در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

269

تشکر کرده: 266 مرتبه
تشکر شده: 1107 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » دوشنبه 20 شهریور 1396 15:38

طبق اطلاعاتي كه وزارت دفاع روسيه منتشر كرده است يك گروه كارشناسي خنثي كننده مين شامل ١٧٥ نفر مجهز به ٤٠ دستگاه پيشرفته ويژه مين روبي به ديرالزور سوريه اعزام شده اند
البته اين دومين گروه مين روبي اعزامي به ديرالزور ميباشد كه مستقيماً از روسيه به اين منطقه آمده اند و اولين گروه اعزامي شامل ٤٠ كارشناس مين و مواد منفجره چند روز قبل از پايگاه نظامي حميميم در لاذقيه به ديرالزور منتقل شده اند
ماموريت اين نيروها پاكسازي منطقه ديرالزور و حومه آن از مينهاي كاشته شده توست تروريستهاي داعش و همچنين خنثي سازي بمب ها و گلوله هاي توپ و خمپاره عمل نكرده است.
شهر ديرالزور و فرودگاه نظامي آن از سه سال قبل تحت محاصره شديد داعش قرار داشت كه هفته گذشته با پيشروي قواي متحد شامل ارتش سوريه و نيروهاي هم پيمان محاصره شكسته شد و شهر به آغوش سوريه بازگشت.

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIno avatar
پست ها

269

تشکر کرده: 266 مرتبه
تشکر شده: 1107 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » شنبه 25 شهریور 1396 01:17

ديروز در سوريه چه گذشت:

شرق حمص

ارتش سوريه و نيروهاي متحد در ادامه عمليات خود در شرق حمص موفق شدند بر روستاهاي ظهور الحنزير ،  ابو طراحه و الشنداخيه جنوبي تسلط پيدا كنند،
در اين عمليات تعدادي از تروريستهاي داعش به هلاكت رسيده و چند خودرو مجهز به تيربار سنگين آنها منهدم شد

ديرالزور

ارتش و نيروهاي مقاومت سوريه عمليات  آزاد سازي ريف ديرالزور را همچنان با قدرت ادامه ميدهند و منطقه  حويجه المريعيه در جنوب شرق فرودگاه و روستاي عياش واقع در شمال غربي شهر ديرالزور مناطقي بود كه ديروز به تصرف اين نيروها در آمد .
ارتش در ادامه در تلاش است كوهستان جبل الثرده را پاكسازي كرده و امنيت فرودگاه ديرالزور را بيش از پيش تامين كند.
همچنين در جريان بمباران اشتباهي شهر العكيدات واقع در شرق ديرالزور توسط جنگنده هاي ائتلاف امريكايي صد ها غيرنظامي از جمله ده ها زن و كودك خردسال به طرز فجيعي قرباني شدند!


شرق حماه

نيروهاي سوري موفق شدند روستاي قليب الثور واقع در شرق سلميه را از تصرف داعش خارج كرده و يك گام ديگر به پاكسازي كامل حماه از لوث وجود داعش نزديكتر شوند

ادلب

طبق توافقات صورت گرفته در مذاكرات "آستانه ٦ "مابين روسيه ،ايران ،تركيه و سوريه بر سر استان ادلب ، طرفين با ادامه آتش بس در اين استان موافقت و بر لزوم اخراج تروريستهاي جبهه النصره از اين استان تاكيد كردند

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIno avatar
پست ها

269

تشکر کرده: 266 مرتبه
تشکر شده: 1107 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » يکشنبه 26 شهریور 1396 22:34

سوريه _ ديرالزور

رزمندگان ارتش و نيروهاي مردمي سوريه با همراهي نيروهاي هم پيمان پس از روزها نبرد سنگين با تروريستهاي داعش بالاخره موفق شدند روستاي الجفره را در شمال شرق فرودگاه ديرالزور آزاد كنند.
موقعيت اين روستا بسيار راهبردي بوده و تصرف آن ارتش و نيروهاي متحد را در نائل آمدن به چند هدف مهم كمك خواهد كرد:
نخست اينكه محيط فرودگاه امن تر شده و مقدمات لازم جهت بازسازي و عملياتي كردن آن فراهم خواهد شد.
دوم اينكه اين روستا كه در كرانه غربي رود فرات واقع شده است بهترين منطقه براي ساخت پل هاي مهندسي بر روي رودخانه و عبور نيروها به سمت ساحل غربي آن مي باشد و با تسلط بر آن مقدمات اين امر هم ميسر خواهد شد.

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIno avatar
پست ها

269

تشکر کرده: 266 مرتبه
تشکر شده: 1107 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرين تحولات سوريه

توسط reza4231 » يکشنبه 26 شهریور 1396 22:36

⚫️افزايش روز افزون احتمال وقوع درگيري بين ارتش سوريه و شبه نظاميان "قسد" در دير الزور

"بخش اول"

با بالاگرفتن تنش ميان ارتش سوريه و شبه نظاميان سوريه دمكراتيك(قسد) كه نيروهاي عمدتاً كرد وابسته به امريكا هستند بر سر كنترل مناطق نفت خيز ديرالزور احتمال درگيري نظامي بين طرفين بشدت افزايش پيدا كرده است.
براي درك بهتر موضوع و اطلاع بيشتر آن دسته از عزيزاني كه آنچنان كه بايد و شايد با تحولات سوريه آشنا نيستند كمي در مورد كردهاي سوريه و روند تحولات مرتبط با آنها توضيح بيشتري مي دهيم.
كردهاي سوريه كه حدود ١٠ درصد از كل جمعيت سوريه را تشكيل ميدهند زماني جزو شهروندان محروم و حتي به زباني درجه دوم سوريه محسوب ميشدند . با شروع بحران سوريه و عقب نشيني ارتش از برخي مقرها و پادگانها و انتقال آنها به پايتخت و از طرفي حملات سراسري گروه هاي شبه نظامي مخالف دولت به جاي جاي اين كشور ، كردها با استفاده از خلاء بوجود آمده و سلاحهاي باقي مانده در انبارهاي ارتش با تشكيل گروه هاي شبه نظامي ، مناطق شمالي استانهاي حسكه ،رقه و حلب را تحت كنترل خود در آورده و به نوعي سرزمينها و مناطقي كه در آن زندگي ميكردند را تبديل به شكلي از حكومت خودگردان كردند.
آنها اما در مواجه با نيروهاي دولتي و يا تروريستهاي مخالف نظام سوريه بيشتر موضع بي طرفانه اي را اتخاذ مي كردند واز سويي طرفين درگيرجنگ داخلي هم به علت گستردگي جبهه ها و عدم توان و انرژي لازم براي نبرد در چندين جبهه بالاجبار و به شكل موقت هم كه شده حاكميت كردها را بر مناطق تحت سيطره پذيرفته و وارد جنگ با آنها نشدند.
البته اين مورد يك استثنا هم داشت و آنهم تروريستهاي داعش بودند كه چشم به تمام خاك سوريه و از جمله مناطق تحت اشغال كردها داشتند .
پس از حملات برق آساي داعش به مناطق مركزي و غربي سوريه و شكستهاي پياپي ارتش و گروهاي مسلح وتكفيري ديگر از آنها و اشغال بيش از ٦٠ درصد خاك سوريه توسط داعش،كردها هم از اين تاخت و تازها بي نصيب نمانده و قدرت نظامي بي بديل داعش در آن برهه زماني باعث شد شهرهايي مثل منبج و عين عيسي از كنترل كردها خارج شده و داعش به محله ها ي جنوبي كوباني در مرز تركيه برسد.
با پايمردي اكراد و رسيدن قواي كمكي از پ ك ك تركيه و اقليم كردستان وحتي ايران به كوباني اين شهر با تمام وجود ايستادگي كرد و سقوط نكرد و بالاخره اولين شكست بزرگ داعش در عراق و شام رقم خورد.
بعد ازاين پيروزي كردها روند رو به رشدي را در سازماندهي نيروهاي خود طي كرده و با دريافت كمك هاي نظامي فراوان از غرب ، پيوستن سربازان داوطلب چند مليتي از سراسر دنيا كه سوداي جنگيدن با داعش را داشتند و سربازگيري گسترده از جوانان و حتي زنان، نيروي فعالي را ايجاد كردند كه در گام اول عين عيسي و در ادامه منبج را از سيطره داعش خارج كردند.
حال هدف اين گروه هاي شبه نظامي كه با پيوستن تعدادي از عناصرعرب بومي ، نام" قوات سوريه دمتراتيك "يا "SDF "را براي خود برگزيده بودند تصرف اعزاز و اتصال به كانتون عفرين ( عفرين شهري كرد نشين در شمال غرب سوريه و شمال شهرك هاي نبل و الزهرا در استان حلب و هم مرز با تركيه است كه به همراه حومه آن يك بخش حاكميتي كردي را جدا از كردهاي كوباني يا همان كانتون كوباني اما هم پيمان با آنها تشكيل ميدهند كه زماني داعش حائل ميان اين دو كانتون بود) و از طرف ديگر پيشروي در جنوب عين عيسي و رسيدن به دروازه هاي رقه بود.
ادامه دارد...

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان