکی-دو تا از شهرهای مهم و عمده استان را اشغال کنند . حکومت اردن با وجود هارت و پورت های هفته های اخیرش می داند که نمی تواند به تنهایی وارد این بازی شود ، کشورهای عربی دیگر هم فعلاً سرشان به یمن گرم است و با مشکلات آنجا دست به گریبان می باشند و فقط در صورت پیروزی قطعی نظامی در یمن با چنین حرکتی همراهی خواهند کرد ، اما از طرف دیگر بحث مداخله نظامی اسرائیل مطرح می شود ، همراهی آشکار نظامی اردن و اسرائیل در جنگ با سوریه می تواند در داخل اردن عواقب جبران ناپذیری داشته باشد اما از طرف دیگر اگر اسرائیل در این حمله مشارکت کند ، روسیه با همه ادعاهایش پشت دمشق را خالی خواهد کرد چون روسیه حتی اگر جنگ جهانی سوم هم آغاز شود حتی یک گلوله هم علیه اسرائیل شلیک نخواهد کرد!!!

اما اینکه این حمله انجام بشود یا نه ، بستگی مستقیم به ترامپ دارد . بنده قبلاً هم گفته ام که ترامپ با همه دیوانگی هایش یک تاجر است و کاری نمی کند که موقعیت و ثروت خود را به خطر اندازد . او ادعا می کند 59 موشک به پایگاه شعیرات سوریه شلیک شده اما مقامات سوری می گویند کمتر از 30 موشک بوده (به قول یکی از کارشناسان رسانه ملی ترامپ عمداً آمار را بالا برده چون قبلاً از عربستان قول گرفته هزینه مداخله نظامی آمریکا در سوریه توسط ریاض پرداخت بشود!) . او ادعا می کند مادر بمب ها را در ننگرهار افغانستان به کار گرفته ، در حالی که نتایج حاصله اصلاً با هزینه استفاده از این بمب همخوانی ندارد . او ادعا می کند یک ناوگان جنگی به شبه جزیره کره فرستاده و عملاً تنش در این شبه جزیره را به نقطه جوش می رساند اما بعداً معلوم می شود این ناوگان به سمت استرالیا رفته است!!! ترامپ می داند دارد چکار می کند . او نمی خواهد جنگ جهانی سوم را راه بیاندازد اما می خواهد با ایجاد ترس کاذب و برافراشتن شبح تهدید جنگ جهانی بر سر مردم آمریکا محبوبیت و مشروعیت خود را نزد مردم آمریکا افزایش دهد . کاری که جورج بوش هم کرد و بعد از 11 سپتامبر دیگر هیچکس در آمریکا نپرسید چرا بوش با اینکه رای کمتری نسبت به الگور داشت برنده اعلام شد؟!

کانال تلگرام فروشگاه بنده :


https://t.me/hor_hamoon5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » پنج شنبه 31 فروردین 1396 01:42

با تشكر از جناب bamn و نظرات زيباشون، امروز متوجه شدم كه فارس نيوز هم خبر رو رفته و منبعش رو هم روزنامه الاخبار لبنان عنوان كرده كه در خبرسازي دست كمي از روزنامه هاي قطري و سعودي نداره...
علي اي حال  ما اگر فرض رو بر درستي خبر هم بگيريم اين طرح بيشتر شبيه پلن B هست تا يك حمله راهبردي و ضروري!
در ثاني ارتش هاي پوشالي عربي فعلا درگير جنگ در يمن هستند و فكر نميكنم توان جنگيدن همزمان در دو جبهه را داشته باشند و از اين طرف سوريه هم يمن نيست كه تك و تنها باشد و متحدين راهبردي اي مثل ايران و روسيه و حتي شايد چين (در صورت ورود مستقيم قدرتهاي غربي به عرصه نبرد) از اين كشور در برابر تهاجم احتمالي حمايت خواهند كرد.
ديروز خبري هم به گوش بنده رسيد كه تي ٧٢ هاي سپاه مستقر در اطراف سامراء ( حدود ١٥٠ فروند) احتمالاً پس از شكست داعش در موصل ، حشد الشعبي را در خاك سوريه همراهي خواهند كرد و اين نشون ميده ايران قصد نداره از ميدان سوريه به اين راحتي ها دست برداره و مطمئناً كساني كه در حال نقشه كشيدن براي ورود مستقيم به جنگ سوريه هستند بايد موشكهاي بالستيك نقطه زن سپاه رو هم تو محاسبه هاشون بيارن ...
اما يك نكته ظريف اين ماجرا همراهي اسرائيل در اين حمله است كه احتمالش بسيار اندكه اما تنها راهي كه بشه روسيه رو در حالت آچمز قرار داد ورود رژيم صهيونيستي به اين جنگه...
دوست عزيزم درست گفتند : روسيه حتي اگه به آمريكا حمله اتمي هم بكنه به سمت سرزمين هاي اشغالي فلسطين يك گلوله هم شليك نخواهد كرد
چون ميدونه اين حمله از حمله اتمي به امريكا براش پرهزينه ترخواهد بود چون موجوديت اسرائيل از موجوديت كل ايالات متحده براي قدرت هاي جهاني مهم تر هست.
ساير دوستان عزيز هم لطفا نظراتشون رو به اشتراك بگذارند و تو بحث شركت كنند ... يا حق!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » پنج شنبه 31 فروردین 1396 16:07

طيبه الامام هم آزاد شد . محور بعدي را حدس بزنيد!

بالاخره طيبه الامام بعد از سه روز نبرد سخت  و دوبار دست به دست شدن پس از نزديك به يك سال آزاد شد و از متصرفات حمله اول جندالاقصي فقط شهر مورك در دست مسلحين مانده است.
حال بايد ديد محور حمله به سمت مورك خواهد بود يا به سمت شهرك اللطامنه براي فشار آوردن به تروريستهاي سنگرگرفته در حلفايا...
هرچند در صورت تثبيت طيبه الامام حلفايا به شكل شبه محاصره در خواهد آمد اما بعيد ميدانم اين تاكتيك محاصره از سه جهت جهت تخليه سريع حلفايا جواب بدهد چون بسياري از تروريستها مقيم همين شهر هستند و صبح ميجنگند و شب به خانه خود برميگردند و شايد چيزي شبيه مصالحه در اين شهر نتيجه بهتري بدهد.
امروز تانكهاي متحدين از سمت محرده اقدام به انجام مانورهاي تاكتيكي و تك هاي محدود و شليك توپ به سمت مركز شهر حلفايا كردند و جنگنده هاي روسي هم باراني از آتش به حومه جنوبي شهر فرو ريختند تا كمي اوضاع دفاعي شهر را به هم بزنند.
اما براي موفقيت كامل در اين محور بايد حتماً كفرزيتا و لطامنه تصرف شوند تا اين شهر تروريست پرور، روحيه ي دفاعي خود را ببازد.
فارغ از اينكه اولويت متحدين براي حمله ، كدام محور است ، اما مهمترين كار فعلي تثبيت طيبه الامام به عنوان سكوي حملات آتي ارتش و مقاومت خواهد بود.

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » جمعه 1 اردیبهشت 1396 20:31

حركت تانك هاي سپاه به سمت نينوا!

دوستان امروز خبردست اولي دريافت كردم كه جالب توجه است .
ظاهراً تعدادي از تانكهاي تي ٧٢ اس سپاه كه در اطراف شهر سامرا مستقر بودند توسط تانكبرها بارگيري شده اند و مقصد احتمالي آنها مقر نيروهاي حشدالشعبي واقع در حومه شهر تلعفر در غرب موصل  است.
عمليات تعقيب داعش در خاك سوريه با تمام توان در حال كليد خوردن است.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

247

تشکر کرده: 263 مرتبه
تشکر شده: 1061 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » يکشنبه 3 اردیبهشت 1396 10:35

حلفايا هم آزاد شد . پيشروي ها ادامه خواهد داشت!!؟

از عصر ديروز شنبه ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت عمليات بزرگي را در منطقه شمال حماه آغاز كرده بودند و لحايا و لطامنه بشدت راكت باران ميشدند. گفته شده نزديك به ١٥٠٠ راكت به سوي مسلحين شليك شده است.
توپخانه قدرتمند نيروهاي نمر هم آتش سنگيني را كه طي روزهاي گذشته بر روي حلفايا اجرا ميكردند شب گذشته شدت بخشيدند.
در ادامه ، پيشروي ها از همان محور محرده و بطيش كه از شب گذشته آزاد شده بود ادامه پيداكرد و دقايقي پيش نيروها به مركز شهر رسيدند.
بگفته يكي از دوستان ، شهرك اللطامنه هم تخليه شده و مسلحين تا كفرزيتا عقب نشيني كرده اند.
حال بايد ديد نيروهاي متحد در ادامه چه محورهايي را براي پيشروي انتخاب خواهند كرد اما تعقيب مسلحين تا پشت دروازه هاي خان شيخون بهترين كار ممكن است...

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 17 مهمان